Перейти до змісту

Хочу відправити дитину "на дєрєвню к бабушкє" за кордон. Як правильно?


yurgen

Рекомендовані повідомлення

Хочу дитину (14 років, біометричний паспорт є) відправити в Чехію к бабушкє на місяць часу. Завезем і заберем з дружиною. Але тут виникають питання - чи потрібна якась нотаріальна довіреність на бабушку (громадянка України, має тривалий побут), чи не спитають в мене на кордоні при повернені в Україну де дів дитину, ну і взагалі як то правильно зробити, може я якісь тонкощі не знаю?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

@Юріч, а це точно, чи твоє припущення?

 

Ну добре, довіреність зроблю, а що я на кордоні буду показувати при повернені без дитини? Тоді має бути розписка від бабусі, такий собі акт приймання-передачі)))

Ну от якось їздять же ж в закордонні табори діти. Які документи потрібні?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Дозвіл потрібен, якщо б дитина виїжджала з бабусею за кордон.

тут ситуація інша.

А саму дитину відправити? потягом чи автобусом

Якщо дитина їде сама чи в групі (напр., в табір)  тоді нотаріальний дозвіл від батьків

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

3 минуты назад, yurgen сказал:

Юріч, а це точно, чи твоє припущення?

 

Я ж написав

10 минут назад, Юріч сказал:

Я думаю

:), що значить - припущення. Треба сходити до толкового нотаріуса, він має знати такі нюанси.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Та я і піду до нотаріуса. Цікаво було б взнати як реально люди в такій ситуації робили. Бо зараз кожен трактує закони по своєму. Нотаріус скаже одне, а паспортний контроль на таможні зовсім інше

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

20 хвилин тому, yurgen сказано:

Ну от якось їздять же ж в закордонні табори діти. Які документи потрібні?

моя їздила. потрібен нотаріально завірений дозвіл чи довіреність на супроводжуючого.

якби  дитину з України везла бабуся, то потрібен був би спільний дозвіл від батьків.

що потрібно у вашому випадку, краще звернутись до нотаріуса. тим паче що недавно прийняли зміни у законодавство з цього приводу.

імхо.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

17 хвилин тому, yurgen сказано:

Нотаріус скаже одне, а паспортний контроль на таможні зовсім інше

зазвичай вони трактують одинаково...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

27 хвилин тому, rl72 сказано:

А саму дитину відправити? потягом чи автобусом

саму ніяк до 18-ти років... тільки з супроводжуючим

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

14 хвилин тому, Basil сказано:

зазвичай вони трактують одинаково...

 

Певно я трохи на холодне дмухаю... але, наприклад, нещодавно моїй мамі в дп Документ сказали, що її паспорт не дійсний для перетину кордону, бо термін його дії подовжено в консульстві, але насправді консульства просто перестали це робити, а ті що вже подовжено таки дійсні. І це сказали спеціалісти, які фактично працюють в системі Державної міграційної служби.

Вобщєм хз що від того паспортного контролю чекати

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

4 хвилин тому, yurgen сказано:

 

Певно я трохи на холодне дмухаю... але, наприклад, нещодавно моїй мамі в дп Документ сказали, що її паспорт не дійсний для перетину кордону, бо термін його дії подовжено в консульстві, але насправді консульства просто перестали це робити, а ті що вже подовжено таки дійсні. І це сказали спеціалісти, які фактично працюють в системі Державної міграційної служби.

Вобщєм хз що від того паспортного контролю чекати

ну в дп Документ могли і не знати таких юридичних тонкощів... вони більш "технічні спєци"... їхня справа, документи друкувати... імхо

щось подібне було і в мене... спочатку, ще до біометричних паспортів, в дити був проїздний документ... потім, коли ввели біометрику, сказали що проїздний документ дитини вже не дійсний, хоча термін дії ще не закінчився... потім сказали, що дійсний, але потрібна віза...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

9 годин тому, Basil сказано:

саму ніяк до 18-ти років... тільки з супроводжуючим

Моя дочка іхала сама. Дозвіл від батьків і пояснення чому сама, хто зустріне. Автобусом рейсовим. І ій було менше 14.

Другий раз обидві. Літаком. Старшій було менше 14,  меншій 4.

Також дозвіл від батьків, вказували куди, як іде,хто зустріне, як повернуться назад.

 

@yurgen, до нотаріуса. Пояснити, щоб написали дозвіл на перебування дитини за кордном, із зазначенням нюансів виізду, перебування, повернення

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Нікуди нетреба йти. Їдьте собі й не партесь. Нотаріальний документ треба лише для виїзду за кордон без батьків чи когось із батьків. Якщо дитина поїде з батьками - нічого не треба на бабусю писати. Ви ж не повезете бабусю прикордонникам показувати - мовляв, вот бабуся, вот довіреність а вот дитина.

Якщо дитина має свій проїздний документ, а не вписана в паспорт батьків - все має бути ок. Поконсультуйтеся в прикордонній службі, в турфірмах.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

56 хвилин тому, rl72 сказано:

Моя дочка іхала сама. Дозвіл від батьків і пояснення чому сама, хто зустріне. Автобусом рейсовим. І ій було менше 14.

Не знав, що таке можливо...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...