Перейти до змісту

Минфин предлагает зафиксировать курс по большей части валютного кредита на уровне 5,05 гривни за доллар


Shura

Рекомендовані повідомлення

Минфин намерен установить курс доллара на уровне 5,05 для погашения кредитов

Для того чтобы банки не потеряли на разнице курсов, Минфин предлагает разрешить им полученные убытки списывать на валовые затраты. Это позволит финансовым учреждениям уменьшить сумму налоговых отчислений с прибыли.

Национальный банк пока изучает инициативу Минфина. Скорее всего, главный регулятор предложит банкам самим определяться с политикой по отношению к заемщикам.

Украинские банкиры фиксируют рост количества ипотечных и автокредитов с просроченными платежами. Пик невозвратов ожидается в первом квартале 2009 года.

Чтобы не допустить массовых неплатежей, Министерство финансов принялось за разработку механизма, по которому население сможет погашать большую часть (примерно 3/5 от суммы кредита) по старому курсу - 5,05 гривни за доллар. Оставшуюся часть ссуды заемщик будет оплачивать по новому курсу (приблизительно 7 гривен за доллар). "При таких условиях убытки терпят и банк, и заемщик", - объясняет министр финансов Виктор Пинзеник.

Для воплощения своей идеи Минфин уже провел заседания с банкирами. Один из предложенных вариантов - разрешить банкам убытки, полученные от разницы между новым и старым курсами, списывать на валовые затраты.

Споры возникли и по процентным платежам: по какому курсу они будут оплачиваться - старому или новому. "Скорее всего, будет принято решение в пользу банков, - утверждает источник издания в Минфине. - И погашение процентов по ссуде будет производиться по нынешнему курсу".

Однако здесь существует одна угроза, отмечает газета. Если банки будут списывать потери от курсовых разниц на валовые затраты, это уменьшит их прибыль, которую большинство финучреждений направляет на увеличение капитала. В случае его уменьшения банкам будет сложно выполнять нормативы НБУ, большинство из которых рассчитываются "в привязке" к их регулятивному капиталу.

Ранее Пинзеник заявлял, что реальная годовая ставка кредита в долларах при 15% ставке, учитывая курсовую разницу, составляет 55%.

http://news.bigmir.net/business/76070/

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 1 місяць потому...

На следующей неделе нардеп от БЮТ Сергей Терехин должен внести в Верховную Раду предложения по изменениям в антикризисный закон, с одной стороны, направленные на стимулирование инвестиций в Украину, с другой - решающие проблемы граждан и предприятий, взявших валютные кредиты.

Терехин рассказал нам о схеме, которая должна помочь валютным заемщикам. Суть сводится к тому, что заемщики будут платить кредит в гривнях по официальному курсу доллара, который был на момент получения кредита (до апреля 2005 г. - 5,32, в апреле 2005-мае 2008 гг. - 5,05, летом 2008 г. - 4,85), а курсовую разницу между реальной стоимостью бакса и полученной суммой банк будет получать в качестве налоговой льготы для налога на прибыль. Проще говоря, убыток от разницы курса высчитают из суммы налога на прибыль, который платит банк, то есть в итоге ее оплатит бюджет.

Тем не менее против подобного предложения, по словам нардепа, выступает не только Нацбанк, но и коммерческие банки, а потому возможность его принятия - под вопросом.

http://news.finance.ua/ru/toplist/~/1/2/149098

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я думаю багато людей буде в захваті від такого законопроекту, но мені здається що то черговий піар

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я думаю багато людей буде в захваті від такого законопроекту

особенно, если им рассказать, что про валютные депозиты скорее всего придется забыть.

да и ваще, что Украине грозит не дефолт, а ппц...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Проще говоря, убыток от разницы курса высчитают из суммы налога на прибыль, который платит банк, то есть в итоге ее оплатит бюджет.

Тобто ми з вами разом скинемось і допоможемо нещасним банкам не збанкротувати :angry:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Тобто ми з вами разом скинемось і допоможемо нещасним банкам не збанкротувати :angry:

? це з якої сторони логіка у фразі :blink:

тобто зараз ти маєш за кредит 300 баків по 8 грн, а хочуть ввести ініціативу і ти будеш платити ті ж 300 але по 5,05 - покажи де ти банку доплачуєш? :huh:

шановні, ви зрозумійте - те що банк збанкрутує, вам як позичальнику погіршить життя в 95% випадків.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ой сомневаюсь

то количество банков что у нас есть - ПРОТИВОестественно

и так долго не могло прододжатся

они хотели зарабатывать на пустоте - а шас им помогай

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Думаю, якщо ця ініціатива пройде, то на валютних депозитах зроблять аналогічну петлю. Тобто виплатять в грн, по курсу при якому клали.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Тобто ми з вами разом скинемось і допоможемо нещасним банкам не збанкротувати :angry:

? це з якої сторони логіка у фразі :blink:

тобто зараз ти маєш за кредит 300 баків по 8 грн, а хочуть ввести ініціативу і ти будеш платити ті ж 300 але по 5,05 - покажи де ти банку доплачуєш? :huh:

шановні, ви зрозумійте - те що банк збанкрутує, вам як позичальнику погіршить життя в 95% випадків.

Luka мав на увазі, що різниця між 8 і 5,05 буде виплачуватись банкам з бюджету, тобто частково і з податків людей, які кредитів не брали. Постає резонне питання: чому я, як платник податків, повинен оплачувати чужий кредит? Хоча під цей законопроект в бюджеті грошей не передбачено, так що навряд чи він пройде. А від банкрутства якогось банку особисто мені гірше навряд чи стане, я в кредити ніколи не влізав, чого і всім бажаю.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ймовірність прийняття закону дуже мала, чогось не думаю що так буде.

Окремо з кожного громадянина мало що знімуть, все як завжди ляже на малий і середній бізнес.

Зроблять ще якийсь податок, або піднімуть мита, ввечері викладу структуру надходжень до бюджету.

Якщо людина хоче значно розширити виробництво, впровадити нову технологію, без кредиту це дуже і дуже складно. Я звісно не виправдовую нікого, але це факт.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Luka мав на увазі, що різниця між 8 і 5,05 буде виплачуватись банкам з бюджету, тобто частково і з податків людей, які кредитів не брали. Постає резонне питання: чому я, як платник податків, повинен оплачувати чужий кредит?

о, ще один коментар. ви хоч статтю яку навів Шура перечитуєте? ніхто банкам нічого з бюджету виплачувати не буде. банк зменшить своє податкове навантаження. як тут ти як платник податків щось платиш зайве чи більше?

хоча дійсно, що за фікню придумали? платили по 8 і не зачіпайте нас, так і будем...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

банк зменшить своє податкове навантаження. як тут ти як платник податків щось платиш зайве чи більше?

банк "зменшить" навантаження - учитель-врач-пенсионер получать меньше денюжек

я как налогоплательщик ЗА_ТЕЖЕ_ДЕНЬГИ - получу МЕНЬШЕ_СЕРВИСА

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Думаю, законопроект матиме шанси, якщо в якості позичальників розглядатимуться не лише громадяни, а й юридичні особи.

Терьохін - нардеп від БЮТу. Навіть якщо ВР проголосує під гаслом "захистимо народ" - чомусь я впевнений, що Президент дослухається до НБУ і комерційних банків, та заветує закон. Відповідно, будемо на черговій передачі Шустера чути, що БЮТ хотів, але не зміг, а Президент міг, але не схотів.

Однак якщо під термін "позичальники" потраплять ще й підприємства - то, думаю, лобізм цього законопроекту в даному випадку буде мати неабияку силу, причому на всіх фронтах і у всіх політичних таборах. Що цілком може зумовити його прийняття.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

банк "зменшить" навантаження - учитель-врач-пенсионер получать меньше денюжек

я как налогоплательщик ЗА_ТЕЖЕ_ДЕНЬГИ - получу МЕНЬШЕ_СЕРВИСА

так це вилами по воді :0089:

а ми володіємо інформацією що банки основні донори бюджету в статтях на вчителів/медицину? соцзабез тут взагалі не з тої опери, під нього є конкретні збори/податки

якого сервісу? ви про що? :blink:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ничто ниоткуда не берётся...

нужно найди деньги что бы помочь банкам - нужно их у когото отнять

и угадайте с 3х раз у кого отнимут?.....

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Zevs_Isver, та я до того веду, що можливо банки ніколи багато до бюджету не платили. чи дуже вплине на бюджет недоотримання 0,6% дохідної частини?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

та я до того веду, що можливо банки ніколи багато до бюджету не платили

угумс, от вмене все питання крутилось на язиці, а ви впевненні, що через пів року таких віднімань держава не стане "винна" банкам? Хто просвітить про порядки сумм, які платять банки як податок на прибуток?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Хто просвітить про порядки сумм, які платять банки як податок на прибуток?

Волинські банки цьогоріч оподаткували більш ніж на 60 мільйонів гривень

За підсумками роботи протягом 9 місяців 2008 року волинські фінансові установи більш, як удвічі збільшили сплату податків. Про це інтернет-видання «Волинська правда» поінформували у відділі масово-роз’яснювальної роботи та звернень громадян ДПА Волині.

«Допоки ситуація на фінансовому ринку області виглядає досить стабільно – каже начальник відділу контролю за фінансовими установами та операціями у сфері ЗЕД ДПА в області Віра Кузьмич.− Внаслідок підвищення контролю за фінансовими установами, тобто за банками та страховими компаніями, надходження до зведеного бюджету від цих суб’єктів господарювання на Волині зросли більше, ніж у два рази.»

Зокрема, банки сплатили за 9 місяців 61,5 мільйон гривень податків. Надходження з податку на прибуток від фінансових установ зросли в 2,4 рази – майже до 28,7 млн.грн. Тим не менше, податківці звертають увагу на той факт, що фінансові установи подекуди теж використовують схеми мінімізації податкових зобов’язань. Зокрема, з початку року документальними перевірками фінансових установ виявлено вісім схем мінімізації податкових платежів, сума втрат бюджету від використання яких склала 11,6 млн.грн.

©

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

NetSerpent і Zevs_Isver озвучили мою думку. Закон збереження енергії ніхто не відміняв, і тому якщо "зменшити податкове навантаження" на N гривень, то рівно на N гривень збільшиться діра в бюджеті, де N-різниця між актуальним курсом долару і курсом долару на момент оформлення кредиту на УСІ валютні кредити. І взагалі, я думаю ініціатива з`явилась серед тих самих власників банків які хочуть частково компенсувати свої збитки за рахунок бюджетних коштів, тобто за наш рахунок. Я не фінансист, це просто моя скромна думка.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

майже до 28,7 млн.грн

ітого, по волинській області можна "скостити" різницю в курсі десь на 8млн долл. кредитних коштів. при теперішньому курсі. (це якщо все в долларах).

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...