Перейти до змісту

Переходные кольца


zhigan

Рекомендовані повідомлення

Поделитесь опытом использования сабжа.

Неопасно ли это для фотоаппарата, и как

ведут себя объективы.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 2 тижня потому...

Щойно прийшов з центрального парку, робив тест-драйв об'єктиву "Юпітер 37А". Екземпляр люб'язно предоставив Asder. Дякую ^_^

Фокусна - 135мм, робочі діафрагми 3,5; 4; 5,6; 8.

Фотоапарат - Canon 350D, перехідне кільце - т.з. "одуванчик", - "EOS to M42".

На тушку 350D об'єктив з перехідним кільцем встав як має бути. Єдиний момент - коли знімати з байонету, то краще все таки починати з кільця, бо об'єктив досить легко починає відкручуватися першим :-)

Підтвердження автофокусу працює. Приємно. Електроника "одуванчика" вдало водить за ніс фотоапарат.

Перші враження - легенький і компактний телевичок (на кропі - 216мм), з 10-15 метрів можна сміливо наводити на нескінченність і радуватися. Ну дуже легенький і компактний! По габаритам менший за кітовий 18-55.

Без бленди прекрасно поміщається в Nova AW Mini і ще залишається місце для полтинника.

До речі про бленду - фотографував без неї і зайців зловити не вдалося. Напевне не вмію ще ;-)

Щодо результатів. Картинка не така вже і цяця але приємна. Хоча даний конкретний екземпляр об'єктиву все ж таки не в ідеальному стані - в середині є пилюка і на просвіт помітні темні цяточки по всьому полю зору. Робив більше дублів кадрів, щоб було з чого вибирати. Відходів багато ще й тому, що доводиться робити пробні кадри для заміру експозиції сцени (буду дуже радий, якщо я не правий і це можна обійти). Експометрія працює, але в перехідник жорство зашита діафрагма 2,8. Доводиться "в умі" перераховувати витримку для реальної діафрагми. Хоча не так це вже і страшно.

Приводжу три кропи з фотографій.

Ніякої обробки окрім кадрування і зменшення.

Оригінальні зображення на файлообміннику плюс ще декілька:

ftp://ftp.lm.lutsk.ua/foto/diadya_vova/

post-422-1174742210.jpg

post-422-1174742218.jpg

post-422-1174769762.jpg

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Цікаво.

Перших два знімка - з фокусом не склалось, чи то так скло милить?

З експозицією явних траблів не видно.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Думаю, то мої криві руки так наводили на різкість.

Хоча.

Ось я детально дивився вчора фотографії чорного лебедя, так там майже всі деталі з'їв бруд на об'єктиві. При тому, що лебідь майже не рухався і я зробив десяток дублів , одночасно по трошки повертаючи фокусне кільце.

Повторюся - цей екземпляр об'єктиву має досить багато пилюки всередині.

Наскільки мені відомо, радянські об'єктиви досить сильно відрізняються екземпляр від екземпляру. І "звенящей резкости" в них немає. Буду радий, якщо хтось більш знаючий розвіє мої заблуждєнія :-)

post-422-1174855133.jpg

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Як на мене біда радянської оптики це є не нерізкість зображення, а погане просвітлююче покриття лінз, внаслідок чого обєктиви дають низький контраст зображення, ловлять зайців і постійні засвічення. В мене є такий самий юпітер 37 і в мене про нього склалося враження дуже різкого обєктива хоча з низьким контрастом. Використання перехідних кілець фотоапарату нічого страшного не зроблять, сам використовую його з комплектом подовжуючих кілець від зеніта для макрозйомки.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Як на мене біда радянської оптики це є не нерізкість зображення, а погане просвітлююче покриття лінз, внаслідок чого обєктиви дають низький контраст зображення, ловлять зайців і постійні засвічення. В мене є такий самий юпітер 37 і в мене про нього склалося враження дуже різкого обєктива хоча з низьким контрастом. Використання перехідних кілець фотоапарату нічого страшного не зроблять, сам використовую його з комплектом подовжуючих кілець від зеніта для макрозйомки.

Точно, точно! Якраз за погане просвітлення я й читав десь. Дякую, що прояснив ситуацію :-)

А це перехідне кільце що я використовував - воно без лінз - просто шайба з різьбою з одного боку і з байонетом з іншого. Ну і плюс електроника деяка.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Вот с тем-же кольцом. Объектив Гелиос-40 85\1,5 если не ошибаюсь.

Вижу что не в фокусе, но очень трудно просить годовалого ребенка сидеть и не двигаться ;)

post-426-1175065410.jpg

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 2 тижня потому...

Все с тем же колечком (EOS to M-42 , Jolos)

Объектив "Телеар-Н", 200мм, F/3.5

Тушка: 350D

Кому интересно - подробнее на

http://diadya-vova.livejournal.com/10830.html

Цветочки и 100% кропы:

post-422-1176041398.jpg

post-422-1176041416.jpg

post-422-1176041425.jpg

post-422-1176041432.jpg

post-422-1176041439.jpg

post-422-1176041448.jpg

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Все с тем же колечком (EOS to M-42 , Jolos)

Объектив "Телеар-Н", 200мм, F/3.5

Тушка: 350D

Кому интересно - подробнее на

http://diadya-vova.livejournal.com/10830.html

Цветочки и 100% кропы:

Дивно, обєктив телеар дуже різкий,а тут кропи щось не вразили.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Кропи дійсно ніякі. хочая підозрюю що вони взяті не з різких областей. напр фото 4 - різкий листок між квітками. фото 2 - нема чітко вираженого композиційного центру (хоча який він в кропі ;) ) тому оку нема за що зацепитись - здається що весь малюнок нерізкий хоча є зона входу в різкізть і зона виходу. фото 5 - все-одно щось незрозуміле, можливо змаз або наслідки зменшення чи стиснення.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Мені тут правильно підказали, що я використовував недостатньо малу витримку. При такій фокусній (200*1,6=320мм) потрібно брати 1/500 секунди щоб не було змазу. Плюс - в мене не так багато досвіду - найвірогідніша присутність змазу по фокусуванню.

Рекомендації вислухаю із задоволенням :mdr:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1/500 - це ще не гарантія відсутності змазу. Штатив і пульт дистанційного керування вам допоможуть :D

Хоча при бажанні і певному навику можна знімати з рук і на 1/30.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 2 тижня потому...

ух ниче сибе! я тоже такое хочу, а есть фотики сразу со встроеной макрофункцией???? и какие ??? и почем приблизительно и где взять???? моя каличка олимпус мю 500 нифига неберет

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 riuss:

Був би Олік з ультразумів, або "продвінутих" - не було б проблем з макро (конвертер э спеціятельний).

А з міні-милами - то неможливо. На скільки мені відомо.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

sova

1) "причандали є, сканера нема :ok2:

2) дивлячись якими милами. Серія С Оліка - казали досить непогане макро.

3) а взалі, рулять

а) перехдні кільця

б) спеціальні макро-об"єктиви

в) звязки з двох об"єктивів (масштаб розрахову

ться як Ф.В1/Ф.В.2, де Ф.В1 - фокусна відстань об"єктива на камері, Ф.В.2 - фокусна відтань обернено прикрученого до нього об"єктива). Цим способом можна робити масштаб від 2:1 до 10:1. Необхідно щоб діаметр оправи №2 був таким самим або трохи більшим з діаметр оправи №1 (щоб не було вінєтування) і використовувати фікс-фокали.

г) переворотні кільця, за допомогою яких об"єктив ставиться в оберненому стані - байонетом назовні (масштаб до 1:1)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 mp13:

1. Причандали на Ніконовський байонет?

2. І кільця, і дещо цівіше в мене є. Але то все під "Зеніт". :ok2:

3. Макроскла нема.

4. Девайс Оліка серії С є. Не подобається мені його макро без конвертера.

post-29-1177048006.jpg

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

то я так, в загальному.

в мене лише кільця під Зеніт. але мені не подобається його оптика.

Оборотні кільця можна замовити тут

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Не купляв - стримує вартість пересилки. Вислати - вишлють.

Коли заходив в Фотофонд в Києві, проскочила фраза на рахунок подовжувальних автоматичних кілець для Нікона. Правда комплект коштує шось близько 60 вбитих президентів.

Шкода що в Україні така ситуація з фототоварами. На місці мало що купиш, замовити не завжди вдається або дорого. Скоро почну просто закордоном замовляти - вийде набагато дешевше навіть з пересилкою. Дивився на bhphotovideo.com - кольорова середньоформатна плівка в 2 рази дешевше ніж в Києві (2-4$ проти 5-7$). Та й вибір набагато ширший.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Набор удлинительных колец предназначен для установки между корпусом и объективом фотокамеры. Используется для макросъемки. Благодаря удлинительным кольцам, увеличивается рабочий отрезок объектива (расстояние между плоскостью пленки и объективом), что позволяет фокусироваться на объект с более близкого расстояния. Удлинительные кольца не содержат никаких оптических элементов. Они не влияют на работу системы замера экспозиции и не мешают взаимодействию объектива и фотокамеры (все сигналы между камерой и объективом по-прежнему передаются).

ось таке пропонують у нас

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

я от після отримання зарплати думаю що краще - плівка 60мм чи ці кільця до Нікона :glare:. Оплатити на ебай для мене не проблема.

/*буде бажання - допоможу з придбанням*/

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В лом постить?

То нехай постить сюда: http://piccy.info/ru/

Кажуть, що запощені зображення будуть зберігатись пожиттєво. (цікаво, чиє життя вони взяли за основу ? <_< )

Доречі - це наш аналог пендосовського іміджхака.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.


Hosting Ukraine
AliExpress WW


×
×
  • Створити...