Перейти до змісту

Как улучшить систему охлаждения на видеокарте


HWman

Рекомендовані повідомлення

Для тих хто не в курсі, є така чудова програ як MSI Afterburner:

6fd98e6da3c19e27414da2ae6be6ee72.png

Під словом ручне я мав на увазі програмне керування, прямо з ОСі.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Розібрав свій ПК, заодно і почистив, ось такий кулер у відео карти:

af91719ff86e5947a3d66f3ab3a62446.jpg

Щоб знайти транзистор який відповідає за відеокарту прийшлось повністю розбирати СО, звонився ось такий транзистор, біполярний, фу какашка, напевно таки прийдеться щось дороблювати ато думаю не потягне 300-400 мА.

Була ідея зробити дільник напруги який буде з напруги що мала йти на кулер, задавати напругу на затворі польового транзистора а транзистор у свою чергу буде керувати обертами, так певно буде найпростіше...

Шукаю парочку недорогих кулерів 80-92 на більше чим 2000 обертів, інакше думаю повітряний потік буде слабуватий, відповідно і користі від такої модернізації буде 0.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

HWman, ти такий куллер не пробував змащувати?

З цієї сторони шо на фото - отвору нема.

Зі зворотньої сторони - теж нема.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

HWman, ти такий куллер не пробував змащувати?

З цієї сторони шо на фото - отвору нема.

Зі зворотньої сторони - теж нема.

Все спрятано под наклейкой.
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Немає, треба розколупувати дірочку і шприцом туди мастило капати, по іншому напевне ніяк.

HWman, ти такий куллер не пробував змащувати?

З цієї сторони шо на фото - отвору нема.

Зі зворотньої сторони - теж нема.

Все спрятано под наклейкой.

Там немає доступу до підшипника.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Шукаю парочку недорогих кулерів 80-92 на більше чим 2000 обертів

Кроме кулеров NOCTUA я сомневаюсь что можно что то найти - тихое, и производительное. Да они не дешевые, но цена соответствует качеству.

А фото самого радиатора можно увидеть? Или размеры его напишите.

Немає, треба розколупувати дірочку і шприцом туди мастило капати, по іншому напевне ніяк.

HWman, ти такий куллер не пробував змащувати?

З цієї сторони шо на фото - отвору нема.

Зі зворотньої сторони - теж нема.

Все спрятано под наклейкой.

Там немає доступу до підшипника.

Ось не видно под наклейкой :_40: А с обратной стороны кулера?
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Нєа, тоді не буде ручного налаштування обертів, а це головне, чи не так?

Как вариант
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Кроме кулеров NOCTUA я сомневаюсь что можно что то найти - тихое, и производительное. Да они не дешевые, но цена соответствует качеству.

Ризикну купити дешеві 80-ки.

А фото самого радиатора можно увидеть? Или размеры его напишите.

Блін, де ж ти був раніше, забрав вже карточку, якось так:

b36c73fda9c0ef72beb38ed138b7fd38.jpg

df233d3466ad2b2b9dd75af759cf907b.jpg

Кулер неробочий, чисто приміряв, ще думаю зробити з гофрованого паперу кожух бо дме в різні сторони, а має вверх.

Ось не видно под наклейкой А с обратной стороны кулера?

Там просто одноразова система дай все.

Как вариант

Нє, тут я вже якось сам зроблю.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Блін, де ж ти був раніше, забрав вже карточку, якось так:

На работе.

Судя по тому что я видел на фото - радиатор позволяет и 3 80-ки влепить без проблем ;) но для такой карты это лишнее.

Я так понимаю кулер такой же ширины как и радиатор? Если да - то проблем с креплением не должно быть вообще, просверлил отверстия по краям радиатора, и прикрутил кулера.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ще думаю зробити з гофрованого паперу кожух бо дме в різні сторони, а має вверх

Ну правильно, а воздух от платы то отталкивается, а если все закроешь - куда деваться будет горячий, думаю это лишнее.
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

я би не проти і 92-кі поставити, але вони трохи дорожчі.

Ну да, и еще вот такое чудо:
eudAv.jpg

HWman,

Що ж, завтра буде видно, придивився до таких кулерочків...

Очень шумные, не советую, а на низких оборотах немножко как бы трещат.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

До слова - пам'ятайте про вплив вібрації на BGA-пайку.

Може на відеокарти виробник ставить кулери з малою вібрацією а не "ширпотреб".

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Планую кріпити не на карту а на корпус.

А за силку дякую, якось перечитаю, я таке люблю.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Чуваки, ви звичайно молодці, за ентузіазм однозначно "+", та не всі такі майстри :).

Купіть краще готове, і не мучтесь, щоб зібрати ефективну і тиху систему охолодження доведеться викласти певну суму (немалу).

Крім того, якщо відеокарта недорога, там як правило маленький радіатор, і кулерів ви туди не дуже наліпите, зазвичай достатньо поміняти штатний на шось тихе. Крім того тихі і продуктивні зовсім не дешеві. (Бо нафіг модифікувати СО якщо шум вам пофіг? )

А для відео середнього і вище рівня - у багатьох виробників вже непогана СО, де також достатньо заміни вентилів, якщо шумлять. Ну а якщо у вас турбіна... - то міняти треба і радіатор, щоб досягти хорошого результату. Ось ці СО просто вєщь :), хоч і не дуже дешево, але воно того варте, ефективність офігівающа! один і два .

то все IMHO :).

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Інтузіазм - один з рушіїв прогресу, чи не так? :)

Ітак, зробив на скору руку:

7e773c58882c62235618b54b4a726c72.jpg

6d96d71d694457cc83792c0e43813c92.jpg

Все це діло кріпиться до кріплення від мережевої карти, майже ідеально по розмірах все зійшлось.

5be254c0b18a14c0278027a6d5f2f405.jpg

Ітак, конкретика, до:

575f4e864a3419928a609da61e067d22.png

Після:

0345aaa1c90b89c5c3f2c5b7a523719a.png

Висновки робіть самі, поки тестую, при збірці були деякі нюанси, треба буде ще доробити.

Наразі програмного керування обертами немає, ще не пробував робити, тупо валить на 100% тим не менше штатна СО шуміла на максимальних обертах трішки гучніше.

Я віддаю перевагу, якщо є така можливість, робити щось власними руками, пан Fantom напевне ще такого не пробував, тому й так каже.

ЗІ робив із того, що було під руками, а була, стара неробоча мережева карта і пачка хомутів, з десяток їх перевів точно, поки щось вийшло.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Купіть краще готове, і не мучтесь

Нет смысла покупать на такую видеокарту охлаждение, дешевле и проще сделать самому.
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Поставив назад рідну СО і почепив ще додаткову. Ось зараз думаю чи варто робити програмно регулювання обертів чи зробити простіше, регулятор на передній панелі і все :)

Сідаю гратись в батлфілд 4 регулятор на максимум, дивлюсь кіно - взагалі вимикаю.

До речі, карта тягне батлу на ультрі без зглажування в середньому 27-30 фпс, з розгоном звичайно.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ось зараз думаю чи варто робити програмно регулювання обертів чи зробити простіше, регулятор на передній панелі і все

Ну это уже по желанию ;) У меня стоял когда то реобас (тот что я скидывал ссылку) так я его вывел возле клавиатуре, и все под рукой :)

Сідаю гратись в батлфілд 4 регулятор на максимум

А какая температура чипа при игре? Может не нужно его так накручивать?
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я віддаю перевагу, якщо є така можливість, робити щось власними руками, пан Fantom напевне ще такого не пробував, тому й так каже.

Якраз і пробував, і не раз, та переконався, що краще купити готову тиху систему охолодження. А кулери напроти радіатора відео я також довішував, колись у мене була відео Х1600Pro silent, то я так як і ви зробив, але поставив тільки один 120 мм вентилятор (не люблю лишній шум).

Нет смысла покупать на такую видеокарту охлаждение, дешевле и проще сделать самому.

Повністю підтримую. Хоча і на такі карти є дешеві рішення. :).

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Поставив назад ріднк СО, додаткову почепис під штатною.

До додавання додаткової СО було під 70 градусів без розгону(865/4800), зараз 55-65 з розгоном на ~20% по гпу і ~5% пам'яті.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2724df74216870e3ba299b50c8a111d8.png

До речі, я навантажував не тільки відео а і процик, для максимальної температури.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...