Перейти до змісту

"Оприлюднення" діагнозу


Oksana04

Рекомендовані повідомлення

  • Відповідей 62
  • Створено
  • Остання відповідь

вислали ж не на роботу, а в райлікарню

Щодо цього (але це вже просто поговорити): може людина працює саме в цій лікарні і не хоче, щоб на її роботі знали про її хворобу, тим більше, що вона не відноситься до ряду
хвороб, про які з метою недопущення їх поширення обов'язково слід інформувати заклади охорони здоров'я
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Пораджу "поковирятись" в сторону договору, який напевно підписувала пацієнтка при зверненні до приватного закладу. Якщо не підписувала - значить своїми діями (як то отримання послуг) погоджувалась із публічним договором (офертою). Якщо в цьому договорі прописаний пункт що приватний заклад має право передавати інфу державному без згоди пацієнта - значить порушення немає. Оскільки даний пункт не суперечить чинному законодавству, яке, як ми могли пересвідчитись вище, ПРЯМО НЕ ЗАБОРОНЯЄ такі дії.

Ще один нюанс: чи може приватна клініка такими діями застраховувати себе від відповідальності за злочинну бездіяльність (знають що є загроза життю чи здоров"ю але не ставлять до відома).

І зробив це без дозволу пацієнта. Ось в цьому і є порушення. Лікар районної лікарні не напрвляв же пацієнтку в той діагностичний чи медичний центр. Вона звернулася туди САМА. Відповідно лікар діагностичного центру не мав права повідомляти лікаря районної лікарні про результати аналізу. Якщо він хотів зробити добре, то повинен був звязатися з самою пацієнткою. До речі, людина яка стверджувала що у лікаря діагностичного центру таке право було, поки що не привела на підтвердження своїх слів жодних посилань на якісь нормативні документи.

От я щиро дивуюся таким людям, які в спеціалізованому розділі дають коментарі рівня розмови бабусь на лавочці під під"їздом. Навіщо стільки букв, просто напишіть "я щітаю шо це неправильно", буде рівноцінно.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Пораджу "поковирятись" в сторону договору....

Робити цього ніхто, звичайно, не буде, але буду мати на увазі, якщо раптом мені знадобляться послуги такого роду медзакладів.
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Все було зроблено правильно в цьому випадку, відповідно до дій, які має виконати лікар при виявленні захворювання, а саме повідомити мед.заклад (а саме лікуючого лікаря жіночки) за місцем проживання пацієнтки. Далі лікуючий лікар сповіщає пацієнтку, і приймає рішення про призначення лікування, госпіталізацію чи постановку на диспансерний нагляд.

А якщо так: я вагітна малолєтка (початковий термін - візульно не видно). Не стою на обліку в консультації, бо "залетіла" і планую десь по-тихому зробити аборт. Прийшла в медцентр на УЗО, щоб переконатись, що дійсно є вагітність і там ще й виявляють якісь відхилення в перебігу вагітності. Про це теж повідомляють?
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Схоже ми маємо справу з медпрацівником?

маєм)

Нарешті хоч хтось зі сфери медицини. Сподіваюся будемо мати інформацію з першоджерел. Якими нормативними документами керуються медики у таких випадках?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Нарешті хоч хтось зі сфери медицини. Сподіваюся будемо мати інформацію з першоджерел. Якими нормативними документами керуються медики у таких випадках?

З А К О Н У К Р А Ї Н И

Основи законодавства України про охорону здоров'я

Oksana 04,

Пацієнт має право на таємницю про стан свого здоров'я, факт звернення за медичною допомогою, діагноз, а також про відомості, одержані при його медичному обстеженні.

Забороняється вимагати та подавати за місцем роботи або навчання інформацію про діагноз та методи лікування пацієнта.

{ Закон доповнено статтею 39-1 згідно із Законом N 997-V ( 997-16 ) від 27.04.2007 }

Стаття 40. Лікарська таємниця

Медичні працівники та інші особи, яким у зв'язку з виконанням професійних або службових обов'язків стало відомо про хворобу, медичне обстеження, огляд та їх результати, інтимну і сімейну сторони життя громадянина, не мають права розголошувати ці відомості, крім передбачених законодавчими актами випадків.

При використанні інформації, що становить лікарську таємницю, в навчальному процесі, науково-дослідній роботі, в тому числі у випадках її публікації у спеціальній літературі, повинна бути забезпечена анонімність пацієнта.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

крім передбачених законодавчими актами випадків.

А от про ці випадки ,будь-ласка, детальніше.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

september25 якщо не помиляюсь, то це при веденні слідства,або ж якщо це небезпечне інфекційне захворювання

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

медзаклад (юр. особа) вислала

Не знаю, як зараз, а в 2004-му році під вивіскою "діагностичний центр" працювала фізична особа - підприємець.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

september25 якщо не помиляюсь, то це при веденні слідства,або ж якщо це небезпечне інфекційне захворювання

Не зрозуміло тоді чому в історії описаній ТС про хворобу проінформували не пацієнта, а лікарню. Наскільки я зрозумів хвороба не була інфекційною чи такою що загрожувала життю людини ...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Проінформували лікуючого лікаря пацієнтки, а вона повідомить пацієнтку.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.




×
×
  • Створити...