Перейти до змісту

Гроші. Хто вони!?


init

Рекомендовані повідомлення

Третій абзац знизу:

Расследуйте сами эту тему, чтобы понять ее лучше

Мені ніколи не подобались матеріали професійних журналістів з економічної тематики. особливо - русскоязична калька американських матеріалів. Практика, коли недержавні банки проводять емісію національної валюти - це виняток, зокрема США, де долЯри друкують приватні банки ("Фабіани"), а традиційно цим займається безпосередньо держава (в нас, наприклад, за емісію відповідає державний НБУ, хоча й була спроба в цьому році контроль над емісією захопити з боку уряду).

Щодо співвідношення "1:9" - банки, принаймні в Україні, не видають коштів більше, ніж в них є для цього пасивів. Іншими словами - для того, щоб видати 1 000 000грн. кредитів, для цього банк повинен або мати своїх власних коштів на цю суму, або мати 200 000 власних коштів, й взяти на депозит 900 000. Тепер 200 000+900 000 = 1 100 000 грн. А ми видаємо кредитів тільки 1 000 000грн. Куди діваються ще 100 000? Та нікуди вони не діваються, вони - в резерві, їх хоче бачити НБУ в себе.

Замість того, щоб компілювати такі статейки про "+5%" - краще було б почитати "Капітал" Карла Маркса, було б більше толку. Але ж "многа букфф". /я не фанат Маркса, але в нього велика фактична база/

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ніхто не навязує жодної букви, а от самі механізми досить цікаві. Я розумію що стаття, як шкільний курс фізики, де все в ідеальних умова та за найменшого спротиву. Та хіба приналежність інституції, що друкує гроші, до державного сектору зменшує апетити озвучені в статті?

--------

Я, наприклад, далекий від економіки і було цікаво читати, викладений в такій простій формі, матеріал.

І для чого посилати мене до "Капіталу", коли я не збираюсь академічно займатись наукою в цій сфері?

Можеш щось, додати чи заперечити, я буду тільки радий збагатитись твоїми знаннями для власного розвитку.

Для того в решті решт і створювалась ця тема.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

а ще можна почитати комікси про супермена і зрозуміти, що найкращий і самий природній спосіб пересуватись по місту- це літати у костюмі супергероя. хоча академічно ти цим займатися і не збираєшся.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

а ще можна почитати комікси про супермена і зрозуміти, що найкращий і самий природній спосіб пересуватись по місту- це літати у костюмі супергероя. хоча академічно ти цим займатися і не збираєшся.

ну, це вже перегин.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ні, це гіпербола. але вона натякає. що джерела для самоосвіти треба добирати ретельніше :rolleyes:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А я б порадив подивитись фільм "Деньги - пирамида долгов" ("Money As Debt" (2006)). В цьому фільмі є багато цікавих ідей. ;)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 2 тижня потому...

Напевно тема занадто притензійно звучить раз мені так дорікають. Швидше, треба було написати - "Цікава стаття..."

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...