Перейти до змісту

Книга "Про Луцьк"


Otto Kreer

Рекомендовані повідомлення

Гміна в перекладі з польської -- це релігійна громада. отже, Єврейська гміна (тобто будинок єврейської гміни)-- це будинок єврейської релігійної громади.

ще один момент -- отримує допомогу в хеседі якраз людина, яка належить до общини прогресивного іудаїзму, абол члени її родини.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

скажіть йому, що я для нього робила редагування тексту цієї книги -- роки за 3 до того, як її видали в Києві.

але жодного примірника цієї книжечки в мене нема, і тому я навіть не знаю, чи там моє ім"я вказано.

а про те, що було на місці фонтану перед ВНУ (тобто колишнього обкому) він може чудово перепитати в мого батька, якого він так само знає -- Миколу Дмитрієва. він якраз переїхав до Луцька в 1953 році і був свідком того, як будувалася тодішня вулиця Леніна, а нині проспект Волі.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

на місці фонтану навпроти головного корпусу ВНУ не було ніяких синагог. тому що до початку п"ятдесятих там був яр між двома пагорбами, в який скидали сміття.

К вышесказанному могу добавить,что в 1960-62 годах кроме мусора здесь еще была воинская часть,но в стадии расформирования.Бродили там все кому не лень,были какие-то постройки типа бараков,в которых ремонтировали автотехнику.И посему, естественно,весь грунт в округе был пропитан маслом,соляром до самого пупа Земли.Центровым местом этого района была гауптвахта,что синагогу не напоминала никак (хотя как знать).(автор ex- Mihail,сменил имя по техническим причинам а не корысти для)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Гміна в перекладі з польської -- це релігійна громада. отже, Єврейська гміна (тобто будинок єврейської гміни)-- це будинок єврейської релігійної громади.

ще один момент -- отримує допомогу в хеседі якраз людина, яка належить до общини прогресивного іудаїзму, абол члени її родини.

этот дом служил, изначально для омовения и подготовке мертвецов к погребению...дом принадлежал общине и перестроен для нужд общины, для религиозных нужд,....но не как синагога...это Вам любой ортодокс скажет,....что Хевра кадиша не может быть синагогой...

про хесед, та же песне.....любой человек, имеющий какое-то родственное отношение к евреям имеет право пользоваться услугами хеседа...

хесед-это не религиозная организация....хесед и община прогрессивного иудаизма ..две разные организации....в одном здании...с разным руководством и разными бухгалтериями и счетами...

спросите у Максима (ник lumax)...его папа директор Ровенского хеседа, филиалом которого является луцкий.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.


Hosting Ukraine
AliExpress WW


×
×
  • Створити...