Перейти до змісту

Скарга на банк


Nutka

Рекомендовані повідомлення

Доброго дня. Потрібна ваша допомога.

Склалася така ситуація: брала техніку в кредит. Кредитний договір не просто підписала, але й прочитала. Кредит брався в АЛЬФА-банку.

Крім кредитного договору дали графік сплати і страховку. В графіку кожного місяця стоять то 7, то 8, то 9 число. якщо платити через касу їхнього банку, то це коштує 35 грн (це прописано в договорі). Як я це прочитала зразу хотіла відмовитись від такого кредиту, але працівниця банку мене заспокоїла і сказала що можна платити через пошту безкоштовно, але за 5 днів до терміну (навіть написала мені на графіку "платити 1 числа щомісяця").

Платіж у травні мені треба було сплатити до 07.05.13р., я заплатила 27.04.13р. 15.05.13р. мені приходить СМС, що платіж зараховано 13.05.13р і наступний платіж заплатити до 07.06.13р. на 150грн. більше ніж я мала платити.

Я передзвонила у контакт центр і мені відповіли, що я прострочила платіж і на мене наклали штраф у розмірі 150,00 грн. Я офігєла. Також працівник контакт центру сказав, що сума зараховується на протязі 5 робочих днів.

Моя відповідь була, що мене працівниця банку не повідомляла про робочі чи неробочі дні. По-друге про штраф я взагалі нічого не знала. Коли я запитала де в договорі вказано про штраф, то мені відповів у п.13, а в мене в договорі їх встого 6. Все що працівник мені запропонував це підійти у відділення банку і написати скаргу.

Я так і зробила. Пішла у банк написала скаргу на працівницю яка надавала мені кредит, і написала, щоб суму штрафу стягнули з неї, як покарання за неокмпетентність. (я звичайно розумію, що це нереально, але...), плюс написала що мій договір неповний.

Тепер хочу ще написати скаргу на сам банк, що вони в повному обсязі не розяснюють умови кредитування. Тільки от не знаю куди її писати , в НБУ у Луцьку?

Можливо б я цим всім і не займалась, але реально задовбали. В мене сума платежу 231 грн, а тут штраф 150,00. практично 70% мого ж платежу.

Як поступити?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Якщо стоїть графік погашення, наприклад з 7 по 9 то плата у всі інші дні йде як додаткова плата за місяць в якому платите, якщо ви проплатили в свої сроки - то воно має зараховуватись, день оплати вважається днем коли ви внесли гроші і ніяк інакше. те що там когось суми зараховуються хоч рік - це не має грати ролі -ваші квитанції є прямим доказом того, коли ви вносили гроші.

У вас явно додаткова оплата з квітень і непроплата за травень - у випадках переносу днів варто було дізнатись про це у банку.,

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

а це так завжди, спочатку тобі лижуть всі місця щоб підписав, а потім тебе іпуть в ті самі місця які до того лизали - це кредо всіх банків, які надають кредити, нічого дивного тут немає.

В банків зараз криза, в них немає грошей навіть на друк нормального договору, а то надрукують так дрібно що треба мати 200% зір щоб прочитати це дріботіння, і деякі просто вірять тій що там "нарозказує" дівчина, а потім все стається навпаки.

Думаю треба перед тим як брати кредит або налякати ту дівчину що якщо щось вона не правильно розказала то спрос буде з неї, або все що вона вам щебече записувати на диктофон відрикто, і сказати це робиться для того щоб потім було легше знайти винного.

Головне чомусь клієнт страдає від того що хтось там не вчасно зарахує гроші тобі на рахунок, то можна так всіх дурити, заплатила людина на пошті чи там ще де, а потім штрафанути і сказати, вибачте але ті "мудакі" зарахували нам тільки гроші через два місяця нічого не знаємо платіть штраф та пеню. Це просто так банки спеціально роблять щоб "поімєть" ще більше грошей.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Якщо стоїть графік погашення, наприклад з 7 по 9 то плата у всі інші дні йде як додаткова плата за місяць в якому платите, якщо ви проплатили в свої сроки - то воно має зараховуватись, день оплати вважається днем коли ви внесли гроші і ніяк інакше. те що там когось суми зараховуються хоч рік - це не має грати ролі -ваші квитанції є прямим доказом того, коли ви вносили гроші.

У вас явно додаткова оплата з квітень і непроплата за травень - у випадках переносу днів варто було дізнатись про це у банку.,

Датою сплати є дата поступлення коштів на рахунок, а не дата квитанції. і це вказано в договорі.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Може в спілку захисту прав споживачів?

спочатку тобі лижуть всі місця щоб підписав, а потім тебе іпуть в ті самі місця які до того лизали

Фу, порево якесь. Аж відбив бажання брати будь-який кредит :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Якщо стоїть графік погашення, наприклад з 7 по 9 то плата у всі інші дні йде як додаткова плата за місяць в якому платите, якщо ви проплатили в свої сроки - то воно має зараховуватись, день оплати вважається днем коли ви внесли гроші і ніяк інакше. те що там когось суми зараховуються хоч рік - це не має грати ролі -ваші квитанції є прямим доказом того, коли ви вносили гроші.

У вас явно додаткова оплата з квітень і непроплата за травень - у випадках переносу днів варто було дізнатись про це у банку.,

Датою сплати є дата поступлення коштів на рахунок, а не дата квитанції. і це вказано в договорі.

Толік, я вже відійшов від банківської системи, але не впевнений що твій варіант є стандартним для всіх банків.

наскільки я пам"ятаю саме дата проплати є важливою, а те коли вони поступлять на рахунок - то це вже питання до банку.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Костя, якщо передбачені можливості проплати через інші канали, крім каси: Ай-бокси, пошту, інші банки- то датою сплати є дата надходження коштів на рахунок. і у договорі скорше за все присутня фраза, що відповідальність за вчасне надходження коштів на рахунок- на позичальникові.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Може в спілку захисту прав споживачів?

А вони на банк приймають скарги?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Костя, якщо передбачені можливості проплати через інші канали, крім каси: Ай-бокси, пошту, інші банки- то датою сплати є дата надходження коштів на рахунок. і у договорі скорше за все присутня фраза, що відповідальність за вчасне надходження коштів на рахунок- на позичальникові.

напевно так і є.

p.s. зекономила 35 грн - влетіла на 150 (((

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

sergyj (24 травня 2013 - 11:52) писал: Може в спілку захисту прав споживачів? А вони на банк приймають скарги?

лише якщо це кредит у сфері споживчого кредитування

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

лише якщо це кредит у сфері споживчого кредитування

Liberta, схоже на те.

Щодо зарахування коштів:

Згідно ст.22 ч.4 ЗУ "Про платіжні системи та переказ коштів в Україні":

Під час використання розрахункового документа ініціювання переказу є завершеним:

для платника - з дати надходження розрахункового документа на виконання до банку платника;

для банку платника - з дати списання коштів з рахунка платника та зарахування на рахунок отримувача в разі їх обслуговування в одному банку або з дати списання коштів з рахунка платника та з кореспондентського рахунка банку платника в разі обслуговування отримувача в іншому банку.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Толік - це трохи різні речі.

І взагалі, скан договору в студію, а то ми тут телепатією займаємось.

Оффтоп

P.S.І ще, пропозиція до Ярчика як до модератора - якщо питання виникає в даному розділі і це питання пов'язане/підкріплене документом (неважливо - будь-яким, який має безпосередній/опосередкований стосунок до питання) - то нехай ТС викладає такий документ сюди. Це, в свою чергу, в подальшому дасть можливість уникнути неправильних або неточних відповідей. Крім того, може бути розкрита проблема в повному аспекті, бо ТС іноді може не звернути на деякі нюанси на які зверне увагу юрист.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А чи не про цей договір йдеться: http://www.alfabank.com.ua/uploaded_files/files_editor/Obshie_ysloviya_kreditovaniya_a.pdf ?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А чи не про цей договір йдеться: http://www.alfabank....itovaniya_a.pdf ?

Це та друга частина договору, яку мені ніхто не давав.

Ось мої документи:

post-20192-0-95200400-1369392769_thumb.j

post-20192-0-84533200-1369392774_thumb.j

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ну що я скажу: якщо Ви уважно читали, то в п.6. Розділу 1 (копію, що Ви надали) вказано що, своїм підписом Ви згідні як з Розділом 1, так і Розділом 2, який не підписується, і може містити будь-які умови банку. Те що ви не вимагали від працівника надати Розділ 2. то Ваш косяк, а те що Вам не надали його, то упущення (некомпетентність) навмисне чи ненавмисне працівника.

О це "0"% і є замануха оскільки 35 грн\231 грн=15% в місяць, і = 15*12=180% !!! в рік (не враховуючи комісія за разовий платіж і страховку. Оскільки Ви захотіли зекономити=не дати банкові заробити банк буде всілякими методами з Вас витягнути ці кошти

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ну що я скажу: якщо Ви уважно читали, то в п.6. Розділу 1 (копію, що Ви надали) вказано що, своїм підписом Ви згідні як з Розділом 1, так і Розділом 2, який не підписується, і може містити будь-які умови банку. Те що ви не вимагали від працівника надати Розділ 2. то Ваш косяк, а те що Вам не надали його, то упущення (некомпетентність) навмисне чи ненавмисне працівника.

О це "0"% і є замануха оскільки 35 грн\231 грн=15% в місяць, і = 15*12=180% !!! в рік (не враховуючи комісія за разовий платіж і страховку. Оскільки Ви захотіли зекономити=не дати банкові заробити банк буде всілякими методами з Вас витягнути ці кошти

В п.1 вказано, що договір складається з двох розділів, які нероздільно пов'язані між собою та складають єдиний документ.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Сплата і зарахування коштів регулюється п 6.1. розділу 2 (який я надав вище). Отже датою зарахування вважається дата попадання коштів на вказаний в Розділі 1 розрахунковий рахунок. Інформації про ніякі 5 днів на зарахування я ніде не бачив. Отже як би діяв в такий ситуації я: взявши платіжку про сплату, звернувся б в центральне відділеня того банку, з якого платилося з вимогою надати довідку про те, коли були перераховані в Альфа-Банк сплачені кошти.

Якщо ці кошти зараховані до 07.05.2013, то далі скарга з копією довідки в ЦВ "Альфа-Банку". А якщо після, ну тоді Альфа-Банк ні при чому, пдатите штраф 150 грн. і пробуєте розбиратися з банком де платили (але це мертва справа).

І моя порада, на майбутнє, читайте уважно договори і не довіряйте працівникам-кредиторам, відключайте на певний час емоції "хочц це". А також не сплачуйте кошти перед вихідними (тобто п'ятниця після обіду) та й ще пред святами

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

vaz75 все правильно написав.

Тільки одне доповнення. Такі банки як Альфа-Банк та Дельта-Банк практикують для зменшення навантаження на касу та оптимізації роботи з готівкою, приймати платежі через свої власні термінали, які знаходяться безпосередньо у відділеннях банку (тому і така велика комісія - 35 грн., якщо сплачуєш через касу банку). Тоді звертаємось до вищезгаданого ЗУ "Про платіжні системи та переказ коштів в Україні", а саме ст.8 ч.1:

Банк зобов'язаний виконати доручення клієнта, що міститься в розрахунковому документі, який надійшов протягом операційного часу банку, в день його надходження.

У разі надходження розрахункового документа клієнта до обслуговуючого банку після закінчення операційного часу банк зобов'язаний виконати доручення клієнта, що міститься в цьому розрахунковому документі, не пізніше наступного робочого дня.

Банки та їх клієнти мають право передбачати в договорах інші, ніж встановлені в абзацах першому та другому цього пункту, строки виконання доручень клієнтів.

Також про це говорить ч.2 ст.1068 "Операції за рахунком, що виконуються банком" Цивільного кодексу України:

Банк зобов'язаний зарахувати грошові кошти, що надійшли на рахунок клієнта, в день надходження до банку відповідного розрахункового документа, якщо інший строк не встановлений договором банківського рахунка або законом.

Наскільки я побачив в договорі та додатку на нього, то там не вказано терміну переказу коштів клієнтом/позичальником, якщо він (позичальник) перераховує кошти на рахунок банку-кредитора в цьому ж банку. Відповідно, повертаємося до вищезазначених вимог ЗУ "Про платіжні системи та переказ коштів в Україні" та ЦКУ.

Крім того, є такий цікавий лист НБУ від 09.06.2010 р. № 25-211/1282-9740 "Про здійснення операцій із застосуванням ПТКС" (ПТКС - це термінали, через які здійснюються платежі), а саме п.2:

Не забезпечується дотримання вимог законодавства України та пункту 2 Постанови N 53 щодо відображення операцій із застосуванням ПТКС та видачі квитанції ПТКС.

Зарахування коштів для подальшого переказу, прийнятих від клієнтів із застосуванням ПТКС, які належать агентам банків, на поточні рахунки цих агентів (N 2600 "Кошти на вимогу суб'єктів господарювання) спричинює порушення вимог статті 8 Закону України "Про платіжні системи та переказ коштів в Україні" щодо термінів проходження платежів, а також може призвести до неконтрольованого залучення коштів і порушення прав та інтересів фізичних осіб - клієнтів, які здійснили платежі із застосуванням ПТКС.

Керуючись статтями 295, 303 Господарського кодексу України, банки мають відображати операції, які здійснені із застосуванням ПТКС (в т. ч. ПТКС, що належать агентам банку) у своєму балансі, зважаючи на те, що переказ коштів за призначенням має здійснюватися з врахуванням вимог пункту 2 Постанови N 53 та статті 8 Закону України "Про платіжні системи та переказ коштів в Україні".

Квитанція ПТКС повинна мати обов'язкові реквізити документу на переказ готівки (в т. ч. ідентифікатор банку або інші реквізити, за допомогою яких є можливість його ідентифікувати) і підтверджувати внесення/видачу відповідної суми готівки до/з цього ПТКС та здійснення ініціювання операцій з переказу готівки.

Так що робіть висновки.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В п.1 вказано, що договір складається з двох розділів, які нероздільно пов'язані між собою та складають єдиний документ.

До чого це сказано?

Цитую:

"п.5. Підписанням цього договору Позичальник підтверджує, що ... (2) він отримав свій примірник цього Договору, що складається з першого та ДРУГОГО розділів..."

"п.6. Цей договір ...набуває чинності з моменту ПІДПИСАННЯ сторонами РОЗДІЛУ 1 ... Інші аркуші НЕ ПОТРЕБУЮТЬ додаткового ( окремого) ПІДПИСАННЯ..."

Які ще можуть бути питання?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В мене колись була справа. Клієнт сплатив на "котловий" рахунок (рахунок, на який "кидають" кошти позичальники з призначенням платежу, а банк сам потім їх розкидає по рахункам позичальника) кошти. І десь кошти поділись. Куди і як - ніхто не міг пояснити. Відповідно, банком були нараховані штрафні санкції за несвоєчасне погашення кредиту. Квитанція про сплату кредиту банком не бралась до уваги, бо вони вважали погашення той момент, коли кошти надійдуть з "котлового" рахунку на рахунок позичальнику в цьому банку (ось така маячня). Ми в суді довели, що це була не наша проблема і суд з нашими доводам погодився. Рішення набуло законної сили.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Отже як би діяв в такий ситуації я: взявши платіжку про сплату, звернувся б в центральне відділеня того банку, з якого платилося з вимогою надати довідку про те, коли були перераховані в Альфа-Банк сплачені кошти.

В платіжці має бути дата валютування, і від неї танцювати.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Отже як би діяв в такий ситуації я: взявши платіжку про сплату, звернувся б в центральне відділеня того банку, з якого платилося з вимогою надати довідку про те, коли були перераховані в Альфа-Банк сплачені кошти.

В платіжці має бути дата валютування, і від неї танцювати.

Я не банкір, не знаю що це дата валютування, напевно так, але все ж якийсь офіційний документ для розбірок повинен бути, імхо

З.і.: Взяв Укрсібовську платіжку, то де дата валютування стойть "пусто"

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

не полінувався, і подзвонив на гарячу лінію Укрпошти (я так розумію сплата була через цю структуру), отже чемно дівчина мені відповіла, що кошти на ПАТ "Альфа-Банк" перераховуються протягом 2-х робочих днів. Отже, якщо гроші сплачувалися 27.04.13, то на рахунку Альфа-Банку вони повинні бути 30.04 або в крайньому випадку 06.05. Якщо це не так мені порадили звернутися в те відділення де проплачувалися кошти

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 2 місяця потому...

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.


Hosting Ukraine
AliExpress WW


×
×
  • Створити...