Jump to content

Модернізація роликового вузла


Ukrainec

Recommended Posts

Всім відома проблема: перетирання волосінню чи шнурорм вкладального ролика безінерційної котушки? Поява в роликовому вузлі шуму, а також разом з цим на ролику починає чітко виднітися канавка, яка призводить до швидкого зношення тих самих шнурів і лєсок.

Пропоную вам власну, втілену в життя ідею по модернізації даного вузла, проведену ще в далекому 1999р. Ролик який пережив 2 спінінгові котушки і зберіг життя не одній лесці! Наразі перейшов жити до 3-ї, однієї з теперішніх моїх котушок, а також аналогічним способом було вдосконалено придбану в 2008р RYOBI AMAZON 2000: див ескіз нижче

Суть переробки: передати осьові навантаження ролика на підшипник, що дасть змогу позбутися терття торця ролика об бокову шайбу кронштейна скоби, яке є причиною його приторможування при занадто високих чи мінімальних навантаженнях на ролик при виважуванні риби, проводці легких джигів. Також під час цього процесу відбувається перетирання та швидке зношення шнура/лески.

1) на токарному верстаті виготовляється ролик (бронзи/латуні) з упорним буртиком в 0,1-0,2мм по внупрішньому діаметру, для обмеженої фіксації у ньому підшипника; також максимально точно досягається центрування паза-канавки по середині підшипника, що дасть змогу максимально перевести навантаження з осьвого на радіальне, яке в свою чергу менш руйнівне для і того делікатного підшипника. 2) В більшості моделей котушок може знадобитися спеціальна шаба(и) за допомогою якої досягається зазор 0,2-0,3мм між роликом і боковою шайбою кронштейна скоби.

За всі роки мого спостереження вдалося вдалося досягнути збільшення в декілька разів ресурсу лески, і навіть після сезону "агресивної" спінінгової ловлі леска не втрачала своїх влативостей, що раніше я змінював 2 лески за сезон, то тепер 1 на 1-1,5р. Зараз, з весни перейшов на шнур, 18 рибалок, а шнур ще як новий! Помітив, що тепер найбільшого зношення він зазнає в 30см зоні від повідка: треться об "тюльпан" при закиданні. Тепер треба з цим щось дуати! :D

А, так, змазую все це сумішшю змазки "Хадо відновлююччя" і силіконової оливи. Ні шуму, ні потрапляння вологи, на рибалок 5-10 вистачає! Міняю змазку в основному у зв"язку з моральним її зношенням!

post-5408-0-04475700-1309220144_thumb.jp

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

На аналогічні питання в ПП і @мило даю відповіть:

Шайба-стальна і тільки стальна, стандарнтна (у відповідності до діаметра вала), з доводкою.

Доводка включає в себе підгонку товщини і зовн. діаметра, вручну за допомогою плоского шліфувального круга, чи бруска.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


Hosting Ukraine
AliExpress WW


×
×
  • Create New...