Перейти до змісту

Джерела Волині


ODZER

Рекомендовані повідомлення

Опубліковано

"...Гордістю санаторію " Пролісок" неподалік села Грем"яче Ківерцівського району

Теж уточню, що "Пролісок" блище не до с. Гримячого а до с. Жобрин Рівненського району. Практично він знаходиться біля санаторію "Червона Калина", звідки воду возять і продають у Луцьку. Та вода дійсно хороша, сам пробував.

Дякую за уточнення, не догледів.

Дійсно, всюди написано ,що санаторій біля села Грем"яче...Хоча швидше біля Жобрина, а то й біля Углища чи Яківців.

Сплавлялись на байдарках місяц тому по Путилівці від Цуманя до водосховища біля "Проліску". І воду там купували їхню "Червона калина".

Гарні місця.

post-6657-0-10340700-1315895909_thumb.jp

  • Відповідей 53
  • Створено
  • Остання відповідь
Опубліковано

"...В області нараховується 43 водопункти лікувальних мінеральних вод. їх експлуатаційні запаси не встановлені і потребують подальшого дослідження.

Навіть якщо врахувати запаси і якість мінеральних вод розвіданих родовищ, то можна говорити про досить високий санаторно-курортний потенціал Волинської області. Цінність Журавичівського та Ковельського джерел надзвичайна, їх лікувальні властивості забезпечують оздоровлювальний ефект на 98%...."

http://tourlib.net/books_ukr/fomenko67.htm

Опубліковано

Ще цікава інформація про "Лесин кадуб".

"...Багато людей, запитують: „А що ж, власне, таке, оцей кадуб?” У наших предків згаданим словом позначали дерев’яну бочку (у якій солили сало), або ж трухлявий пень. Маєш тобі – це і є назва славнозвісної поетичної школи? Ну, звичайно, існує набагато красивіше та глибше тлумачення. І за ним довелося їхати до Колодяжного, в музей-садибу Лесі Українки. Саме тут, у куточку первісної поліської природи з її чарівними озерцями та пишними деревами, заховався Лесин кадуб. Місцеві жителі та музейні працівники розповідають, що Леся постійно приходила до пенька, з-під якого било джерело. Його вода була напрочуд чистою і, крім того, дуже підходила для миття волосся. Уже за Радянського Союзу, в часи варварських і бездумних меліорацій, джерело замулилося, пень почав підгнивати. Нині, після втручання львівських реставраторів (фактично його замінили), вода все ж зажебоніла – на самому дні..."

http://www.librcs.lutsk.ua/youth_quarter/literary_cafe/

і ще стаття " Фальшиве джерело" про Лесин кадуб:

http://prokovel.com/kovel-817.html

"Браконьєри проникли на територію музею-садиби Лесі Українки, що у селі Колодяжному Ковельського району. Зловмисники відкрили шлюз на дамбі й випустили воду зі ставка, чим завдали непоправної шкоди самій водоймі. Виловили там чи не усю рибу. За ставом доглядали місцеві мешканці, адже він є справжнім раритетом Колодяжного. Колись раків у ньому ловив сам Іван Франко. Та, як зізнався голова Волинської обласної державної адміністрації Борис Клімчук під час відкриття пам'ятного погруддя мамі Лесі Українки Олені Пчілці, його дідусь теж ловив там рибу. Нині ставок знаходиться у занедбаному стані. Замулився, висохло знамените джерело Лесин кадуб, що його наповнювало багато років. До висихання призвело людське втручання. За п'ять кілометрів від джерела свого часу було проведено меліоративні роботи. До того ж, за словами заслуженого працівника культури України завідувачки Колодяжненського літературно-меморіального музею Лесі Українки Віри Комзюк, у 1971 році Лесин кадуб було засипано піском та щебенем. Студентами та викладачами одного із львівських вузів на цьому місці було встановлено кам'яний муляж дубового пнища.

– Вони не могли його поставити просто на землю, бо ж це джерело, там було мокро, – розповіла пані Комзюк. – Привезли чотири вантажівки піску та щебеню й туди всипали, щоб створити основу, на якій міг стояти кам'яний муляж дубового пенька.

Вчинок цей виглядає ще більш недолугим з огляду на те, що колись на тому місці росла верба. Підтвердженням цьому є численні світлини того періоду. Однак ці два фактори призвели до того, що джерела не стало. На його ж місці стоїть звичайна фальшивка.

Ставок же, що довгі роки радував місцевих мешканців і шанувальників таланту відомої поетеси, нині є чи не найбільшою проблемою музею. Через його замулення весною та під час дощів підтоплюється білий будиночок, у якому колись жили батьки Лесі Українки. Веранда почала гнити, і до будинку не пускають відвідувачів. Його необхідно негайно відремонтувати, інакше Волинь та й вся Україна ризикує втратити один із найпривабливіших туристичних об'єктів. Термінового очищення потребує і ставок.

Як розповіла Віра Комзюк, підприємством «Волиньводгосп» вже складено кошторис робіт. На все про все необхідно сімдесят тисяч гривень.

– Начальник управління культури Волинської обласної державної адміністрації Володимир Лисюк у телефонній розмові із директором Волинського обласного краєзнавчого музею Анатолієм Силюком повідомив, що вже виділено десять тисяч гривень із обласного бюджету на очистку водойми, – констатувала пані Комзюк. – Однак гроші ще не надійшли.

На благоустрій чекає й територія саду, де колись так полюбляла гуляти Леся. Хоча б облаштувати пішохідні доріжки. Звичайно дещо можна зробити і силами працівників музею – повикошувати кропиву. Не за горами Євро-2012, тож слід очікувати напливу туристів. А це в свою чергу потребує покращення інфраструктури туристичних об'єктів, у тому числі й музею-садиби в Колодяжному. На окультурення чекає і джерело Лесин кадуб. За словами Віри Комзюк, воно пробилося за двадцять п'ять метрів від того місця, де було раніше.

Галина БАРАН.

Газета "Вiче-інформ"

Опубліковано

ще є такі джерела в Камінь-Каширському районі:

Село Грудки

Село Піщане

Село Оленине

Село Ворокомле

Село Черче

Ковельський район:

село Калинівка

село Поворськ

село Уховецьк

село Черемошно

село Рокитниця

Турійський район:

село Соловичі, озеро Селище

село Дуліби

Луцький район:

село Гірка Полонка

село Горзвин

Рожищенський район:

село Квітневе

Локачинський район

село Озютичі

село Холопичі

Ківерцівський район:

село Озеро

біля села Ромашківка

Горохівський район:

м. Берестечко

село Хмельницьке

Володимир-Волинський район:

біля с. Верба

Любешівський район

село Угриничі

Маневицький район

неподалік від села Красноволя

село Гораймівка

Ратнівський район:

неподалік від села Гута

село Велимче

Старовижівський район

село Грабове

неподалік села Поліське

Любомльський район

село Нудижі

недалеко від села Бабаці

Опубліковано

"...В м. Берестечко під охорону держави взято дві самовиливні артезіанські свердловини, які дають дуже чисту і смачну воду, що використовується для споживання населенням..."

Опубліковано

Вирішив узагальнити зібрану інформацію, хоча, можливо, там є якісь неточності.

Впевнений, що джерел на Волині в декілька разів більше, ніж в цьому списку. Сподіваюсь, що список буде поповнюватись:

Камінь-Каширський район:

Село Грудки (освячене)

Село Піщане (освячене)

Село Оленине (освячене)

Село Ворокомле( освячене)

Село Черче (освячене)

Село Качин ( Панська криниця). (освячене)

Село Нуйно (освячене)

Село Стобихва (освячене)

Село Бронниця (освячене)

Ковельський район:

село Калинівка

село Поворськ

село Уховецьк

село Черемошно

село Рокитниця

село Колодяжне «Лесин кадуб»

села Мельниця

село Дуліби

Осушувальна система «Верхів`я річки Стохід»

Поблизу м.Ковель є джерело, що не має аналогів в Україні. Це хлоридно натрієво-кальцієво-йодо-бромні води, що за якістю аналогічні джерелу Друскінінкай

Турійський район:

село Соловичі, озеро Селище

село Дуліби

біля озера Соминське

Луцький район:

село Гірка Полонка (освячене)

село Горзвин

село Баїв (освячене)

село Білосток (освячене)

село Цеперів

урочище Воротнів

біля села Ратнів

Рожищенський район:

село Квітневе ( освячене)

Гурсько-Гривенський гідрологічний заказник, неподалік села Навіз. Лучно-болотяний масив р. Стир, де знаходяться 5 природних джерел.

Локачинський район

село Озютичі

село Холопичі

Лучно-болотяний масив між селами Замличі-Шельвів,що входить в водоохоронну смугу річки Луги-Свинорийки, де знаходяться 5 природних джерел

Гідрологічний заказник "Лучний " між селами Коритниця -Козлів,на території знаходяться 13 джерел, що живлять ріку Свинорийку.

Гідрологічний заказник "Серна", біля сіл Юнівка - Мала Квасовиця. Верхів"я річки Серни, де знаходяться 4 природні джерела

Гідрологічна пам"ятка природи " Витік річки Турії". У південно-західній частині села Затурці, джерело, з якого бере початок річка Турія, має кришталево-чисту воду, багату на мінеральні солі,

Гідрологічна пам"ятка природи " Затурцівські джерела". с. Затурці. Джерело з дебітом 4 тис. м. кв. на добу, що є поповнювачем річки Турії. В цьому ж селі є парк, заснований у 19 ст. і садиба Липинського. де нещодавно відкрили музей.

Село Мовчанів. Джерело з добовим дебітом 3.5 тис. м. кв. відіграє роль у підвищенні водності р. Турія

Ківерцівський район:

село Тростянець ( освячене)

село Озеро

В селі Гор`янівка є каскад джерел з кришталево-чистою водою, що утворюють струмок, який є початком річки Гор`янівка

село Путилівка. Джерело, що живить річку Путилівку, і вода якого має хорошу смакову якість.

Село Липляни ( освячене)

Санаторій «Пролісок»

Село Жидичин ( освячене)

біля села Ромашківка

село Журавичі

Горохівський район:

м. Берестечко

село Хмельницьке

Володимир-Волинський район:

біля села Верба

село Ласків ( освячене)

село Зимне ( освячене)

Біля села Нехвороща, в Микуличівському лісництві знаходиться цінне джерело, яке живить притоку річки Луги, поряд - одна з найбільших колоній сірих чапель на Волині.

В парку Володимир-Волинського знаходяться два джерела з кришталево-чистою водою, що підтримують гідрологічний баланс річки Луги.

Любешівський район

село Угриничі

село Зарудчі

Маневицький район

неподалік від села Красноволя

село Гораймівка

село Велика Яблунька (освячене)

біля озера Глинське

село Оконськ

село Кукли

село Соб»ятин

село Северинівна

село Старий Чорторийськ (освячене)

село Лісово (освячене)

село Череваха

Ратнівський район:

неподалік від села Гута (освячене)

село Велимче

поряд з смт. Ратне

село Осниця

село Тур

санаторій «Лісова пісня»

Старовижівський район

село Грабове (освячене)

село Седлище

неподалік села Поліське (освячене)

Любомльський район

село Нудижі

недалеко від села Бабаці (освячене)

село Куснище (освячене)

"Польова криниця" . Каскад джерел-наповнювачів р. Прип"ять, с. Нудиже, розташованих за 300 м від автошляху Куснище-Любохини

"Попова криниця" , смт. Головне, водне джерело на південній околиці селища, розташоване на відстані 50 м від автошляху Куснище-Любомль. Має кришталево-чисту воду, багату на мінеральні солі,одне з наповнювачів р. Прип"ять

Джерело " Трактова криниця" . с. Нудиже. Каскад джерел -наповнювачів р. Прип"ять,розташованих

на 100 м праворуч автошляху Куснище-Любохини

Джерело "Чайка" , смт. Головне, водне джерело біля селища, що має постійну температуру води +9 , і є наповнювачем р. Прип"ять

Іваничівський район

Село Стара Лішня ( освячене)

Опубліковано

"Цінність Журавичівського та Ковельського джерел надзвичайна, їх лікувальні властивості забезпечують оздоровлювальний ефект на 98%...."http://tourlib.net/books_ukr/fomenko67.htm

цікаво як ті відсотки обрахували? це якщо пити воду, то 98% болячок вилікуєш? ^_^

підпишусь
де?

він мав на увазі "підпишеться на оновлення в темі"

сьогодні з другом хочемо катнути велами кудись, є ідея махнути глянути на власні очі на джерело в баєві або жидичині

пропоную автору теми, по можливості визначати точніші координати джерел, згрупувавши їх по категоріям (мінеральна/проста вода, відкрите/підводне джерело тощо) і наносити все на гугл мапс\гугл земля :smile3: шось штибу http://maps.google.com.ua/maps/ms?msa=0&msid=214360012909945113452.0004ac834c95e061c5ee6 так досить зручно орієнтуватися що де є

Опубліковано

"Цінність Журавичівського та Ковельського джерел надзвичайна, їх лікувальні властивості забезпечують оздоровлювальний ефект на 98%...."http://tourlib.net/books_ukr/fomenko67.htm

цікаво як ті відсотки обрахували? це якщо пити воду, то 98% болячок вилікуєш? ^_^

підпишусь
де?

він мав на увазі "підпишеться на оновлення в темі"

сьогодні з другом хочемо катнути велами кудись, є ідея махнути глянути на власні очі на джерело в баєві або жидичині

пропоную автору теми, по можливості визначати точніші координати джерел, згрупувавши їх по категоріям (мінеральна/проста вода, відкрите/підводне джерело тощо) і наносити все на гугл мапс\гугл земля :smile3: шось штибу http://maps.google.com.ua/maps/ms?msa=0&msid=214360012909945113452.0004ac834c95e061c5ee6 так досить зручно орієнтуватися що де є

Це було б здорово. Можливо, з часом координати точні з"являться. А стосовно "мінеральна, звичайна вода", то наскільки мені вдалось вияснити - проводились дослідження хімічного складу лише деяких джерел. На жаль, немає упорядкованої інформаціїчи опублікованої по Волинській області на цю тему.

Опубліковано

Ще плюс два джерела:

село Жашковичі Локачинського району

село Коритниця Володимир-Волинського району

Опубліковано

Поблизу Іванич освятили цілюще джерело

01 червня 2010, 18:08

http://www.volynnews.com/news/15541

У селі Стара Лішня Іваничівського району освятили давно забуте цілюще джерело Біла Криниця – його відновили завдяки фінансовій підтримці мешканців села Володимира та Галини Зрумів.

Про це повідомила прес-служба Волинської єпархії УПЦ КП.

Джерело освятили декан протоієрей Стефан Фульмес разом із настоятелем місцевої парафії Святителя Миколая Чудотворця священиком Романом Скіраком та іншим духовенством.

Минуло понад сто років, як селяни згадали про унікальність та чудодійність цієї водиці. Колись старожили щороку в День Святого Духа після Богослужіння йшли хресним ходом до джерела, щоб утамувати спрагу свого немічного тіла й прославляти Ісуса Христа, Який явив Свою благодать на цьому священному місці.

Старожили розповідають, що вода була помічною тим, хто мав проблеми з зором, її давали пити або купали у ній тих дітей, котрі погано спали.

Якогось року через негоду хресний хід не відбувся. І в сільських криницях зникла вода. Коли ж прощу відновили – з’явилася знову. Остаточно ці богомілля заборонили за радянських часів.

Колись джерело увінчували два металеві литі хрести, які з плином часу похилилися. А саме джерело било на закинутому обійсті.

Двадцять років тому садибу викупили подружжя Зрумів. Відтоді думка відродити джерело їх не покидала. 15-метровий колодязь, збудований над ним, господарі чистили не раз. Але на тому все закінчувалося. На відновленні ж святині наполягала Галинина мама.

Джерело почистили, хрести відновили. А ще родина привезла із Закарпаття скульптуру Божої Матері. Тепер цей куточок облагороджено, він доступний усім, хто прагне цілющої води.

Цього дня отець Стефан від імені архієпископа Луцького і Волинського Михаїла за відродження духовних святинь краю вручив похвальні грамоти керівникові апарату Іваничівської райдержадміністрації Олегу Шимоновичу та меценату Василеві Круглію.

Також декан закликав людей «не забувати святих місць, які колись у великій пошані зберігали наші діди та прадіди».

Опубліковано

Ще інформація одразу про 21 джерело!

В районі села Квасів - смт. Мар"янівка Горохівського району.

Гідрологічний заказник "Гнила Липа"

Лучно-болотяний масив р. Гнила Липа з водоохоронною зоною, довжиною 43км, шириною до 1 км, серед якого знаходиться 21 джерело, має велике значення як регулятор водного балансу, включає цінні рослинні і фауністичні угрупування. Тут зростають такі типові види злаково-осокових асоціацій, як бакманія звичайна, тонконіг болотяний, аір звичайний, незабудка лучна та багато інших. У прибережній смузі річки зростає верба козяча, вільха, крушина, очерет, рогіз та ряд видів осоки. Вся заплава є місцем мешкання і розмноження більше як 100 видів ссавців, птахів, плазунів та земноводних. З рідкісних видів тут зустрічаються: видра річкова, чернь білоока, журавель сірий (на прольотах), які занесені до Червоної книги України, а також чапля руда.

Опубліковано

Ще 15 джерел в Луцькому районі

біля села Шепель. Загальнозоологічний заказник "Шепель"

Цінний комплекс, що включає стави, ділянки боліт, луки, чагарники, 15 природних водних джерел, що знаходяться в заплаві р.Серни. Місце мешкання та розмноження водоплавних та навколоводних птахів, риб, земноводних, ссавців, серед яких зустрічаються і рідкісні, занесені до Червоної книги України, зокрема, видра річкова, лунь польовий.

Опубліковано

На Волині є 132 річки, від великих - Західного Бугу, Прип`яті чи Стиру до зовсім малесеньких.

Наскільки я розумію, всі вони беруть початок з джерел або з озер. Є над чим задуматись...

  • 2 тижня потому...
Опубліковано

Село Жидичин ( освячене)

Був сьогодні там вперше. Думав води в бутель набрати, наївний... По-перше, трубка, з якої тече вода, знаходиться лише на висоті см 20-30 від дна. По-друге, вода з джерела біжить замулена... :(

  • 1 місяць потому...
Опубліковано

Село Жидичин ( освячене)

Був сьогодні там вперше. Думав води в бутель набрати, наївний... По-перше, трубка, з якої тече вода, знаходиться лише на висоті см 20-30 від дна. По-друге, вода з джерела біжить замулена... sad.gif

Хотів вже їхати в Жидичин за водою...........але прочитавши комент Dream - передумав.

Тому виникає питання - де поблизу Луцька можна набрати чистої джерельної води для побутового вживання...?

наперед дякую за відповіді

Опубліковано

Позавчора був в Баєві і вдруге там воду набирав у цьому джерелі (від Львівської траси 5км): 18тилітровий бутель без доливу набирається десь на 4/5, і швидко - потужній напор води.

Опубліковано

Корисна темка, дякую топікстартеру!

А в Баєв давно з чоловіком збираємось, все не знали де точно те джерело...

Вода, кажуть, хороша?..

Опубліковано

тільки що звідти..........

вода хороша.. але треба трошкі ногами обійти по грязюці, щоб попасти до самого джерела..та і сама дорога туди не ах..

але вибирати Вам

Опубліковано
але треба трошкі ногами обійти по грязюці, щоб попасти до самого джерела..

це якщо канаву ліворуч обходити. А якщо праворуч то там по траві нормально йдеться ;)

та і сама дорога туди не ах..

+1

Мені в Баїв туди-назад від дому приблизно 34 км, що приблизно дорівнює 32грн на бензин. Туди вигідно їздити лише з 3-4 бутлями, імхо. Якщо менше, то доставка води в офіс/додому дешевше і по грошах, і по часу вийде.

  • 2 місяця потому...
Опубліковано

Сайт "Цілющі джерела України" не православної церкви, а православної людини. Метою було охопити максимум водних джерел України, але я не сподівався, що тема настільки обширна - тільки в Закарпатській області біля 700 джерел. Про Волинь, на момент оформлення сайту, я знайшов більш-менш обгрунтовану інформацію тільки про ці джерела і то фотки нікудишні, прийдеться самому їхати і перезнімати. Якщо Ви, ODZER, не проти, то я, в міру своїх можливостей, буду потроху "зливати" інформацію з Вашого форуму на свій сайт "Цілющі джерела України". Якщо у Вас виникнуть питання до мене, чи пропозиції, то пишіть на

[email protected]

Щиро вдячний А.Староста.

Ще сайт - Цілющі джерела України, тут є трохи про Волинську область. Сайт православної церкви, тому інформація подана відповідно.

http://hg0fab3a94u0k...u/volinska_obl/

Тут є інформація про цілющі озера:

Джерело в с. Ласків Володимир-Волинського району

Джерело в с. Зимне Володимир-Волинського району

Джерело в с. Стара Лішня Іваничівського району

Джерело в с. Квітневе Рожищенського району

Джерело в с. Тростянець Ківерцівського району

Опубліковано

Сайт "Цілющі джерела України" не православної церкви, а православної людини. Метою було охопити максимум водних джерел України, але я не сподівався, що тема настільки обширна - тільки в Закарпатській області біля 700 джерел. Про Волинь, на момент оформлення сайту, я знайшов більш-менш обгрунтовану інформацію тільки про ці джерела і то фотки нікудишні, прийдеться самому їхати і перезнімати. Якщо Ви, ODZER, не проти, то я, в міру своїх можливостей, буду потроху "зливати" інформацію з Вашого форуму на свій сайт "Цілющі джерела України". Якщо у Вас виникнуть питання до мене, чи пропозиції, то пишіть на

[email protected]

Щиро вдячний А.Староста.

Ще сайт - Цілющі джерела України, тут є трохи про Волинську область. Сайт православної церкви, тому інформація подана відповідно.

http://hg0fab3a94u0k...u/volinska_obl/

Тут є інформація про цілющі озера:

Джерело в с. Ласків Володимир-Волинського району

Джерело в с. Зимне Володимир-Волинського району

Джерело в с. Стара Лішня Іваничівського району

Джерело в с. Квітневе Рожищенського району

Джерело в с. Тростянець Ківерцівського району

Звичайно, я тільки "за" - використовуйте цю інформацію. Можливо, якщо Ви будете мати свіжі новини - кидайте в цю тему, або розміщайте лінки.

  • 3 тижня потому...

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...