Перейти до змісту

Ніж в поході.


Lexx_Giant

Рекомендовані повідомлення

ММММММММММММММ

Benchmade ляля.. паравда в походах я в тебе його не бачив.. каюсь.. А от MCUSTA прикольна штучка..))

Розкажи про нього.. як він тобі? Де брала..?

Швидше не для застосування в походних умовах (хоча кобваску в поїзді нарізала, як діти в школу), а для тих моментів.. коли під рукою нічого гостого нема.. а треба його якраз в цей момент позаріз..))))) Підріж но закуски.. )))))) І піца пертворюється.. в 6 піц.))))))

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 64
  • Створено
  • Остання відповідь

2 S30

В тебе варінант Трамонтини, схожий до КМД більше. Як основний табірний ніж я б його не брав.. до нього треба невеличку сокирку вже брати. 440 сталь.. доречі правиться в польових умовах... не дуже добре.. для неї же треба брусок.. або камінь... (тому правильно робиш, що юзаєш її на ножах до столу) це по перше.. по друге рубати цим ножем... не дуже.. легкий він, плюс саме колоти поліна при його фальшлезі як для мене, проблематично можна перестаравшись тупо погнути обух.

Як кажуть "улибнуло". Чотири роки вже користую їх, а лише зараз дізнався, що вони ніц не варті. :D

Не ображайся Лекс, ти Арізону в руках тримав? :) Не роби заочних висновків по фото. Ніж потрібно вибирати по руці як рукавичку, а не лише по зовнішньму вигляду на фото. І не факт, що ніж котрий влито лежатиме в моїй руці підійде, скажімо, тобі.

У Арізони і Кемпінга спільного лише виробник. Тримав в руках і той і той і ще багато інших.

Також легким я б його не назвав (200гр) , клинок 127мм і зігнути ... хіба дуже старатимешся (товщина обуха 3мм).

Тепер про 440-у сталь. Кажу як матеріалознавець по фаху - при правильній заточці правиться в польових умовах чудово.

А взагалі для підзаточки та і правки також беру з собою в рюкзаку спеціальний двосторонній (з різною зернистістю) маленький оселок. Якщо хтось іде в похід без такого елементарного знаряддя для обслуговвання ножа, тому лише поспівчуваю. Ти ж береш з собою до ровера запасну камеру, хоча можеш скористуватися і латкою (котру доречі теж береш) :)

Стосовно заточки. Десь колись я викладав на обмінник відео по заточці клинків. Старий такий дідок грамотно розповідав і показував як це робити без усіляких дорогих наворочених приблуд.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ти мене не правильно зрозумів S30.

Кожен ходить з тим, що йому до вподоби.... Я про те, що мені особисто було б важко розколоти поліно середніх розімірів цим ножем.

Цей ніж мені було подаровано, я його повертів в руках, походив з ним день, другий і зрозумів, що він до столу для мене особисто, завеликий, а для використання його для рубки і колки я повноцінно не зможу. Я домовився і обміняв його на Амазонас 2..

Обгрунтую.

Оскільки в нього є фальшлезо бити по ньому другим поліном з тією ж силою, яку я прикладаю коли бю по своєму ножу, чи ДІфотівському мачете, наприклад, (якби не мачетка, не знаю як би ми на бордовці розпалили мангал.. який тупо не розгорявся, бо дрова були сируваті.. і розколоти їх не було чим... пра КМД ? ))))) Далі... при рубці, задяки тому таки фальшлезу ніж реально втратив у вазі і з 1 разу перерубати таку ж гілку, чи застругати, поставивши на пеньок гіляку для рогатини, з такою ж ефективністю, як Амазонас 2, практику використання якого я мав, у моїх руках він реально не зможе. Те, що він не підходить для мен ні в якому разі не говорить, що він поганий.. він хороший для своїх завдань, які я бачу у застосуванні його біля столу, а все інше для нього... максимум це застругати палички, на яких, за відсутності шампурів пожарити мяско/сосиску/ковбаску.

Про заточку і сталь.

Основне, як слідує з практики, не марка сталі, а напрямок використання того чи іншого виробу і спосіб у який його для цього готують. НА мою думку, ніж для табірного застосування, де йому буде багато роботи по дереву, часом і в землю кілька разів буде всаджений, може і консерву відкрити (не варто цього робити!!!) не варто заточувати до бритвеної гостроти(вона всерівно довго не втримається), РК (ріжуча кромка) має бути заполірована, кут має бути тупіший ніж для ножа по продуктах. Така РК буде сідати набагато повільніше ніж РК ножа по продуктах (фінки наприклад) зі спусками від обуху, більш гострим кутом заточки і яку сильно полірувати не варто, бо поняття мікропилки, яка утворюється при правильному загострюванні ножа, передбачає, що при різанні вона буде своїм мікрозубом краще розтинати продукти (як серрейтор добре розтинає товстий шнур чи картон). Отже, якщо заточити всі ножі під один манер то у виграші буде не той у виробництві якого застосована дорога якісна сталь (хоча він матиме переваги), а той, який правильно заточений для виконання саме тієї роботи.

Правка і заточка в походних умовах.

Перше це не запускати ніж і застосовувати для консерв мультитул з відкривачкою (Вікс рулить), для продуктів невеличку , гостру як бритва фіночку (Вікс на підхваті), а для табірної роботи - окремий, міцний ніж, який .. доречі може викоритовуватися і ковбаску/хлібчик порізати. Тоді ножі треба буде правити рідше, роботу вони будуть виконувати краще, швидше і задоволення хозяїн такого комплекту отримає набато більше ніж сидіти і рівняти Вікторінокса бо якийсь паморок ним вирішив зрубати он ту гіляку, щоб котелок повісити над багаттям )))). Сам в походи ніяких спец інструментів для заточки і тим більше правки своїх ножів не вожу (мож і даремно!!) заточую пошкоджене місце об камінь, а потім "шліфую" його об мокре гладке поліно посипане золою. Полірує х...во, за те зявляється мікрозуб і хоч зовнішній вигляд і втрачається, ріже ніж відмінно. Полірую вже по приїзду в одного знайому дідуся, не сам бо поки не зробив собі пристосування.

У багатоденні походи варто брати невеличку сокиру і кишенькову пилку.

Нічого особистого.. S30 не ображайся :) просто своє бачення проблеми.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Та які образи.

Нормальне бачення питання, такеж як і у мене. Просто темка пішла і попиляти і порубати , а потім ще й ковбаси нашинкувати. :)

1.Повністю універсальних речей нема. Це якщо не брати до уваги китайську саперну лопату :) і "ножик" з кінофільму "Перша кров".

2.В похід їде не один чоловік - як висновок кожному брати по кілька ножів недоцільно . Варто розприділяти навантаження.

3.Одиночний похід. Тут вже який пріорітет вибереш сам. Лишнє волікти теж незруки. Пара ножів,а далі опціонально пилка, сокира, саперна лопатка. В самого армійська саперна лопатка з заточенною однією стороно (лопатка і сокирка в одному флаконі: при потребі на багаття нарубати можна легко).

4.Щодо марки сталі тут помиляєшся. Краще ліпше ніж гірше.

5.Оселка для ножа це не спецінструмент, а необхідна річ. Зручно, швидко і акуратно. Гарний ніж з хорошої сталі об камінь? Ну по-перше підходящий камінь ще знайти потрібно, а по-друге точити хорошу річ об каміння особисто в мене рука не підніметься - варятство ІМХО.

6. От чого а відкривашку для консерв і пляшок в похід і на відпочинок точно не беру. :)

ПиСи Доречі, як би розгонувся сюжет фільму якби Джон замість свого "ножика" мав цю саперну лопатку? :D

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Темка не пішла .. попиляти порубати, а потім ковбаску порізати... Це все завдання для різних ножів. А вислів "може застосовуватись і до столу" слід розуміти, що коли ситуація вимагає, ніж не призначений для даної робити, може її виконати, але зручність і якість .. буде на рівні товстих, кривих скибок сала і гіляки які не осильть коліно, будуть ламатися об найближче дерево.)))

1. Про універсальність говорить мій підхід.. 2-3 ножа в похід.. (і не тільки я ними буду користуватися... фінку і складник до столу дівчатам, а табірник в руки і за дровами). Кожному ножу своя робота. Яка уніврсальність? Чітко визначені завдання.

2. Я краще візьму і займусь в поході те і тим, що у мене виходить найкраще... відповідно зроблю його швидко і з задоволенням.

3. В одиночки не ходжу.. це не для мене..)))))

4. Я ж написав, що ніж з кращої сталі буде мати перевагу при застосуванні в нестандартній для ножа ситуації (всяке буває).

5. За оселку з тобою згоден. Якщо вже так трапилось, що РК пошкоджена (відкрита консерва фінкою наприклад, падіння ножа РК на каміння.....) то тут звичайна похідна оселка не дуже й допоможе, всерівно по приїзду будеш точити і полірувати, а в поході береш підходячий камінь і акуратно саме те місце ремонтуєш.. ніякого варварства.. все під контролем ))))) А потім після того, як ріжурі якості (!!!) відновлені ніж доводиться на мокрому поліні посипаному золою.

6. А чим відкриваєш? Відкривачку не беру сам... пляшки об обух а консерву чужими ножами (з дозволу звичайно)... )))))) Тому і буде тебе зі мною скрізь Вікс. :ok:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ММММММММММММММ

Benchmade ляля.. паравда в походах я в тебе його не бачив.. каюсь.. А от MCUSTA прикольна штучка..))

Розкажи про нього.. як він тобі? Де брала..?

Швидше не для застосування в походних умовах (хоча кобваску в поїзді нарізала, як діти в школу), а для тих моментів.. коли під рукою нічого гостого нема.. а треба його якраз в цей момент позаріз..))))) Підріж но закуски.. )))))) І піца пертворюється.. в 6 піц.))))))

канєшо не бачів, ти шось в останні походи не ходив з нами, він у мене з серпня, спєцом для нарєзкі хавчіка, а то ж дєвачкам тра шось накришить до столу, а хлопчикі возять з собой тупі ножі :P^_^:closedeyes: . в минулий раз сирокопчену ковбаску різав як масло :rolleyes:

заказывала не я, бо я в этих забугорных пересылках не шарю, а вообще отсюда www.knifeworks.com :D

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я в останній тільки не ходив.. )))))

Зразу відчули, що гострого ножа не хватає..)))))) Ні кроку без татка.. )))))

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

оу, забула в мене ще є така штучка, смішна але прикольна )))

лизерман мікра

ad104c6032a5.jpg

весь час валяється або в кемелі, або в рюкзаку, откривачка для :friday:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ога.. приткольна штука.. і основне.. фірми-виробники правильні..)))

Єдине.. це для себе б взяв, щоб були плоскогубці замість цих великих ножиць. Краще б були менші ножиці в комплекті.

:smile-zachot:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Був сьогодні у магазині зброї.. на 40 кварталі, біля ГАІ.

ММММММММММММММММММ.

Ледь мене звідти витягнули.... ))))

Вікси (мойого небуло нажаль), Опінелі, багато росйських ножів, Спайдерко, Кукрі (непальські ножі), також є Точилки від Ланскі.

Є табірні ножі, є філейні, я розділочні, великий вибір, помірні ціни. :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Був сьогодні у магазині зброї.. на 40 кварталі, біля ГАІ.

ММММММММММММММММММ.

Ледь мене звідти витягнули.... ))))

Вікси (мойого небуло нажаль), Опінелі, багато росйських ножів, Спайдерко, Кукрі (непальські ножі), також є Точилки від Ланскі.

Є табірні ножі, є філейні, я розділочні, великий вибір, помірні ціни. :)

Та ну )) І шо зацепив ??

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Нііііііііііііііііііііі (((((

Мого Форестера не було...

Точніше була модель повністю аналогічна йому, за винятком того, що замість штопора в неї фігурна викрутка...

Розстроївся.. цуко.. (бо ціна нижче психологічнгого барєру.. ))))), але здоровий глузд підказав, що чергова викрутка в поході н*х не треба... а от без штопора... знову прийдеться горлишко відрубувати обухом Трамонтини.. )))

Ланскі, по ціні цуко, виявилась вище психологічного барєру...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

и я сегодня зашел в этот магазинчик.. был приятно удивлен выбором и разнообразием, но нужной мне модели спайдерко не нашел - у них только дорогие модели с трехдюймовым клинком и длиннее. но без покупки не ушел - я немножко поклонник классических складных ножичков, сам когда-то делал такие. а у них оказался отличный выбор продукции Opinel - шикарные походные ножи класса "сало-колбаска" :smile3: взял опинель номер 10 как наиболее универсальный при очень небольшом весе. выбрал с лезвием из нержавейки (обычные углеродистые чуть лучше режут, но в гараже быстро ржавеют) и рукояткой светлого дерева. в руке лежит отлично, режет тоже замечательно :ok2:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

взял опинель номер 10 как наиболее универсальный при очень небольшом весе. выбрал с лезвием из нержавейки (обычные углеродистые чуть лучше режут, но в гараже быстро ржавеют) и рукояткой светлого дерева. в руке лежит отлично, режет тоже замечательно :ok2:

и почем опиум для народа ? если не секрет ...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

и почем опиум для народа ? если не секрет ...

номер восьмой около 80 гривен стоит, а десятый - 120. столько же опинели стоят на ebay и прочих онлайновых магазинах, потому и соблазнился на приобретение :ok2: прийдя домой, выяснил - рукоять из светлого бука со специальной пропиткой.

ps. за что мне нравится именно такая (без пружины) конструкция складного ножа - он намного безопаснее, особенно если руки или лезвие мокрые. открыть его легче. фиксация надежнее - люфт отсутствует вовсе. но винтажный внешний вид на любителя, конечно. как и круглая рукоять.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

оцініть таку штуку

Симпатишний, но "вєсчь в сєбє"

Окрім як відкривашки для пляшок ніяк не використаєш.

Так як деякі операції важко виконати, а деякі просто небезпечно зважаючи на конструкцію.

Такий собі великий красивий брелок для ключів від гаража. :)

ПС Краще вже якийсь китайський мультитул. Хоч користі більше.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 Борг.

А яка його ціна?

А взагалі Свіс-Кард від Вікса рулить... розміри аналогічні, а от функціонал, реально, на вищому рівні.

http://swiss.kiev.ua/shop/category/knifes-swisscard

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ну так скільки коштує Свіс-Кард? то-то. а цей за грн 50 думаю можна доставити :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

До речі, маю декілька вакантних новеньких Wenger Classic 07.

Воно, звичайно, не для походів, але на пікнік чи у подорож - незамінна річ.

Кому цікаво - звертайтесь у приват...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 Борг.

За те Свіс-Кард реально порібна річ.. ту цяцьку.. хіба ворогу подарувати..і бажано перед походом, розповівши, що замінює все на світі .. і щоб "лишнього" з собою не брав..))))

2 Victorius.

А шо по ціні?.. Можна й в приват.

2 Мартенз.

Жжошь.. ))) Доречі ніж занесений в книгу рекордів Гінеса... Але іншого застосування я йому так і не придумав..))))

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 3 тижня потому...

ОТЖЕ... ЗБУЛОСЯ !!! :g15:

Після роздумів, перелопачення гір літератури і переорювання нескінченних просторів і-нету, після походів по магазинах, крутіння в руках, порад зі знайомими... щасливими власникавми (вибачте.. за...бав напевно не одного) ))), після проведених маркетингових досладжень ))) було вибрано, знайдено, проплачено і тримано в перевізника швейцарский складний ніж Victorinox Workchamp.

Ось така ляля.

http://www.smotri.te.ua/227118

Тут опис.

http://talks.guns.ru/forummessage/64/616466.html

Штука я вам скажу мегаприємна і при діставанні з коробки зразу була застована...

Чим довелося користуватися за ці кілька днів, це.. відповідно ніж (ріже супер, кут заточки достатньо тупий, сідати буде не швидко РК у відмінному стані.. заводська заточка порадувала) хлібчик, огірки, ковбаску, сальце, розрізання скотчу, упаковки.... вище всяких похвал, ножиці... добре справились з завданням стригти нігті і заламану шкіру, відрізанням шматків шнурівок, розрізанням паперу і різної фігні... для проби.))) пилочка для нігтів полірнула без питань, пиляв для проби пилкою по металу стальний прут.. буквально кілька рухів і заглибина в 1,5 мм. Вчора пилкою по дереву, також для проби перепиляв суху гілку сантиметрів 10 в діаметрі, як для такого розміру пилки.. дуже швидко, шилом чистив під нігтями :blush: ....

Ніж в руці лежить чудово враховуючи габарити, в кишені джинсів, куртки не напрягає (але треба чохол на пояс, однозначно), привязав темплячок до нього, за який він краще дістається з кишені.. і при застосуванні ножа ляо силового різу можна замотати на руку. Всі хто трмав його в руках.. заценили, смачно поклацали і одобрили. Що тільки порапдувало і так задоволеного власника..)))) Тепер буде мене супроводжувати всюди. Рекомендую. :ok::smile-zachot:

З.І. Трамонтина, вчора одиноко пролежала весь день в рюкзаку. Дрова рубались двома сокирами (ух вчора нарубали...)))), продукти різались енвеличкими фіксами і складниками.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Свершилось!

Тепер буде мене супроводжувати всюди.

мы согласны!

Хороший нож- много проблем решает в походах и путешествиях.

Сама не вожу, спасибо Lexx_Giant и Yaryk , которые всегда с ножами !

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



Hosting Ukraine
AliExpress WW


×
×
  • Створити...