Перейти до змісту

~ ціни на електромонтажні роботи ?


avitalik

Рекомендовані повідомлення

  • Адміністратори
Алюмыный від 2,5 мм або мідь від 1,5 мм)

Це вже на кінцеву точку.

В класичній совковій квартирі(алюміній):

- від щитка,лічильник в квартиру - 6кв.мм

- розподіл - 4кв.мм,

- від розподілу(коробок) до кінцевих точок(розетки) - 2.5кв.мм

-- ванна, кухня - по 4кв.мм

Звісно все треба рахувати, бувають діячі, що в одну розетку на 10 кіловат приладів включають. Тоді і січення дрота потрібно відповідне :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

у власну квартиру тільки мідь :D

у таблиці ампераж множимо на 220В і отримуємо кіловати які можна навішати на кабель

post-4364-1247901002.jpg

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

serega, це в тебе площа перерізу) А я про діаметр)

А про мідь питання спірне) Я наприклад не бачу суттєвих переваг у використанні міді

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Основні переваги мідної проводки перед алюмінієвою , на мою думку:

-легше гнеться

-прощає помилки монтажу (не так ламається)

-простіше грамотно зробити скрутки в розподільчих коробках (не потрібно спец. обжимки чи спец. пайки чи зварки ,як для алюмінію)

Підсумок:

монтаж зробити легше , а коштує він дорожче, що вигідно для монтажників однозначно , тому вони мідь і нав"язують.

Питання довговічності і співвідношення її з ціною добре щоб хтось прокоментував у цифрах.

Не думаю , що довговічність міді настільки більша , як ціна.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Основні переваги мідної проводки перед алюмінієвою , на мою думку:

-легше гнеться

-прощає помилки монтажу (не так ламається)

-простіше грамотно зробити скрутки в розподільчих коробках (не потрібно спец. обжимки чи спец. пайки чи зварки ,як для алюмінію)

Підсумок:

монтаж зробити легше , а коштує він дорожче, що вигідно для монтажників однозначно , тому вони мідь і нав"язують.

Питання довговічності і співвідношення її з ціною добре щоб хтось прокоментував у цифрах.

Не думаю , що довговічність міді настільки більша , як ціна.

Ну скажем гнеться не набагато легше, а от помилки дійсно прощає. В мене правда усюди совкова проводка, тому і брав в кімнату алюмінієву, довелось повозитись, розкручуючи спіралеподібні дроти :) . Коли справа дійде до капітального ремонту, звісно ж візьму мідну. Але з однаковим амперажем значно дешевше виходить саме алюмінієва.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ну, п'яні електрики з ЖЕКу, виконуючи державний ремонт у 92-93 році, як виявилось так і зробили))) Проводка була прокладена не по вертикальним і горизонтальним лініям, а абияк) Але нічого, місця контакту корозія за більш ніж 15 років майже не поїла)

Прокладали мабуть те, що було)

Один провід навіть не в полімерній ізоляції був, а в в'язаній)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Вже давно всі перейшли на мідь і давайте не будем згадувати про алюміній. Як би мідь була гірша нею ніхто б не робив. Алюміній то болюча тема в наших панельних домах (і вся проводка), я і ви це прекрасно знаємо.

Так, що робим мідною проводкою як пише ДБН В.2.5-23-2003 "ПРОЕКТУВАННЯ ЕЛЕКТРООБЛАДНАННЯ ОБ’ЄКТІВ ЦИВІЛЬНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ"

5. Внутрішні електричні мережі

5.26 На всіх об'єктах цивільного призначення слід застосовувати кабелі і проводи з мідними жилами.

А в кого алюміній то доліплюємо до нього алюміній і нічого страшного......

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Не знаю як по закону

воно й видно що не знаїш

а законів трішки є хоча б ПУЄ , ДНАОП ...

до речі Tarzanych а ким ви працюєте, якщо не секрет

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

а законів трішки є хоча б ПУЄ , ДНАОП ...

до речі Tarzanych а ким ви працюєте, якщо не секрет

Ні, з законодавчою базою в мене слабо. Проводку навчився прокладати, коли був підсобником в ремонтній бригаді, дивився і запам'ятовував. Плюс вимоги прочитав в інтернеті. Зрозуміло, що комусь я це робити не буду, лише собі, не ризикуючи чужим майном.

Ну завтра можливо стану вчителем фізики і інформатики, співбесіду проходитиму. А до кінця червня працював інженером в комп'ютерному класі істфаку ВНУ, звільнений у зв'язку з закінченням терміну трудового договору.

"А с какой целью интересуетесь?" (с) :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А в кого алюміній то доліплюємо до нього алюміній і нічого страшного......

Пряма скрутка мідного і алюмінієвого дрота не допустима.

Вчитуйся нормально в пости!!!!!! А то пишеш всяку ....... !!!!!! Звинувачуєш мене в тому чого я навіть не писав, тим паче і навіть не подума в би!!!

Я не рекомендував скручувати мідь з алюмінієм! :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:

Тикни пальцем де я писав, що потрібно скручувати мідь з алюмінієм??????

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Адміністратори

сорі, помилку побачив. видно на фоні маніакальних ідей все міняти на мідь прочитав не так.

лишнє потру :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

хто підкаже ~ ціни на електромонтажні роботи ? (з урахуванням "кризи")

без з'єднувальних коробок, по стіні під штукатурку, по стелі за гіпсокартоном в гофрі

(тільки ціни не "будівельників-електриків" або ?$+100грам)

ще актуально ?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 6 місяців потому...

Прокладка кабеля для розетки/включателя/светильника и монтаж установочной коробки (1шт) - 50 грн

Монтаж под ключ розетки/включателя/светильника - 10 грн

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

За наймінімальнішими розцінками я зекономив 935 гривень... Це при тому, що складних операцій я не робив... Електрики, ви подуріли такі ціни виставляти)
подуріли ті люди які їм платять

я так зрозумів що тут всі такі "моднячі спєци" позбирались що аж піпєц! Навіщо той "текст" : да я! да сам! да зробив! :glare: Почнемо з того що монтаж буває різним: один зробить розводку чи з"єднає провода в коробці - і буде воно працювати 100років, інший скрутить так і прокладе (ніби так само) - що то все через пів року тупо почне грітись і неконтачити чи замкне :mdr: Да і на ціни на базарі в магазинах ви дивились !!! Чи електрикам менше їсти в кризу ???!!!

Вибачте наболіло (так як сам у цій "шкурі")

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Пряма скрутка мідного і алюмінієвого дрота не допустима.

а чому? будуть дроти грітись?

які можуть бути наслідки?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Адміністратори

А ти запитай в пожежників, думаю затефонувавши 101 вони популярно пояснять чим може обернутись пряма скрутка мідного і алюмінієвого дрота.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Пряма скрутка мідного і алюмінієвого дрота не допустима.

а чому? будуть дроти грітись?

які можуть бути наслідки?

знаючи таблицю Менделєєва алюміній більш активний металл вступить у реакцію з міддю

і в результаті на місці де має бути контакт буде окисел і відповідно нарівання для уникнення цього при зєднанні використовують спеціальні з'єднувачі

Пружинні зєднувачі

по провідники та розрахунок проводки

elektrika.rar

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...