Перейти до змісту

Яке правильне охолодження комп'ютера ???


Рекомендовані повідомлення

Допоможіть організувати правильне, а саме главне ефективне охолодження ПК.

20170116_234148.jpg

20170116_234340.jpg

20170116_234709.jpg

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

27 минут назад, Zheny@ сказал:

А вінт в тебе яким чином охолоджується?

Ні вінт не охолоджується ! Він находить в передній частині, жарко там. Ось так як на фото, + куллер відеокарти.! Установка шумна, поставив на один куллер понижаючий резистор, для зниження оборотів.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В мене колись було 8 кулерів, включаючи відяху, проц і БЖ.

І всього цього чути не було.  Тишина була.

1) Низькообертові вентилятори. 800-1200об/хв.

2) розташування вентиляторів

3) кабель менеджмент.

 

1) - я юзав прості вентилятори типу Титан. 80 мм і 800 обертів.  х не чути. 2 на вінти. Можна купити дорожчі Noctua - їх не чути взагалі

2) Розміщення  і вказав.  Оця байда на кришці всередині - лише  заважає потокам повітря. зняти її нафіг.

Розмістити вентилятор на передній панелі, під корзиною з вінтами. Вінта опустити в найнижче положення в корзині.

Якщо є кріплення - то поставити 120мм вентилятор 800-1200.

 

Вентилятори є 2-х видів,

- Підключаються в материнку 3-пін. Таке підключення дає змогу регулювати оберти залежно від навантаження на систему. 

- Підключаються до БЖ в 4-піновий молекс. Вентилятор дмухатимуть із однією постійною швидкістю. Незалежно від навантаження.

3) Зберіть гарно дроти. не пошкодуйте нейлонових стяжок.  Бо ця павутина з дротів також заважає руху повітря в корпусі.

 

 

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

13 хвилин тому, Aleks_lutsk сказано:

або ось так !

так правильніше.

Можна (в принципі) залишити тунель для подачі повітря до кулєра процика. Тільки зняти вентилятор.

 

 

От зі стінки (там де кругла решітка) перемісти вентилятор на "морду".

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Вечером зроблю скріншоти температури в простої. До того і після того !

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

termopasta6.jpg

Не забудь замінити термопасту на процесорі.

ось скрін як правильно і як не правильно.

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

16 хвилин тому, Aleks_lutsk сказано:

Arctic Cooling MX-4 4 г

Це правильно. :)

головне правильно намастити. Її не повинно бути БАГАТО, в надії, що зайве випре з боків. Нє. Її повинно бути МІНІМУМ.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ніц та фігня не заважає, а навпаки, допомагає охолоджувати проц тим паче з таким типом куллера як в тебе. Не раджу знімати її!

Головна аксіома яка покращує охолодження: кількість куллерів на видув має відповідати кількості відкритих отворів, або встановлених на них кулерів на вдув.

Для того щоб менше  збиралося пилюки в ПК  прохідність куллерів на вдув має перевищувати кількість куллерів на видув, так би мовити створювати позитивний тиск в середині корпусу, а на входах куллерів мають стояти пилевловлюючі сітки, які в своючергу треба підтримувати в чистоті. Тоді прибиранням в середині ПК можна займатися раз на рік чи пів року.

  

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

21 хвилин тому, Ukrainec сказано:

Ніц та фігня не заважає, а навпаки, допомагає охолоджувати проц тим паче з таким типом куллера як в тебе.

Краще б порадив поставити замість стокового кулєра - самий дешевий "башенний". ну не самий дешевий, а не самий дорогий.

тоді в тій фігні потреби не буде.

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Якщо в системі стоїть якийсь "гарчий" проц та відеокарта і їх постійно грузять то в першу чергу потрібно міняти охолодження на цих компонентах. На корпус ліпити 80мм кулери без управління це нерозумно в плані того, що шуму буде більше ніж ефективності, а шум там не із-за обертів а із-за вібрації, яку вони створюють. В вашому випадку достатньо буде проточного охолодження де спереду буде якийсь 120мм кулем на 800 об/хв та на задній стінці 80-90 мм тихохідний кулер також на 800 об/хв (ну може 900 об/хв). 

 

Тільки от я одного не знайшов, яка температура цього всього причандалля і для чого наліплено кулерів на бокову кришку?

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ось я перечитав так і незрозумів що куда мені поміняти. Треба куллери на кришці чи не треба.  Там фото я викинув з  пропозиціями. Чекаю які адекватні, які ні. (почув одну конкретну пропозицію від  Zheny@, ):)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Zheny@

Завдання стояло 

Людина ставила завдання покращити вентиляцію в корпусі, а не покращити охолодження процесора.  

Бо в даному випадку правильно сформульоване запитання - половина рішення!

 

Aleks_lutsk

Все в тебе добре, достав ще з переду ще куллера (120мм якщо лізе) і це буде максиму з того що з цього корпусу можна "вижати". Комфортний рівень шуму регулюється за допомогою зміни швидкості обертання кулерів, або самих куллерів, чим будеш регулювати, твоя справа (підпаяти резистор, реобас, тихохідніший тип кулера ). Якщо і цього виявиться не достатньо, то варто подумати над заміною корпусу з більш правильною вентиляцією?

В мене є ще зустрічне питання: для чого цим ти взявся заморочуватись? Що тебе не влаштовувало в існуючій системі?

 

Бо звісно можна покращувати для покращення, так інколи буває, але треба знати головну мету! НАВІЩО?

 

  

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Яка температура проца та відео карти? Може там вони і не треба. Сенс переробляти і доробляти охолодження є тільки при перегріві в повсякденній роботі, якщо цього нема то сенсу пихати жужалки в середину я особисто не бачу

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

41 хвилин тому, Ukrainec сказано:

Людина ставила завдання покращити вентиляцію в корпусі, а не покращити охолодження процесора.  

Сенс тоді покращувати вентиляцію, як не заради нижчих температур? + зниження шуму.

Чи ти вважаєш, що там тараканчики задихаються від нестачі повітря, і автор вирішив провентилювати корпус?

Вентиляція і влаштовується задля зниження температури. 

Якщо уже пішло питання вентиляції і охолодження - то варто замінити кулєр на процику ,направивши потік потвітря на видув на задню стінку.

Не важливо який проц. Чи то Целерон чи і7  - якісне охолодження то є якісне охолодження.

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

"Я вважаю...", "ти думаєш..." -  це все наші догадки і припущення.

 

Хай дасть відповідь ТС! 

 

В мене на роботі лежить якесь чудо на і5 3470, все в пилюці, але сцуко працює безшумно і безвідмовно, без жодного натяку на перегрів.  

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

4 хвилин тому, Ukrainec сказано:

В мене на роботі лежить якесь чудо на і5 3470, все в пилюці, але сцуко працює безшумно і безвідмовно, без жодного натяку на перегрів

тому ти й даєш відповіді на подібні питання, а не задаєш їх.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

7 хвилин тому, Ukrainec сказано:

В мене на роботі лежить якесь чудо на і5 3470, все в пилюці, але сцуко працює безшумно і безвідмовно, без жодного натяку на перегрів

тому ти й даєш відповіді на подібні питання, а не задаєш їх.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...