Перейти до змісту

Пам`ятка по знезаражуванні води у польових умовах


ODZER

Рекомендовані повідомлення

Медики з луцької Самооборони розробили таку пам"ятку по знезаражуванню води у польових умовах.

Враховуючи спеку і високий ризик кишково-шлункових інфекцій, а також в умовах відсутності чистої питної води , ця пам"ятка дуже актуальна для бійців АТО.

По можливості перепостіть її, щоб вона надійшла до бійців, або людей , що можуть їм безпосередньо передати.Також роздруковуйте та вкладайте в посилки для наших хлопців на Сході.

Якщо хтось може підкоректувати або додати корисне інфо - підредактуємо.

Пам`ятка по знезаражуванні води у польових умовах

При можливості треба прокип`ятити воду 15-20 хв

Якщо такої змоги немає, дезінфікувати з допомогою таких засобів:

1) Акватабс – 1 таблетка на 1 л прозорої води, або 2-3 таблетки для дещо мутної води. Вода готова до споживання через 30 хв після розчинення таблетки.

2) Пантоцид – 1 таблетка на 0,5-0,75 л прозорої води, або 2 таблетки для забрудненої води. Через 15 хвилин воду можна пити. Не застосовувати в оцинкованому або залізному посуді, бо залізо і цинк розчиняються у такому середовищі.

3) Жавель-Клейд – (дивіться інструкцію до препарату)

4) Йодні таблетки - розчиняються швидше, протягом 2—3 хв і добре дезінфікують воду.(дати відстоятися 15-30 хв). Обробляти воду йодом можна в будь-якому посуді

5) Йод – 2-3 краплі на 1л води перемішати і дати відстоятися 15-30 хв;

6) Калію перманганат (марганцівка) 1-2гр(менше сірникової головки) на відро води, до легко рожевого відтінку( дати відстоятися 15-30 хв);

7) для тих, хто не має проблем зі шлунком можна використовувати перекис водню – 10 крапель на 1 л прозорої води.( дати відстоятися 15-30 хв)

При відсутності всіх вищеперерахованих засобів, можна профільтрувати воду таким чином:

Найпростіший фільтр являє собою порожню консервну банку або пластикову пляшку з двома-трьома невеликими отворами, пробитими в днищі (пробці) і на дві третини заповнену дрібним піском, на дно банки або горлечко пляшки попередньо викладається шматок матерії. Вода заливається зверху і, пройшовши крізь товщу піску, витікає в отвори. Для більшої надійності процес фільтрації краще повторити багаторазово. Якщо вода дуже забруднена, пісок слід періодично змінювати на більш чистий.

А якщо банку або пластикову пляшку заповнити розбитим на дрібні шматочки вугіллям, узятим з прогорілого багаття, то вийде більш технологічний вугільний фільтр. Чисте вугілля виходить, якщо дрова пропалити в якій-небудь ємкості на сильному вогні. Дрова повинні бути листяних порід, так як хвойні породи надають відфільтрованої воді специфічний смак і запах.

Ще кращий ефект буде, якщо для фільтра замість вугілля з багаття використати подрібнені в порошок таблетки активованого вугілля.

Для довідки - одна таблетка активованого вугілля здатна відфільтрувати біля 0.9-1 л води з ефективністю очищення до 85-90%, потім продуктивність різко падає і таблетку необхідно міняти. Таким чином цілком можна розрахувати загальний ресурс подібного фільтра. Зверніть увагу на наступне, старий вугільний фільтр починає не очищати, а забруднювати воду - фільтрована вода стає гірше вихідної. Так відбувається через те, що з сорбенту починає вимиватися бруд, який раніше там накоплювався

Якщо ніякої "посуду" під рукою немає, то в якості корпусу фільтра можна використовувати кепку чи шапку, рукав сорочки, шкарпетку, штанину або згорнуте кульком полотнище, підвісивши їх ,наприклад, на гілку дерева. Щоб вода, яка фільтрується, не просочувалася по тканині, її слід вузької цівкою наливати в поглиблення, зроблене в центрі фільтра.

І нарешті, найпростіший (але це не означає, що найгірший) фільтр - це "земляний насос". Для його пристрою не треба нічого - ні тканини, ні вугілля. Достатньо мати водойму з підозрілого вигляду водою і шанцевий інструмент - лопатку, ніж або просто загострену палицю. Цим інструментом в 50 -100 см від водойми необхідно викопати глибоку, не менше півметра, ямку і почекати, поки вона заповниться водою. Потім воду обережно вичерпати, почекати, поки ямка знову наповниться, і знову вичерпати. І так до тих пір, поки вода не стане чистою і прозорою.

Якщо є можливість, профільтровану воду краще прокип`ятити 15-20 хв, на маленькому вогні 30 хв.

При інтоксикації організму, блювоті і проносі можна вживати:

1)
Р
егідрон -
п
орошок з 1 пакетику розчиняють у 1 л кип’яченої води. Готовий розчин охолоджують до кімнатної температури та ще раз перемішують перед вживанням. Готовий розчин слід приймати після кожного рідкого випорожнення, невеликими ковтками.

2)
Поліфепан
- таблетки приймати за 1 – 1,5 години до їжі, але не більше 12-16 таблеток на добу. Прийом таблеток Поліфепана можно припинити після нормалізації стільця і зникнення симптомів інтоксикації.

3)
Вугілля активоване
– 1 таблетка на 10 кг ваги (6-10 таблеток на 1 прийом) 3-4 рази на день.

4)
Атоксил
– 2 пакетики розмішують у півсклянки негазованої або охолодженої кип’яченої води. Приймають 3-4 рази на добу. Порошок атоксилу можна також застосовувати для очищення ран (наносять на оброблену рану порошок і закривають сухою повязкою). Перевязку роблять через добу.
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Принесли небайдужі люди на штаб Самооборони 600 табл "Жавель-клейд".

Це дезинфікуючий засіб. Зокрема, використовується для дезинфекції води.

Це чи не єдиний засіб, що продається в Україні ( в "Медтехніці")

Саме цей засіб нам порадили в санстанції.

Але є один нюанс, в інструкції не зовсім ясно написано, як дезинфікувати питну воду. Чи то таблетка на 15-30 літрів. чи треба робити розчин в певній концентрації, а потім ним знезаражувати воду.

В інтернеті повно інструкцій, нічого не вказано про метод знезаражування саме питної води.

Хто може допомогти довідатись - яка ж саме має бути концентрація і яким чином його використовувати?

Можливо, хтось порадить ( а може й принесе ) якісь інші варіанти таблеток, що можна дістати в Україні?

Більшість варіантів : акватабс, аквасепт, клорсепт, гідрохлорназон, пантоцид, пантосепт у нас знайти не вдалось...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Д. Міллер. Виживання за методами САС

дуже багато корисної інформації- була у мене в ел. варіанті але не можу знайти- може в кого є киньте ссилку

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Д. Міллер. Виживання за методами САС

дуже багато корисної інформації- була у мене в ел. варіанті але не можу знайти- може в кого є киньте ссилку

Ось ссилка на книжку:

Выживание по методам САС. Практическое руководство.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Д. Міллер. Виживання за методами САС

дуже багато корисної інформації- була у мене в ел. варіанті але не можу знайти- може в кого є киньте ссилку

Ось ссилка на книжку:

Выживание по методам САС. Практическое руководство.

дякую

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 2 тижня потому...

Можливо, комусь згодиться ця інформація.

Є такі таблетки по знезаражуванні води - Жавель-клейд, продаються в "Медтехніці" біля обласної лікарні. Є в різних рофасовках. Найменше 10 табл. в тубі. Ціна біля 25 грн.

Ми подзвонили безпосередньо до виробника і вияснили, як же ними користуватись.

Для знезаражування води спочатку треба приготувати маточний розчин. Для цього треба розчинити 1 таблетку Жавель-клейд в 10 літрах води( відро), дати настоятись 30 хв.

Далі , для знезаражування 10 літрів води, треба влити 200 мл(стакан) маточного розчину у цю ємкість. перемішати і дати настоятись 30 хв. Все вода готова до вживання.

Відповідно:

на 20 л води треба 350 мл маточного розчину,

на 50 літрів води - 700 мл маточного розчину,

на 100 літрів 1,3 л маточного розчину

Якщо вода надто забруднена, дозу маточного розчину треба подвоїти

Недолік Жавель-клейду в тому, що підходить лише для великих об"ємів. З одної таблетки можна знеразити 800 літрів води

Є ще таблетки Javel Aqua. Продаються в Польші . Ці більш підходять для індивідуального використання http://sherpa.pl/tab...vel-aqua-60-szt

Також у нас , в магазинах по продажу фільтрів для води, можна купити фільтр для польових умов Аквафор універсальний

http://bt.rozetka.co...7299/p207299/

http://survival.com....s/sov_as23.html

.Ціна 90-120 грн. Накручується на пластикову пляшку. Перекачує 0,3 літр за 1 хвилину. Ресурс 1000л

Ось довідка для знезаражування води у зручному форматі для друку

post-6657-0-45718600-1408442295_thumb.jp post-6657-0-70611500-1408442292_thumb.jp

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

До уваги волонтерів та волинян: Мешканець смт Іваничі пропонує допомогу: він виготовляє мобільні установки для очищення води.

На зустрічі голови облдержадміністрації Володимира Гунчика з волонтерами неодноразово порушувалося й питання дефіциту якісної питної води у зоні АТО. Адже споживання води невідомого походження, неочищеної води з річок може спровокувати небезпечні для життя та здоров'я захворювання.

Мешканець смт Іваничі, волонтер Петро Сопронюк сьогодні розповів, що власними силами розробляє спеціальні мобільні установки для очищення води. Уже чотири таких відправлено у зону АТО, де вони успішно працюють.

Петро Сопронюк готовий допомогти усім, хто звернеться та виготовить подібні установки для наших військових.

Контактний телефон волонтера +38 067 332 11 87.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Мешканець смт Іваничі пропонує допомогу: він виготовляє мобільні установки для очищення води

хєрня якась. спєцура від фабричних моделей відмовляється, бо не справляються, а тут дядя пєтя дива творить.

не вздумайте звязуватись. на вашій совісті буде.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Кулібіни роблять такі речі.., що я як побачив.. прозрів.. ))

Так що.. не варто зписувати їх взагалі. НА мою думку.. треба провести експеримент і потім віднести ОЧИЩЕНУ ВОДУ цим агрегатом на аналіз.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А чому не використовувати коагулянт (для очищення від часток) + йод (для знезараження)?

виглядає це приблизно ось так:

далі сміття злити і додати йоду...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

треба провести експеримент і потім віднести ОЧИЩЕНУ ВОДУ цим агрегатом на аналіз

во-во. тоді буде про що говорити...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А чому не використовувати коагулянт (для очищення від часток) + йод (для знезараження)?

виглядає це приблизно ось так:

далі сміття злити і додати йоду...

Ви неуважно прочитали перший пост. Для очищення води використовується , як мінімум тканина, це може бути бинт або навіть носок. Краще, якщо пройде через пісок або фільтр з вугілля( краще активованого). А тоді очищену воду знезаразити йодом або перекисом водню. Про це там детально описано.

А бинт і йод є в кожній аптечці. А от чи завжди буває в бійців під рукою коагулянт - не знаю...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 4 тижня потому...

Як я вже згадував вище, два місяці тому нам на штаб Самооборони передали таблетки для знезаражування води "Жавель-клейд".

Для індивідуального використання ( для сухпайків) ці таблетки непридатні, зате підходять для дезинфекції води у великих ємкостях .

Інструкцію ми вияснили безпосередньо у виробника.

Таблетки були розфасовані у 2 пластикові контейнера по 300 шт у кожному.

Один контейнер одразу передали на "Айдар", інший вирішили розфасувати у менші упаковки, маленькі герметичні туби( залишились від вітамінів) . Вийшло 30 упаковок по 10 табл у кожній. Однієї таблетки вистачає для знезаражування 800 л води.

10636882_766918176697695_4999389385156400016_o.jpg

Частину таблеток передали у різні підрозділи у посилках з продуктами, частину передали " Поліським партизанам", ще частина чекає відправлення бійцям.

Також в посилки та сухпайки регулярно вкладаються пам"ятки по дезинфекції води у польових умовах

В найближчий час в наступній партії сухпайків будуть таблетки для знезаражування води для індитвідуального використання Javel-Aqua ( 1 табл на 1 л).

Можливо комусь згодиться інформація продавця цих таблеток в Україні: 067 314 27 70, Ігор

ШТАБ САМООБОРОНИ МАЙДАНУ ВОЛИНІ

(067) 11 00 577; (067) 11 00 677; (066) 34 18 053

Адреса: м. Луцьк, пр. Перемоги, 14, 2-й поверх

Прес-служба: (063) 977 17 85

E-mail: [email protected]

Наш сайт: samooborona.volyn.ua

Ми у Facebook: www.facebook.com/samooboronavolyn?fref=ts

Ми у ВКонтакте: vk.com/club65716724

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 6 місяців потому...

Зверніть увагу на цей фільтр.

http://aukro.ua/show...item=5229528888

Наближається тепла пора і така річ буде дуже актуальна для невеликих груп або для індивідуального використання. Крім хім.очистки хороші показники бактеріологічної очистки (звертався до дилера, консультувався)

Ціна 59 грн

"..Фильтр “Гард” устанавливается в горловину всех видов ПЭТ-бутылок, стеклянную тару, канистры, что несомненно очень удобно при активном образе жизни (туризм, пикник, отдых на даче и т.п.) или при любых других жизненных обстоятельствах: техногенных или природных катастрофах."

й17803_873605252695653_8627434594435243092_n.jpg?oh=28e9da5177f4296e5ddf5ecea32b1136&oe=55A6B86C&__gda__=1436759329_5efd4bad8d753c89a91249eaa2bff38222404_873605239362321_4483257144231759957_n.jpg?oh=c10bfa7ad97a3ba21de7f348cb61861f&oe=55A01CF6&__gda__=1437833584_db7e207af5aeb3ed4ab4c56120cf7a06

Перевірений варіант : таблетки для знезаражування води для індивідуального використання Javel-Aqua ( 1 табл на 1 л).

Можливо комусь згодиться інформація продавця цих таблеток в Україні: 067 314 27 70, Ігор

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 2 місяця потому...

Ще минулого літа ми розробили інформаційні пам`ятки про важливість знезаражування та фільтрування води в польових умовах, які постійно передаємо бійцям, а також обов`язково кладемо в сухпайки, в яких, доречі, теж є таблетки для знезаражування води.

Такі інформаційні листівки особливо важливі в спекотну пору, адже вода досить швидко псується, а підвіз свіжої не завжди належно забезпечений. Як наслідок - солдати відчувають нездужання: від легкого отруєння до зараження дизентерією чи кишковою паличкою.

Цьогоріч ми відредагували листівки та доповнили корисною інформацією.

Наразі потребуємо вашої допомоги, а саме - необхідно роздрукувати в як найбільшій кількості такі пам`ятки: формат А5 (на дві сторони).

Готові листівки приносьте на штаб Самооборони Майдану Волині (м. Луцьк, пр. Перемоги, 14, 2-й поверх).

Довідки за телефоном : 050 378 24 99, Павло

post-6657-0-08621200-1434029251_thumb.jp post-6657-0-30422800-1434029247_thumb.jp

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2ODZER попроси "дизайнерів" зробити пам'ятки в векторі (.pdf) - буде значно краща якість друку

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В мене вона є в векторі, але я не можу сюди прикріпити такий файл, можу скинути на е-мейл ( пишіть е-мейл мені в приват)

В принципі,по якості , щоб прочитати текст навіть друку з jpeg достатньо

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В мене вона є в векторі, але я не можу сюди прикріпити такий файл, можу скинути на е-мейл ( пишіть е-мейл мені в приват)

В принципі,по якості , щоб прочитати текст навіть друку з jpeg достатньо

відписав в ПП,

з jpeg видно, але "зблизька" крапочками, особливо сірий колір

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 1 місяць потому...

Знову є потреба в пам"ятках по знезаражуванню води для сухпайків , і не тільки.

Якщо в когось є змога роздрукувати, приносьте на штаб Самооборони. (пр-т. Перемоги, 14, 2-й поверх)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...