Перейти до змісту

Астропокатушки. Формат. Продолжительность. Даты.


Продолжительность наблюдений  

21 користувач проголосував

Ви не маєте дозволу голосувати в цьому опитуванні або переглядати його результати. Будь ласка, войдите або зареєструйтесь для можливості голосування у цьому опитуванні.

Рекомендовані повідомлення

Возникла идея после вчерашней пробной астросессии.

Наблюдать небо дольше. Чтобы глаз нормально адаптировался к темноте, к телескопу, чтобы не было спешки, чтобы каждый смог разглядеть тот же Юпитер в подробностях, подкрутив окуляр под свом глаза...

В общем, идея такая - светает сейчас после шести утра (чем дальше - тем позже), соответственно, наблюдать небо можно всю ночь. Что для этого необходимо? Возможно, костёр. С мясом, сосисками, шашлыком. Тёплые напитки - чай, коньяк :) Машины, в которых можно погреться во время ожидания своей очереди. Тёплая одежда (с запасом), карематы. В идеале - бинокль у каждого, чтобы не толпиться у телескопа/трубы, скучая в ожидании своей очереди.

День наблюдений - с субботы на воскресенье (чтобы нормально отоспаться можно было до и после). Продолжительность - до после полуночи, или даже до утра, чтобы встретить рассвет и увидеть, например, Меркурий (если он виден) в лучах восходящего Солнца. Или Венеру перед восходом (если она видна утром). А можно ведь (через фильтры) попытаться увидеть пятна на Солнце. Смотреть на Солнце через телескоп можно дважды - сначала правым, а потом левым глазом :D

Итак, много слов :) Интересует - какой день (т.е. ночь) предпочтительнее для наблюдений и до скольки по времени. Ну и насколько регулярно проводить такие наблюдения. Строго по графику или в случае чего-то интересного - затмения, метеорные дожди, парады планет, соединения, потивостояния, прохождения, полнолуния...

???

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Під час першої бордовської астропокатушки в минувшу пятницю дехто встиг помітити дуже яскравий метеор із світловим слідом! Як після реактивного літака... :P

... а про формат спостережень... дуже вже все залежить від погоди.....і від волі власника оптики...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В пятницу видел много метеоров, но без "следов" :)

Зато в субботу, когда Квест гоняли, видел один метеорище - примерно треть неба пересёк и очень ярко наследил за собою...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 4 місяця потому...

Попередній "двигун" астропокатушок покинув, здається, форум... А тут ми пропускаємо велике протистояння Марса із Землею.... Туманність Оріона... Кратність Кастора/Поллукса... Вже пропустили найбільший видимий діаметр Місяця за кілька років... Ех.... :( Казали, десь на сороковому був волонтер-просвітитель астрономії із оптикою....

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

же пропустили найбільший видимий діаметр Місяця за кілька років

кто пропустил? я все видел =)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

кто пропустил? я все видел =)

Неозброєним оком і я все бачив. )) Правда, недовго, бо був довго на роботі, а потім димка насунула.. Ідеально було б із компанією "схиблених" та оптикою/картою Місяця/захопленими зойками дівчат... :rolleyes: А так як було, то :( І справа не в одній оптиці, і неозброєним оком можна багато чого побачити із знаючою людиною.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

а с оптикой прикольно но холодно =(

нужно хотя бы морозы переждать и можно ехать, тогда помню Марс слева от Луны ярко светил - ближе чем всегда, и как это часто бывает - было очень редкое совпадение )

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Та те, де саме був тоді Марс і Місяць, знаю і бачив. Мені б детальніше пояснення по сузірях безмісячної ночі не завадило б, наприклад, а декому - про зоряні скупчення, теж наприклад. І взагалі, коли дивитись в небо, як не ясної зимової ночі? Темніє швидко, і після спостережень вже о 22 годині можна бути вдома, а влітку - о 2 ночі... Крім того, знаючи фізику, не гірше мене знаєте, що ясні (читай - сприятливі для спостережень) ночі завжди холодні, а зимою - і поготів, антициклони (холод в чистому виді) з Арктики несуть ЧИСТЕ повітря з малою кількістю водяної пари (хмар, димки). Зараз над нами ІМХО повітря з Атлантики (холодне, але з великою кількістю водяної пари - хмари).

Ось тому і залишається лише сумувати... За сумісними спостереженнями.... :(

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.


Hosting Ukraine
AliExpress WW


×
×
  • Створити...