Перейти до змісту

Водительские права без даты окончания срока действия обретают срок действия в три года


Masik

Рекомендовані повідомлення

Международные права, выданные в странах-участницах Конвенции о дорожном движении от 1968 года, и не имеющие даты окончания срока действия, будут считаться действительными еще три года.

Об этом собственному корреспонденту УНИАН заявил представитель Европейской экономической комиссии ООН Роберт НОВАК.

«Владелец международных водительских прав (выданных, например, сегодня в Украине без указания даты окончания срока действия по украинским правилам, применяемым до 29 марта 2011 года) может пользоваться международными водительскими правами еще три года», - сказал представитель ЕЭК ООН.

«Через три года, если он обратится, ему должны выдать международные водительские права «нового образца», сроком действия до трех лет», - добавил он.

Новак отметил, что, согласно конвенции, начиная с 29 марта 2011 года, все новые международные права, которые будут выдаваться в Украине и в других странах-участницах конвенции, должны иметь срок действия не более трех лет.

Как сообщалось, ранее министр внутренних дел Украины Анатолий Могилев заявлял, что все украинцы, желающие поехать за границу после 30 марта этого года, должны менять права.

Тута..

Них*я не понял!?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В соответствии с Конвенцией о дорожном движении 1968 года настоящие Международное водительское удостоверение представляет собой книжку формата A6 (148 x 105 мм). Она имеет серую обложку и белые внутренние страницы, текст которых написан на национальном языке, а также на английском, испанском, российском, французском языках (и на других – при необходимости). Они выдаются только соответствующих национальных гос органах ГАИ (ГИБДД), и изготовляются там ж, а не где-то в Америке. Не стоит также путать международное водительское удостоверение с национальным удостоверением европейского образца. Последнее, окромя родины, действует лишь в странах ЕС.

з коментів на джерелі

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Макс, просто МВС в особі Могільова вирішило "трохи заплутати" українців щодо заміни посвідчення водія і "срубити" баблішка. А це і туристи, і саме головне, ті хто їздять до Європи на авто по роботі - водії фур та автобусів. А потім зробити "гарну міну при поганій грі" - ой, а ми трохи переплутали/не так зрозуміли і т.д. (можна підставити будь-яке пояснення) європейців.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Усё, понял, буду спать спокойно. :smile-zachot:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Роз’яснення від МВС про водійські права

21.02.2011 16:17

Роз’яснення змісту проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 8 травня 1993 року № 340 «Про затвердження Положення про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами»

На сьогоднішній день основним документом, що регулює міжнародний дорожній рух, встановлює вимоги до його учасників та їх документів, є Міжнародна Конвенція про дорожній рух 1968 року з поправками, які набрали чинності 26.03.2006.

Згідно з її вимогами, з 29 березня 2011 року (додаток 6 Конвенції) у посвідченні водія повинна бути зазначена кінцева дата терміну його дії. Україна є учасником цієї Конвенції з 1974 року . Тож тепер усім водіям, які отримають посвідчення на території нашої держави після вказаної дати та мають намір відвідати країни, що входять до Конвенції, знадобляться водійські документи, до котрих внесені вищезазначені дані. 24 вересня 2008 року Верховна Рада України прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення регулювання відносин у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху». Зокрема, до статті 15 Закону України «Про дорожній рух» внесено зміни стосовно надання права на керування транспортними засобами на підставі посвідчення водія з установленим терміном дії.

Враховуючи те, що реквізити посвідчення встановлює Кабінет Міністрів України та з метою приведення водійських посвідчень до вимог Конвенції ми зобов’язані вносити пропозиції щодо змін до постанови Кабінету Міністрів України від 8 травня 1993 р. № 340 «Щодо запровадження терміну дії національного посвідчення водія». Департамент ДАІ МВС вже підготував відповідний проект.

Проектом постанови не передбачається обов’язковий обмін посвідчень водія – це буде відбуватися поступово за бажанням їх власників. На даний час на території України діють водійські посвідчення семи видів, у тому числі і зразка СРСР. Всі ці посвідчення залишаються чинними. Однак, ті громадяни, які мають намір перетинати кордон і отримають посвідчення водія після 29 березня цього року, зобов’язані мати у посвідченні водія кінцевий термін дії, відповідно до вимог Конвенції. Ті ж громадяни, які отримали посвідчення водія раніше, можуть і надалі користуватися посвідченнями без внесення змін. Проте до Міністерства внутрішніх справ України уже зверталися представники Асоціації міжнародних автомобільних перевізників України з проханням терміново обміняти посвідчення водіїв старого зразка на нові, де буде вказано кінцевий термін дії. Прохання було викликано проблемами, що виникли за кордоном та пов`язані із вимогами іноземних правоохоронців щодо зміни існуючих посвідчень на посвідчення європейського стандарту. МВС України радить водіям, які планують виїзджати за кордон, аби уникнути незручних ситуацій, що можуть трапитись при перетині кордону, все ж таки обміняти посвідчення водія, хоча це й не обов`язково.

ДЗГ МВС України

ц

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Кабмін затвердив строк дії посвідчення водія міжнародного зразка у 50 років

Кабінет міністрів України сьогодні прийняв постанова "Про внесення змін до Положення про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами", яка встановлює, що нове посвідчення водія міжнародного зразка видаватиметься на строк 50 років, повідомляє прес-служба МВС України.

Як пояснюється у повідомленні, "такі нововведення зумовлені положеннями Міжнародної Конвенції про дорожній рух, яка вимагає встановлення терміну дії посвідчення водія. Разом з тим, усі національні посвідчення водія відповідних категорій, які видані до набрання чинності цією постановою, є дійсними на території України та не підлягають обов'язковому обміну".

Нагадаємо, 10 лютого Кабінет міністрів України запропонував змінити порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами, зокрема обмежити термін дії посвідчення водія 10 роками.

Також пропонується внести до положення про порядок видачі посвідчень водія наступні зміни:

- Міжнародне посвідчення водія видається за заявою особи підрозділом Державтоінспекції на підставі національного посвідчення водія.

- Міжнародне посвідчення водія використовується за наявності національного посвідчення водія тільки під час керування транспортними засобами за межами території України.

- Строк дії міжнародного посвідчення водія не повинен перевищувати три роки з дати його видачі або строку дії національного посвідчення водія (залежно від того, який строк закінчиться раніше).

- Міжнародне посвідчення водія видається без складання іспитів.

Раніше, 7 лютого міністр внутрішніх справ України Анатолій Могильов заявив, що Державна автомобільна інспекція (ДАІ) планує обмежити термін дії водійського посвідчення.

У країнах ЄС зазвичай водійське посвідчення діє 10 років, після чого водій повторно складає іспит на знання правил і навички водіння.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...