Перейти до змісту

Європейський тиждень мобільності


Рекомендовані повідомлення

Тємка така.

Є мікрогрант на реаліазцію заходів до Європейського тижня мобільності у Луцьку. Мікро - це в районі 15000 грн. Я нижче опишу що і до чого, але проблемка така: багато заходів і дуже мало часу на все (проект має закінчитись 22 вересня). Я, коли готував проект, усвідомлював цю обставину, і велику надію поклав на вашу допомогу. Мусив показати результативність проекту, в іншому випадку хоч мікро, але гроші, пішли б кудись в інше місто.

Я опишу заходи, які тре реалізувати і продукти, які місто отримає з цього проекту, а ви вирішуйте для себе хто і яким боком зможе допомогти. В багатьох випадках колосальну допомогу може дати один-єдиний телефонний дзвінок :)

1. Розробити макети та проектні креслення типових для Луцька велосипедних парковок, форма яких буде уніфікована та обов’язкова для всіх бажаючих встановити велостоянку. Пізніше ці макети будуть включені в нормативні та стратегічні документи міської ради щодо розвитку вело інфраструктури. Наявність уніфікованих елементів велопаркування дозволить в мабутньому спростити підприємцям справу вибору форми велостоянки, сприятиме економії витрат на розробку ескізу (макету) стоянки, а також забезпечить порядок в частині розміщення по місту малих архітектурних форм. Макети/креслення вело стоянок буде ззгоджено із управлінням архітектури міської ради в якості типових для велосипедної інфраструктури міста. Загалом буде розроблено 4 макети: парковочна стійка (основна версія); парковочна стійка (бюджетна версія), вело стоянка (з кріпленням до стіни), велостоянка (окремо стояча).

Хоч цей пункт і найтерміновіший, але я ще не готовий про нього говорити. Я не знаю просто вимог до цих макетів, чи це має бути якась проектна орагнізація, чи це має бути щось схоже на бренд-бук в дизайні. Я буду говорити про це з архітектурою і з колегами зі львова, які розробляли вказівники. Для кращого розуміння: йдеться не про розробку екслюзивного дизайну велостоянки, а йдеться про затвердження і уніфікацію простих доступних варіантів велопарковок. В цьому пункті доречно пошукати в неті всі існуючі варіанти велостоянок, які проканають в категорію типових.

2. Розробити спільно з виконавчими органами міської ради Положення щодо спрощеної системи отримання дозволів на встановлення велосипедних парковок. В Положенні чітко передбачити формулювання термінології елементів велосипедної інфраструктури, призначення, описати типові для міста форми велостоянок та механізми отримання дозволів.

Для початку щоб щось спростити треба знати як воно є станом на зараз. Я цього не знаю, так що питання відкладається на нсутпний тиждень)

3. За розробленими кресленнями виготовити велосипедні парковки для демонстрації мешканцям міста та представниками бізнесу і подальшого їх встановлення біля громадських споруд. Перед виготовленням велостоянок планується зібрати комерційні пропозиції від різних фірм-виробників щодо можливості виготовлення продукції за наданими кресленнями. Фірма-виконавець буде обрана за найбільш оптимальним співвідношенням ціна/якість/кількість, виходячи із конкретної вартості замовлення. Пропозиції усіх фірм, які нададуть інформацію, будуть в рівних умовах вказані у Методичних матеріалах. Це спростить підприємцям процедуру пошуку фірми для виконання замовлення та створить рівні умови для реклами та лобіювання інтересів потенційних виробників вело стоянок у Луцьку.

Це найважливіший пункт. В теорії за наступний тиждень ми розробимо креслення, а за 4 дні наступного тижня треба їх виготовити. Треба щонайменше три фірми, які працюють з металом, які готові в понеділок їх отримати і виконати замовлення до четверга. Грантодавець вимагає комерційні пропозиції від мінімум трьох фірм (типу міні тендер). Щоб іншим двом фірмам не було в западло робити комерційну пропозицію, ми їхні контакти озвучимо в інформаційній брошурі.

4. Організувати відкриту виставку «Ідеальний для міста» з візуалізацією прикладів організації велосипедного руху. В основі експозиції знаходитимуться виготовлені та відповідно оформлені велосипедні стоянки. Додатковими елементами експозиції будуть зображення елементів велосипедної інфраструктури європейських міст, а також різні типи велосипедів. Виставка «Ідеальний для міста» буде ключовим заходом проекту і відбуватиметься 19-23 вересня в одному з приміщень в центральній частині міста.

До виставки найбільше питань: головні, це де і що показувати. Наразі варіант такий: крім велостоянок надрукувати гарні фотки з велоінфраструктурою (витягнути з нета щось цікаве вистецьке) та зробити виставку різних видів велосипедів: шосе, сіті, мтб, траіл...і т.д., бо людям то цікаво, часто запитують. Зробити інформаційні таблички. Питання з виставкою відкрите.

5. На основі розробленого Положення щодо спрощеної системи отримання дозволів, розробити методичний порадник «5 правил для встановлення велостоянки». Основні сторінки/розділи: 1) доцільність встановлення; 2) типи велостоянок; 3) рекомендації щодо вибору місця; 4) перелік документів для отримання дозволів; 5) макети та вимоги до створення типових для міста вело стоянок.

Мій гемор.

Для більшого конструктиву проінформую про таке. Грант затверджений, тобто гроші будуть 100%. Договір буде підписуватись з понеділка. Організація-аплікант - Асоціація розвитку туризму Волині. Бюджет проекту - це інформація не секретна і я як керівник організації можу інформацією поділитись, щоб ми говорили більше про справи, а не чиїсь віртуальні відкати і грантожерство. Детальний перелік витрат по проекту може отримати будь-хто кого я знаю і хто мінімально долучиться до реалізації проекту, або інформаційний запит :)

Модери, плз. викидайте пліз каку всяку... щоб я позбавився переконання, що форум - це тільки потриндіти.

Дякую наперед за розуміння і підтримку.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

оце круть!!!!

може й не треба буде нікого напрягати. вибрати варіанти, попросити креслення за окрема плату....і шпарити....

єдина проблема - доставка, але якщо вони по шаблонах працюють, то може в них і дешевше буде.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Біля якогось маленького магазинчику можна поставити конструкцію на 2-4 велосипеди. Біля супермаркету - як мінімум, на десяток. Тому, імхо, якщо конструкція велопарковки має бути максимально уніфікованою - то варто подумати про якийсь "модульний варіант", де, наприклад, мінімальним модулем буде конструкція на три місця. Конструкції між собою можна з'єднати. Хочеш зробити велопарковку на 15 велосипедів - просто з'єднай між собою 5 конструкцій.

2. Розробити спільно з виконавчими органами міської ради Положення щодо спрощеної системи отримання дозволів на встановлення велосипедних парковок. В Положенні чітко передбачити формулювання термінології елементів велосипедної інфраструктури, призначення, описати типові для міста форми велостоянок та механізми отримання дозволів.

Якщо є якісь положення про отримання дозволів на встановлення малих архітектурних форм - можу спробувати переробити його на велостоянки, максимально спростивши.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Біля якогось маленького магазинчику можна поставити конструкцію на 2-4 велосипеди. Біля супермаркету - як мінімум, на десяток. Тому, імхо, якщо конструкція велопарковки має бути максимально уніфікованою - то варто подумати про якийсь "модульний варіант", де, наприклад, мінімальним модулем буде конструкція на три місця. Конструкції між собою можна з'єднати. Хочеш зробити велопарковку на 15 велосипедів - просто з'єднай між собою 5 конструкцій.

Було в тексті:

Загалом буде розроблено 4 макети: парковочна стійка (основна версія); парковочна стійка (бюджетна версія), вело стоянка (з кріпленням до стіни), велостоянка (окремо стояча).

Велостоянка - це якраз те, що може бути на два і більше велосипеди.

Якщо є якісь положення про отримання дозволів на встановлення малих архітектурних форм - можу спробувати переробити його на велостоянки, максимально спростивши.

В понеділок буду по цьому питанню в міській раді. Все що візьму - викладу сюди. Сумніваюсь, що є такий документ, в якому є все. Не просто ж так люди тижнями бігають по кабінетах для отримання дозволів.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

дещо прояснилось. пішов рух.

Говорив з архітектурою. Збираємо всі можливі види велостоянок, які існують в світі і будемо обирати найоптимальніші варіанти. По обраних варіантах готуємо ескізи/макети. Питання про Положення знімається. Статус обраних велопарковок забезпечимо рішенням виконкому. Єдине, чим можна посприяти цій справі - це розробити Порядок встановлення велосипедних парковок. Архітектура обіцяла сприяти всіляко. Завтра плануємо зустрітись більш предметно (сьогодні поспішали) і обговорити всі деталі.

Говорив з галереєю (на Лесі Українки). Дали добро на те приміщення, що зліва (там де вхід до крамниці). Загалом там є 60 квадратів. 21-23 числа наші. Моя пропозиція в черветр-пятницю поставити експозицію, ввечері в пятницю (16.00) провести офіційне відкриття, суботу-неділю виставка працює, в понеділок вранці експозицію розбираємо.

Тепер по допомозі, яка треба.

1. Ярчик, для тебе матеріали ще готуємо. Завтра до кінця накину ескіз "Порядку" разом з архітектурою, а ти вже його поправиш як юрист.

2. Для фонду, який дає гроші, треба перекласти проектну пропозицію на англійську мову. Я можу це зробити, але зашиюсь на місяць. Обєм перекладу - приблизно як в першому пості. Дуже просили завтра до кінця дня перекласти і надіслати. Текст кину в приват, бо воно там все відразу таблицями йде.

3. Вже відомі терміни і місце проведення виставки. Я всю виставку умовно розділив на чотири частини, про них нижче. Пункт стосується тих, хто може і хоче допомогти у встановленні експозиції. Це треба буде робити в четвер ввечері (20-го), в пятницю вранці (21-го) і в пятницю по обіді перед виставкою. Вітається наявність рук і ніг. Зголошуйтесь.

3.1. Перший елемент виставки - це велостоянки, які ми виготовимо в рамках проекту. Свердлити бетон ніхто не дасть, тому треба подумати як їх встановити в залі. як варіант покласти під них щит з тирсоплити і кріпити до неї. Треба ідеї. Стоянки замовлятимемо з можливість анкерного кріплення, тобто будуть дирки, тре до чогось прикріпити.

3.2. Другий елемент виставки - це виставка різних видів/типів велосипедів.

1) треба список типів велосипедів, які ми встановимо, чи точніше можемо представити (мтб, шосе, сіті, тріал...)

2) треба список тих, кому не шкода свій або чийсь велосипед презентувати на два дні для виставки.

3) треба коротний опис кожного виду велосипеда (за схемою: призначення, переваги, недоліки) не більше трьох речень

4) до кожного типу велосипеда надрукувати одну яскраву фотографію, яка найкраще відображає суть йього виду.

3.3. Третій елемент виставки - це фотографії і банери красіві, які відображають суть і "прєлєсть" велоінфраструктури. Тре фотоматеріали. Уточню нюанс - зображення мають бути якісними (або на велику фотку, або на банер). Вітаються ідеї по варіантах як ще можна красиво показати велоінфраструктуру.

3.4. Зовнішнє оформлення виставки. З поки що придуманих варіантів - мальнька велодоріжка на вулиці, яка веде в приміщення (можна фарбою, яка змивається нанести, або оракалом наклеїти); знак велосипедної стоянки зі стрілочкою; банер на фасаді з назвою висавки і якоюсь картинкою. Треба ідеї і варіанти втілення.

Космос не пропонуйте, бютжет обмежений, часу мало. На фотографії, банери і вивіски кошти передбачені.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Перший елемент виставки - це велостоянки, які ми виготовимо в рамках проекту.

це на 19 число? Я не шарю в металообробці, але сьогодні 11-те, нічо?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Перший елемент виставки - це велостоянки, які ми виготовимо в рамках проекту.

це на 19 число? Я не шарю в металообробці, але сьогодні 11-те, нічо?

21-ше. А я писав, що це може бути проблема. Чисто технічно - зробити можна й швидше, питання в тому, чи хтось візьметься за таке термінове замовлення. Отут тре связі.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Без готових креслень, отак наобум на 21-ше число дай бог, щоб змогли зробити 1(один) варьянт - яка виставка?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Без готових креслень, отак наобум на 21-ше число дай бог, щоб змогли зробити 1(один) варьянт - яка виставка?

я вже фактично домовився з двома фірмами, як встигнуть зробити по кілька зразків. Але якщо ще недільку пороздумувати на тему "встигнем - не встигнем"... тоді виставка буде й справді гавняна.

ЗІ. Виставка буде в будь-якому випадку, навіть з одним варіантом.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

зможу допомогти в четвер ввечері після 17.00

також можу забезпечити близько 5 велосипедів (чол., жін. МТБ, 1 шосе, 1 прогулянковий жіночий)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

post-2316-0-17790000-1347973066_thumb.pn

Луцьк приєднується до відзначення Європейського тижня мобільності

«Рухайся у правильному напрямку!» - це гасло кампанії, яку щороку проводять європейські міста для покращення якості міського середовища.

Мова йде про досконалу орагнізацію руху на вулицях та площах міст, при якій пріоритет надається безпечним та екологічно чистим засобам пересування. У своїй політиці сталого розвитку європейські міста намагаються створити найкращі умови для пересування пішоходів та велосипедистів, а щодо транспорту – надають перевагу громадському і екологічно чистому (тролейбуси чи трамваї).

Європейський тиждень мобільності – це можливість привернути увагу до питань розвитку транспортної інфраструктури. Луцьк, враховуючи певні зрушення в питаннях розвитку велосипедного руху, теж запронував свої заходи на цьогорічну подію.

Темою цього тижня мобільності є планування міських транспортних систем. Представники Асоціації розвитку туризму Волині та Асоціації велосипедистів Луцька спільно з Луцькою міською радою зробили акцент на створенні мережі велосипедних парковок у місті.

Ключовим заходом у Луцьку буде велосипедна виставка «Ідеальний для міста», яка має на меті показати мешканцям переваги та можливості розвитку велосипедного руху. Головним елементом виставки будуть правильні велосипедні стоянки, виготовлені згідно правил і норм для зручного та безпечного користування. Інші експонати виставки значно розширять уявлення відвідувачів про велосипед та його можливі стосунки з людиною. Організатори обіцяють зробити все у легкій та привабливій формі.

Кульмінацією Тижня мобільності буде відзначення Дня без авто 22 вересня. В цей день орагнізатори закликають якомога менше користуватись приватними автомобілями, які завдають найбільше шкоди міському середовищу, а більше часу приділити здоровим та екологічним пішохідним прогулянкам та поїздкам на велосипеді.

Графік роботи виставки:

21 вересня (п’ятниця) 16.00 – 18.00

22 вересня (субота) 10.00 – 18.00

23 вересня (неділя) 10.00 – 18.00

Довідково:

Організатори: Асоціація розвитку туризму Волині, Луцька міська рада, Асоціація велосипедистів Луцька.

Партнери: Німецьке технічне товариство (GIZ), Співробітництво «Україна - Німеччина»

Інформаційні партнери: Волинські новини, ВолиньПост, Волинський прес-клуб.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Всі, хто може, підходьте цьогодні на 17.30 до галереї. Зголосіться пліз на завтра забрати коє-шо коє-звідки десь в районі обіду машиною. Все в межах міста. Лєхковушкі вистачить.

Завтра 16.00 всі, як штик, в галереї!!!!!!!!

ЗІ. Ті, хто сьогодні не встигне підійти до 18.00 вже можете не приходити. Двері будуть зачинені, бо там магазин.

о91314о8оо - то я.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Кто будет участвовать в оформлении выставки, захватите, у кого есть, свободые велозамочки. Для экспонатов :)

Кстати, Юра, на сколько сегодня подходить с экспонатами и, вообще, помогать?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Кто может одолжить на выставку своего красивого шоссера?

Выставка открывается в 16.00. Хороше б к этому времени:)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

шото якось скушно і "жидєнько", хоча Cruiser сподобався.

ідея нести в маси поняття велопарковок сподобалась. Давно в себе біля магазина плануємо і ніяк не реалізуємо. Напевно якби хтось приніс каталога з варіантами - то поставили б.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

шото якось скушно і "жидєнько"

Поверте, за такой срок, вы бы врядли сделали лучше.

ідея нести в маси поняття велопарковок сподобалась.

А это и есть цель выставки. (А не выставка велосипедов)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Графік роботи виставки:

23 вересня (неділя) 10.00 – 18.00

Прийшли ми сьогодні о 10.40... і споглядали виставку через вікно. На дверях красувався замок та табличка "Зачинено"

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Оказалось, что галерея зависит от графика Мистецькой крамнички.

У них одни двери.

Когда работает магазин, тогда и галерея открыта. Когда закрывается, то галерея, как бы, работает, но фих попадешь. Такая специфика этой галереи, о ней даже директор забыл предупредить. А может и не знал...

Потому, выставка закрывалась в 15.00 (нас от туда выгоняли сердитые тети), а не в 18.00, когда закрывается галерея... :sq_ye:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...