Перейти до змісту

День памяті Героїв Крут


vanus

Рекомендовані повідомлення

Сьогодні в Україні ми відмічаєм День памяті героїв Крут.

Студенти завжди були найсвідомішими учасниками суспільного життя будь якої країни. Здатність на самопожертву є проявом вищого усвідомлення себе як суспільнокорисної людини, громадянина.

300 їх захищало нашу столицю від багатотисячної армії Михаїла Муравйова, загинувши, вони виграли для нас віру, свідоміть і історію!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Адміністратори

Якби не такі як вони.

то можливо й не було ні гідності ні національності.

Та навіть тих хто рахує такі вчинки безглуздям.

Безглуздя це жити і рахувати історичні вчинки наших попередників безглуздям.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

якби да якби..

я маю право на власну думку:beer:...

і рахую що це було безглуздям.. це нічого не покращило... нікого не врятувало.

ці люди просто віддали свої життя.. щоб зараз деякі могли пафосно говорити про національність і гідність...

національність і гідність живе в кожному з нас.. і з нас складається ..

а не з ТРАГЕДІЙ минулого...

я думаю багато з них навіть не розуміли на що йдуть.. (імхо)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Якби ти жив тоді, під Крутами би було 299 осіб... І всі б захоплювались твоєю розсудливістю... Особливо коли твою країну нищить ворог, гвалтує жінок... вбиває... Та що тут зробиш... Головне вчасно залізти в льох... А раптом, все якось без мене станеться... От якби нас таких побільше... Лиш би льохів вистачило...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

знову почалось якби да якби..

це вся твоя думка по поводу Крутів??..

йдеться про СТУДЕНТів в кількості 300 проти добре озброєної , навчених вояк...

можна ще довго бла бла бла..

які ви всі хороші.. багато говорити...

сам би перший в льох ..

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Новен просто трошки підрости, і це прийде саме.

Хоча істина в тому - "що якшо грушка дика то вона ніколи не вродить смачних сортових груш"

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ВАНУс.. що значить підрости?:)..

таке враження що ти знаєш мене 10 років..

хто дикий?.. це ви якісь дикі.. поважайте думки інших..

а ваших взагалі небачу..

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Адміністратори

Я тобі просто висказав свою думку.

Якщо вона тобі не подобається ну то не сприймай.

Я рахую що загибель 300 людей за свою батківщину це не безглуздя. І ніколи ні зким не буду згідний, що вони це робили не розуміючи що во ни роблять.

Тимбільше якщо перед ними багатотисячна, добре озброєна армія.

У цьому випадку вони точно розуміли, що краще загинути в бою чим в льосі.

Принаймні так думаю я.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

У цьому випадку вони точно розуміли, що краще загинути в бою чим в льосі.

Принаймні так думаю я.

<{POST_SNAPBACK}>

оце думка.. я її нормально сприймаю..

а попередній пост був оцінкою моїх думок...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Президент Віктор Ющенко закликав співвітчизників вшанувати пам'ять Героїв Крут, річниця загибелі яких відзначається у неділю.

Як зазначив Ющенко у своєму зверненні до громадян з нагоди Дня пам'яті Героїв Крут, 29 січня 1918 року стало унікальною сторінкою історії України, "яка несе колосальне емоційне та історичне навантаження".

"Українська влада і народ повинні вийти єдиним фронтом на захист національних інтересів України. Я закликаю наших політиків бути виваженими, а громадян – мудрими. В єдності наша сила", – підкреслив президент.

Він також звернувся до київського міського голови Олександра Омельченка та депутатів Київської міськради з ініціативою вирішити відповідно до чинного законодавства питання про гідне увічнення пам'яті Героїв Крут.

Йдеться зокрема про назви проспектів, площ, вулиць, парків, скверів, станцій метрополітену у столиці України.

"Ця подія стала яскравою сторінкою в історії України, а подвиг українських юнаків – прикладом жертовного служіння Батьківщині, який донині належним чином не оцінено", – переконаний Ющенко.

Ініціатива президента пов’язана із 88-ю річницею героїчної загибелі захисників УНР на Чернігівщині, яку Україна відзначає 29 січня.

Водночас лідери Блоку Юлії Тимошенко у цей день поклали квіти до могили юнаків, що загинули під станцією Крути у 1918 році, повідомляє прес-служба київського осередку блоку.

На покладання квітів до Аскольдової могили на Печерських кручах прийшли Олександр Турчинов, герой України Левко Лук'яненко, Микола Томенко, Анатолій Семинога та більше тисячі киян.

Українська правда

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Була Громадянська війна... всі вбивали всіх.

Хіба в таких обставинах бувають герої?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Що значить всі вбивали всіх! Шо за безграмотне висловлювання.

Була країна Україна, була Росія. Була влада з обох сторін. Росія виступила агресором "во имя мировой революции"

Була пропаганда яка подіяла на дуже бідну частину населення.

Була армія і з тої та іншої сторони. Обставини склались так що Київ не було кому захищати, як результат на захист стали ці студенти переборовши в собі страх та інші вади.

І думки з цього поводу треба робити не з потолка а з аналізу факту в історії.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Реально була не більш і не менш як боротьба за владу різних організацій на уламках російської імперії - події, відомі нині як громадянська війна. А я вважаю - що в громадянських війнах не може бути героїв. Немає геройства в тому щоб вбити свого співвітчизника, котрого обставини заставили воювати на іншій стороні.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Немає геройства в тому щоб вбити свого співвітчизника, котрого обставини заставили воювати на іншій стороні.

<{POST_SNAPBACK}>

Правильно солдати армії Муравйова не герої а вбивці, а 300 студентів що захищали київ герої :(

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 vanus:

с моей точки зрения не герои ни те и ни другие, большевики не герои, поскольку сейчас власть не та, а студенты потому что проиграли

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ДАвайте почнем з простого.

Хто такий Герой??

Розпишіть і ви зрозумієте. Що вони не були героями. Можливо патріотами, які виступали за те, що вважали своїм - за Незалежність, за Право вибору.

Але є така 1-на моя думка: Той хто жертвує собою - деморалізує тих, заради кого він іде на жертву. А це найгірше. .....ИМХО

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

На війні завжди було багато битв і головне було виграти цю війну, відстояти свою свободу. Без свободи люди стають схожими на свиней, а свинство вже нічим не прикриєш - ні освітою, ні посадою, ні справкою.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Дуже просто. Герої - це персонажі агіток. Читайте "Швейка", панове, там все це описано в деталях.

2vanus: а свободи не було і немає. Для будь-якої державної машини ми будемо лише гвинтики - тим, кому пощастить, всі решта будуть паливо і мастило. Вільним можна бути хіба що внутрішньо, але таке під силу далеко не кожному...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ДАвайте почнем з простого.

Хто такий Герой??

собою  - деморалізує тих, заради кого він іде на жертву. А це найгірше. .....ИМХО

<{POST_SNAPBACK}>

Герой - це людина яка робить героїчні вчинки.

Героїчні вчинки - це дії людини при "дуже особливих обставинах", абсолютно логічні (наприклад як те що за 1 іде 2, або як дія і протидія) і мають "дуже особливі наслідки".

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 sku:

согласен на все 100% - в Швейке отлично показано значение самого понятия героя и сейчас оно не изменилось. жаль Гашек не успел дописать книгу... ;)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 3 року потому...

Я впевнений що ми всі відчуваємо почуття боргу перед нашими героями. Нам українцям ніколи не бракувало героїв, ніколи не бракувало добровольців. Про це повинна знати та пам’ятати вся українська молодь. Віра ось основне що бракує людям, через цей брак люди втрачають свободу і страждають. Якщо в когось колись промайне хоч на мить помисел, що це було марно, що то ще діти пішли на вірну безглузду смерть котра нічого не вирішує ВІДКИДАЙТЕ таку думку, проганяйте її геть, вона чужа нам вона від лукавого.

Стрілецькі могили

Слова: Богдан Стельмах

Музика: Віктор Морозов

Стрілецькі могили понищено вщент

Лупали, копали, валили, палили...

Хоча б один хрест чи один монумент

Немає, пропали стрілецькі могили.

А там Українські Стрільці Січові

Палкі усусуси, юнацтво безвусе,

Франкові онуки - його вартові.

Прости нам за них, милосердний Ісусе.

Бо хто ми, бо що ми без рідних могил?

Ставище безводе, пташище безкриле,

Румовище храму у хаосі брил...

Вернім Україні стрілецькі могили.

Без них наша пам'ять достоту як мрець,

Як небо беззоре, як море безхвиле.

Таж он Симоненко, Тютюнник, Близнець.

Насипмо над ними стрілецькі могили.

Без них наша совість як той боягуз,

Що страхом життя своє в'яже безсиле.

Таж он Івасюк, Миколайчук і Стус.

Насипмо над ними стрілецькі могили.

Щохвилі комусь уривається шлях.

Тож дай мені, Боже, як з праху і пилу.

Обернуся знов я на пил і на прах -

Зведіть наді мною стрілецьку могилу.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...