Перейти до змісту

Перенос газового котла


ursa

Рекомендовані повідомлення

Переносится ли газовый котёл в квартире?

Сейчас он висит посередине стены (метра два-два с половиной от откна). В стену уходят 4 трубы (вода?). В общем, расположение его просто ужасает.

Можно ли отодвинуть газовый счётчик от окна, а на его место влепить котёл?

Есть ли какие-то стандарты по размещению этих приблуд? Можно ли их ставить одну над другой? Или необходимо придерживаться каких-то норм по высоте?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Газовий лічильник має бути не менше, ніж десь за 80 см від газоспоживального приладу. А так - перенести можна куди хочеш, просто чим далі переносити - тим більше труб по хаті йтиме, бо ж труба спершу йде до лічильника, а потім від нього..

Якщо це котел двохконтурний (опалення+тепла вода) - то да, 4 труби: дві - контур опалення (вхід і вихід), одна - вхід холодної води, одна - вихід гарячої води. Ну і має бути місце для кріплення шланга.

Якщо виникла реальна потреба це зробити - йдеш на "Волиньгаз" (той, що на Франка) в "єдине вікно", і кажеш, що тобі треба новий проект зробити. Пишеш заяву, щось там треба буде заплатити. До тебе приїздить проектант, малює проект.

Далі у "Волиньгаз" на Львівській - там порахують вартість робіт по перенесенню лічильника, зміні труб. Проплачуєш, і за кілька днів приїде бригада, яка все перепаяє.

Щоправда, далі треба буде зібрати пакет документів (перелік дадуть на Львівській), зібрати їх не складно, але на все треба час і трохи витрат.

Де за правилами необхідно встановлювати газовий лічильник.

Установка приладів, що ведуть облік витрат газу, рекомендується в газифікованих приміщеннях, поза будівлею, в суміжному з газифікованим приміщенням з природною вентиляцією і т.д. Висота установки лічильників – 1,6 м. Що б уникнути корозійного пошкодження лічильника, необхідно залишити зазор в 3 – 5 см, між стіною, на якій буде перебувати лічильник і безпосередньо самим лічильником. Всередині приміщення лічильники встановлюють подалі від предметів, випромінюючих тепло або вологу, але з природним провітрюванням. Не бажано розташовувати лічильники в застійних зонах, наприклад відгороджених від вікна або вентиляційного каналу.

Відстань, на якому повинен знаходитися лічильник від газового обладнання, повинно прийматися згідно з вимогами і рекомендаціями виробників, описаних в паспорті лічильника. Якщо ж у паспорті не вказані вимоги по розміщенню лічильника, то в даному випадку використовують відстань не менше 0,8 метра від побутових газових плит та опалювального газового обладнання (котла, теплогенератора і так далі) і 1 метр від ресторанних плит, опалювальної та варильної плити , варильного котла.

Якщо лічильник встановлюється не в будівлі, то це слід зробити під навісом, у шафі або в якій-небудь іншій конструкції, яка в свою чергу захистить лічильник від механічного впливу навколишнього середовища. Дозволено і відкритий тип установки лічильника.

Розташування лічильника повинно знаходитися на території споживача газу, на окремій опорі, або на стіні газифікованого приміщення на відстані не менше 0,5 метра по горизонталі від віконних і дверних прорізів.

Не рекомендується встановлювати газові лічильники під отворами в стіні. Якщо лічильник розміщується в шафці, то він обов’язково повинен забезпечити природну вентиляцію, а дверцята обов’язково повинні мати запори.

Якщо ж Ви встановлюєте лічильник у себе в квартирі, Ви також повинні знати, що лічильник встановлять самі газівники, або ж інші підприємства, що мають спеціальний дозвіл і ліцензію на проведення даних робіт (на Ваш розсуд). Після того як лічильник буде встановлений Вам повинні видати розрахунковий документ та акт, що свідчать про виконання даних робіт. Оплачувати газ за показаннями лічильника Ви зможете після того як він буде опломбований.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Yarchik як в мене ставили лічильник, проектант такого напроректував що все помешкання було б в газових трубах, а прийшовши туди знайшов "спільну мову" з іншим інженером-проектувальником і все було зроблене так як було за правилами як ти радиш але і були враховані мої побажання, так що Діма я вже це пройшов як потрібні порада звони, вишли сканкопію проекту і фотки реальні в ПП

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Щоправда, далі треба буде зібрати пакет документів (перелік дадуть на Львівській), зібрати їх не складно, але на все треба час і трохи витрат.

Ми даємо 4 документи з того списку:

  • Акти на приймання в експлуатацію димових та вентиляційних каналів (ДВК) приміщень, де встановлено газові прилади.
  • Акти вимірювання кратності повітрообміну приміщень, де встановлено газові прилади.
  • Протокол вимірювання опору захисного заземлення (занулення) котла.
  • Документ (Угода-зобов'язання) про те, що власник приватного будинку отримав інструктаж та практичні навики по самостійній повірці ДВК.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Dream, де ж ти був раніше :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...