Перейти до змісту

Супермісяць 28 вересня 2015 в 6:50


Oli

Рекомендовані повідомлення

28 вересня 2015 в 6:50

Супермісяць (по англ. SuperMoon) - це фаза повного Місяця (повний місяць), під час якого місячня куля в небі візуального виглядає набагато більше, ніж під час звичайних повень. Відповідно до вимірів НАСА, місячний диск збільшується приблизно на 15% і стає яскравішим приблизно на 30%.

Фізично в момент найбільшою Місяця наш супутник виявляється найбільш близько до Землі за останні 13 місячних місяців.

Відбувається дане астрономічна подія не так вже й часто - один раз 414 діб, тобто приблизно 1 раз на 14 місяців. І не всі суперповню однаково красиві. Наприклад, під час суперповню 2014го року диск нашого супутника виглядав крупніше, ніж це буде в 2015 році.

122904.jpg

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А ещё будет его затмение в эту же ночь :)

И даже увидеть можно, если не тучи...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Останній подібний випадок стався більше 30 років тому, в 1982 році, і наступний раз подібна комбінація трапиться лише в 2033 році.

Такі супер "криваві місяця" відбуваються раз в покоління.

поправка

За поточними розрахунками NASA, "кривава луна" розпочне свій "схід" в ніч на 28 вересня, в 3:00 11 хвилин за київським часом, і вона стане повністю червоною приблизно в 5:00 ранку, коли тінь Землі повністю закриє Місяць. Перші ефекти глядачі на Землі зможуть побачити трохи раніше, в 4:00 7 хвилин по Києву.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Починаючи з 4.30 і до 5.30 все було видно. Величезний, червоний, шкода що фотоапарата потужнього не маю.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Блін! Все пропустила!

Виглядала о 6.50 (як у назві теми) - нічого не побачила(

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Такої місячної ночі, за свої 47 з хвостиком років, я не пам'ятаю))) Видно було так, що при хорошому зорі, книжку читати можна було. Нагадало Пітерські білі ночі, років з 4 тому...Вражаюче видовище, жаль фотіка доброго не маю...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Приблизно о 5.40 я також згадав і вийшов на балкон подивитися, ледь-ледь роздер очі і я АХНУВ! реально червоний(ну щось біля того)такого ще не бачив.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...