Перейти до змісту

Перший у світі політ в космічний простір


lerov

Рекомендовані повідомлення

Восток-1 («Восток») — космічний корабель серії «Восток», перший космічний апарат, який підняв людину на навколоземну орбіту.

На кораблі «Восток» 12 квітня 1961 року льотчик-космонавт СРСР Юрій Олексійович Гагарін зробив перший у світі політ в космічний простір. Корабель стартував з космодрому Байконур о 9 годині 7 хвилин київського часу (06:07:00 UTC). Корабель зробив один оберт навколо Землі і здійснив посадку о 10 годині 55 хвилин (07:55:00 UTC) поблизу села Сміловка Саратовської області.

post-10706-0-25011700-1302587501_thumb.p

Опис польоту

Перший політ проходив в автоматичному режимі, при якому космонавт був би пасажиром корабля. Тим не менш, в будь-який момент він міг переключити корабель на ручне управління. Цікаво, що радянські психологи, не знаючи, як буде себе вести людина при тривалій дії невагомості, дотримувалися думки, що космонавт може втратити над собою контроль і неминуче захоче вести корабель вручну, тому цифровий код, що дозволяє відключити автоматику, лежав у спеціальному конверті. Малося на увазі, що коректно рахувати і ввести цей код космонавт зможе лише будучи «в собі». Однак перед польотом космонавту все ж таки сказали цей код.

Запуск «Востока-1» 12 квітня 1961 р. підтвердив високий технічний і науковий рівень СРСР і прискорив розвиток космічної програми в США. Політ підтвердив можливість нормального перебування людини в космічному просторі. Юрій Олексійович Гагарін став одним з найвідоміших людей планети.

Корабель Юрія Гагаріна був виведений на нерозрахункову орбіту. Її розрахункові параметри повинні були скласти: максимальна висота — 230 кілометрів, мінімальна — 180 кілометрів. Реальні ж параметри, як виявилося, склали 327 кілометрів по апогею і 181 кілометр — по перигей. Сталося це тому, що в програму виведення другого ступеня був введено неточне польотне завдання.

Приземлився перший космонавт планети також у незапланованому, переліт склав близько 600 кілометрів. Сідав Гагарін не на одному парашуті, як було передбачено, а на двох: запасний мимовільно випав з ранця і потім розкрився під час спуску. До речі, сама посадка могла статися не на сушу, а в річку Волга: лише скидання «недоторканного запасу» вагою в 30 кілограмів допоміг Гагаріну вийти на потрібну траєкторію.

post-10706-0-20582900-1302587493_thumb.j

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

50 років тому була епохальна подія. Згадаймо!

Хай то і були москалі. А конструктор-то хто? ;) В рамках святкування 50-ої річниці першого польоту людини в космос цей фільм в одному з приватних вузів Луцька буде показано в HD-якості, проведено диспути, презентації.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...