Перейти до змісту

Утилiзацiя енергозберiгаючих ламп


VovikMik

Рекомендовані повідомлення

Все більше в нашому житті використовуються енергозберігаючі лампи. В усякому разі в мене вдома звичайних майже нема. І за декілька років назбиралось близько десятка зіпсованих. Травити себе і оточуючих ртуттю я не хочу і тому спробував дізнатись де їх можна утилізувати. І так як в Луцьку сам нічого не знайшов то вирішив запитатись в форумчан поради. А може відгукнеться наприклад партія "Зелених" чи якась подібна організація?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

поднималась темка уже,

кажется можно здавать в утилизация только большими партиями и заденьги

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Тут тема піднімалась мною.. не вирішив для себе ніяк... лежать вдома.. поки що...
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Тут тема піднімалась мною.. не вирішив для себе ніяк... лежать вдома.. поки що...

Ок. А телефон зеленой партии кто-то даст?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Да скіки там тої ртуті, викидайте в мусорнік і неморочте собі голову.

В одній лампі 3-4 мг ртуті.

Процитую Вікіпедію:

Предельно допустимые уровни загрязнённости металлической ртутью и её парами:

* ПДК в населенных пунктах (среднесуточная) — 0,0003 мг/м³

* ПДК в жилых помещениях (среднесуточная) — 0,0003 мг/м³

* ПДК воздуха в рабочей зоне (макс. разовая) — 0,01 мг/м³

* ПДК воздуха в рабочей зоне (среднесменная) — 0,005 мг/м³

* ПДК сточных вод (для неорганических соединений в пересчёте на двухвалентную ртуть) — 0,005 мг/мл

* ПДК водных объектов хозяйственно-питьевого и культурного водопользования, в воде водоемов — 0,0005 мг/л

* ПДК рыбохозяйственных водоемов — 0,00001 мг/л

* ПДК морских водоемов — 0,0001 мг/л

* ПДК в почве — 2,1 мг/кг

Якщо розбити енергозберігаючу лампу в закритому приміщенні, отримаємо небезпечну концентрацію парів ртуті в повітрі.

Тепер цитата з Вікіпедії про дію ртуті на людський організм:

Пары ртути, а также металлическая ртуть очень ядовиты, могут вызвать тяжёлое отравление. Ртуть и её соединения (сулема, каломель, цианид ртути) поражают нервную систему, печень, почки, желудочно-кишечный тракт, при вдыхании - дыхательные пути (а проникновение ртути в организм чаще происходит именно при вдыхании её паров, не имеющих запаха). По классу опасности ртуть относится к первому классу (чрезвычайно опасное химическое вещество). Опасный загрязнитель окружающей среды, особенно опасны выбросы в воду, поскольку в результате деятельности населяющих дно микроорганизмов происходит образованием растворимой в воде и токсичной метилртути.

* Органические соединения ртути (метилртуть и др.) в целом намного более токсичны, чем неорганические, прежде всего из-за их липофильности и способности более эффективно взаимодействовать с элементами ферментативных систем организма.

Тому елементарна необізнаність про небезпеку ртуті може привести до сумних наслідків.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Сьогодні в Аверса на площі перед ЦУМом прямий ефір на рахунок утилізації сміття. Хто хоче може піти, висловити свою думку. Починається десь зараз.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Думаю, щоб стимулювати міську владу для вирішення даного питання, можна зібрати декілька пакетів таких використаних ламп і залишити купкою біля сміття, написати на них великими червоними буквами "РТУТЬ"

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

былобы хорошо что бы обязали дилеров принимать у населения использованые лампы, хоть и без денег

и отвозить производителю

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Думаю, щоб стимулювати міську владу для вирішення даного питання, можна зібрати декілька пакетів таких використаних ламп і залишити купкою біля сміття, написати на них великими червоними буквами "РТУТЬ"

біля міськради =)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ну не у ввсіх ФРЕОН викликає "страх" так як ртуть ...

так шо я думаю ефективніше буде РТУТЬ =))

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

как по мне, производителям нужно больше приделять вримания утилизации,

и если логично подумать то у кого есть технологии для утилизачии как не у производителя

єлектронику, например, можно не раз использовать

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Моя робота пов*язана з реалізацією енергозберігаючих ламп у великих кількостях,тому знаю це питання з "середини"!

По-перше, кількість ртуті у економках в середньому 0,3мг!По німецькому законодавству ,речовини,що містять до 0,5мг. ртуті не підлягають спеціальної утилізації,тобто можна так викидати! У нас все інакше-для такого типу ламп необхідна спецпереробка...якою зараз у Луцьку ніхто незаймається! Колись було підприємство при політехнічному інституті,що утилізовувало люмінісцентні лампи,за гроші! Тепер й того немає! Найближче,де це можна зробити-у Рівному.

По-друге,у ціну економки включена вартісь її утилізації,це приблизно в районі 3-х грн.,проте ЖОДНИЙ реалізатор такої продукції не буде проймати в населення ці лампи,щоб за свій кошт їх знищити по-технології!

Підприємства,що займаються переробкою таких ламп співпрацюють здебільшого з організаціями,а не з населенням!

95% ламп привезені з китаю,наших дуже мало(VOLTA,LUMMAX),деякі китайські лампи виготовляються за "брудними"технологіями ,представники цих ТМ,під тиском можуть "забрати" свою продукцію,в основному за гроші теж ,так от рівненський завод"Газотрон"(tm LUMMAX) забирає свою продукцію безкоштовно у місцях продажу(зокрема в "Новій лінії",наприклад) з якими вони домовились...

Але,поскільки проблема масштабніша,цим мусить займатись міцева влада(центральній не до того),проте... глухо як в танку....

Часто бачу пропагандиські біг-борди ,що закликають до використання енергозберігаючої продукції...-так і хочеться їх спитати:А хто буде це все утилізовувати?

Питання лишається відкритим...

:0004:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

По-перше, кількість ртуті у економках в середньому 0,3мг!

Відповідно до інструкції, яку додають до енергозберігаючих газорозрядних ламп Львівського виробника ВАТ "Іскра", в них міститься 4 міліграми ртуті.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Перепрошую,справді,переплутав не 0,3 а 3-4 міліграми ртуті!

Проте переживати не слід:

Енергозберігаючі лампи дійсно наповнені парами ртуті. Під впливом електроенергії пари ртуті починають генерувати ультрафіолетове випромінювання, яке нанесений на внутрішню поверхню колби люмінофор перетворює у видиме світло. Однак, у робочому герметичному стані ніякої шкоди для здоров’я й навколишнього середовища такі лампи не несуть. Тут можна згадати звичайний градусник, що є в кожній квартирі. Чомусь ніхто не говорить, що він шкідливий, але ж у ньому також міститься ртуть. Для порівняння вміст ртуті в енергозберігаючих лампах становить від 2 до 5 мг, що у 1000 разів менше, ніж у звичайному медичному термометрі (термометр містить 2 г ртуті). Загальновідомим є факт, що при акуратному використанні ніякої шкоди від градусника не буде. Аналогічна ситуація й з компактною люмінесцентною лампою, якщо не допускати її розбиття, ніякої небезпеки для здоров’я така лампа не представляє. У випадку ж розбивання лампи необхідно обов’язково провітрити приміщення.

Більше тут

http://sofit.com.ua/articles/m_fi_ta_najpo...r_gayuch_lampi/

:0004:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Разве? А куда же их девают, когда они бьются в квартирах? Неужели, демеркуризаторов вызывают? :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

думаю если ты сравнишь количество выброшенных градусников и лампочек ты сильно удивишься :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А чому ніхто не згадує, скільки тонн щороку в нас викидається старих акамуляторів від мобільних телефонів, ноутбуків, просто лужних батарейок, і важкі метали з їх електролітів, літій, кадмій, свинець попадають в атмосферу, грунтові води, що теж не покращує екологію. В ЄС і США такі речі давно навчилися утилізувати, а в нас як і в історії лампами, всім все пох. Поки грім не гряне.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 1 рік потому...

Вже два роки як перейшов на економки повністю, якщо точно то 25,11,08. Брав тільки Maxus, але чотирьох штук в продавця не вистачило, то добрав SuperMax-ами. На всі була річна гарантія. До закінчення гарантії не згоріла жодна лампа, а майже відразу по закінченні гарантії, згоріли всі SuperMax-и. Склав їх в коробки і закинув, а вчора натрапив на статтю на Берлозі, про ремонт економок. Перебрав свої - у всіх крім однієї згоріли лампи, а в однієї згорів якийсь чи то резистор чи що там, не знаю, на фотках в статті видно видно: стоїть перед схемою, в одному з двох проводів живлення, захований в ізоляції. В мене він вибухнув. Так от з останньої лампи і зробив робочу замінивши плату разом з цоколем. Єдина відмінність в будові ламп від тих що в статті, в моїх лампи були припаяні до схеми, тому прийшлось і паяльник в руки брати.

Викладаю статтю в оригіналі.

remont_lamp.pdf

П.С. Забув сказати: Maxus-и всі працюють до цих пір. т т т.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Існує така штука "Програма поводження з відходами у місті Луцьку на 2006-2010 роки" (УХВАЛЕНО

рішенням виконавчого комітету Луцької міської ради від _____02.11.2006__№___563-1), а в ній сказано:

"У місті на сьогодні вирішено питання утилізації та переробки багатьох видів відходів: ртутьвміщуючих люмінесцентних ламп, автомобільних шин, паперу, макулатури та ганчір’я, полімерних відходів, відходів натуральних шкір, скла, брухту чорних та кольорових металів. Нажаль, досі не вирішено питання утилізації відпрацьованих автомобільних фільтрів, тому утворювачі даного виду відходів повинні зберігати цей вид відходів на території підприємств до централізованого вирішення питання, уникаючи попадання цього виду токсичних відходів у навколишнє середовище.

На території міста проводять діяльність зі збору люмінесцентних ламп ТзОВ “Еко-хелп ”(м. Рівне) та ВТП “Екоцентр” (м. Львів), яке є регіональним представником ТзОВ “Микитртуть” (м. Горлівка Донецької області). Так, за 2005 рік ВТП “Екоцентр” було зібрано від підприємств міста 8571 шт. відпрацьованих люмінесцентних ламп та 14 752 шт. – ТзОВ “Еко-хелп”. Всього 23 тис.323 шт. Показники накопичення на кінець року були найменшими за всі попередні періоди. Відділом екології періодично, за потреби, при формуванні кошторису витрат міського фонду охорони навколишнього середовища передбачаються видатки на утилізацію люмінесцентних ламп бюджетними установами міста."

Питання, кажуть, вирішено. Тільки де ж вони ті пункти прийому?? 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

як завжди, всі ці громогласні рішення - для проформи

Фіг там для проформи, ти тільки уяви, який відкат отримав чинуша, який уклав договір з цими утилізаторами.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...