Перейти до змісту

Груповий знімок (не всі в фокусі)


REDAKTOR

Рекомендовані повідомлення

Всім привіт.

 

Потрібна порада/підказка щодо групових знімків. Моя проблема — інколи не всі в фокусі.

Робити подібні фото доводиться не часто, а відтак ніяк не можу відпрацювати цей момент. 

 

Користуюсь Ніконом D5100, об'єктиви: базовий 18-55 і 35mm 1:1.8

Є зовнішній спалах.

 

Як я розумію, мабуть, недостатньо закривав діафрагму. 

Що ще може бути?

 

Наперед дякую за допомогу! :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  Щоб зробити якісний груповий портрет і отримати різкість по всій області кадру, потрібно або встановити діафрагму на показник 11-16, або правильно вибудувати фотографованих персон. Щоб обличчя всіх позуючих людей вийшли чіткими, а задній фон зберіг художнє розмиття, діафрагма повинна стояти на показнику 4, а люди зобов’язані побудуватися по невеликій дузі, яка трохи оточує фотографа. Хоча я зазвичай ставлю діафрагму приблизно на 7.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Дивлячись, який саме груповий знімок. Одне діло -четверо дівчаток в один ряд, і зовсім інше - сто весільних гостей на сходинках рагсу, що розтягнулись метрів на 10 в глибину. Але, в любому випадку, закриваєш діафрагму, і все повинно бути гуд. Ну і ще, не забувай, що більшість об"єктивів, особливо на відкритій діафрагмі, по краях кадру далеко не на стільки різкі, як по центру.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Дякую за допомогу! Вже завтра і спробую застосувати! :)

п.м. Йдеться зазвичай про 10-15 людей приблизно, зйомка у приміщенні, висока стеля.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

On 11/03/2016 at 03:00, YouRich сказано:

  Щоб зробити якісний груповий портрет і отримати різкість по всій області кадру, потрібно або встановити діафрагму на показник 11-16, 

 

це ви серйозно? 11-16 навіть для пейзажу не завди треба.

ТС -  в першу чергу треба ще враховувати  відстань до групи людей і діафграгму ставити в межах 4,5-6 має бути цілком достатньо при зйомці на відстані 3-4 метри

grip1.png

 

http://lightroom.ru/photomaster/1799-kak-poluchit-razmytyj-fon-na-fotografii-3-glavnyx-pravila.html

 

Пробуем. Симулятор зеркалки

Побалуйтесь с глубиной резкости и размытием фона, используя программу-симулятор от CameraSim.

Рекомендации:

  1. Включите галочку «штатив»
  2. Переведите режим на ручной или приоритет диафрагмы
  3. Меняйте комбинации параметров — расстояние, фокусное расстояние, диафрагма
  4. Жмите на «Сделай фото!», так как влияние значения диафрагмы на размытие фона фото, можно оценить только по результату. В видоискателе вы его не заметите.


Читать целиком:http://lightroom.ru/photomaster/1799-kak-poluchit-razmytyj-fon-na-fotografii-3-glavnyx-pravila.html

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

6 часов назад, madkot сказал:

це ви серйозно?

 

Та ні.

 

6 часов назад, madkot сказал:

4,5-6 має бути цілком достатньо при зйомці на відстані 3-4 метри

 

А якщо група з 50-ти чоловік і стоять вони в пять рядів? Чи знімок людей за столом, коли ближній до Вас сидить в 2-х метрах, а дальній в 10-ти? Типу свадьба чи екскурсія колег по роботі?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

7 годин тому, YouRich сказано:

 

Та ні.

 

 

А якщо група з 50-ти чоловік і стоять вони в пять рядів? Чи знімок людей за столом, коли ближній до Вас сидить в 2-х метрах, а дальній в 10-ти? Типу свадьба чи екскурсія колег по роботі?

 Ви смієтесь чи рельно вважаєте що можна знімати такі події іі щоб все було у фокусі і напевно щещо б всі у об'єктив дивились, так?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Чому можна, я знімаю, правда не завжди всі в фокусі получаються, але в об'єктив дивляться всі та ще й посміхаються)).

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

7 годин тому, YouRich сказано:

Чому можна, я знімаю, правда не завжди всі в фокусі получаються, але в об'єктив дивляться всі та ще й посміхаються)).

старатись можна,  це може виходити, але мені здається що для ТС краще не  гонитись за технічно досконалим знімком, а краще зосередитись на змісті фото.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ні, про вмістити 50 чоловік в кадр і всякого роду весільну зйомку, звісно, не йдеться))) 

Як я і писав, мова про 10-15 людей максимум. І, до речі, Ваші поради вже допомогли!!

Тому ще раз дякую усім, що відгукнулись! :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 час назад, REDAKTOR сказал:

Ні, про вмістити 50 чоловік в кадр і всякого роду весільну зйомку, звісно, не йдеться))) 

 

Коли я радив діафрагму 11-16, мова з вашої сторони ще не йшла про 10-15 чоловік, про це Ви уточнили пізніше. Для 10-15 чоловік вистачить 4-7, в залежності від компоновки групи.

 

1 час назад, REDAKTOR сказал:

І, до речі, Ваші поради вже допомогли!!

Тому ще раз дякую усім, що відгукнулись! :)

 

Будь-ласка.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...