Перейти до змісту

Як самому поремонтувати пральну машину


byiviter

Чи варто ремонтом займатися самому?  

19 проголосували

Ви не маєте дозволу голосувати в цьому опитуванні або переглядати його результати. Будь ласка, войдите або зареєструйтесь для можливості голосування у цьому опитуванні.

Рекомендовані повідомлення

У мене зламалася пральна машина - вода не гріється, деякі режими зациклюються. От і думаю, повчитися в інтернету і спробувати зробити її самому, чи звернутися до майстра, якого, виявляється, не так просто знайти. Та й не відомо, справедливо він оцінить виконану роботу, або ж одурить, як прийнято говорити - "кине на гроші".

Прошу Вашої поради у цьому питанні. Надіюся тема буде корисна не мені одному.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Вода не греется это и так всем ясно - тэн не работает. Заменить его не сложно. Сам свой доставал чистил от накипи. Машинка в рабочем состоянии после моего вмешательства :) А вот с режимами уже сложнее. Нужно в сервисный центр обращаться, одним мастером тут вряд ли обойдешься. Хотя на самом деле все может быть не так страшно.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Вода не греется это и так всем ясно - тэн не работает. Заменить его не сложно. Сам свой доставал чистил от накипи. Машинка в рабочем состоянии после моего вмешательства :) А вот с режимами уже сложнее. Нужно в сервисный центр обращаться, одним мастером тут вряд ли обойдешься. Хотя на самом деле все может быть не так страшно.

В своїй (Бош року 96 випуску з вертикальним завантаженням) тен діставав, щоб витягнути з барабана невідомий сторонній предмет, бо щось тарабанило всередині. Заодно і побачив тен з барабаном, і почистив...

Інша механіка німецького виробництва (бокове завантаження) приблизно того ж покоління перестала працювати після невдалго повороту регулятора температури. При повороті сильно іскрануло з-під панелі і все стало дубом...

Хотів відкрити а ле там викрутка специфічна була, часу на пошуки не мав, тому викликав майстра.

Відкрили, на платі зверху вигоріла доріжка (близько 1 см.), за 5 хвилин зробив місток з дроту і взяв 80 грн. Маючи під рукою паяльник і сам зробив би, оскільки все очевидно було, але довелось платити :(

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Вода не греется это и так всем ясно - тэн не работает. Заменить его не сложно. Сам свой доставал чистил от накипи. Машинка в рабочем состоянии после моего вмешательства :) А вот с режимами уже сложнее. Нужно в сервисный центр обращаться, одним мастером тут вряд ли обойдешься. Хотя на самом деле все может быть не так страшно.

Як дістатися до тена? Це задню частину корпусу треба знімати?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Вода не греется это и так всем ясно - тэн не работает. Заменить его не сложно. Сам свой доставал чистил от накипи. Машинка в рабочем состоянии после моего вмешательства :) А вот с режимами уже сложнее. Нужно в сервисный центр обращаться, одним мастером тут вряд ли обойдешься. Хотя на самом деле все может быть не так страшно.

Як дістатися до тена? Це задню частину корпусу треба знімати?

Все зависит от модели, но чаще всего да(у меня LG). Задняя металлическая крышка снимается. Где находится тэн сразу видно(он в нижней части, под барабаном), к нему тянется 3 провода, красный, синий и белый(желтый) - это заземление. Первых два держатся на клемах, средний накинут на болт и прихвачен гайкой. Отсоединяете провода, откручиваете среднюю гайку, до конца не надо, чтоб внутрь не упал болт, который потом будет не легко достать. Теперь тянете тэн на себя, поддаваться будет с трудом. Дальше меняете тэн(новый стоит приблизительно 60-80грн). На место ставится легко. Он должен "сесть" на место плотно. Теперь главное посильнее затянуть среднюю гайку, потому что она стягивает две пластины, одну изнутри, другую снаружи, распирая резиновую прокладку, которая не дает вытекать воде из барабана(у меня в первый раз вода бежала :) ). Ну вот так. Потом проверьте машинку на полоскании, чтоб посмотреть не течет ли нигде, в случае чего можно будет затянуть гайку посильнее.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А якщо у мене машинка з протічним теном? Скоріше за все, що воно так і є, бо я просвічував ліхтариком отвори барабану і не було видно тену зовсім...

ten_006.gif

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Як дістатися до тена? Це задню частину корпусу треба знімати?

не спіши знімати, спочатку від"єднай фазу і нуль та зеземлення від нього, і спробуй прозвонити контакти між собою, і контакти на корпус барабана. Якщо між собою не прозвонюються - тен згорів, міняти тоді однозначно...

Не видно може бути ізза нальоту і накипу. Зніми задню стінку машинки, і дивися на низ бака. 2 клеми і жовтозелений кабель заземлення мусить бути 100%

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Не видно може бути ізза нальоту і накипу. Зніми задню стінку машинки, і дивися на низ бака. 2 клеми і жовтозелений кабель заземлення мусить бути 100%

+1 Через барабан можешь и не увидеть, надо снимать заднюю стенку и смотреть внизу. Рядом с мотором. Увидишь там три провода к нему подходят.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Не видно може бути ізза нальоту і накипу. Зніми задню стінку машинки, і дивися на низ бака. 2 клеми і жовтозелений кабель заземлення мусить бути 100%

+1 Через барабан можешь и не увидеть, надо снимать заднюю стенку и смотреть внизу. Рядом с мотором. Увидишь там три провода к нему подходят.

А як тоді бути, якщо у мене все-таки варіант із протічним теном?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А як тоді бути, якщо у мене все-таки варіант із протічним теном?

Тогда наверное будет сложнее. Какая у вас модель стиральной машинки?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А як тоді бути, якщо у мене все-таки варіант із протічним теном?

Тогда наверное будет сложнее. Какая у вас модель стиральной машинки?

INDESIT WIL 1000 OT моя машинка.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Можеш фотку потрохів машинки зробити без задньої стінки?

Якраз 2 дні тому ремонтував тітці Індезіт, якщо конструктивно схожі, підкажу більше

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Можеш фотку потрохів машинки зробити без задньої стінки?

Якраз 2 дні тому ремонтував тітці Індезіт, якщо конструктивно схожі, підкажу більше

Фотки потрохів розміщу вже завтра, обов'язково. Сьогодні вже пізно, завтра машинку розберу. Дякую за допомогу.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А якщо у мене машинка з протічним теном? Скоріше за все, що воно так і є, бо я просвічував ліхтариком отвори барабану і не було видно тену зовсім...

Повір, тен не протічний, він у барабані знизу. Я не професійни майстер, але:

як ти собі уявляєш машинка має працювати на протічному тені при виборі режиму 90 градусів, ну залила кип’тком твої речі, а далі температуру яким чином підтримувати ???

по-друге, протічний тен споживає аж ніяк не 2,5 кіловата, а в рази більше, і жодна побутова розетка його не потягне!

до речі у моєї машинки з верхнім завантаженням відкривається не задня, а бокова стінка, хоча це логічно, адже тен стоїть збоку барабана і відповідно боступ до нутрощів теж боковий потрібен.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А якщо у мене машинка з протічним теном? Скоріше за все, що воно так і є, бо я просвічував ліхтариком отвори барабану і не було видно тену зовсім...

Повір, тен не протічний, він у барабані знизу. Я не професійни майстер, але:

як ти собі уявляєш машинка має працювати на протічному тені при виборі режиму 90 градусів, ну залила кип’тком твої речі, а далі температуру яким чином підтримувати ???

по-друге, протічний тен споживає аж ніяк не 2,5 кіловата, а в рази більше, і жодна побутова розетка його не потягне!

до речі у моєї машинки з верхнім завантаженням відкривається не задня, а бокова стінка, хоча це логічно, адже тен стоїть збоку барабана і відповідно боступ до нутрощів теж боковий потрібен.

Максимальний температурний режим моєї машинки - 60 градусів за Цельсієм. Тому маю всі підстави думати, що тен протічний.

Завтра, в крайньому випадку, все виясниться.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Максимальний температурний режим моєї машинки - 60 градусів за Цельсієм. Тому маю всі підстави думати, що тен протічний.

гадаєш 60 підтримувати не потрібно? чи машинка заливає речі, розраховані на 60 градусів водичкою погарячіше, так би мовити із запасом, (барабан та інші елементи машинки частину ж тепла відберуть!) щоб в результаті було 60?

+ якщо стоїть протічний нагрівач малої потужності то набір води буде дуже повільним,

і як контролювати ту швидкість набору в автоматичному режимі? тиск же у водопроводі буває різним. Потрібен якийсь хитрий вхідний кран..., навіщо така заморока ???

набагато простіше і доцільніше використовувати звичайний тен в барабані (кіловат так на 2 - 2,5).

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Розібравши ПМА (пральну машину автомат) я не знайшов у ній протічного нагрівного елементу, зате побачив щось подібне до стандартного тену.

136988853.jpg

136988682.jpg

Буду пробувати, як мені порадили, продзвонити тен і перевірити його працездатність.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Конструкція машинок приблизно однакова, ніхто з виробників заново велосипед не придумує. Міняють хібащо матеріали, як от на вищенаведеній фотці бак здається з поліпропілену.

Або ж розташування вузлів чи деталей. Чи вдосконалюють технології: той же перехід на композитні матеріали (вуглець, полінокс) замість дорогої нержавійки, поліклинові ремені\шківи, прямий привод (LG) і тд.

На днях розбирав, як казав, Indesit котрій судячи по маркуванню на шківу вже 20 років стукнуло і вдвічі молодшу свою ARDO, на 95% ідентичні машинки :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Повід'єднувавши клеми, я спробував продзвонити тен. Опір на тестері показав "нескінченність" - тен згорів через накип.

Ось його передсмертне фото:

136989262.jpg

Тепер необхідно знайти десь таку штуковину, помагайте.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

перезвони 05073678 два два або 787596

Дякую. По цьому моб. номеру кажуть, що на наступному тижні тени будуть.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

дешевих базарних не став вони галімі

Знаєш, друг Jeck, я б мабуть і поставив, коли б знайшов, а так домовився з одним Анатолієм, якого мені мод. Zheny@ порадив, то придбаю у нього за 90 UAH тена. :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ура!!! Я полагодив пральну машинку!.

Тепер я впевнений, що проголосував правильно. Завдяки зв'язкам вельмишановного модератора Zheny@, я сьогодні придбав нового тена.

Пан Анатолій, якого мені порадив мод, продав мені його за 92грн, - дуже хороша людина, бо на базарі я не знайшов те що шукав.

Встановити тена не стало для мене чимсь надскладним. Ввімкнувши напорожньо пральну машинку в режимі прання білизни я переконався:

1) Що ніде не протікає вода (місце встановлення тена);

2) Новий тен гріє воду, режими пральної машинки працюють правильно (тепер).

Мій новий досвід буде корисний іншим, адже висновок наступний: Вам не доведеться відволікати майстрів від справжньої роботи, Ви зможете елементарні речі залагодити самі. Виклик же майстра нехай відбувається якщо необхідно визначити і перепаяти що-небуть на платі керування і т.п.

Дякую усім за допомогу.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.


Hosting Ukraine
AliExpress WW


×
×
  • Створити...