Перейти до змісту

Дежавю, сопадения...


ursa

Рекомендовані повідомлення

Вчера вечером шёл с работы домой. Торопился. Дошёл почти до "Слона" под крышами контейнеров. За несколько метров до их окончания мне в голову приходит мысль о том, что продукты, которые я покупал днём, остались на работе. Что делать, возвращаюсь назад...

Забрал сумку, иду домой второй раз, уже с коллегой (нам по пути). Хочется рассказать ему про ситуацию, произошедшую со мной пару минут назад, но что-то останавливает. Доходим до того же места (несколько метров до конца контейнеров) - и коллега со словами "Блин, я же продукты на работе оставил" разворачивается и идёт назад...

:0143:

Сегодня же было такое: иду по базару, наблюдаю картину - папаша вёз дочку на санках, остановился и что-то ей рассказыват. На девочке розовая куртка, шапка (не вспомню какого точно цвета), тёмные штаны и светлые сапожки. Тут к ним из толпы подходит мамаша с дочкой. На девочке - такая же одёжка, вплоть до швов на куртке. Я подумал, что это близняшки (на вид - одного возраста). Но они проходят мимо санок, не обращая внимания на клона, и снова растворятся в толпе. Я недоумённо смотрю по сторонам...

:ok2:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Где-то читал что эффект дежавю это сбой в работе мозга(перенапряг, авитаминоз)

надо отдыхать почаще :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Розказував один лікар психотерапевт, що ефект дежавю є, при чому в ньому немає нічого страшного, просто з ним потрібно змиритися. І до речі трошки відрізняєтсья від того, що писав ursa. Дежавю - це коли в якись момент ти усвідомлюєш, що це вже ніби з тобою колись відбувалось.

З особистих догадок - ефект появляється, коли мозок зациклюється.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ІМХО.

Ефект наблюдається. Дуже рідко, або дуже часто () Мене передьоргує. Блін..фсьо залеєить від інтуіції. В одному випадку я відчуваю що "контрольна точка" життя пройдена - і фсе "гуд", так нада, а ф другому випадку - нада щось міняти, щоб не пішло по тому самому сценарію. [В дуже коротуий момент помыняти обстановку, або зробити яку не буть дыю, яку зазвичай я не роблю - приклад - підійти до незнайомця і сказати - "Привіт" :) ]

На рахунок того самого сценарія. Важко пояснить. Відчуваю, що якщо нічого не зміню, то буде халепа, біда, і т.д. (не означає катастрофу чи переломи :0024:, а просто неприємний момент в житті), і це стається, я як скорше саме з того боку (чекаф на біду ж) звідки не очікуєш. Але досить важко розрізнить різницю...і тому буває інколи пізно.

Як не дивно, Де-жа-вю трапляються відносно рідко, але запамятовуються надовго.

Нехай у вас зажди будуть лише приємні де-жа-вю :0056:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Да, это скорее просто совпадения, чем дежавю. Тем более - в первом случае "воспоминание о продуктах" возникло в мозгах разных людей, просто на одном и том же месте.

Zed, я уже неделю нормально отдыхаю :) Думаешь, что если бы я был ещё более отдохнувшим, то таких происшествий не сулчилось бы? :0024:

Они ведь не с усталостью мозга связаны... :0056:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

я як вам подобається дивитись фільми за еілька років до їх виходу на екрани?

А з тобою був такий випадок??

розкажи - но!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

я як вам подобається дивитись фільми за еілька років до їх виходу на екрани?

вот! було! реально було...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

список того що памятаю: Гладіатор, Меченосец (російський фільм), Bleach. причому останнім часом їх все більше...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Дик, може фільми вже під фулл копірку роблять ? з заміною лиць акторів :D ?

Справа, мабуть, в іншому... Скажи "НІ" наркотикам. :) :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

З вікі:

"Причины явления точно не установлены, считается, что оно может быть вызвано взаимодействием процессов в областях мозга, отвечающих за память и восприятие. Существует гипотеза, что при возникновении дополнительных нейронных связей воспринимаемая информация может поступать в область памяти раньше, чем в аппарат первичного анализа. Поэтому мозг, сравнивая ситуацию, с её копией, уже поступившей в память, приходит к выводу, что это уже было."

я скоріше всього погоджуся з цим.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Як вам така ситуація. 4 рази за 6 місяців б'ється скло абсолютно в тому ж місці, при різних обставинах. :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 2 тижня потому...

ІМХО.

Якщо вийти далі від критеріїв матеріального світу, то виходить так - всесвіт голографічний (кожна клітинка - частинка світу) знає про кожну іншу частинку... також і в часі - що було, що буде (по цьому принципу працюють ясновидящі, хіроманти, карточні гадалки ... просто в кожного свій метод, або можливість розшифровувати інформацію)

Коли в звичайних людей щось таке відбувається - то вони думають - чудо, дивина, а це просто наслідки законів духовного світу. Вони давно описані в світових релігіях, тактичні закони - в магії, шаманстві...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Где-то читал что эффект дежавю это сбой в работе мозга(перенапряг, авитаминоз)

надо отдыхать почаще :yesmaster:

Верно. Главная причина - усталость. Но это не "дежавю". Как это не смешно, в фантастике прошлого века это очень хорошо описано (знающим - респект) - мозг, уставший, просто квалифицирует новые явления как уже бывшие, за ниеменем сил ) "Защита от дурака" в какой то степени.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...