Перейти до змісту

Акваріум - перші кроки


keepo

Рекомендовані повідомлення

Почну з того, що рибок ніколи не тримала, ніколи цим не цікавилась та й не планувала. Але на день народження подарували невеличкий акваріум з рибками (6 л.) з умовою, що якщо вдасться справитись з цим, то купимо щось більше. Рибок за порадою продавця вибрали самих невибагливих – Гуппі (6 шт: 5 самців, 1 самочка). Там же в магазині купувався всякий дріб’язок: аератор, корм, грунт, якісь там штучки для декору, все те, чого б було достатньо для існування рибок. Я нажаль при цьому присутня не була і змоги отримати хоча б якусь консультацію не було. Усе уже готове, але в розібраному стані, привезли мені додому і встановили. Навіть водичка була уже підготовлена, дали в магазині, сказали, що можна рибок запускати відразу. Ми усе це розставили і запустили (30.01).

Тепер про сумне. На наступний день їх було уже 5. Потім на дно залягла ще одна, з покусаним хвостом. Я їх годую один раз на день, може їм мало? Корму даю не багато, щоб не перекормити. Потім доставила ще додаткове світло, бо в кімнаті трошки темнувато. Але не допомагає. Їх залишилось лише дві. На вихідних хочу поміняти воду в акваріумі. Ніколи цього не робила. Чи треба перекип’ятити камішки? Як підготувати воду? Чи треба відселити цих рибок і купити нових? Але боюсь, що з новими будуть ті самі проблеми. Порадьте щось.

Вам потрібно уважно ПОЧИТАТИ ЦЕ

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 144
  • Створено
  • Остання відповідь

Топ авторів теми

Камінці кип"ятити нетреба

Добре огляньте рибу, Чи нема ніяких признаків хвороб?

Воду міняти поки нетреба.

Фільтр?

Обігрівач?

Хвости в риби покусані, чи може гниють (розчиняюця)?

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Фільтр?

Обігрівач?

Хвости в риби покусані, чи може гниють (розчиняюця)?

Фільтр є, обігрівача немає.

В одного самця був відгризений шматок хвоста, інші рибки його відганяли.

Всі інші рибки, виглядали цілком нормально поки не загнулися.

А якщо ще рибок докупити - вони з моїми вживуться?

Може корм поміняти, я їх сухим годую?

Ще хочу щось зі світлом придумати, бо у мене поки невелика лампа, яка знаходиться ззовні, може їм темно.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

SvitlikOM, створіть тему з описом свого акваріуму, там розберемо деталі.

Наразі бачу причину в переохолодженні - в такий мороз принести рибу і поставити її без обігрівача дуже не бажано. Скоріше всього в акваріумі в районі 17-20 градусів, чого явно малувато.

ЗІ при відсутності світла риба не хворіє ;)

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 9 місяців потому...

Хочу попитати, чи їдять Хелени таких равликів, бо кругленьких вже майже немає, а цих - мУльйон?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Їдять. Причому якщо в пустий акваріум пустити коричневих меланій і котушок, то першими з"їдять саме меланій.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 11 місяців потому...

Довго думали-гадали і акваріум придбали, гальку рівно постелили і рослинки посадили, воду з крана ми набрали днів десь 5 це все стояло, проростало, оживало. Далі стали поступово рибок всяких ми купляти, і у аквас запускати. І такі у нас є рибки: 5 даніо, 4 меченосці, 4 молінезії, 3 гурамі, 2 скалярії, 2 анцитруса, 2 жовтих равлики ампулярії.

Питання, акваріум 140 літрів, чи не забагато рибок тут живе? Можливі побажання по збалансуванню видів і кількості рибок.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Доволі дивна таблиця. Скалярія + барбус - класика несумісності риби, а по таблиці вони абсолютно сумісні.

Чомусь так і не знайшов неонів у списку.

В загальному таблиця цікава, але бажано мати декілька різних, щоб звірити рекомендації.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 3 місяця потому...

Люди підкажіть чому у мене з'являються білі полоси, коли рівень води падає? І ще, у мене стоїть внутрішнє освітлення, так через тиждень після чистки на лампі також є білий слід. Вода запаху немає, колір природній, фільтр працює завжди. Можливо є якась речовина, щоб добавляти у воду?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Білі полоси - це крейда, вапно і т.д. що є у воді. Ви коли кип"ятите воду в чайнику, на дні щось помічаєте? Так от це те саме, що в чайнику на дні. Берете лезо звичайне, 5 хвилин і полос нема.

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Краще прикупіть ось таку штучку, лезо вставив і порядок.

post-23702-0-45965600-1393611578_thumb.j

post-23702-0-72162300-1393611582_thumb.j

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 3 тижня потому...

Маю ампулярії 2 шт. Від них у мене тільки брудне скло. Майже щодня я протираю його від їхніх "доріг" Вони здається мають навпаки чистити скло, а тут виходить навпаки.

post-7779-0-09128700-1395168408_thumb.jp

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 9 місяців потому...

Краще на 30, пластикові рослини зразу в утіль, навіть не думайте в воду сунути. Рибки купувати мінімум через місяць після запуску, я противник *швидкого запуску*. В мене в кришці стоїть звичайна лампочка, тут нічого не пораджу.

З.и. Маю мальків гуппі, але маленькі ще. Підростуть - можу віддати декілька.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

брати краще більший, туди і риби більше посадити можна і баланс тримати простіше.

Рибки купувати мінімум через місяць після запуску

краще через 2, так надійніше :)

навіть при "повільному" запуску рибу садити можна через 2 тижні.

Світильник можна ось такий.

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Рибки купувати мінімум через місяць

краще через 2, так надійніше

?

Тобто два тижні відстоювати воду?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В моє повідомленні смайлик - це був жарт.

Відстоювати воду - доба.

По запуску є стаття, яку я писав спеціально для Борди,там все описано. Крім того я ж давав книжки разом з акваріумом, там також все описано.

Коротко: якщо з бактеріями (в капсулі) або частиною води з діючого акваріума, то перших риб можна пускати на 4-5 день після запуску акваріума.

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 1 місяць потому...

форма аквариума влияет на рыб?

чув колись типу "лінза" виходить, та риба неможе "почухатись вдаритись"...

основна небезпека це нема де глушити вібрації, принцип бокалів для вина шампанського, чули звук?

як на мене, проблема буде в обслуговуванні, фільтр причепити чи аератор проблематично. почистити стінки від водоростей...

баланс важко буде підтримувати.

розгледіти риб проблематично.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А мне как новичку объясните пжл, форма аквариума влияет на рыб? Есть мнение что круглые формы аквариума негативно влияют на рыб, так ли это?

імхо круглий акваріум, це саме гірше, що можна було б придумати, ніщо так сильно й противно не перекручує вигляд риб та рослин

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Є теорія, що в довгих акваріумах риба росте більша.

Круглі тільки візуально збільшують картинку, ну і декому важко дивитись. На рибу там особливо нічого не впливає.

ЗІ в круглих важко розмістити обладнання (є комплекти від AquaEl, але ціна там - космос)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 6 місяців потому...
  • 3 місяця потому...

Якщо це реальне відео, то корм це капсула з речовиною, яка при вивільненні і контакті з водою може світитись (скоріше всього в УФ-світлі).

Риба коли їсть, частина корму пролітає через жаберні кришки назад у воду, тут аналогічна ситуація - в капсулі рідина, от вона через жабри і виходить.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Для публікації повідомлень створіть обліковий запис або авторизуйтесь

Ви повинні бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити обліковий запис

Зареєструйте новий обліковий запис у нашій спільноті. Це дуже просто!

Реєстрація нового користувача

Увійти

Вже є акаунт? Увійти до системи.

Увійти



×
×
  • Створити...