Перейти до змісту

Fixed Gear


Рекомендовані повідомлення

Пропоную тут обговорювати такі вели, їх характеристики... і взагалі все, що з ними повязано.

На скільки мені відомо, по Луцьку їздить кілька таких велів. Було б цікаво почути від власників таких велосипедів відгуки про них, нюанси з встановленням сучасних деталей.. на старі рами....

Ну.... і звичайно ФОКИ :smile-zachot:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 263
  • Створено
  • Остання відповідь

Что такое фиксированный велосипед, и зачем он вам нужен?

Самый старый и простой тип велосипеда - "фиксированный" велосипед (он же "фикс", он же "глухарь"). Это одно-скоростной велосипед без свободного хода, то есть, когда велосипед находится в движении, педали будут вращаться. Вы не можете просто катиться на фиксированном велосипеде.

Любой увлеченный велосипедист ездит на таком велосипеде по собственному желанию, по крайней мере, часть своего времени. Почему люди это делают? Это не просто выразить словами. Существует почти мистическая связи между фиксированными велосипедом и велосипедистом. Создается впечатление, что такой велосипед является продолжением вашего тела в гораздо большей степени, чем велосипед со свободным ходом. Если у вас есть энтузиазм и энергия, вам действительно надо это попробовать.

Для этого есть много причин, в том числе: фан, фитнес, тренировки и просто потрясающие ощущения от езды на глухаре.

Фиксы для фана.

Чтобы вам стало комфортно на фиксированном велосипеде, требуется немного практики. Большинство велосипедистов, испытывая его впервые, будет автоматически пытаться ехать накатом после разгона до определенной скорости. Фикс не позволит этого сделать и это может привести вас в замешательство. Всего пару недель требуется для того, чтобы поять и ощутить простоту фиксированной передачи и отучиться ехать накатом.

Стоит получить такой опыт, поскольку, как только вы это сделаете, вы заново откроете для себя радости велосипедного спорта. Когда вы едете на фиксированной передаче, вы чувствуете более тесную связь с вашим велосипедом и с дорогой. В фиксированной передаче существует какая-то чистота и простота, которые могут быть весьма соблазнительными. Так или иначе, как только вы попробуете ездить на фиксе, вы ощутите, что это гораздо большее удовольствие, чем езда на велосипеде с передачами и свободным ходом! Если вы не верите мне на слово, почитайте отзывы людей, уже испытавших на себе ощущения от езды на глухаре!

Фиксы для фитнеса и поддержания формы.

Езда на фиксе - это отличное упражнение. Когда вам нужно подняться на гору, вам не нужно думать о том, когда переключать передачи и какую установить, потому что у вас просто нет такой возможности. Вместо этого вы знаете, что вы должны просто крутить педали, даже если передача является слишком высоким для подъема с максимальной эффективностью. Это делает вас сильнее.

Если у вас есть возможность спускаться с холма в низком темпе, очень легко поддаться соблазну. Когда вы едете на фиксе, необходимо активно работать ногами. Холмы заставляют вас кататься с большей нагрузкой, чем если бы вы ехали на многоскоростном велосипеде. Действительно крутые холмы могут заставить вас слезть с велосипеда и пойти пешком, но на те холмы, на которые вы сможете подняться, вы подниметесь значительно быстрее, чем сделали бы это на многоскоростном велосипеде.

Когда вы спускаетесь, вы не можете ехать накатом, но передача является слишком низкой. Это заставит вас крутить педали с большим каденсом чем было бы необходимо на многоскоростном велосипеда. Высокий каденс улучшает растяжку и натренированность вашиг ног. На высоких оборотах вы научитеся плавно крутить педали. Если вы этого не сделаете, то будете подпрыгивать вверх и вниз в седле.

Большинство велосипедистов слишком много ездят накатом. Езда на фиксированной передаче поможет вам избавиться от этой пагубной привычки. Спуски поднимут ваш темп и позволят вашим ногам стать более мощными. Поддержание ваших ног в движении сохраняет мышцы гибкими, и способствует хорошей циркуляции крови.

Фиксы для ощущений.

Трековые велосипеды с фиксированной передачей дают вам очень четкое ощущение "тяги". Это делает их особенно подходящими для езды в дождливую погоду или в скользких условиях.

Это же ощущение тяги поможет вам определить, как сильно вы можете нажать на передний тормоз (если он у вас есть), чтобы при этом не оторваться задним колесом от земли. Большинство фиксеров используют только передний тормоз, а то и вообще ездят без тормозов - задний тормоз совершенно не нужен на машинах с фиксированной передачей.

Так как вы более прочно связаны с велосипедом, у вас есть лучший контроль над ним в условиях сложного рельефа или на крутых поворотах.

На любом дорожном велосипеде наездник должен научиться снимать вес с седла при езде по кочкам. Фиксер научится это делать, не сбивая темп педалирования.

Фиксы для повышения эффективности.

Фиксы значительно легче "многопередачных" велосипедов сравнимого качества, в связи с отсутствием на фиксе заднего тормоза, переключателей, манеток, дополнительных звезд, а также значительно более короткой цепи.

Правильно настроенный фикс имеет абсолютно прямой чейнлайн. Это и отсутствие переключателей дает значительное повышение эффективности привода, которое вы реально можете почувствовать.

Писав не я. Взято ТУТ... http://velolife.com.ua/viewtopic.php?f=17&t=559&start=75

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Большинство велосипедистов слишком много ездят накатом. Езда на фиксированной передаче поможет вам избавиться от этой пагубной привычки.

большинство велосипедистов спит раз в день. сон на камнях и булыжниках, по пояс в воде поможет вам избавиться от этой пагубной привычки :smile3:

вообще, статья интересная. но очень уж автор загоняется, imho. крепко его тОркнуло.. с другой стороны, если добавить к фиксу хотя бы передний тормоз (а именно этого требуют европейские правила и вроде бы американские), то фикс действительно может быть отличным средством городской езды при наличии хороших дорог, конечно.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Можу сказати, що в Варшаві таких велосипедів приблизно стільки ж, як і гірських,і сітібайків. Найчастіше їх використовують велокур'єри.

А от на рахунок гальм, то їх я бачив лише раз. Завжди цікавило як вони гальмують.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Пропоную тут обговорювати такі вели, їх характеристики... і взагалі все, що з ними повязано.

На скільки мені відомо, по Луцьку їздить кілька таких велів. Було б цікаво почути від власників таких велосипедів відгуки про них, нюанси з встановленням сучасних деталей.. на старі рами....

Ну.... і звичайно ФОКИ :smile-zachot:

Можу надзвичайно багато написати

Просто задавайте питання або створюйте теми

Будем обговорювати і коментувати

Нас поки 4

Можу сказати, що в Варшаві таких велосипедів приблизно стільки ж, як і гірських,і сітібайків. Найчастіше їх використовують велокур'єри.

А от на рахунок гальм, то їх я бачив лише раз. Завжди цікавило як вони гальмують.

Про гальма скажу

Шо є фіксерська техніка гальмування - скідінг

Тобто блокування колеса педалями

Це легко навчитися за кілька днів інтесивноі ізди

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Casper, как вообще фикс в плане безопасности в городском потоке? скажем, в сравнении с шоссейником или ситибайком

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Фікс це дуже крута штука

Якшо вміти іздити то тоді безпечний

Скажу шо коли я давав людям кататись то деякі вилітали

Бо найголовніше для фіксовода це мізки

Коли ідеш треба думати

А через паоу місяців привчаєшся і вже автоматично крутиш і гальмуєш

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я катаюсь вже майже рік на ньомурам дофіга поміняв

Шатунів, коліс

І скажу шо якшо вміти і знати шо ти робиш

То фікс цілком безпечна штука

Ше поки не попадав в аваріі

Тьфу тьфу тьфу

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 Шкодер.

Ну дик.. ))) Це ж Шелдон Браун.

Я як фото його побачив.. так і все зрозумів. ))

На рахунок безпеки.. то на мою думку все залежить від того,на скільки ти звик до вела і навчився ним керувати. Рух на фіксі, особливо на перших порах, вимагає набагато більше уваги ніж навіть на шосері.. хоча я спочатку не розумів, як на ньому взагалі можна рухатись по місту.. та ще й високою швидкістю. Навик прийде з досвідом.. головне бажання.

2 Casper.

Молодець, що зареєструвався. Фоткай, розповідай, заохочуй. :smile-zachot: :smile-zachot:

З.І. Сьогодні у одного добродія.. у вузьких колах "Вождя".. було вицеплено шосейний фреймсет у 59 ростовці, попередньо дуже схожий, на витвір італійської велостайні "Pogliaghi" у дуже гарному "golden metallic orange" кольорі з хромованою вилкою. Рама штучна, приблизно 70-х років, на дропах вибито Campangnolo, а на правому крім цього красується номер "1". Завтра все відфоткаю і викладу... Хочу зробити максимально автентичний своєму часу вел.

За зиму буде фікс... :g15: але почну, напевно спочатку з трещотки.. бо цуко.. сцикотно. :g05:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я теж починав з сіті байка з трещьоткою

А зимою вже пересів на фікс

На фіксі зимою дуже кльово іздити

Легко скідити

Треба якісь шосе гонки організовувати

Шоб я міг взяти участь)

Ато на КК гонці на фіксі не покатиш

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ось тут погортайте.

Рама під мій фікс.

http://www.smotrite.com.ua/251221

2 Каспер.

Гонки будуть... розділка.. орієнтовно 08.10.11р.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Шось глухо

Ні в кого немає питань?!

Сьогодні катався на площі біля драм театра

І коли зробив скід через руль

Беміксери зразу почали ржати

Аж лежали

Ше іхав по грушевського і йдуть якісь гопніки

І один другому каже:

- оооо, диви як тіп на украіні ху'рить

Це вже не перший раз)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Та таво.. краще скажи, що робити з стартонівською задньою втулкою..)))??

В плані чи стане туди трещотка з 1 зіркою?

Чи мож якись свій варіант порадиш?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Значить розказую:

Є три варіанти!

1, оставити як є ( плюси: менше мороки , можна поставити на потрвбну зірку шоб ланцюг йшов рівно

Тобто шоб не було перекоса, шоб не тріщав ланцюг)

2. Поставити нову трещотку на 6 зірочок наприклад( але це не раціонально ліпше вже дотримуватись першого варінту)

3. Поствити фрівіл як на беміксах ( мінуси: може бути перекос цепі, все залежить вже від шатунів і довжини вала каретки)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А н*х мені трещотка на 6 зірок?.. Мені терба на 1.

http://barahol.com/velosipednye-zapchasti/treschetku-kupit-dlya-velosipeda.html

Нижній лівий варіант піде?

З.І. Покатавшись на твоєму "глухарі" вирішив почати з трещотки... )) Шота я ачкую поки крутити фіксовану передачу.. )))

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я би зробив так на твому місці:

1. Поставив втулки на норм обода

2. Поставив би фрівіл на 15 - 16 зубчиків

3. Вал би ставив 113 мм

Так я про це і говорю

Але шукай зірку з лирками під ключ

Бо якшо без низ то зірка там залишиться назавжди)

Я постпвив нормальний руль в вівторок

Попробуєш ше раз

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1. Полюбе.. я не збираюсь на трубках катати.

2.Дай ссилку почитати. Де таку втулку знайти . Там розмір має бути коротший.. ніж в навіть в сучасних шосерів.

3. По валу зрозумів. Буде залежати як відкрутиться права чашка.. бо з лівого боку різьба стандартна. Від вбитого картріджа пробував закручувати.. Все ок.

Все ж.. цікавть чи стане на ту втулку.. стартонівську ... така трещотка що я тобі показував в попередньому пості?

З.І. Доречі.. глагол 26.8 підійшов до рами. Во.

З.І.І. По трещотці зрозумів. Ален в принципі.. підходить.. тільки умовою мають бути отвори під ключ. Ну да.. мудро.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1. Полюбе.. я не збираюсь на трубках катати.

2.Дай ссилку почитати. Де таку втулку знайти . Там розмір має бути коротший.. ніж в навіть в сучасних шосерів.

3. По валу зрозумів. Буде залежати як відкрутиться права чашка.. бо з лівого боку різьба стандартна. Від вбитого картріджа пробував закручувати.. Все ок.

Все ж.. цікавть чи стане на ту втулку.. стартонівську ... така трещотка що я тобі показував в попередньому пості?

З.І. Доречі.. глагол 26.8 підійшов до рами. Во.

З.І.І. По трещотці зрозумів. Ален в принципі.. підходить.. тільки умовою мають бути отвори під ключ. Ну да.. мудро.

Фрівіл це не втулка а зірочка

Вона стає на більшість шосейних різбових втулок

Я думаю на СШ втулку не проблема поставити

Але ти спочатку рідні зірочки зніми

Можу подарувати обода від туриста 36 сиць

Але вони широкі

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я все понимаю(почти), только не могу понять почему туклипсы а не контакты? Дань моде, олдскул или контакты не вписываются в общий стиль?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Значить розказую про контакти:

Я на них не іздив але скажу шо

1. На велотреку ше досі більшість іздять на тукліпсах бо це надійніше

2. Контакти не практичні) ( в тукліпси можна любе взуття впихнути, ну зичайно крім валянок, а до контактів треба ше

взуття докупляти)

3. В контактах ( як я чув) не дуже скідити

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Тукліпси..в першу чергу.. через надійність і прсототу використання з цивільним взуттям.

Як вирве контакт при скіді.. (такий вид гальмувння...) то результат буде плачевним.

А котакт може вирвати тльки за умови дуже енергійного старту або взагалі.. прискорення.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.




×
×
  • Створити...