Перейти до змісту

чи повинен я оплачувати?


voldf

Рекомендовані повідомлення

шановні, підскажіть будь-ласка, чи повинен я оплачувати, скажімо, пляшку пива яка впала і розбилась в торговому залі не дійшовши до каси?

колись по телевізорі показували що доки я не оплатив і не виніс товар - він не мій, чи так це?

P.S. якщо можна підтвердити це якимось документом.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ІМХО, як проданий тобі і куплений тобою товар - не повинен.

Як збитки, заподіяні тобою магазину - повинен.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

не повинен,аргумент- неправильно(ненадійно) виставлений товар на вітрині(полиці).

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Якчик, а якщо не з позиції імхо, а з позиції закону? Якось дивився по рос. каналу передачу, те казали, що не зобовязаний платити. Правда, чому вже не памятаю (дивився одним оком).

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

не повинен,аргумент- неправильно(ненадійно) виставлений товар на вітрині(полиці).

Ну от піди в Там-Там, розбий там пляшку коньяку (зачепи ліктем тіпа ненароком), і влаштуй скандал, мол - "понаставляли тут! пройти нельзя!"

За наслідками скандалу, думаю, заплатиш за коньяк, плюс ще й штраф за хуліганство :)

Немає ніяких норм того, як має бути "правильно" чи "надійно" стояти товар на вітрині чи полиці.

В Законі "Про зхахист прав споживачів", як і в Порядку провадження торговельної діяльності та правила торговельного обслуговування населення нічого на цю тему не знайшов.

Безперечно, якщо вдасться довести, що товар було розташовано в порушення певних вимог (наприклад, не на вітрині, а на табуретці) - можна ліпити горбатого, і казати: "Не винен!" Але для цього треба знати, які товари і як повинні виставлятися в магазинах.

На мою думку, якщо особа пошкодила товар, ще не заплативши за нього - її не можна вважати покупцем. Але вона є такою, що завдала магазину збитків. У такому випадку, якщо особа відмовляється оплатити вартість товару, магазин вправі пред'явити до неї позов в судовому порядку. Але треба бути готовим до того, що охоронці магазину затримають таку особу, викличуть міліцію. І якщо особа впиратиметься - буде штраф за хуліганство 99%. Якщо ж ні - людина просто втратить трохи свого часу. Цілком ймовірно, що менти вимагатимуть їхати з ними у відділення.

На мою думку, лише 3-4 людини із сотні в цій ситуації зможуть вийти, як то кажуть, "сухими з води". Частина заплатить, частина отримає тумаків від охорони чи міліції, коли буде скакати до стражів порядку і доказувати свою правоту. І лише впевнені в собі, з документами та чітким знанням своїх прав, телефонів довіри та інших нюансів зможуть добитися того, що менти лише встановлять особу, та вимушені будуть відпустити з огляду на відсутність складу адмінправопорушення.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

шановні, підскажіть будь-ласка, чи повинен я оплачувати, скажімо, пляшку пива яка впала і розбилась в торговому залі не дійшовши до каси?

колись по телевізорі показували що доки я не оплатив і не виніс товар - він не мій, чи так це?

в такій ситуації, як виділено - звісно, що ні. Навіщо оплачувати пляшку пива, яка взяла та й розбилась? :) та ще й не дійшовши до каси ))

от якщо це завдяки твоїй необережності пляшка розбилась - то це вже псування майна - чужого майна (товар і справді не твій, поки не завершена угода купівлі-продажу, а саме в роздрібній торгівлі - поки не проведені розрахунки й товар не передано). а власник майна має право на компенсацію заподіяної шкоди, якщо вірити Цивільному кодексу України. звісно, до суду можуть і не подавати, з огляду на незначану вартість товару порівняно із затратами ресурсів на його компенсацію. але психологічно тиснутимуть, і Закон на їх стороні.

хоча якщо розглядати ситуацію, коли пляшка була мокра й із-за цього випала з рук, а помітити те, що вона мокра було важко - то можна не те що не платити, можна вимагати компенсації за матеріальну (бризки пива на туфлях) і моральну шкоду. а за розбиту пляшку накажуть когось іншого (хто з умислу чи необережності виставив мокрі пляшки, чи дав розпорядження так зробити)... але це доведеться доводити - вину когось іншого, і єдиним надійним документом тут було б судове рішення.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

тобто, при прямих доказах шо то не з моєї вини - я не плачу (звісно, якщо доведу це), але при тому що вибираючи товар він вислизнув з рук (через те що вони не з того місця ростуть) я оплачую його.

я все вірно зрозумів???

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ярчик,в законах дійсно така ситуація не прописана,але негласно в НОРМАЛЬНИХ магазинах від покупця грошей за збитки не вимагають,звісно якщо він це не робить майже щодня,розбита пляшка елементарно йде на списання(в деяких гіпер та супермаркетах навіть забиті конкретні суми).

Вимагати можуть тільки в магазинах,якім по барабану репутація або персоналу доведено,що за все розбите у відділі платить працівник відділу.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ярчик,в законах дійсно така ситуація не прописана,але негласно в НОРМАЛЬНИХ магазинах від покупця грошей за збитки не вимагають,звісно якщо він це не робить майже щодня,розбита пляшка елементарно йде на списання(в деяких гіпер та супермаркетах навіть забиті конкретні суми).

Вимагати можуть тільки в магазинах,якім по барабану репутація або персоналу доведено,що за все розбите у відділі платить працівник відділу.

Пляшка пива - куди не йшло. Але якщо це буде розбита пляшка "Малібу" чи "Асті Мартіні" ціною від 100 грн. за пляшку? Я не кажу вже про напої, вартість яких обчислюється чотиризначними сумами...

Коротше. Якщо зустрінеш випадок, що магазин "пробачив" покупцеві такий збиток - напиши, будь-ласка. Всім буде цікаво знати, хто і що розбив/розсипав/поламав, і який заклад торгівлі так благородно поступив. Я ж поки що про такі випадки не чув.

Більше того, якщо зі своєї вини щось поб'ю - заплачУ і вибачуся перед тими, кому за мною доведеться прибирати.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ну,у відділах з "Малібу", я не буваю,а от частенько доводилось брати з полиці пачку цукру,крупи,борошна тощо і воно розсипалось в мене в руці.Одного разу взяв пакет молока і поклав в торбинку,які лежать там же, торбинка лопнула і молоко випало і бабахнуло об землю.Не платив ні разу!!!Хай не економлять на торбинках.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

в колібрісі я якось взяв мінералку і не помітив що вона витікала в корзину....

помітив це на касі, коли дістав вже напівпорожню пляшку. Але касирша і охоронець побачивши що пляшка ще не відкорковувалась просто сказали взяти іншу пляшку...

я навіть не кіпішував що "не заплачу"... самі запропонували

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.


Hosting Ukraine
AliExpress WW


×
×
  • Створити...