Перейти до змісту

Робота


ZeroOne

Рекомендовані повідомлення

Шукаю роботу електромеханіка з ремонту компютерної та офісної техніки. Вік 18 років

Писати в аську 358419018

або

[email protected]

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ні. Зараз в пошуках роботи, тому що з часом я пішов вище системного адміністратора. Ще з часом поняв що це не моє. Хочу змінити роботу, і бути замученим фізично, а не морально. Але це зовсім інша тема, краще поможіть людині роботу знайти. Одній і другій...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 1 місяць потому...

Ну що нікому не треба електромеханік? Такого не може бути, пацикі поможіть найти роботу!!!!!!!!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 3 тижня потому...
Ну що нікому не треба електромеханік? Такого не може бути, пацикі поможіть найти роботу!!!!!!!!

В мене аналогічна ситуація.

Кому треба 2 електромеханіка? :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ні. Зараз в пошуках роботи, тому що з часом я пішов вище системного адміністратора.

Вище - це як? інтелектуально? Системне адмінісрування вивчив на корню і стало скучно? :)

чи просто надоїло принтера віндовими шарами юзерам підключати? :)

а на рахунок роботи - спробуйте в комп фірмах інженерами-сервісниками влаштуватись: Медіа, Інком, Спрайт Комп Всесвіт ну і тд

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

а я би на завод пішов, бо інет уже за1паф..

Легко. Проводки скручувати :) - "Кромберг енд Шуберт".

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Вище - це як? інтелектуально? Системне адмінісрування вивчив на корню і стало скучно? :D

чи просто надоїло принтера віндовими шарами юзерам підключати? :)

Довго росказувати...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

а я би на завод пішов, бо інет уже за1паф..

Легко. Проводки скручувати :) - "Кромберг енд Шуберт".

якій опит і т.д. нуно, і з/п :D

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

а я би на завод пішов, бо інет уже за1паф..

Легко. Проводки скручувати :) - "Кромберг енд Шуберт".

Я б нікому нерадив туда соватись, там хуже ніж в концлагері під час другої світової, я там ледь 5 місяців витримав і звільнився.

Ні. Зараз в пошуках роботи, тому що з часом я пішов вище системного адміністратора.

Вище - це як? інтелектуально? Системне адмінісрування вивчив на корню і стало скучно? :)

чи просто надоїло принтера віндовими шарами юзерам підключати? :D

а на рахунок роботи - спробуйте в комп фірмах інженерами-сервісниками влаштуватись: Медіа, Інком, Спрайт Комп Всесвіт ну і тд

Як би ж все було так просто, на фірмах всі місця зайняті і кожен тримається до пенсії.

а шо реально вмієш і можеш - є пару варіантів)))

Які саме?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я б нікому нерадив туда соватись, там хуже ніж в концлагері під час другої світової, я там ледь 5 місяців витримав і звільнився.

А скільки платили? В принципі якщо якась одномонітна тупа робота да не треба нагружати мозгі і намано платять я б подумав.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я б нікому нерадив туда соватись, там хуже ніж в концлагері під час другої світової, я там ледь 5 місяців витримав і звільнився.

А скільки платили? В принципі якщо якась одномонітна тупа робота да не треба нагружати мозгі і намано платять я б подумав.

Волинські владці – німецькі посіпаки?

Kromberg.jpg

Завод «Кромберг і Шуберт» – найамбітніший волинський інвестиційний проект – прийняли в експлуатацію ще влітку минулого року. Дивно, але про це чомусь «не знає» жодна інстанція, яка входила до складу робочої комісії.

«В бізнесі України та Німеччини існують суттєві відмінності. Це зумовить низку проблем, над вирішенням яких необхідно працювати разом», – розмірковував власник концерну зі столітньою історією Ганс Отто Кромберг, спостерігаючи за початком будівництва заводу в передмісті Луцька. Ці слова стали пророчими. І щодо проблем, і щодо активної спільної їх ліквідації.

Несумлінність генерального підрядника будівництва заводу, втручання комітету з охорони праці і прокуратури у контексті з іншими халепами – митними та податковими – все ж не зупинили німецьких підприємців. Адже усі неприємності спростовувала суттєва «пом’якшувальна обставина»: обіцяні 18 мільйонів доларів інвестицій забезпечували усесторонню підтримку місцевої влади.

Перші «квіточки»

Мережа концерну «Кромберг і Шуберт» розгалужена майже на всіх континентах. Хоча останні заводи традиційно з’являлися у країнах із надлишком дешевої робочої сили. Держави Південної Африки, Східної Європи, затим Україна (до речі, єдина серед колишніх союзних республік) давали зелене світло на виробництво з використанням хімічних сполук, небезпечних при випаровуванні. До речі, згідно з німецьким законодавством (на відміну від українського), за такі заводи треба сплачувати чималі «екологічні» податки.

Ще не підсохло чорнило на угоді про будівництво під Луцьком заводу з виготовлення бортових електромереж для легкових авто, а німці вже приступили до роботи. Не зупинило скрупульозних арійців і те, що орендовані землі мали сільськогосподарське призначення. Аби усунути цей «незначний» дискомфорт, інвесторам пішли на поступки: змінили цільове використання земельної ділянки. Збитки, завдані при цьому державі, «Кромберг» охоче компенсував майже півтора мільйонами гривень, котрі поповнили обласний (373,8 тисячі), Луцький районний (224,3 тисячі) та Боратинський сільський (897,1 тисячі гривень) бюджети.

Будівельно-монтажні роботи здійснював підрядник – спільне українсько-німецьке підприємство «Ост Бау Груп – Україна». Але запланованого відкриття все ж не відбулось. «Український генеральний підрядник був не в змозі виконати укладений із нами договір, – пояснив генеральний директор заводу Отфрід Фоллерт. – Через це ми мали збитки, пов’язані з понаднормовими витратами, які виникають на будівництві. Це дуже великі кошти – вони сягають мільйона євро».

Як поінформувало компетентне джерело, завод будували, не зважаючи на відсутність дозволу органів архітектури. До того ж й управління МНС в області заборонило розпочинати будівельні роботи через недотримання протипожежних норм. А управління культури не побоялося дати своє «добро» без попереднього проведення археологічних досліджень, що суперечить Закону України «Про охорону культурної спадщини».

«За офіційною інформацією»

Незважаючи на різні законодавчі «умовності», протягом двох років завод зводив стіни і влітку 2006-го підприємство запрацювало. Майже відразу на різноманітні контролюючі органи обрушився шквал скарг із підозрою на екологічно брудне виробництво.

Працівники нарікали на умови праці та погіршення самопочуття, профспілки – на порушення прав працівників, місцева преса – на відсутність профспілки… Та, пройшовшись через півроку слідами незадоволених, жодної скарги у жодному контролюючому органі виявити не вдалося. Принаймні, «згідно з офіційною інформацією».

Найгучніший скандал був пов’язаний із раптовим незадовільним станом здоров’я працівників. Зокрема, торік у вересні двоє робітників буквально з цеху потрапили до реанімації з діагнозом: «тяжке отруєння».

Головний лікар Луцької районної санепідемстанції цей факт прокоментував так: «Жодної перевірки на заводі не було, але, згідно з нормативними актами, у цьому наразі потреби немає. Адже завод офіційно ще не працює, бо не прийнятий держкомісією в експлуатацію». Організовувати перевірку ніхто не поспішає ще й тому, що «жодних скарг від працівників заводу не було. Крім того, людям, котрих забирала «швидка», лікарі ставили діагноз, не пов’язаний із отруєнням хімічними речовинами».

Натомість й інші працівники охоче, проте анонімно, говорять про те, що хоч раз на місяць, але обов’язково трапляється випадок масового погіршення здоров’я. «То раптово починають боліти животи і вишиковуються страшенні черги до вбиральні; то тиск піднімається, то паморочиться в голові. Питаєш сусідів – у них те саме», – ділиться один з опитаних працівників заводу. Аби приховати цей ганебний факт, керівництво «Кромбергу» відбувалося сплатою потерпілим «компенсацій» за мовчанку.

Документальна каша

На певному етапі здалося, що в області таки існують жорсткі контролюючі органи, яким «по барабану» сума інвестицій. «Повісити великий замок на воротах «Кромберга і Шуберта»! – запропонував наприкінці 2006 року тодішній прокурор Волині Микола Франтовський у відповідь на оприлюднені порушення законодавства про охорону праці на заводі. – Немає крайньої необхідності пускати людей на роботу, де шкідливі викиди».

Та жорстка позиція Державного комітету з охорони праці за два місяці переросла в іронічно-здивоване: «І чому всі так цікавляться цим заводом?» Головний державний інспектор Територіального управління Держпромгірнагляду Ярослав Головко тепер називає виявлені порушення «незначними» та такими, що «були усунуті»: «Найсуттєвішим порушенням був допуск до роботи інженерно-технічних працівників без навчання та перевірки знань з охорони праці».

На запитання, коли управління задокументувало належну охорону праці на заводі, формальну дату представники служби називати відмовилися. Проте в неофіційній розмові «проговорилися», що це відбулося «скоріше в січні» цього року.

Інші контролюючі органи, які входять до складу комісії, що дає дозвіл на початок «пусконалагоджувальних» робіт, теж не погодилися називати дату свого підпису на документі. Проте під час приватних «допитів» вказували приблизно на той же час – листопад-грудень 2006 року.

Підписали і забули

Аби дізнатися, чому завод почав працювати влітку, а члени робочої комісії проводили перевірки лише в листопаді-січні, звернулися до виконавчої влади. Яким було здивування, коли у відділі містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства Луцької райдержадміністрації знайшовся документ про те, що робоча комісія прийняла в експлуатацію завод «Кромберг і Шуберт»… 14 липня 2006 року! Виявляється, ще влітку десяток контролюючих служб дав добро на запуск виробництва і зовсім про це забув?..

Існує інше пояснення, більш логічне і підтверджене народним депутатом України (Партія регіонів) та екс-заступником голови Луцької райдержадміністрації Анатолієм Горбатюком: «Безперечно, існують значні порушення у видачі дозволів заводу «Кромберг і Шуберт». Ще наприкінці серпня в обласний офіс Партії регіонів звернулися науковці з волинської філії Національного інституту археології АНУ з цим питанням. Охоронна археологічна служба підтвердила, що свого підпису на дозволі про будівництво не ставила. Адже попередньо тут мали проводитися розкопки городища, на що райдержадміністрації навіть виділили кошти, які зникли в невідомому напрямку. Завод почав будуватися без дозволу, а що вже говорити про початок роботи?»

Великі ставки

З першого дня переговорів і понині щоразу, коли йдеться про завод «Кромберг і Шуберт», губернатор Волині Володимир Бондар повторює добре завчену обіцянку про «підтримку влади у будь-якій законній діяльності щодо реалізації бізнесових проектів у регіоні». Така настирлива позиція обласної влади, вочевидь, означає: 18 мільйонів «зелених» та три тисячі працевлаштованих волинян – мабуть, гідна ціна за те, щоб трішечки закрити очі.

І все ж підприємці з Німеччини, щиро дякуючи волинським владцям за підтримку, висловлюють незадоволення від реалізації свого інвест-проекту на теренах України. Зокрема, пан Фоллерт розповів: «Після Помаранчевої революції всі іноземні інвестори стали більш симпатизувати Україні. Але, виявилося, що нова влада змінила основні правила гри для підприємців. Складаючи бізнес-план, ми розраховували суми за зовсім іншою схемою. У зв’язку з цим у нас виникли проблеми із відшкодуванням ПДВ та непорозуміння на митниці. Окрім того, були випадки, коли до інвесторів відносилися протиправно, не на Волині, але таке траплялося. І це, звичайно, призвело до того, що іноземці стали більш скептичними і серйозніше задумуються, чи варто приходити в Україну».

Тим часом волинські податківці встановили, що заявлений «Кромбергом» до відшкодування ПДВ за серпень минулого року завищений на 18,04 мільйона гривень. Через таке порушення законодавства заводу відмовили у бюджетному відшкодуванні з ПДВ.

«Існує два пояснення, – розтлумачує керівник відділу з масово-роз’яснювальної роботи Ольга Денисюк. – Підприємству «Кромберг і Шуберт» не повертають ПДВ через те, що підприємство є платником податків менш ніж рік, до того ж вони хочуть отримати суму більшу за ту, що заплатили».

Крихке підґрунтя

Інвестиційний клімат для іноземців у Волинській області більш ніж сприятливий. Місцева влада панькається з закордонними компаніями, створюючи їм усілякі умови для «безболісної» адаптації до специфіки українського бізнесу. «Зразкова» співпраця з німецьким концерном «Кромберг і Шуберт» показала реальну готовність влади жертвувати всім на благо Інвестора.

Як і обіцяв пан Бондар, інвест-проект «Кромберг і Шуберт» стане «взірцем», «схемою, за якою надалі Волинь працюватиме з інвесторами»: «Ми хочемо продемонструвати, що в українських умовах інвестор зможе працювати без будь-яких перешкод».

Зокрема, задля того, аби компанія «Nestle» – власник підприємства «Волиньхолдінг», відомого продукцією торгової марки «Торчин» – розширила інвестиційну діяльність в Луцькому районі на 60 мільйонів євро, була скликана в авральному порядку позачергова сесія облради. Від депутатів вимагалося розширити межі сіл за рахунок земель запасу, де розкине нове виробництво найбільший у Європі завод «Nestle».

Ну, і «Кромберг», звісно, задніх не пасе: збільшує масштаби. Для «оптимізації виробничої потужності» частину устаткування із заводу в Румунії наразі перевозять до Луцька. Вочевидь, німцям тут працювати все-таки комфортніше, ніж в Євросоюзі. Українська влада – партнер сумбурний, але надійний: ніхто нічого не знає, а документація, як завжди, в порядку. За потрібними підписами і потрібною датою.

Наталка ПОЛІЩУК

Категорії: Економіка, Право і закон

Коментарі (31) »

1. Юрій 02.03.07 18:41

От німці-падлюки! Гади, прийшли на нашу землю, зігнали трудяг-українців з рідного родючого чорнозему, наплювали на багатющу історію краю, збудували невідь що - і давай волинян труїти!

А сволочі-чиновники їм потурають. Так їм хочеться інвестицій - що готові продати власну національну гідність. І навіть - О БОЖЕ!!! - готові оформити документи заднім числом. (що в принципі для українських реалій - виключно нонсенс)

А бідолахи-працівники заводу дихають отруйними випарами - і продовжують гнути спину на германського буржуя. І тільки пошепки, щоб не почув фашист з нагайкою який походжає між прикованими до робочих місць людьми, розповідають, бідні, як їм животи болять.

І буде так і далі - тому що нещасний наш народ, співучий і танцюючий, здавна мусить коритися і терпіти - така його доля.

Але підніметься він з колін, і заявить гордо: пішли нафіг, кляті інвестори-загарбники, не потрібні нам ні ваші технології, ні ваша євпропейська якість, ні ваше бабло. Ми самі вміємо працювати і жити щасливо. Хіба ви не бачите?!!!

…Шановний авторе, я правильно зрозумів головну думку вашого матеріалу?…

2. Tsynik 03.03.07 23:28

Гадаю Юрій блискуче вловив думку авторки…бо Наталка Поліщук - то, певно, сестра Галини Поліщук… котра, бідолашна тепер горбатиться за мізерну зарплату у міськраді. Яка гідна сім’я! Який творчий потенціал! Гордімося, волиняни! Гітлєр Капут! Бандіти сидітимуть в тюрмах! Весна переможе!

3. Наталка Поліщук 05.03.07 10:53

Родинне дерево авторки не має жодного відношення до теми матеріалу. а припущення пана Циніка особисто для мене - образливі. Чим викликала таке обурення?

Можливо, коментарем депутата Горбатюка?.. Політика тут ні до чого. Він зацікавив мене, як колишній заступник голови Луцької райдержадміністрації.

Проте факт лишається фактом:волинські владці дозволяють іноземним інвесторам вилізти на голову - більше того: самі підказують, як це зробити. А дрібних (місцевих) підприємців давлять. Вам це подобається?..

4. Не Бондар 05.03.07 11:28

Чемодан-вокзал-Німеччина, Deutschland uber alles, поповнимо дружню сім”ю українських безробітних на 3 тисячі чоловік!

5. Наталка Поліщук 05.03.07 12:24

3 тисячі робочих місць лише обіцяли. Працює нині тільки 1200. Питання в іншому - чому такий потік кадрів, коли ця робота для наших волинян важлива?.. Масові звільнення говорять самі за себе.

Вважаю за обов’язок більш свідомих повідомити тих 18-річних дівчаток та хлопчиків, які щомісяця поповнюють ряди працівників заводу, що їхня робота є шкідливою.

6. Vjik 05.03.07 13:49

І шо? хай попрацює народ. По-моєму, аби податки платили. Це ж не Кріварожсталь пад акном.

7. Соціяліст 05.03.07 16:50

Пане НеБондар, від ваших слів віє, даруйте, совковістю. Совок forever? Щось нагадує 20-30 рр. у СРСР, коли головне було плани, будівництво, соцзмагання, \”догнать и обогнать\”. А те, що люди виживають в жахливих умовах, дихають пилюкою, і т.п. - то це все \”витівки агентів світового імперіалізму\”, і всіх або до Сибіру на перевиховання, або…

Слава Богу, часи не ті. Смію нагадати, що люди згадують з жахом про самодурство чиновників та злочини системи, і лише Симоненко П. монотонно бубонить про заводи, ГЕСи і фабрики…

А щодо коментаря Юрія, то пане Ви випадково не страждаєте українським комплексом неповноцінності? Знаєте, випадки в історії, коли тільки укладалась угода, а вже вірні мужі України бігли наввипередки задобрювати мецената (це і в 1654 році, коли поміняли сюзерена (себто \”дах\”), це і 1914, і в 1941, і ще багато-багато разів. Випадок з К&Ш показовий. Невже ми такі безхребетні?

Я не патріот, який стверджує, що українці най-супер-най, пуп землі і т.п. Але чому маємо стелитися, чому серед нас мають бути рівніші, чому за обіцянку, загорнуту в гарну обгортку, ми підкилимково надаємо преференції заднім числом? Де гонор? Самоповага? Давайте змінювати законодавчу базу, встановимо пільги для підприємців, але не в ручному порядку, а виважено, триматимемо марку, навіть одягнуті в західний секонд-хенд.

Автору - медаль за сміливість.

8. Юрій - циніку 05.03.07 18:34

Я намагався бути саркастичним, але аж ніяк не підколювати авторку НЕ ПО ТЕМІ. Пропоню бути конструктивним а не ЧІПЛЯТИСЯ, аби образити. Зрештою матеріал добротний і з професійної точки зору абсолютно заслуговує на повагу. Так що ми Вами - про різне балакаємо. І я до речі не впевнений, що Ви добре розібралися у моєму \”вловлюванні думки авторки\”.

Давайте не будемо повторювати гірку славу ЗІКу з тими горами лайна у коментах.

Мої зауваження - по акцентах, розставлених у матеріалі.

Як на мене, я б не німців засуджував, які зрештою і прийшли на дешеву робочу силу в Україну. Хто вірив у месій-капіталістів - той просто не бачить далі власного носа. Мав би я кучу бабла і можливість будувати заводи з не зовсім безпечним виробництвом НЕ В УКРАЇНІ - я б так і робив. От і німці будують заводи НЕ В НІМЕЧЧИНІ.

Я б засуджував наших недолугих чиновників, які не тямлять виконувати прямі свої обовязки (я про контролюючі органи). І ще б засуджував оцей піпл, який труїться і боїться про це вголос сказати. Хоч ОДИН виступив би у пресі - і ніхто б уже з блазнів-чиновників шлангом би не зміг прикинутися.

9. colt 06.03.07 00:19

Шкідливі викиди, випари, відходи - вони ж не лише в межах території заводу, огородженої парканом. Вся ця гидота ТУТ В ЛУЦЬКУ !!! Де санітарна зона, де всі погодження, де громадські слухання??? Цією гидотою дихаємо, п’ємо, їмо ми і наші діти, поруч 500 м житлова зона.

тако

10. Колега 06.03.07 02:39

А хіба ніхто не виступав? Он Ніна Романюк про те, що на заводі хворіють робітники, уже не раз писала. Толку небагато, бо влада все покриває. Автор правий: прогинаємося перед німцями, як ті лакеї. Навчімося себе шанувати!

11. Юрій - соціялісту 06.03.07 11:19

Щось ВИ, шановний в якісь дєбрі полізли, їй-Богу. Проводити якусь паралель між угодою про будівництво заводу Кромберг і Переяславською угодою? Ні, ну це звичайно, Ваше право, але…

Усе вимірюється БАБЛОМ. Німці хочуть заробляти ГРОШІ, і наші хочуть заробляти ГРОШІ. Біда тільки в тому, що у наших не знайшлося нормальних правил ці два бажання гармоніювати.

Нащо німці вбухали кучу грошей і потім ставлять свій проект під удар? Невже вони вірять, що правоохоронні органи ніколи до них не приколупаються? Невже їм потрібні проблеми з податковою? Невже вони хочуть, щоб їх вантажі затримували на кордоні? Невже вони не хочуть, щоб народ, який працює у них на заводі, цінував цю роботу і працював на совість?

Невже до нас прийшли повністю позбавлені здорового глузду діляги на кшалт середньовічних рабовласників, (які казали “ці помруть - нових купимо”) а не ціивілізовані ділові люди з євпропейським стилем мислення і стратегічними планами розвитку?

До речі, це питання до авторки.

12. Наталка Поліщук 07.03.07 10:14

Пане Юрію!

Звісно, німецьких інвесторів не можна назвати рабовласниками (ніхто не примушує працювати там, де небезпечно) і аж ніяк не скажеш, що вони не цивілізовані (всі ж документи в порядку, всі ж норми - екологічні, санітарні, протипожежні - дотримано!..). І плани у них чисто стратегічні: в Українських селах багато безробітних, яким пофігу безпечне те виробництво, чи ні, аби платили хоч копійки, бо держава забезпечити цього не може…

Але уявіть хоч на хвилину, який імідж в нашої України на міжнародному рівні і які інвестори до нас потягнуться… Ми ж радо приймемо будь-яку пропозицію!.. Через рік у нас відкриють публічний дім на потіху закордонним гостям (а що - теж робочі місця!), через два - обласна влада виділить місце для сміттєзвалища (за це ж ТАКІ інвестиції в нашу економіку вкладуть). А ми будемо задовільнятись реаліями, мовчати і - більше того - радіти і затикати одне одному рота: мовчіть, куме, а то втічуть від нас німці, а як ми без них?!..

13. Tsynik 07.03.07 15:50

Панове! Аніж ламати списи - сходили б на завод, поспілкувалися б з німцями, з “нашими” керівниками, з працівниками, а то ці всі “компетентні джерела” дістають інколи. Хто ж заперечує - якщо є шкода для людей - ситуацію слід виправити, якщо немає - розповісти детально і відверто, якщо є шкода і виправити неможливо - гнати їх у шию! А “стьоб” на продовження іронії Юрія прошу теж не сприймати до решти серйозно. Тема зачіпається - добре, лишень аби без однобокости…)

14. Наталка Поліщук 07.03.07 16:19

А хто каже, що авторка не була на заводі, не спілкувалася з німцями?.. Чи з працівниками?.. І можу запевнити, що “компетентне джерело” - найбільш достовірне, яке тільки можна знайти.

А другий бік справи висвітлили ви, любі опоненти, за що вам гречно дякую. Проте вважаю, що в деяких питаннях для журналіста важливо намагатись бути не стільки об”єктивним, скільки щирим.

15. Tsynik 07.03.07 17:29

…а, взагалі…з Наступаючим святом усіх щирих і, навіть, не дуже щирих Журналісток! Ви - найкращі! Весни і сонця вам у житті!

16. OGO 13.03.07 17:33

Анекдот (чомусь здається, що в тему).

Екскурсія по пеклу. Зал із трьома величезними казанами, в яких киплять грішники. Біля одного з них клопочеться ціла ватага чортів, біля другого нудьгує тільки двоє рогатих охоронців, а третього ніхто не пильнує. Здивовані віідвідувачі запитали в чорта-гіда, чому такий розподіл вартових біля казанів. На що той відповідає:

-Хе, у першому киплять євреї. Їх добре пильнувати треба, бо коли вилазить один, інші його підсаджують. Коли він на край вибирається, тягне за собою наступного. Залиш їх на хвилину без нагляду, то всі повтікають.

У другому казані росіяни сидять. Один чорт для годиться стереже їх, а інший час від часу по горілку бігає.

Третій казан не порожній, у ньому - українці. Ми заощаджуємо тут на охороні. Якщо один українець тільки спробує бодай на сантиметр піднятися, інші українці тягнуть його назад у казан…

17. Економ 19.03.07 21:25

“І шо? хай попрацює народ. По-моєму, аби податки платили. Це ж не Кріварожсталь пад акном.” - І скільки ж цікаво вони

до цього часу заплатили податків?Це що,- ціна нашої екології?Чи можливо дане підприємство є бюджетоутворюючим?В нас звичайно дешева робоча сила, але ж не до такої степені!!!Середня зарплата на заводі навіть не дотягує до рівня середньої по Україні.В кінці-кінців треба мати повагу до самих себе.Наші “кохані” інвестори дещо перепутали в своїх стретегічних

планах період діяльності%за вікном наразі 2007 рік,а не 98,коли люди отримували по 20 дол./міс.

18. Yura 21.03.07 22:12

Сьогодні на урочистому відкритті заводу “Кромберг енд Шуберт Україна” всі журналісти відчули оте посіпацтво на собі: на українській землі німецький завод освячували російські церковники на чолі з Ніфонтом. Не ксьонз католицький чи пастор протистанський, а московський піп! Коли українське керівництво заводу журналісти запитали: “Чому саме УПЦ Московського патрірхату?” то отримали відповідь: “Все зроблено в українських традиціях!!!”. Вони б ще рабина з синагоги чи муллу з мечеті запросили - теж суто українці!!!

19. Місько 22.03.07 09:41

прочитав щойно:

“На прес-конференції Отто Фоллер запевнив, що виробництво є екологічно чистим, а «різні пригодницькі історії» (про негативні випадки на підприємстві) німці вважають створеними тими, хто їм намагається зашкодити.”

Фашист. Моєму сусідові там відірвало ногу. Це не пригодницька історія, а людська біда.

Скільки там зарплата в робітника? 600 гривень, якщо не помиляюся? “хай попрацює народ”, хтось писав. ага.

погоджуся з Економом: треба навчитися хоч трохи себе поважати.

20. Економ 22.03.07 19:22

“на українській землі німецький завод освячували російські церковники на чолі з Ніфонтом” - позорище!!!

(Місько - приємно,що хоч в цьому питанні ми з вами однодумці).

21. Юлiя Куманська 23.03.07 17:44

Враження, що шановна пані авторка, як славнозвісний персонаж байок (така симпатична пташина, сама чорненька, з білою грудкою і довгими хвостом та дзьобом, що весь час розносить новини), чула дзвін, та не знає, звідки він. Одразу кажу: Я НА ТОМУ ЗАВОДІ НЕ ПРАЦЮЮ - ПРАЦЮЄ МІЙ ЧОЛОВІК, а ще працює моя подруга - колишня вчителька, яка дуже радо тікала зі школи на далеко не керівну посаду - оператор у відділі порізки, а ще сестра подруги і т.д. Шановна пані, як хімік невігласу, які хімічні речовини??? Ви собі як бачите процес складання “проводки” для автомобіля? Готовий дріт (вироблений в Німеччині, до речі) привозять в Україну, тут його розрізають і складають, скріплюючи готовими деталями. Єдина хімія, яка використовується на заводі, - це миючі засоби (комет, певно, дуже шкідливий хімікат, бо інших там не застосовують). ВСЕ, шановна, ВСЕ! В нас, в Україні (заводи є ще в євросоюзівскій Словаччині, Румунії, Саудівській Аравії, Південній Африці, Аргентині… Де країни з особливо дешевою робочою силою??? Південна Африка? Найрозвиненіша країна африканського континенту??? Саудівська Аравія??? Словаччина???). Стосовно “сільськогосподарського призначення”… то це звучить, як мінімум дивно. Крім городів, там давно ніхто нічого не садив. Пригадую роки три тому їхала до Львова, то там і городів не було - пустир пустирем. А місць робочих там не 1200, а 1500, планують розширятися.

Стосовно здоров’я. В серпні цього року в газетах (не пам’ятаю, в яких) прошуміла інформація, що двом працівникам заводу раптово стало погано через високу температуру в цеху - вісімдесят градусів!!! Не бачила я того розумника, бо йому б я сказала, що дуже важко досягти такої температури без спеціального нагрівання, а ще, що це температура приготування м’яса на пару. Якщо кому і стало погано, то тільки тому, що українці, виявляючи “найкращі” риси, дозволяють собі не дуже тверезий стан на робочому місці.

Єдине, з чим не можу не погодитись з автором статті, - це висока плинність кадрів. Що поробиш, ніхто не досконалий… Низька заробітна плата (порядку 600-800 грн). Що, між іншим, врівноважується тим, що людина може бути відсутня і десять днів, і двадцять, їй при тому заплатять повну суму лікарняного (а не 50%, як молодому спеціалісту в школі), є премія за порядок, платять за доїзд (якщо не довозять самі) і т.д. Це в той час, як я, вчителька (!!!) людина з вищою освітою, червоним дипломом магістра, маю гривень шістсот (це з надмірним навантаженням) і сто гривень премії до дня вчителя, за всі свої харчування-проїзди плачу сама, не враховуючи різноманітні ручки-зошити, які я теж купую сама, тоді як на заводі, працівницям видають і ножиці, і скотч, і все, що треба для роботи… Такі справи.

Тепер стосовно докуменів, чи то пак, документальної каші… Я думаю, німці, зокрема, і Євросоюз, в цілому, давно знають, що в нас нічого не робиться без презентів і хабарів. Отож, останнє враження від статті, що пані Наталі подарунків від щедрих німців не перепало. Бісить???

Варто продовжувати? Чи колись цей потік заздрісної жовчі припиниться, чи ми так і будемо жити за принципом: “Якщо в мене здохла корова, то хай в сусіди здохне дві!”?

22. Юлiя Куманська 23.03.07 17:50

А ще, стосовно публічних домів… А ми не хіба не справились з цим самі, на потіху, до речі, не німецьким підприємцям, а нашим багатим дядям? Отож, Наталочко, Ви для початку добре розберіться з предметом вашого брудополивання, бо, я бачу, тут багато згодних зі мною…

23. Юлiя Куманська 23.03.07 18:10

Одразу прошу вибачення, інформація про лікарняні не достовірна - так було на початку, зараз все, згідно з законодавством.

24. президент 23.03.07 20:35

ребята.чиновники разворовали уже на 100 лет вперед.что ви вообще осуждаете?

25. Cаша _ до Кумані 24.03.07 15:26

Щось не дуже видно тих багато, які з вами згодні. Я, до речі, не згоден. Бо себе справді треба поважати. А поки ми один з одним сперечаємося, добрий німець чи ні, він потішно потиратиме рукит і гнобитиме нас далі.

Вибачення щодо лікарняних приймаються. Може, ви ще деякі наведені вами факти перевірите? І теж напишете, що “інформація недостовірна”…

26. Економ 24.03.07 16:13

\”Юлiя Куманська\” - Уважно прочитав вашу шедевральну статтю (коментарієм це назвати тяжко). Складається враження, що на жаль основний закон філософії не спрацював% кількість так і не перейшла в якість. Одні голі емоції.А мо\” просто кожна жаба хвалить своє болото? А тепер по суті.

1) Ви результатів лабораторних досліджень на власні очі про хімічний склад отих дротів не бачили (вам їх ніхто і не покаже,так як це може становити комерційну таємницю),так що не треба стверджувати \”яка хімія\”. Практика показує зовсім інше - в дуже багатьох працівників хронічна алергія,що є причиною їх звільнення (а не зарплата). Якби все так було просто люди,яких направляє на це підприємство фонд зайнятості,масово б не відмовлялися від цієї роботи.Чи ви як хімік тільки в кометах розбираєтесь?

2) (Як для економічного невігласа). Поняття \”дешева робоча сила\” використовується в порівнянні з рівнем Європи,хоча і від Африки ми не недалеко втікли(В Нігерії середня зарплата 100 дол.) Так що давайте рівнятись на сусідів,а не на негрів.

3) (Як юридичному невігласу) Стосовно “сільськогосподарського призначення” - цей термін трактується як юридичний (за основу береться функціональне призначення). І мова не йде про фізичні властивості землі, її цінність(корисність)визначається не тим,що хтось щось на ній сіяв чи не сіяв. Проблема,яка висвітлюється,що спочатку треба законно перевести землю в несільс. призначення,а тоді вже будувати. Чи може перед законом німці рівніші за інших?

3) 1500 чоловік це не показник,плани можуть так і залишитись на папері. А 600-800 грн. зарплати,- це ніщо в порівннянні навіть з 1100 грн. сердньої зарплати по Україні(реальні цифри звичайно ще більші).

4) Якщо лікарняні оформляють на 20 днів,то це вже свідчить про в людей досить істотні захворювання.(В звичайних випадках - 5-10 днів).І не треба прикриватись п\”янством.Якщо воно має місце на заводі,- то гріш ціна тим німцям.

5) \”працівницям видають і ножиці, і скотч\” - це ОБОВ\”ЯЗОК роботодавця,а не його заслуга.Тільки для вас це дуже дивно звучить,бо ви прийшли зі школи. Ще не хватало, щоб люди зі всім своїм приходили.

А в школі,до речі,вчителі вже більше отримують ніж 600 грн. Ваша знайома зробила дурницю% за ті ж самі кошти пішла працювати на тяжку фізину роботу.

Питання будуть, шановний педагог?

27. Економ 24.03.07 16:24

P.S. Рекомендую почитати аналогічну статтю в газеті \”Волинь\” (орієнтовно місячної давнини), якщо вас не влаштовує інтернет-видання і особливо звернути увагу на проблему умов праці. Дві публікації за короткий період часу - це вже закономірність, а не випадковість.

28. Діма 30.03.07 08:48

To Економ:

Ти скільки часу в транспорті проводиш? Скільки його проводять водії-далекобійники, де стоіть та проводка з тих проводів, я кі “дуже шкідливі”? І де де вся кабіна в пластику, який звичайно ж не випаровує дуже корисні для організму речовини.Пане, “жити - шкідливо”, ви це вперше чуєте?

Ми живемо в такому світі де…для прикладу в цукерки кладуть спеціальні крохмалі для того щоб вони виглядали більш привабливо і імітували какао-масло. І виробник зовсім не важко класти туди справжнє какао-масло, але це закон ринку - його цукерки стануть в 2 рази дешевше і їх ніхто не буде купувати. І таких прикладів мільйон для кожного продукту.Ринок врівноважує безпечність-шкоду та ціну в готовому продукті.Так само із цим заводом: платять рівно стільки на скільки згідні працювати.Був би ти власником бізнесу то розумів що завод прийшов на Україну не з благодійними цілями, а заробляти гроші.І всі аргументи відносно того що мало платять…це роздуми на рівні вчителькі у школі, яка не знає що таке заробляти гроші(дійсно їх заробляти-”рухати Справу”, а не дивитися новини і чекати коли підвищать виплати..

29. Економ 31.03.07 21:25

Я можу прочитати цілу лекцію на рахунок ринку,ціни і зарплати - але ти з того нічого не зрозімієш (як не як водій-далекобійник).Одне діло проводити свій час в кабіні,а зовсім інше - мати справу безпосередньо з проводкою по 8 год. на день.До речі,- термін “дуже шкідливі” я особисто не вживав(уважно читай).

“Платять рівно стільки на скільки згідні працювати” - так в тому то і справа,що не дуже багато тих охочих працювати за ті кошти.Плинність кадрів там буде вічною,але це вже проблема власників підприємства.

А таке поняття як мінімальна зарплата ти чув?А що таке відшкодування ПДВ при експорті? (це те,що стосується як зовод заробляє гроші,а не займається благодійністю). А все решта в твому коментарі “дійсно їх заробляти-”рухати Справу” - це демагогія на рівні людини,яка ніц не тямить в основах економіки.Крутіть шановний краще свого руля,- це у вас певно краще виходить.

30. Юлія Куманська 23.04.07 21:38

Шановний друже економ!

Вибачте, що так пізно… Перше. ХТО ВАМ СКАЗАВ, ЩО В ШКОЛІ ЗАРПЛАТА БІЛЬШЕ 600 грн. Ще раз кажу, моя гола ставка спеціаліста ІІ категорії (це вже не просто молодий спеціаліст) 450 грн (а врахуйте, що звідси ще вигребуть гривень 60 податками). Далі, а ви бачили результати тих аналізів чи ґрунтуєтесь на тупих плітках? А з зарплатою, неправотою німців і т.д в чомусь можу з вами погодитись.

31. Економ 25.04.07 18:36

Моя рідна сестра працює в школі і отримує “НА РУКИ” 600 грн.Голу ставку зараз дуже мало хто отримує,існують різні надбавки ,- так що не лукавте.На рахунок нарахувань і відрахувань на фонд зарплати - я можу вам особисто розжувати скільки процентів і в які фонди нараховує роботодавець ( а не приблизно 60 грн.).

“а ви бачили результати тих аналізів чи ґрунтуєтесь на тупих плітках?” - я не стверджував,що я їх бачив(не перекручуйте зміст),наоборот - я стверджував,що ви їх не бачили і тим більше мова не йшла про ніякі “тупі плітки”.

P.S. Буду радий продовжити змістовну професійну дискусію(без “тупих пліток”).

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

І знову про завод....А нафіга воно тут ?

Информация желающим работать на "Кромберг енд Шуберт". От себя добавлю: если хотите проблем со своим здоровьем - идите работать на этот завод. Есть горький личный опыт...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

І знову про завод....А нафіга воно тут ?

Информация желающим работать на "Кромберг енд Шуберт". От себя добавлю: если хотите проблем со своим здоровьем - идите работать на этот завод. Есть горький личный опыт...

А можна поконкретніше про недоліки того заводу.. ато аж цікаво стало.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А можна поконкретніше про недоліки того заводу.. ато аж цікаво стало.

IMXO.

Недоліків по моєму кілька :) ,те що німецький, те що мають гроші, і те що треба дійсно працювати,всю зміну,і те що дисціпліна желізна.

а наші чинуші дуже кидаються на чужі гроші.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

За 40 годин на тиждень місячна зарплата зараз близько 700 чистими враховуючи усі бонуси на конвейєрі (ставка здається 650 грязними). Тим хто працює більше року - виходить близько 1000 чистими. Часто треба (в основному по бажанню) виходити і по суботам (іноді і неділі) - додатково оплачується в подвійному розмірі. Можливість зростання по службі присутня.

Якщо цікаво - зайду в відділ кадрів і взнаю про зарплату точніше.

Дисципліна - так. І це нормально. Мене завжди бісила і бісить наша країна, тим що в нас купа правил і далеко не всі з них працюють, бо в нас хаос і це мало кого хвилює. Тому в нас на заводі з цим борються, бо нам потрібно ВЧАСНО виробляти ПЕВНУ кількість ЯКІСНОГО продукту - маючи хаос цього не досягнеш.

Працювати треба стоячи - це звичайно проблема. В три зміни - це проблема не для всіх, в цьому є і позитиви. Про шкідливість роботи (всякі випари чи ще щось) АБСОЛЮТНО ЧЕСНО нічого не знаю і нічого такого не помічав (чув раза 3-4 тільки на цьому форумі). Працюю більше року. Не безпосередньо на виробництві, але постійно там буваю.

Мені здається, що сидіти в якомусь кіоску над дорогою і продавати всіляку фігню або працювати водієм маршрутки - а отже вдихати вихлопні гази від нашого невідомо з чим змішаного бензину не менш шкідливо.

В нас однозначно не хімічне виробництво і не вугільна шахта. Ми не виготовляємо ніяких пластмас, фарб і тому подібного. В нас немає ніяких шкідливих стоків крім того, що виходить з туалетів. В нас немає труб, які викидають в атмосферу всілякі "чудові" сполуки.

Практично суть роботи (грубо). Зі складу беруться проводи, контакти, штекери і т.д., привезені від виробника. Проводи нарізаються, на них чіпляються контакти. На конвеєрі відповідні проводи і додаткові елементи складають вкупу, змотують ізолентою в єдине ціле, виконують деякі спецоперації і виходить в результаті готова проводка яка відсилається замовнику, і яку потім вже вкладають в автомобіль і під'єднують до неї всю електрику і електроніку.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Є там певні спеціальні операції, що може й мають якийсь вплив на здоров'я.

Якби шановний Igrek хоча б декілька місяців попрацював на робочому місці, де виконують ці спецоперації, що може й мають якийсь вплив на здоров'я, то його думка про нешкідливість виробництва гарантовано змінилася б. Взяти хоча б високочастотну пайку. Рівень випромінювання такий, що неминуче викликає професійне захворювання через певний час. Про шкідливість постійного контакту із свинцем також загальновідомо. Або спецоперація із термопластичною ізоляцією. Працівник постійно дихає високотоксичними випарами. Це також гарантує серйозні розлади здоров'я. Заради справедливості хочу зазначити, що керівництво заводу визнає потенційну небезпеку спецоперацій і доплачує працівникам, які їх виконують аж 50!!! гривень в місяць. Ось в таку суму німці оцінюють втрачене здоров'я українців. Наприклад в Німеччині виконувати подібну роботу немає бажаючих і за 2000 євро. Коментарі, як кажуть, зайві...

Після входження Румунії до Євросоюзу значно зросла мінімальна заробітна плата в цій країні. Це стало причиною поспішного згортання виробництва німцями і перенесення його в Україну, де можна платити людям мізер і отримувати надприбутки, продаючи готову продукцію за європейськими цінами.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Таких специфічних місць всього близько 15 (в кожній зміні). ІМХО, примусово туди нікого не заганяють. Можна йти мотати проводи і сказати, що не хочу ніяких спецоперацій. Не можу ні підтвердити, ні спростувати на рахунок шкідливості. Я в цьому не спеціаліст.

Мінімальна заробітна плата - це проблема нашої країни і нашої влади, а не нашого заводу. Я теж не розумію, як при такому рівні зарплат, що в нас є, можна нормально жити. В той час як наші "народні обранці" їздять за наші гроші на AMG і Lorinser. Чому за трикімнатну квартиру в кредит треба 20 років щомісяця віддавати стільки, скільки 90% наших людей не може навіть заробити (це я про Луцьк - в Київ лізти не будемо, бо ми там не живемо - там краще, але думаю ненабагато).

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...