Перейти до змісту

ZheNik

Рекомендовані повідомлення

Цікавить таке питаня може хто з форумчан з цим вже мав справу

хочу зробити карту поляка але документів з польським коріням немаю може це якимсь чином можна вирішити. З архівом шоб взяти правельну довідку або в консульстві якось можна.

Ті хто мав з цим справу будласка поділіця досвідом.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

На правах модератора.

ZheNik, ще раз напишеш безграмотне повідомлення - підеш в РО. На майбутнє проси когось із дорослих, щоб перевіряли!

Цікавить таке питання. Може, хто з форумчан з цим вже мав справу.

Хочу зробити карту поляка, але документів з польським корінням не_маю. Може, це якимсь чином можна вирішити? З архівом, щоб взяти правильну довідку, або в консульстві якось можна.

Ті, хто мав з цим справу - будь_ласка, поділіться досвідом.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

коріння польське є, але документального підтвердження нема?

Коріння є, але дуже далеке.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

На правах модератора.

ZheNik, ще раз напишеш безграмотне повідомлення - підеш в РО. На майбутнє проси когось із дорослих, щоб перевіряли!

Щиро прошу вибачити мене за мою невідповідальність. Наступного разу візьму в руки правила української мови коли буду створювати нову тему.

Тому що я гада що славнозвістний у Луцьку "суржик" буде простішим і привичним для форумчан, але на майбутнє буду пам'ятати вашу пораду.

П, С. Прошу вибачити за допущені помилки у відповіді якщо такі є.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

У випадку відсутності проживаючоі рідні на теренах Польщі, Ваші діяння будуть чуть-чуть незаконні)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Щиро прошу вибачити мене за мою невідповідальність. Наступного разу візьму в руки правила української мови, коли буду створювати нову тему.

Тому що я гадав, що славнозвістний у Луцьку "суржик" буде простішим і звичним для форумчан, але на майбутнє буду пам'ятати вашу пораду.

П, С. Прошу вибачити за допущені помилки у відповіді, якщо такі є.

Є. Застереження лишається в силі.

Oczywiście, że panu będzie wygodniej pisać na języku polskim?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

також цікавить, як можна зробити карту поляка... дідусь жив у Польщі, але у 47-му році був переселений разом із сім'єю

евакуаційний лист є

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

з описаних ситуацій карту не зробите. і пробувати доробляти якісь документи не варто.

краще зробити собі повністю нову історію і документи для консульства і вивчити пару питань для співбесіди) за певну винагороду.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

також цікавить, як можна зробити карту поляка... дідусь жив у Польщі, але у 47-му році був переселений разом із сім'єю

евакуаційний лист є

Те що дід колись там жив, нічого не означає. Необхідно, щоби він по національності був поляком.

Консул откажет в выдаче Карты поляка, когда ... Также в случае, когда подающий заявление о получении карты поляка репатриировался с территории Польской Народной Республики на основе репатриационных договоров, заключенных в 1944-1957 гг. в одну из стран-участниц этих договоров.
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Операція "Вісла" - це операція з переселення автентичних українців зі сходу Польщі на польські західні землі, які після ІІ СВ відійшли до Польщі. До того ті землі були німецькими. Мета переселення - асиміляція українців.

Якщо Ви маєте на увазі тих, кого депортували на територію СРСР у 1944-57 рр., то ця депортація не була добровільною: все під примусом, в жорстких умовах і обмеженнях.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

У випадку відсутності проживаючоі рідні на теренах Польщі, Ваші діяння будуть чуть-чуть незаконні)

Наявність рідні у Польщі не має жодного значення під час отримання Карти поляка

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Щодо операції "Вісла"

Дійсно, згідно з законодавством, нащадки осіб, які буди депортовані на територію СРСР внаслідок т. зв. операції "Вісла", не можуть претендувати на отримання Карти поляка.

До того ж, більшість переселених були етнічними українцями. Карта поляка надається особам. які мають польське походження.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Мета операції Вісла, до речі успішно досягнута, була лишити воюючі сторони "волинської різні" - ОУН та Армії Крайової підтримки місцевого населення. Відселяли поляків на захід, а українців відповідно на схід, В мене є довідка львівського архіву про це, і документи, що мої баба і дід народились і жили в Польщі до 47-го року. Але чи варто йти з ними в консульство... незнаю.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

У випадку відсутності проживаючоі рідні на теренах Польщі, Ваші діяння будуть чуть-чуть незаконні)

Наявність рідні у Польщі не має жодного значення під час отримання Карти поляка

Выдача и получение

Республика Польша выдаёт с 2008 года этот документ тем лицам, являющимся гражданами других стран, которые удовлетворяют условиям, определённым государственными органами Польши[1].

Условия получения:

  • наличие в прямом восходящем родстве поляка либо того, кто имел польское гражданство (отец, мать, бабушка, дедушкалибо двое из прабабушек или прадедушек),
  • владение польским языком на базовом уровне,
  • гражданство Российской Федерации, Республики Беларусь или иной страны СНГ, Грузии или одной из прибалтийских республик,
  • карту поляка может получить только лицо, не имеющее польского гражданства или постоянного вида на жительство на территории Республики Польша,
  • карту поляка может получить лицо, которое предоставило справку от польской организации о том, что он/она принимал активное участие в деятельности, связанной с развитием польского языка и культуры как минимум последние три года,
  • карту поляка может получить также лицо, польское происхождение которого было подтверждено согласно положениям закона от 9 ноября 2000 года о репатриации.

Не згідний!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Мета операції Вісла, до речі успішно досягнута, була лишити воюючі сторони "волинської різні" - ОУН та Армії Крайової підтримки місцевого населення. Відселяли поляків на захід, а українців відповідно на схід, В мене є довідка львівського архіву про це, і документи, що мої баба і дід народились і жили в Польщі до 47-го року. Але чи варто йти з ними в консульство... незнаю.

Не варто, відмовлять. Потрібно документ який засвідчує що вони були поляками, а не жили на польській території.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Cherman, читав на тому-ж львівському форумі, що гроші (вступні, членські) вони беруть, і немалі, але гарантій - ніяких.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

У випадку відсутності проживаючоі рідні на теренах Польщі, Ваші діяння будуть чуть-чуть незаконні)

Наявність рідні у Польщі не має жодного значення під час отримання Карти поляка

Выдача и получение

Республика Польша выдаёт с 2008 года этот документ тем лицам, являющимся гражданами других стран, которые удовлетворяют условиям, определённым государственными органами Польши[1].

Условия получения:

  • наличие в прямом восходящем родстве поляка либо того, кто имел польское гражданство (отец, мать, бабушка, дедушкалибо двое из прабабушек или прадедушек),
  • владение польским языком на базовом уровне,
  • гражданство Российской Федерации, Республики Беларусь или иной страны СНГ, Грузии или одной из прибалтийских республик,
  • карту поляка может получить только лицо, не имеющее польского гражданства или постоянного вида на жительство на территории Республики Польша,
  • карту поляка может получить лицо, которое предоставило справку от польской организации о том, что он/она принимал активное участие в деятельности, связанной с развитием польского языка и культуры как минимум последние три года,
  • карту поляка может получить также лицо, польское происхождение которого было подтверждено согласно положениям закона от 9 ноября 2000 года о репатриации.

Не згідний!

Власне, де сказано, що необхідно мати родичів у Польщі? Читайте уважніше.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

наличие в прямом восходящем родстве поляка либо того, кто имел польское гражданство (отец, мать, бабушка,дедушкалибо двое из прабабушек или прадедушек),

Вживаючи слово "Рідня", я мав на увазі саме це що в цитаті вище, а не: хресний, кум, сват, тітка...

Тому і вийшло непорозуміння)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

наличие в прямом восходящем родстве поляка либо того, кто имел польское гражданство (отец, мать, бабушка,дедушкалибо двое из прабабушек или прадедушек),

Вживаючи слово "Рідня", я мав на увазі саме це що в цитаті вище, а не: хресний, кум, сват, тітка...

Тому і вийшло непорозуміння)

Зрозуміло, там все точно написано. Але ці родичі аж ніяк не повинні мешкати у Польщі. Майже усі власники Карти поляка отримали її завдяки своїм польським рідним, які мешкають (мешкали) в Україні.

Повторюся, наявність родини (близької чи далекої) у Польщі - необов'язкова. Обов'язковим є наявність етнічних поляків у родині, тобто польське походження.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Перепрошую за оффтоп, але повторю ще раз: операція "Вісла" - це НЕ "українці - в Україну, поляки - в Польщу". Це переселення українців зі східних польських територій, з місць компактного проживання, на західні польські ж землі з метою асиміляції.

Тобто, українці, переселені в результаті операції "Вісла", проживають на території Польщі.

Друзі, уважніше з історією! Інші депортації не мають до операції "Вісла" жодного стосунку!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Перепрошую за оффтоп, але повторю ще раз: операція "Вісла" - це НЕ "українці - в Україну, поляки - в Польщу". Це переселення українців зі східних польських територій, з місць компактного проживання, на західні польські ж землі з метою асиміляції.

Тобто, українці, переселені в результаті операції "Вісла", проживають на території Польщі.

Друзі, уважніше з історією! Інші депортації не мають до операції "Вісла" жодного стосунку!

Погоджуюся, депортація українців на територію УРСР відбувалася двома роками раніше операції "Вісла".

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...