Перейти до змісту

Основи програмування


FullTilt

Рекомендовані повідомлення

Всім дорого дня!
На форумі зареєструвався зовсім недавно, тому багато чого не знаю.
Хочу навчитись програмувати, але не знаю з чого почати.
Цікавить з чого починали програмісти, особливу увагу хотілось приділити на якісь школи, які існують в нас в Луцьку.
Інтернет портали, типу Javarush, Codecademy  - теж цікавлять.
Буду дуже вдячний за відповіді.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Програмування - це річ якій можно навчатись все життя. Тому все залежить скільки є часу для навчання. Якщо є можливість стати студентом і закінчити інститут на інженера-програміста це один шлях. Якщо нема 5 років в запасі, а хочеться вже - тоді самоосвіта найкращий варіант.
Варіантів багато - Інтернет, література, курси по конкретних напрямках, ну і власний комп'ютер для експеріментів це обов'язково.
Після навчання наступний етап - це практика і здобування досвіду. Дуже важливо почати працювати в команді - в стартапі, на фірмі джуніором чи просто на опенсорс проектах. Після цього професійний зріст і навчання будуть йти поряд.
І останнє - англійська мова. Її потрібно вчити весь час з самого початку. 
Успіхів!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Спробуйте пройти (також там є багато інших курсів)

http://courses.prometheus.org.ua/courses/Prometheus/CS50/2016_T1/about

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Щоб стати програмістом – потрібно навчитись думати як програміст. А цього на швидких курсах не навчать.

Саме тому переважна більшість народу, котрі не фанатіли від програмування в школі чи ВУЗі – програмістами не можуть стати навіть з часом. Не йде воно їм.

Але можна відносно швидко освоїти верстку чи тестування, почати працювати в колективі і поступово рухатися до мети.

 

Єдине чого варто остерігатися – фріланс. Ніколи ні за які гроші. Старт лише в нормальній компанії. Це дозволить навчитися писати якісний код, вкладатися в часові рамки, працювати в команді і дасть ще купу корисних бонусів, які ніколи-ніколи-ніколи ви не отримаєте сидячи вдома, пишучи гавно"софт" чи гавносайти.

Коли станете крутим розробником і в компанії стане тісно – треба знайти більшу компанію. І так до моменту, коли зрозумієте що досягли високого рівня та можете працювати в стартапах і створювати щось своє.

 

Доречі, ШАГ по напрямку програмування – хороший вибір. Там непогані викладачі і програма ніби теж нормальна. Гарно можна поєднати з основним навчанням чи роботою.

Головне то бажання та постійна самоосвіта. 

 

P.S.: обов’язково вільне володіння англійською. Самоосвіта має бути широка, програмування класно поєднується з економікою, управлінням, мистецтвом, психологією. ІМХО звичайно.

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти


Єдине чого варто остерігатися – фріланс. Ніколи ні за які гроші.

Я б не був таким категоричним. Фріланс допомагає отримати базу знань, концентрувати зусилля по пошуку потрібної інформації (див. гуглити те що потрібно). 
Єдине - це не повинно бути надто довго

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Єдине чого варто остерігатися – фріланс. Ніколи ні за які гроші.

Категорино не згоден. На фрілансі можна попасти в круту тіму (з крутим лідом і досвідченим CO) і шикарно вирости в професійному плані, плюс робота з людьми з інших куточків світу. Це дуже великий досвід і в невеликому місті працюючи на фірму його, можливо, ніколи не отримати.

Просто люба палка має 2 кінця. Зустрічаються як круті фрілансери так і криворукі. Але перших важко знайти, а ще важче найняти, бо на них величезний попит. Були випадки коли CО-проекта літав за сотні кілометрів, щоб переманити людину на проект(парт тайм, віддалено).

І, на жаль, не підуть вони на вітчизняну фірму працювати. Причина я думаю всім зрозуміла.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я б не був таким категоричним. Фріланс допомагає отримати базу знань, концентрувати зусилля по пошуку потрібної інформації (див. гуглити те що потрібно).

Самоосвіта і фріланс повязані але ну ніби ніхто в офісі гуглити незабороняє.

І повірте мені Соромітник знає що пише. І я повністю підтримую думку: "Ні в якому разі не починати з фріланса", якщо у Вас в думках розвиток.

Одиниці з людей здатні розпланувати свій час по проектам. (повірте їх у Вас буде не завжди 1). Спланувати поетапність розробки\тестування\впровадження

Хороший фрілансер це менеджер проекту і програміст в одній особі.

Тещо описали вище то звичайно фріланс штука позитивна. Але це потрібно мати початковий рівень. Впринципі ніхто особливо і не візьме Вас на фріланс без певного рівня знать.

Просто суть теми: "Почати програмувати" а не Фріланс чи ні :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

LSD, ну я загалом теж погоджуюсь з Соромітником.

 

Але фріланс дає хороший стрес, дає досвід дедлайнів, і т.д.

Самоосвіта цього не дасть.

Так, виходить криво частіше за все, але цей етап має право на життя на мою думку

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

 

Єдине чого варто остерігатися – фріланс. Ніколи ні за які гроші.

Я б не був таким категоричним. Фріланс допомагає отримати базу знань, концентрувати зусилля по пошуку потрібної інформації (див. гуглити те що потрібно). 

Єдине - це не повинно бути надто довго

 

Я думаю мався на увазі одиночний фріланс, коли таски і проект обговорюються самим програмістом напряму з клієнтом. Тоді фрілансер - і менеджер, і виконавець, і тестер - все в одному. Це підходить для невеличких проектів. Але якщо така людина попадає потім в тімку то тяжко піддається контролю і не розуміє координації з іншими. 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Єдине чого варто остерігатися – фріланс. Ніколи ні за які гроші.

Я б не був таким категоричним. Фріланс допомагає отримати базу знань, концентрувати зусилля по пошуку потрібної інформації (див. гуглити те що потрібно). 

Єдине - це не повинно бути надто довго

Я думаю мався на увазі одиночний фріланс, коли таски і проект обговорюються самим програмістом напряму з клієнтом. Тоді фрілансер - і менеджер, і виконавець, і тестер - все в одному. Це підходить для невеличких проектів. Але якщо така людина попадає потім в тімку то тяжко піддається контролю і не розуміє координації з іншими.

В такому контексті повністю згоден.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я не писав що немає крутих фрілансерів. Я писав що не можна з того починати. Практично всі до одного з тих крутих починали десь в командах.

В нас на ринку є два види фрілансерів: виходці з великих фірм і самоучки "всевмійки". Перших одиниці, других тисячі.

Перші є досвідченими спеціалістами, другі – переважно олені які мають за плечима багато років нікому не потрібного досвіду.

Другі можуть заробляти непогані гроші на якихось гавнопроектиках, але ніколи вони не зможуть працювати над великим складним проектом в команді.

Принаймні отакі розклади трапляються мені :) Постійно. Тому ми давно забили на найманих і "вирощуємо" своїх з бази чи навіть практично "нуля".

 

P.S.: я точно знаю :) що борда кішить "самородками", котрі за рік колупання в носі під відеоуроки "Спеціаліст" доросли до рівня працівників Google, але не хочуть туди йти бо то є рабство і система.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я не писав що немає крутих фрілансерів. Я писав що не можна з того починати. Практично всі до одного з тих крутих починали десь в командах.

В нас на ринку є два види фрілансерів: виходці з великих фірм і самоучки "всевмійки". Перших одиниці, других тисячі.

Перші є досвідченими спеціалістами, котрі виросли з компаній, другі – переважно олені які мають за плечима багато років нікому не потрібного досвіду.

Другі можуть заробляти непогані гроші на якихось гавнопроектиках, але ніколи вони не зможуть працювати над великим складним проектом в команді.

Принаймні отакі розклади трапляються мені :) Постійно. Тому ми давно забили на найманих і "вирощуємо" своїх з бази чи навіть практично "нуля".

 

P.S.: я точно знаю :) що борда кішить "самородками", котрі за рік колупання в носі під відеоуроки "Спеціаліст" доросли до рівня працівників Google, але не хочуть туди йти бо то є рабство і система.

 

Сорі, повністю підтримую на рахунок того що починати потрібно з компаній. Та і там не все буває гладко, не завжди адекватний лід може попастись, або тіма. Але якщо все гуд, тоді все залежить від тебе самого. Перший місяць два - пекло, коли взагалі не розумієш, що і до чого. Але згодом, якщо вдасться подолати цей період, ти вже починаєш вчитись сам і тоді починається саме цікаве.

А на рахунок фрілансу мені пощастило попрацювати з одним крутим девелопером (за місяць роботи з яким дізнаєшся більше ніж за рік самостіної). Але то як кажуть може бути один раз на все життя  :) і то якщо пощастить

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Тому ми давно забили на найманих і "вирощуємо" своїх з бази чи навіть практично "нуля".

 

P.S.: я точно знаю :) що борда кішить "самородками", котрі за рік колупання в носі під відеоуроки "Спеціаліст" доросли до рівня працівників Google, але не хочуть туди йти бо то є рабство і система.

Готовий підписатися і підтримую кожне слово :)

 

P.S. десь ТУТ скоро має вийти крутий курс по програмуванню(" Курс CS50 Гарвардського університету вважається найкращим курсом з основ програмування в світі і відтепер він буде доступний українською мовою.")

А крім того там вагон курсів які мене зацікавили і на які я викроюю час!

P.P.S.  ASEMBLER рулить, я до нього доберусь :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я почав вивчення програмування з Джави. Випадково натрапив на сайт Джавараш. Спочатку не сподобалось, зате потім зрозумів, що тут дуже багато задач, які автоматично перевіряються. Тобто тут можна здобути хороші практичні навички.

Перші 10 уроків безкоштовні, всього їх 40. Усім рекомендую спробувати.

реф. ссилка 

http://javarush.ru/user/reference/33654cb7-1e18-4026-abdc-d9c93f67cc9a

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 1 місяць потому...

Щоб стати програмістом Вам треба для початку мотивація, вона у Вас присутня.

Вивчайте Сі і потім хто зна куди занесе.

Якщо грошей шкода, то самоосвіта рулить.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

HWman,

Quote

Вивчайте Сі і потім хто зна куди занесе.

Я не впевнений, що в наш час треба починати вчитись з С. Одним з типів мотивації є отримання результату та спостереження того, що зроблена робота ще комусь потрібна. Вивчення С, це не найкоротший шлях, такий собі академічний.
Мені здається, що ось це непоганий підхід http://freecodecamp.com/
Це звичайно залежить від того що саме цікаво топікстартеру, але я б зараз вчив би що небудь з JavaScript, HTML, CSS, Java, C#, Python, PHP. Обов’язково англійську, Git.

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

23 hours ago, vvkit said:

JavaScript, HTML, CSS, Java, C#, Python, PHP

окромя html+css, на чому ще зі списку можна програмувати не розуміючи суті програмування ?

під програмуванням я маю на увазі саме програмування а не недолугий гавнокод яким сиплять усі неграмотні "разработчікі", особливо "веб-"

HWman мабуть хотів написати C++ а не C

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

11 hours ago, Соромітник said:

окромя html+css, на чому ще зі списку можна програмувати не розуміючи суті програмування ?

під програмуванням я маю на увазі саме програмування а не недолугий гавнокод яким сиплять усі неграмотні "разработчікі", особливо "веб-"

HWman мабуть хотів написати C++ а не C

 

Будь який перший код буде говнокодом. Все приходить з досвідом. Можна на PHP щось зробити поганеньке, потім можна його переробити з використанням якогось фреймвока, … при цьому подивитись як сам фреймворк зроблений.
На html+css теж можна наговнокодити добряче. :) Людина не почне відразу використовувати less, sass, керування пакетами, …
Коротше моя порада, купити/скачати книжку з PHP, та починати говнокодити, спілкуватись, а там буде більше інформації для прийняття рішення. :) Не забуваємо, що ми даємо пораду людині, а не шукаємо собі якісного співробітника. :)
Взагалі це від людини та її цілей залежить. Якщо є стійка асоціація програмування == гроші, то далі говнокоду мабуть не піде. А якщо програмування дійсно подобається, то є постійне бажання вдосконалюватись.
Не бачу різниці між С та С++ в якості стартової мови. Що перше що друге складно і досить обмежене використання зараз.
Судячи з того, що топікстартер не бере участь в обговоренні, бажання програмувати вже пропало. :)

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

16 хвилин тому, vvkit сказано:

Не бачу різниці між С та С++ в якості стартової мови. Що перше що друге складно і досить обмежене використання зараз.

Там нічого складного немає - мова як мова. Крім того, щоб програмувати мови недостатньо + ще треба знати різні математичні моделі для оптимального вирішення задач - а от це вже складніше значно.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

On December 10, 2015 at 8:57 PM, Соромітник said:

другі – переважно олені які мають за плечима багато років нікому не потрібного досвіду

 

On December 10, 2015 at 8:57 PM, Соромітник said:

я точно знаю :) що борда кішить "самородками", котрі за рік колупання в носі під відеоуроки "Спеціаліст" доросли до рівня працівників Google,

 

On February 15, 2016 at 9:59 PM, Соромітник said:

а не недолугий гавнокод яким сиплять усі неграмотні "разработчікі", особливо "веб-"

 

 

On December 10, 2015 at 8:57 PM, Соромітник said:

але ніколи вони не зможуть працювати над великим складним проектом в команді.

 

@Соромітник а ви працюєте програмістом? Скільки у вас років досвіду саме програмістом? на яким мовах пишете? якщо не секрет звичайно, просто цікаво

 

Якщо я правильно зрозумів ваша компанія пише шаблони та плагіни для WP, то в вас яким проектом рахується "великий та скрадний" що його ніколи, невер евер, не осилить переважна більшість фрілансерів?) 

 

В вас що не кожне друге повідомлення це або аля "вокруг одні говнокодери, олені тупіци самоучькі" або шось за фріланс, як він руйнує судьби і кар'єри)
 

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Silva, усе що я пишу – мій досвід співпраці з різними людьми. У вас є інший ? пишіть свою думку, доводьте, вказуйте приклади. Лише так можна будувати діалог.

А хвалитися досвідом, досягненнями чи проектами перед незнайоми людьми – то для невдах.

P.S.: давно переконався що "кількість років в чомусь там" це останній показник, за яким можна визначати рівень спеціаліста будь якої галузі.

UPD: якось так :) дерьмосайт.рф

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

On 03.12.2015 at 5:36 PM, FullTilt said:

Всім дорого дня!
На форумі зареєструвався зовсім недавно, тому багато чого не знаю.
Хочу навчитись програмувати, але не знаю з чого почати.
Цікавить з чого починали програмісти, особливу увагу хотілось приділити на якісь школи, які існують в нас в Луцьку.
Інтернет портали, типу Javarush, Codecademy  - теж цікавлять.
Буду дуже вдячний за відповіді.

Всі трохи відійшли від теми :)

 

Просто вчитись програмувати, проходити онлайн курси, ітд...  без конкретно окресленої цілі особливого результату не дасть.

Потрібно зосередитись на більш вужчому/конкретному напрямку, хочу робити те-то, і робити добре.

Коли нішу окреслено, значно легше визначитись з мовою+технологією  чи навпаки спочатку з технологією, а потім з мовою.     

Напрям, мову і технологію визначено - вчиш конкретно що обрав (курси, книжки, мануали...),намагаєшся використати на практиці...

Одним із важливих факторів практичне використання, без нього набуті знання досить швидко втрачаються.

Вирішенням невеликих задач ідеш до бажаного, в цей же ж час розширюється кругозір  все стае більш зрозуміле. 

Не проблема якщо з часом ти зрозумів що обрав не ту мову чи технологію, якщо базових знань і мислення не забракло дійти до такого висновку, перехід на інші мови/технології не проблема. 

 

Робити треба те що по душі, а робота і гроші спеціаліста знайдуть! 

 

Удачі.

  

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В 15.02.2016 at 21:59, Соромітник сказал:

HWman мабуть хотів написати C++ а не C

С/С++.

В 15.02.2016 at 22:13, case_l сказал:

HWmany потрібне c для Arduino

Не обовязково, Я коли зіткнувся з джавою чи пхп мені було не дуже складно там освоюватись, а все завдяки Сям. Шкода що закинув розвиватись далі...
Пора би знову братись, хочеться нормальної ЗП.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 4 тижня потому...

http://sergeyteplyakov.blogspot.com/2014/04/best-books-on-cnet.html

 

Якщо потрібне глибоке знання, то Ріхтер. Якщо познайомитись з мовою та платформою, то Троелсен.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...