Перейти до змісту

Чи займається хто друком Ч/Б фотографій традиційним методом?


Serg

Рекомендовані повідомлення

Чи займається хто друком Ч/Б фотографій традиційним методом, а також самостійною проявкою чорно-білої плівки? Шукаю любителів цього діла в м. Луцьку для обміну досвідом.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Хімію, папір, плівку можна замовити в Києві без проблем. Для обробки плівки і бумаги можна використовувати хімію як українського виробництва так і іноземного. Я наприклад проявляю плівку Fortepan в українському проявнику, а закріплюю у фіксажі фірми Forte. Друкую точніше додруковую на нашому папері на тижні почну на папері Forte. Так що не все й так і погано з ч/б фотографією, головне щоб був інтерес до цього.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

www.profoto.com.ua - інет-магазин спілки фотохудожників України.

www.ua-foto.com - ще один магазинчик з плівкою та хімією.

З Forte я зараз граюсь трохи. Взяв на пробу 13*18 25 листів картону Fortezzo FN4. Очевидних ляп

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

дякуючи Сові.. тепер я може займусь друком чб вдома..

в кого там який досвід.. де пробити хімію і тп..

можна в асю..

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 3 тижня потому...

Дістав собі ось такий об'єктивчик до фотозбільшувача. Тепер тре зробити невеличку модернізацію Крокуса для того щоб його туди поставити - друкувати. 30*40 - дивився буде без проблем. але то для крокуса мого - максимум.

post-558-1173017984.jpg

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 4 тижня потому...

Вчора я накінець то проявив плівку СВЕМА 64 яку варто ще було проявити до 1994року, що любязно була подарована Паном Sova (Велике йому дякую!) і результат мене дуже вразив - вийшла нормально проявлена з невисокою вуалью плівка. Провляв проявником метолгідрохіноновим 20хв, час визначав по вираховувані часу за який емульсія плівки в проявнику потемніє до кольору протилежної сторони.

На вихідних спробую це все здрукувати на також просроченій бумазі, хоча з свого досвіду скажу що на просроченій бумазі друкувати погано відразу лізе вуаль, але я спробую.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Дістав собі ось такий об'єктивчик до фотозбільшувача. Тепер тре зробити невеличку модернізацію Крокуса для того щоб його туди поставити - друкувати. 30*40 - дивився буде без проблем. але то для крокуса мого - максимум.
Що можете сказати про роботу даного обєктиву? Яка в нього різкість і контраст, чи немає дисторсії, а то я використовую не спеціальний обєктив для фотозбільшувача а саме мс волна 9 50/2,8 макро, він хоть і різкий, але малює досить помітну подушку . Хоча з однієї сторони і непогано можна трохи виправляти бочку яку малює зум на широкому куті майже як у фотошопі :) Навіть виникла ідея зібрати кілька різних обєктивів які б давали нормальне зображення, бочку і подушку. І якщо не секрет скільки коштує приблизно цей нікон і де його можна купити.
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 2 тижня потому...
Що можете сказати про роботу даного обєктиву? Яка в нього різкість і контраст, чи немає дисторсії, а то я використовую не спеціальний обєктив для фотозбільшувача а саме мс волна 9 50/2,8 макро, він хоть і різкий, але малює досить помітну подушку . Хоча з однієї сторони і непогано можна трохи виправляти бочку яку малює зум на широкому куті майже як у фотошопі :) Навіть виникла ідея зібрати кілька різних обєктивів які б давали нормальне зображення, бочку і подушку. І якщо не секрет скільки коштує приблизно цей нікон і де його можна купити.

/*Звиняйте що так довго не відповідав - бувв бані :)*/

Цей Нікор спроектований спеціально для фотозбільшувачів. Різкість та контраст високі. Принаймі в ч/б.

Купляв я його на ebay. 25$, доставка - до 10$. Але це треба пошукати. Різьба в нього - М39*1. Мій Крокус 66 Color прийшлось трохи модернізувати щоб вкрутити його туди.

Цей Нікон - 50мм. Тобто під вузьку плівку (135, 24*36). Паралельно я ще купив Rodenstok Rodagon 80мм/5.6 для середнього формату (6*6). Для 6*7 (в мене вже є Mamiya RB67) тре інший збільшувач і об'єктив десь 90 - 105 мм.

Волна 9У та 11У - їх, в принципі, рекомендують для ручного друку якщо нічого кращого нема. Ціни на таку оптику - від 10$ за б/в попереднє покоління до 500$ за нові зразки. В Росії поставками обладнання займається www.prograf.ru Техніка професійна, ціни - теж :( . В Україні - замовляти через ebay, prograf чи bhphotovideo.com

Виправляти геометричні спотворення оптики при друкові не пробував. та й нема в мене таких кадрів... Навряд чи щось вийде. Необхідно дійсно зібрати пари (об'єктив на фотоапараті - об'єктив на збільшувачі). Проте це нереально. Особливо з іноземною оптикою. Об'єктив на збільшувач проектується так щоб геометричних спотворень не було. Тобто площина кадру відображується на площину паперу.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Вчора вирішив трішки відпочити під вечір окупував ванну кімнату перекривши доступ до неї усім членам сімї і зайнявся друком чорно-білих фотографій. Також я хотів визначити наскільки реально можна користуватися просроченими ч-б матеріалами. Друкував я на папері українського виробництва який треба було обробити до 1995р(напівкартон глянець), а також у мене була пачка з терміном до 2001р(напівкартон мат) і зрівнював усе це з папером Форте на поліетиленовій основі глянець. Плівка була Свема 64 просрочена з 1994р, а також деякі кадри з Форте 100 (як на мене плівки по якості не дуже відрізнялись) Проявник Форте. Ось що вийшло:

1. папір до 1995р – в принципі не так вже й погано хоча дає помітну вуаль, чорний колір приємно насичений, як на мене можна використовувати для пейзажів хоча зображення будуть такі собі готичні як у пасмурну погоду, портрети не сподобались, хоча ще буду з папером цим експериментувати.

2. папір до 2001р – вуаль майже непомітна, проте чорний колір чомусь заслабий і низький контраст, хоча фото дивляться непогано.

3. папір Форте – відмічу високу білизну самого паперу, дає насичений чорний колір. Якщо зрівнювати з папером(1995) то зображення виглядає краще через те що є нормальний білий колір.

Також зробив ще один експеримент – друкував на ч-б папері з кольорової плівки Фуджі 100, папір Форте. Результат мене вразив – отримав непоганої якості фото, особливо сподобались чомусь портрети. Як особливість друку з кольорової плівки відмічу невисокий контраст.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

покажіть хоч що вийшло..

Я б показав, але у мене нема нормального сканера, той що в офісі стоїть дає дуже жахливу якість що краще й не показувати, до того ж краще фотографії дивитись на папері.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

До речі на рахунок місць де можна придбати ч-б матеріали, я знаю поки тільки один магазин з великим вибором форте і ілфорда fotofond.com.ua

Хто знає щє цікаві місця?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

У Львові магазин Фотовернісаж - в центрі провулок виходить на магазин Трембіта. Знайду їх візитку - кину мило.

З.І. - Форте принило випуск матеріалів. Фірми розпродають залишки на складах. Залишився поки що Ілфорд, але ціни на нього досить високі.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

У Львові магазин Фотовернісаж - в центрі провулок виходить на магазин Трембіта. Знайду їх візитку - кину мило.

З.І. - Форте принило випуск матеріалів. Фірми розпродають залишки на складах. Залишився поки що Ілфорд, але ціни на нього досить високі.

Буду вдячний, у Львів можна буде зїздити й самому недалеко і цікаво. Я теж чув що форте закривається, але ж крім ілфорда ще є фома так що можна жити :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

На Фому трохи більше нарікань ніж на Форте, та й в Україні Форте якось більш популярна.

До речі, позавчора проявив средньоформатну Фотрте 200 але ще не друкував - нема кювет. Враження дуже непогані

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 4 місяця потому...

Срочно в номер!

Маєм в наявності ч/б плівку FomaPan & Ilford . а також проявляємо, друкуємо, і високоякісно(!!!!!) скануємо. Укладається в слівера. Плівка доступна в варінтах 36 кадрів чутливістю 50/125/400 Іso (Ilford) i 100/200/400 FomaPan. Під замовлення середньоформатна плівка . Друк розміром 30*40. Тонування Сепія і Денім. Підбор паспарту і багета. Общем гламур ;)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

funfoto, завтра постараюсь зайти к тебе в гости. забронируй для меня FomaPan 100 плиз :smile-zachot:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...