Перейти до змісту

Марш УПА 14 жовтня


kudrom

Рекомендовані повідомлення

Мабуть, це трохи провокаційна тема, але все ж цікаво:

14 жовтня виповнюється 64 річниця створення Української Повстанської Армії - Армії, яка героїчно і жертовно боролась за Українську Самостійну Соборну Державу. Найкращі сини й доньки Української нації встали до лав борців проти чужоземного поневолення. УПА воювала проти польських шовіністів Армії Крайової, проти гітлерівської Німеччини і комуно-большевицького Совєтського Союзу. Війна з московськими окупантами велась українськими повстанцями майже 10 років після завершення Другої світової війни.

Проте день створення УПА не є державним святом. Сьогодні на 16-му році Незалежності України Українська Повстанська Армія не визнана на державному рівні і не пошанована належним чином у суспільстві. Це ганьба для кожного українця і пряма загроза державності. Невизнання борців за волю України офіційною владою ставить під сумнів легітимність нашої держави. Наш обов'язок - заставити владу визнати національно-визвольну боротьбу ОУН і УПА за державну незалежність України.

http://www.pokrova.org.ua/pidpys.html - от тут збираються підписи

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

всем смотреть интеровскую документалку Вiйна без переможцiв и уже потом, хорошо подумав, идти куда-то вербоваться

ps. линк на инфостор : http://infostore.org/info/1052930

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Підпис поставив.

Совєтскій пропаганді :smile-zachot:

Коли повиганяла - а ще й досі купа людей вірить!

З.І.

to kudrom дякую за тему, сам, можливо, і не натрапив би

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

всем смотреть интеровскую документалку Вiйна без переможцiв и уже потом, хорошо подумав, идти куда-то вербоваться

ps. линк на инфостор : http://infostore.org/info/1052930

Було б цікаво, якби хтось стягнув і виклав на ЛМ. Чим більше знаєш, тим доцільніше робити якісь висновки, так що цю ідею я підтримую.

А йти вербуватися я і не закликав. Там по ссилці не вербуються, а ставлять підписи під листом нашому керівництву про визнання УПА.

О, а голосування не можна причепити після того, як пост створений?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

"Знищимо криваву

Москву і Варшаву, гей!"

А де Берлін? )

видать Германией они сильно и не проникались :smile-zachot:

Я тож против признания.

Попробуйете набрать слова в гугле "правда про УПА". 90% негативной оценки УПА, поиск производился по украинским сайтам.

Этот сайт на первом месте в поиске.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

УПА треба визнавати обов'язково. Дати вірну оцінку але визнати треба.

Україна мусить це зробити, якщо визнається, що вона є правонаступницею всієї своєї історії, а не тільки совєцького її періоду.

Не можна путати УПА і дивізію "Галичина". УПА внутрішнє утворення і воювало як проти німців, так і проти більшовиків. "Галичина" - підрозділ в складі вермахту. Після утворення УПА багато бійців "Галичини" дезертирували і перейшли в склад УПА.

Безперечним злочином УПА, вірніше підрозділів СБ, є масові вбивства поляків. Одначе такі ж злочини вчинялись і поляками.

Як би там не було, кількість невинно загиблих від рук бійців УПА на декілька порядків менша, ніж від рук НКВД.

Взагалі комунізм треба судити, так як і фашизм, на відкритому суді а-ля Нюрберзький процес. Тоді і потомствєнних совків в країні поменшає. А без того будемо товктися у багнюці ще довго.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я так розумію, що під визнанням кожен бачить якісь свої поняття. Ну ми ж УПА визнаємо - ніхто не каже, що їх не було і не путає з "галичиною" чи іншими утвореннями.

Схожа тема вже піднімалась тут. Можливо повторюсь - ніхто не скаже зараз де правда, а де обман, можливо просто вже нема в живих тих хто справді це знав, а можливо їх і не було, а бити себе в груди і доказувати, що твоя правда - найправдивіша це даремна трата часу...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я так розумію, що під визнанням кожен бачить якісь свої поняття. Ну ми ж УПА визнаємо - ніхто не каже, що їх не було і не путає з "галичиною" чи іншими утвореннями.

Схожа тема вже піднімалась тут. Можливо повторюсь - ніхто не скаже зараз де правда, а де обман, можливо просто вже нема в живих тих хто справді це знав, а можливо їх і не було, а бити себе в груди і доказувати, що твоя правда - найправдивіша це даремна трата часу...

Georg явно путає УПА і "Галичину" (див. другий пост в гілці)

Нікому не треба доказувати свою правду. Достатньо просто її знати.

А про те, що ніхто не скаже правду ... Так джерел достатньо, аби тільки хотіти її знати.

Ось наприклад : http://lib.oun-upa.org.ua/kyryczuk/

І ми живемо в краї де УПА зародилася. Люди причетні до цього ще є.

У селі де живуть мої батьки принаймні двоє (ті що відбули табори) таких є.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ничего Georg не перепутал! Основу "Галичини" составляли бойцы, которые прошли школу УПА до 1939г. И после полного разгрома дивизии ее остатки и дезертиры, которые раньше сбежали с под немецкого командывания, опять же оказались в отрядах УПА! Как их различать кто герой, а кто нет-я не знаю, потому все они мне на одно лицо!

Если признать ветеранами войны палачей, которые вырезали польские семьи как свиней, прикрываясь борьбой за низависимость, были на службе у Гитлера в отрядах карателей "SS", то товарищу Сталину надо давать "Героя Украины"! Пусть радуются, что архивы рейха не сохранились и нет никаких документов для доказательств ихних преступлений. Сидели тохо столько лет, пусть еще немножко посидят..

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 Frodo:

+1

btw, именно благодаря "комуно-большевицького Совєтського Союзу" мы сейчас живем на Украине, а не в Польше, так как усилиями сталинских политиков удалось в последний год ВОВ сохранить западные земли отмежеванные у Польши в конце тридцатых годов по договоренности с Гитлером. им же удалось насадить в послевоенной Польше марионеточное правительство, которое не имело территориальных претензий насчет Волыни и Львовщины.

PS. подозреваю, что если тема из первого топика все-таки пройдет (УПА официально признают), то отношения с сегодняшней Польшей будут серьезно подорваны. аналогичным шагом было бы к примеру "вшанування" современной Германией на официальном уровне войск СС. да, вспоминают ветераны, внуки носят цветы на могилки, но просто из уважения к павшим, а не из патриотизма

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ничего Georg не перепутал! Основу "Галичини" составляли бойцы, которые прошли школу УПА до 1939г. И после полного разгрома дивизии ее остатки и дезертиры, которые раньше сбежали с под немецкого командывания, опять же оказались в отрядах УПА! Как их различать кто герой, а кто нет-я не знаю, потому все они мне на одно лицо!

Если признать ветеранами войны палачей, которые вырезали польские семьи как свиней, прикрываясь борьбой за низависимость, были на службе у Гитлера в отрядах карателей "SS", то товарищу Сталину надо давать "Героя Украины"! Пусть радуются, что архивы рейха не сохранились и нет никаких документов для доказательств ихних преступлений. Сидели тохо столько лет, пусть еще немножко посидят..

УПА утворилась в 1942 році. Яка школа УПА до 1939 ?

Які карателі СС ? "Галичина" була майже розгромлена в перших же боях. В каральних операціях участі не брала, бо була частиною вермахту.

Те що різали поляків гідне осуду. Але різали у відповідь на подібні акції з боку поляків, це можна зрозуміти. Це не НКВД-шний голодомор і не розкуркулювання за більше чим 2 вікна в хаті.

Взагалі я не збираюсь відбілювати УПА, але треба хоч трохи прикласти зусиль і спробувати розібратись самому, а не повторювати тупо совкову чи яку ще пропаганду.

Всє на одно ліцо, мля ! НКВД-шники та бійці Червоної армії теж на одне лице ?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Внимательно рассмотри плакат (кстати архивный)

http://board.lutsk.ua/forums/index.php?sho...d=42972�

SS Стрілецька дівізія, ну аж никак не могла быть "частиною вермахту"!

Ну от шо те розглядування якоїсь об'яви дасть.

От почитай це :

...До таких опонентів формування дивізії "Галичина", чи взагалі якої-небудь спілки українців із німцями у тому часі належала Організація Українських Націоналістів Самостійників Державників (так тоді називалася ОУН під проводом Степана Бандери). У "Бюлетені Кранового Проводу ОУН СД" ч. ІІ, 1943, на чолі якого стояв тоді Микола Лебедь, появилася передовиця "Довкруги СС Стрілецької дивізії "Галичина", в якій, між іншим, писалося, що Дивізію німці формують на те, щоб "позбавити запілля активного елементу — кинути його на гарматне м'ясо"... та що "це типова колоніяльна частина, щось зовсім подібне до індійських чи новозеляндських дивізій англійської армії". ...
(Джерело : http://lib.galiciadivision.com/veryha/r02.html#201)

Тобто провідники УПА засуджували створення "Галичини"

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Парадокс: ніхто з ветеранів ні УПА ні "Галичини" не розповідає, як вони нападали на безневинних людей через помсту. А таке було... Всі чомусь згадують, що робила протилежна сторона, а про себе по максимуму, що виходить "у відповідь на напади..."

Людську підлість ніхто не відміняв і записавшись в УПА і вказавши на сусіда, який чимось невгодив, можна було одним махом розправитись з ним чужими руками. Так і робили...

Звісно були і борці за ідею і визволителі, але признати зараз всіх це те саме, що зрівняти по амністії як кишенькових злодіїв так і вбивць-насильників одночасно.

Дума, що якби ті сили, що йдуть на "вибивання" признання УПА, були б направлені на популяризацію історії про це угрупування толку булоб більше...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Парадокс: ніхто з ветеранів ні УПА ні "Галичини" не розповідає, як вони нападали на безневинних людей через помсту. А таке було... Всі чомусь згадують, що робила протилежна сторона, а про себе по максимуму, що виходить "у відповідь на напади..."

Людську підлість ніхто не відміняв і записавшись в УПА і вказавши на сусіда, який чимось невгодив, можна було одним махом розправитись з ним чужими руками. Так і робили...

Звісно були і борці за ідею і визволителі, але признати зараз всіх це те саме, що зрівняти по амністії як кишенькових злодіїв так і вбивць-насильників одночасно.

Дума, що якби ті сили, що йдуть на "вибивання" признання УПА, були б направлені на популяризацію історії про це угрупування толку булоб більше...

Весь твій пост має один лейтмотив - більшість вояків УПА підлі вбивці, які вбивали людей за замовленням. Очевидно, що це наслідок пропаганди, оскільки певно ж таких людей в УПА була меншість. Не вдаючись до якихось там супер доказів, пропоную просто задіяти здоровий глузд.

Чисельність УПА була орієнтовно 200 000 вояків. Якщо співвіднести цю кількість молодих людей з населенням Західної України, то певно можна сказати, що цей рух був масовим. Тобто сказати що серед них більшість була підлотою, все одно, що сказати : Населення Волині та Галичини у більшості своїй підлота.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2Ukrod

Шановний, УПА в 1939році уже вовсю воювала і отримувала важкі перемоги над місцевим польским населенням,а коли на територю Зх.України прийшла Радянська влада, вели боротьбу і з нею! Під час ВВВ 1941-1945 в УПА був розкол, деякі командири не захотіли співпрацювати з Гітлером і вели далі війну на три фронти з совєтами, поляками та фашистами,всі інші поступили в розпорядження німецьких військ! З них і була сформована славнозвісна "Галичина", також були утворені не так широко відомі контрактні групи СС "Нахтигаль"(Соловей), "Роланд"(основа бійці ОУН-Б)! Основними задачами яких були: створення військових підрозділів на території окупованої України, формування ініціативних груп для служби в адміністрації та поліціїї, організація повстань в совєцком тилу. Бандера та Мельник хоть і були різними в своїх поглядах на початку війни, всеодно опинились з одного боку фронту! Вони та їх підлеглі отримували зарплату(факт, який був доведений), повний комплект амуніції та владу на території, яку вони так щиро відвойовували у СССР!

Ліричний відступ: Що і кому треба доказати? Визволителі вони чи окупанти? Зло совєтская власть чи добро? Боролись за незалежність, ви її маєте! Так працюйте, щоб ваша держава була великою і багатою! Досить стояти під різними адміністраціями з прапорами та плакатами, купленими на Американські гранти, та вимагати різну єрунду! У вас є всі шанси зробити хоть щось для нашої держави..

P.S. Извините за каламбур )

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Новодячи цитати, було б цікаво побачити джерела!

А то складається враження, що частина з них взята з іторії СССР!

Об'єктивність самі знаєте яка!

"Кантора пише!" О. Бендер

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2Frodo

Про ліричний відступ не буду, бо не знаю для чого він і до кого він звернений.

Я ще раз повторю для ... Я не збираюсь відбілювати УПА.

Але валити всіх в одну купу і вішати ярлики - кохана справа совкових пропагандистів.

Розкол в ОУН стався не серед командирів в 1941-1945 роках, а 10 лютого 1940 року і саме на предмет співпрацювати з німцями чи ні. Одна частина - мельниківці була за це, вони і виступили ідеологами "Галичини". Інша частина - бендерівці боролись і проти німців, і проти совєтів. Вони і організували УПА.

У 1937-1939 роках були окремі загони на Волині - "вовки", які боролись проти поляків. Це були попередники УПА. Але УПА, як такої, не існувало до 1942 року.

Слава богу, що ніхто не виступає за визнання бійців "Галичини", а от УПА на визнання заслуговує. На мою думку.

Про контрактні групи СС ... Може ще про поліцаїв, які були всюди, в Росіх, Білорусі, Україні ? Може про РНОА Власова, яка заткнула за пояс по кількості всякі УПА в декілька разів ? Чи про її звірства під час придушення Варшавського повстання ?

Ще раз. Не треба валити все в одну купу. Те що й мельниківці, й "галичанці" переходили до УПА тільки промовляє на її користь, бо люди роблять помилки, а потім пробують їх виправити.

Чому я за визнання УПА :

1) Бо вони на відміну від мельниківців не співпрацювали з німцями, а воювали з проти них.

2) Тому що це був масовий народний рух, який замовчати не вдастся.

3) Тому що, чисто по людськи, здатність самостійно піднятись на боротьбу, можливо завчасно приречену на невдачу, без підтримки держави, викликає повагу.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ukrod, основним лейпмотивом мого останнього посту було те, що зараз неможливо визначити хто був правий і що чинив.

Основні причини:

1. недостатня кількість фактів;

2. неоднократна зміна офіційних версій;

А те, що теперішні діячі від історичних наук намагаються ідеалізувати вояків УПА, як раніше ідеалізували Шевченка - факт.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ukrod, основним лейпмотивом мого останнього посту було те, що зараз неможливо визначити хто був правий і що чинив.

Основні причини:

1. недостатня кількість фактів;

2. неоднократна зміна офіційних версій;

А те, що теперішні діячі від історичних наук намагаються ідеалізувати вояків УПА, як раніше ідеалізували Шевченка - факт.

Якщо неможливо визнати УПА, бо серед них були покидьки, то чи справедливе таке тверження ? :

- Більшість вояків УПА були нормальними людьми, що боролись за ідею, але вони не заслуговують на визнання, бо серед них були покидьки, і тому всі вони одна банда.

Ось приклад такої логіки :

Не можна називати російський(український, білоруський і т.д.) народ великим, у його складі повно покидьків ! Тому це взагалі не народ - це бидло.

А практичне застосування цієї логіки - те, що робить влада Росії з грузинами на своїй території.

От гарна стаття, якраз в тему вийшла на УП : http://www.pravda.com.ua/news/2006/10/12/48913.htm

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2Ukrod

Перед тим як спілкуватись з людьми, потрібно вивчити правили хорошого тону! І попрошу не вживати вислови типу- "Я ще раз повторю для ... Я не збираюсь відбілювати УПА. "по відношенню до мене чи інших опонентів!

Про рік заснування:законопроект уряду Єханурова "Про прирівняння вояків ОУН-УПА 1939-1956рр. по соціальним гарантіям до ветеранів Великої вітчизняної війни "! самий свіжий документ що свідчить по те, що УПА існувала з 1939р.

По всій східній Європі стоять памяники воїнам визволителям Радянської Армії, (Польша, Чехія, Угорщина сам бачив) і їх там шанують при всій ненависті до радянської влади! Чому и повинні паплюжити їхню память? Визнання їх ворогів героями неправильно, по відношенню до них!

Прагнення УПА та ОУН до боротьби за незалежність України заслуговують похвали, але не той метод був вибраний..

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2Ukrod

Перед тим як спілкуватись з людьми, потрібно вивчити правили хорошого тону! І попрошу не вживати

Я прошу вибачення, пане Frodo. Я лоханувся, признаю. Я перепутав Вас з Keepo, оскільки веду дискусію з вами обома. Це для нього я один з тих хто на бронепоїзді, ще з минулої нашої перепалки, а я злопам'ятний тип. :(

Щодо ворогів воїнів Радянської армії, то певно, що це були гітлерівці. А УПА були ворогами в першу чергу НКВДистам. Чи пам'ятники НКВД теж повинні десь стояти ?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.


Hosting Ukraine
AliExpress WW


×
×
  • Створити...