Перейти до змісту

Допоможіть розв'язати задачу з фізики


havard

Рекомендовані повідомлення

двухатомний газ що находиться при температурі 27град по цельсію - 300К, і при тиску в 2000кН/м кв. стискають адіабатично від об'єму V1 до V2;

V2 = 0,5V1 . Найти Т (температуру) і тиск після стискування

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

задачка на одно действие... жалко я уже формул нипомню нифига так бы решил... а ведь кадата на олемпеады ходил йа по физике...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Не на одно, там вторым действием будет применения закона Шарля

р1/р2 = T1/T2 = const, чтобы определить давление газа после сжатия...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

я тут троха порозв'язував... Тиск P2 дорівнює 2,64*2=5,28 кПа (5280 кН/м2), а от температура після стиснення наближається до абсолютного нуля :huh: Ну ніби логічно, що температура зменшується, але може то занадто?

тиск точно правильно, а температуру знаходив за видозміненим рівнянням Пуассона (якщо знаєш що це таке) і впринципі ніде не помилився...

До задачки нема відповідей?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

я тут троха порозв'язував... Тиск P2 дорівнює 2,64 кПа (2640 кН/м2), а от температура після стиснення наближається до абсолютного нуля :huh: Ну ніби логічно, що температура зменшується, але може то занадто?

тиск точно правильно, а температуру знаходив за видозміненим рівнянням Пуассона (якщо знаєш що це таке) і впринципі ніде не помилився...

До задачки нема відповідей?

При зменьшенні обюєму газ нагрівається, а при збільшенні навпаки (при адіобатичному процессі - немає обміну енергією з навколишнім середовищем)

тому дельтаQ=0.

Перший початок термодинаміки записуємо як дельта А=-dU.

PV^(j)=const, j=(i+2)/i, i-кількість степеней свободи, в нашому випадку і=1.4.

PV=mRT, m-кількість молів, R- універсальна газова константа? T-абсолютна температура, V- обєм.

Далі прошу розвязати ситему з двох рівнянь.

Як не зможете допоможу ))))

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

m-кількість молів

Як не зможете допоможу ))))

:) ууууу який ти кумедний! :D Ладно, попробуй розв'яжи і напиши тут відповіді. Справді цікаво що в тебе вийде :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

температура після стиснення наближається до абсолютного нуля Ну ніби логічно, що температура зменшується, але може то занадто?

Я помню что температура газа при сжатии увеличивается, а при расширении уменьшается, а водород и гелий при расширении наоборот нагреваются, может все таки температура газа должна увеличится...

i-кількість степеней свободи, в нашому випадку і=1.4.

число степеней свободы для двухатомного газа равно 5

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

при виконанні роботи газом затрачається певна енергія, а значить зменшується внутрішня енергія, а значить зменшується температура

це при адіабатному.

i-кількість степеней свободи, в нашому випадку і=1.4.

число степеней свободы для двухатомного газа равно 5

все правильно. Гамма (він написав "і") це такий коефіцієнт відношення теплоємностей. В двоатомному він 7/5

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

температура після стиснення наближається до абсолютного нуля Ну ніби логічно, що температура зменшується, але може то занадто?

Я помню что температура газа при сжатии увеличивается, а при расширении уменьшается, а водород и гелий при расширении наоборот нагреваются, может все таки температура газа должна увеличится...

i-кількість степеней свободи, в нашому випадку і=1.4.

число степеней свободы для двухатомного газа равно 5

це "очепятка" j=1.4. )))\

ууууу який ти кумедний! Ладно, попробуй розв'яжи і напиши тут відповіді. Справді цікаво що в тебе вийде

Промовчу

А молі вони при розвязанні системи з двох рівнянь зникнуть.

(V1=V1^j, V2=V2^j)? j=1.4

P1V1=P2V2

PV=mRT.

V1=2*V2

P1(2*V2)^j=P2V2^j

(2^j)*P1=P2;

(2^j)mRT1=mRT2.

T2=(2^j)T1;

Вроде на вскидку так

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

циферки напиши! :D кінечний результат (хоча б по одному параметру)

пс: от сижу зараз і ржу з себе - який я задрот виявляється ^_^ Ще й сперечаюсь з кимось на рахунок задачок з фізики... :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

циферки напиши! :D кінечний результат (хоча б по одному параметру)

пс: от сижу зараз і ржу з себе - який я задрот виявляється ^_^ Ще й сперечаюсь з кимось на рахунок задачок з фізики... :)

)))))

T2=300*(2^1.4)=300*2,64=791,70K

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

нехай доля нас розсудить :D (але температура повинна зменшуватись - це без питань!)

пс: я помилився в обчисленні тиску (не помножив на 2) - виправив вже

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

нехай доля нас розсудить :D (але температура повинна зменшуватись - це без питань!)

пс: я помилився в обчисленні тиску (не помножив на 2) - виправив вже

При зтисненні газу температура в даному процесі росте, а при збільшенні обєму падає.

ПРиклади з життя

1. Коли качаєш автомобільну шину температура її і насоса росте.

2. Коли випускаєш газ із запальнички (краще навіть взяти шприц і збільшити його обєм) температура буде падати.

Ну і не слід для тих хто не вірить набрати в гуглі адіобатичний процес ))).

П. С. Це питання було знято понад 150 років тому,якщо не помиляюсь,.

Дякую.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

спарньом на літру пива??? :);)

havard напише відповідь, коли взнає (якщо звісно ще з'явиться тут)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

при виконанні роботи газом затрачається певна енергія, а значить зменшується внутрішня енергія, а значить зменшується температура

но ведь в нашем случае мы делаем над газом работу, а не сам газ, так что внутренняя энергия должна увеличиваться...

Если это будет двухатомная молекула водорода, то при сжатии он охладится =)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

спарньом на літру пива??? :);)

havard напише відповідь, коли взнає (якщо звісно ще з'явиться тут)

Якщо ми говоримо про даний випадок - то хоч на дві ))).

Тобто в даному випадку (адіобатичний процес)

Я говорю, що при зменшенні обєму газу (стисненні) - його температура росте.

Ти говориш ,що при зменшенні обєму газу (стисненні) - його температура падає.

Я вірно зрозумів ? Якщо так то про пиво не питання ))

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

я кажу, що в даній задачі (яка описана в пості №1) температура T2 зменшиться, а ти кажеш, що збільшиться. На кону літра пива! Згоден (так/ні)? B)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

я кажу, що в даній задачі (яка описана в пості №1) температура T2 зменшиться, а ти кажеш, що збільшиться. На кону літра пива! Згоден (так/ні)? B)

так.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 2 року потому...

Поможіть розвязати задачу срочно треба:

Координата тіла масою 5 кг змінюється за законом x=20+2t-t2.Знайти імпульс через 4 с.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...