Перейти до змісту

Рада підтримала мовний законопроект "Ківалова-Колесніченка"


Panterka22

Рекомендовані повідомлення

nd_, ну ти дав )))

Я особисто не бачу ніякої загрози українській мові від цього закону. Зате опозиція розпинається під стінами ради, Турчинов бідний аж охрип верещати :)

Вчора дивився в новинах цей шабаш, мітинг "опозиціонерів", розчарований... ведуть себе нічим не краще бандюків-регіоналів.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 115
  • Створено
  • Остання відповідь

Зустрічаються два кума. Один другому каже:

- Слухай, куме, щоб ти зробив якби на тебе в лісі ведмідь напав?

- Я його із рушниці вбив би.

- А немає рушниці.

- Тоді я його ножем зарізав би.

- А немає ножа.

- Як немає? А де він?

- А ти його вдома забув.

- Не може бути.

- Може!

- Тоді я тікав би!

- А він доганяв.

- А я на дерево заліз би.

- А немає дерев.

- Слухай, що за ліс такий - немає дерев?

- От такий ліс немає дерев.

- Слухай, ти кому кум - мені чи ведмедеві?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Андрій, не буде 20млн. грамотних російськомовних українців. Більшість буде говорити безграмотною креольською російською, про яку росіяни казатимуть "Это что, они типа по русски говорят??". Просто тепер особливо наглі неуки будуть мати право казати "нам законом разрешено ложить на мову", хоча й буцім своєї вони не вивчать.

а між тим я особисто переконаний,

що моя мова - це мова сильного і повнокровного народу,

чудове переконання. але ми в полі дії сильнішої і експансивної культури. і згадувати тут треба не про Італію з Німеччиною чи Швейцарією, а Бельгію, де проблема мовних конфліктів, Білорусь та Ірландію, ці два сильні і повнокровні народи, які уже фактично не послуговуються своєю мовою. А як приклад розглядати Чехію, яка була під могутнім впливом Німеччини, і де теж чеська була "сільською", а німецька- мовою науки, техніки, державного управління. Але якихось декілька десятиліть- і нічого. Мова, якою користується вся країна.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

чому стільки кіпішу? державною так й залишається українська))

а те що у нас де-факто двомовна країна не помічає лише сліпий...

а от те, що закон про мови прийняли, щоб відволікти увагу від більш важливих речей сумніву не викликає))

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

...

Добре, уявіть собі, що в Росії прийняли закон про регіональну мову, скільки кварталів в Москві почне розмовляти "рідною" мовою...

Росія - це федерація. Раджу вам перечитати про суб'єктів федерації, перш ніж писати "уявіть собі..."

Ну і по контексту, якщо зірвуть друге читання.. то "мовний проект" буде приймати вже новий склад ВР. Зарано кіпіш :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

чудове переконання. але ми в полі дії сильнішої і експансивної культури. і згадувати тут треба не про Італію з Німеччиною чи Швейцарією, а Бельгію, де проблема мовних конфліктів, Білорусь та Ірландію, ці два сильні і повнокровні народи, які уже фактично не послуговуються своєю мовою. А як приклад розглядати Чехію, яка була під могутнім впливом Німеччини, і де теж чеська була "сільською", а німецька- мовою науки, техніки, державного управління. Але якихось декілька десятиліть- і нічого. Мова, якою користується вся країна.

а й да в точку. а я цілий ранок слова правильні підбирав для свого посту. сенкс, Толік.

Ще від себе.

Багато хто сприймає, що наявна ситуація з мовами знаходиться в стані спокою. Насправді спокою немає, насправді постійно відбувається тиск на українську мову. Не на російську чи караїмську, а саме на українську (мільйон цьому підтверджень). Так от у цьому світлі, прийняття цього закону - якраз один з серйозних кроків (і що найважливіше - "офіційний") для продовження подальшого тиску.

Енді, держава не має нічого нікому навязувати, але вона зобовязана: виховувати, популяризувати, підтримувати, зберігати, заохочувати...і теде і тепе, що стосується української мови.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Читаємо інтерв'ю з Юрієм Шевчуком, відомим славістом, викладачем української мови у Колумбійському та Літній школі Гарвардського університету, засновником Українського кіноклубу Колумбійського університету (нині – єдиного постійного форуму нашого вітчизняного кіно в Північній Америці): Коли мова має значення

На додаток те, що діється в державі, аж ніяк не сприяє піднесенню рівня україністики та української цивілізації як такої у світі. Річ не лише в банальній справі грошової підтримки. Йдеться ще й про те, що навіть студенти, які обирають українознавство собі за спеціальність, не дістають ані морального, ані когнітивно-культурного сприяння у вигляді сигналів, які свідчили б, що Україна стає дедалі вагомішою і важливішою, а відтак і більш обіцяючою для наукової, дипломатичної, бізнесової кар’єри таких молодих людей.
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Юр, ніхєра держава не зобов"язана, не сподівайся. Держава, а це чиновники, буде щось робити з двох причин: добра воля чиновників і їхня ідейна зацікавленість. А це, погодься, дивина. Або жорсткий і постійний тиск знизу, такий собі "запит від суспільства".

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Юр, ніхєра держава не зобов"язана, не сподівайся. Держава, а це чиновники, буде щось робити з двох причин: добра воля чиновників і їхня ідейна зацікавленість. А це, погодься, дивина. Або жорсткий і постійний тиск знизу, такий собі "запит від суспільства".

Згоден, але тиск знизу або ідейна зацікавленість - це першоджерело будь-яких позитивних зрушень.

А зобовязання - це виконання тих законів, постанов, програм, актів тощо, які вже прийняті, затверджені і "реалузовуються". Впадло шукати, але впевнений, що такі є.

То я так собі думаю - вчора наші державні мужі активно уникали реалізації взятих на себе зобовязань щодо української мови, а завтра, після прийняття закону, вони активно візьмуться виконувати зобовязання щодо російської мови.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

вчора наші державні мужі активно уникали реалізації взятих на себе зобовязань щодо української мови, а завтра, після прийняття закону, вони активно візьмуться виконувати зобовязання щодо російської мови.

100 пудів.

От мені тільки здається що регіони трохи зарано як для виборчого процесу цей закон прийняли. Хіба в них ще якийсь план наступних дій є...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

"Неправильный" регионал Головатый о "языках": В Раде засели холуи, плебеи и отбросы

http://polemika.com.ua/news-90122.html#title

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ой а як приємно прокинутися і прочитати стільки конструктиву в топіку :)

...і написати.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

і на рахунок експансії - а коли цю експансію творять українці, то це що тоді?
це шось нове. Просвіти.
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

наступне. те що друід назвав тиском із мільйоном підтверджень,

я би радше і простіше назвав попитом суспільства на російську мову,

і я уже писав про певні дотичні до цього попиту причини.

попит на мову - це 5-та школа в Луцьку.

а попит на російську мову в регіонах,

де 95% російськомовних - це якось зовсім навіть не попит.

А те, що 5% україномовних теж мають свої права і створюють попит - нікого не цікавить.

Попит - це не лише русскагаварящая гарадская інтелігенція, а й мільйони диких сільких провінціалів, які в більшості областей півдня і сходу триндять українською. Покатайся "там" приміськими електричками при нагоді. Здивуєшся.

і на рахунок "зобов'язаностей" держави - якщо це моноетнічна чи етнонаціональна держава - тоді напевно зобов'язана,

але ми усі знаємо що ніфіга не моноетнічна, і тим більше не етнонаціональна - а тому ні, не зобов'язана :)

зобов'язана дозволити - і все.

та вродь і не "передація" поки. але виходячи з положень закону - без 5-ти хвилин.

і на рахунок експансії - а коли цю експансію творять українці, то це що тоді?

уже якось так і не експансія?

а оце кепсько

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

я би радше і простіше назвав попитом суспільства на російську мову,
nd_, хто, на твою думку, підтримує або підживлює цей попит?

І так зрозуміло, що де-факто російська мова переважає в ЗМІ та у книговидавництві, переважає і в радіо, яке пускає до ефіру російськомовні пісні російських виконавців.

На моє переконання, цей законопроект де-юре тільки закріпить те, що є зараз де-факто. Тим самим, ми ідемо шляхом Білорусі. Тобто, цей законопроект фактично дозволить у правовому полі зменшити значимість української мови в Україні. Крім того, не варто забувати, що під цей законопроект (який, не дай Боже, стане законом) можна бути "вибити" фінансування. Що не можна, в свою чергу, буде зробити для розвитку української мови.

Що стосується дій опозиції. Ні - "опозиції".

Тут М.Найєм досить непогано описав усі події. Ця "опозиція" чи їх лідери фактично здали "мовне питання". А у виграшу опинилася ПР:

1. Вона потихеньку виконує свої зобов'язання і може приєднати пару відсотків перед виборами.

2. ПР "опустила" "опозицію" нижче плінтуса. Яка ("опозиція") не була спроможна запобігти цьому голосуванню. Тим самим, продемонструвала електорату опозиції, що остання ні нащо не здатна. Відповідно, люди або не підуть голосувати, або будуть голосувати не за ЯБЮТ, а за партії, які заздалегідь непрохідні. І, відповідно, голоси для опозиції будуть розпорошені. І вибори можна буде виграти фактично без фальсифікацій. І Заходу показати, які вони (ПР) провели демократичні вибори.

Також, на відео було видно, що і міліція не сильно "щемила" мітингувальників. На відео особливо вирізнявся хлопака в червоному, який добряче гамселив рукою, а потім каскою, міліціонера. Гадаю, що міліції поступила команда не застосовувати грубу фізичну силу. А газ... Газ - це був відчай від того, що їх добре б'ють. І взагалі, вважаю, що наша міліція не готова до таких чи, навіть, більш серйозних протистоянь. Доведено Одесою.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

"Разруха не в клозетах, а в головах." "Собачье сердце"

Треба починати з голів. Втлумачувати це.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Тобто ми договорилися до того, що це, виявляється, держава створює чи підживлює цей попит? :_09:
Це я тобі питання задавав. Я нічого не стверджував.
досить прийняти якийсь дискримінаційний мовний закон, яким заборонити нафіг все російською - і все, проблема зникне? чи як?
nd_, я мав на увазі, що цим законопроектом ПР може знищити те, що і так "на ладан дихає". І мати для цього всі правові підстави.

А то ти якось мої слова "перекрутив".

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ех сюда б Піночета....

ага. і він тебе на стадіон. Олімпійський чи динамо. а там тебе розстріляють.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

що і так "на ладан дихає"

кто же "вам доктор", кроме вас самих - творите, развивайте, стройте и мова будет расцветать; но нечего делать это путем "Слава нації - смерть ворогам", так как не известно еще, чья смерть наступит раньше...:)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ех сюда б Піночета....

ага. і він тебе на стадіон. Олімпійський чи динамо. а там тебе розстріляють.

кому потрібні прості смертні.....

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Яродур Милославский-Свёкл

Инвалид труда

rupor.gifrupor.gifrupor.gifrupor.gifrupor.gif

Сообщений: 319

293422769.jpg

Дворянин в первом поколении

xx.gif

Re: Самоцветы исконно рабочей поэзии

Скажите мне, зачем все эти мовы?

От них лишь сложности, проблемы и бардак.

Вон, в Вавилоне - строили толково,

Вдруг мова появилась - башня шмяк!

Лежат теперь строители, бухают,

Зато на мове чистой говорят!

И лишь прораб весь в мыле пробегает,

Крича по-русски: "За работу, брат!"

Кто кирпичом в него, а кто пустой бутылкой,

И слышатся обидные слова,

И над Империи заброшенной могилкой

Встает, как лес, густая крапива.

Собрав в кулак последние усилья,

Запрет наклал на мову депутат.

Один язык - понятно и красиво...

Тебе понятно? За работу, брат!!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

а що це на ладан дихає?
Ти прекрасно розумієш, про що я. Українська мова на сьогодні практично не отримує підтримки зі сторони держави. В першу чергу, фінансово.

Можна з українською мовою розібратись і "по-тихому" - просто обмежити фінансування в цих статтях держбюджету. Навіть, і без прийняття законопроекту, який ми обговорюємо. Зрозуміло, що це було більше питання політичне.

Як би стояло питання "вбити" українську мову, то можна було б зробити так, як я і написав вище.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.




×
×
  • Створити...