Перейти до змісту

Різні питання (юридичні)


Рекомендовані повідомлення

Час від часу виникають різні питання юридичного характеру, які на окрему тему не тягнуть. Тому щоб не плодити дрібних тем, які будуть актуальні годину-другу, створюю цю. Користуйтеся, питайте-відповідайте, правил розділу "Юрисдикція" не забувайте.

Перше питання від мене:

Останнім часом все частіше бачу в новинах як даішники спиняють разом з представниками військкоматів, щоб виписати "на колєнкє" повістку чи навіть в Луцьку ловлять при отриманні закордонного паспорта. На під'їздах висять списки не-платників комунальних послуг.

Це нормально передавати особисті дані людини, отримані працівником державної чи приватної служби третій стороні чи взагалі виносити на загал? Це законно? Якщо незаконно, то які закони порушуються? Яке покарання за порушення цих законів?

Імхо, це порушення моїх конституційних прав, а саме недоторканності приватного життя. Що думають юристи?

п.с. Щоб в декого не підгоріли пукани, відразу прокоментую своє запитання: боргів по комуналці не маю, можу підтвердити сканом квитанції. Живу по місцю реєстрації і у військкоматі стою на обліку по місцю проживання.

Змінено користувачем nickel
  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 1 місяць потому...
  • Відповідей 388
  • Створено
  • Остання відповідь

Топ авторів теми

Де в чинному законодавстві України є визначення "спеціального" Закону і де написано що він може суперечити нормам Конституції України?

Чи ВРУ може прийняти будь-який Закон, назвати його спеціальним (і законодавчо не встановлено що це означає?)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Будь-який закон не може суперечити Конституції.

Спеціальним є Закон, який покликаний врегульовувати конкретні відносини, наприклад, закон про РРО. Його норми мають бути пріоритетними, якщо будуть якісь розбіжності з іншими законами.

zakon4.rada.gov.ua/laws/show/v0758323-08

Пункт 4.

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Yarchik

Мене цікавить Закон про ВЕЗ Крим http://zakon4.rada.g...ws/show/1636-18

який суперечить нормам Податкового Кодексу (зокрема в вересні скасовує реєстрацію платниками ПДВ з 01.06.2014 кримських підприємств - тобто заднім числом)

Змінено користувачем natalka)
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Непросте питання :) його треба задавати конституціоналістам :)

Так ото ж. Пишу заперечення на акт, основний аргумент, що Закон неконституційний...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 1 місяць потому...

Доброго дня.В мене таке питання.Чи зобов'язаний я відпрацювати 14 днів при звільненні за власним бажанням?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Маєш відпрацювати. АЛе якщо роботодавцеь згідний він тебе може раніше звільнити.

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Закон неконституційний...

Неконституційним він буде лише з моменту набуття чинності рішення Конституційного суду України, і лише з моменту набуття чинності, для прикладу така ситуація була з соцстандартами при уряді Тимошенко. Прийняли закони, півроку не платити допомоги на дітей, суд визнав неконституційним, виплати відновили, але за минулий період ніхто не повертав.

Маєш відпрацювати. АЛе якщо роботодавцеь згідний він тебе може раніше звільнити.

Радив би звільнятись за угодою сторін, ну якщо потрібна допомога по безробіттю) (якщо нещодавно нічого не змінилось).

Останнім часом все частіше бачу в новинах як даішники спиняють разом з представниками військкоматів, щоб виписати "на колєнкє" повістку чи навіть в Луцьку ловлять при отриманні закордонного паспорта.

На жаль, питання порядку вручення повісток не врегульоване належним чином, головне щоб вручались особисто Вам...

Змінено користувачем Roman_1984
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Маєш відпрацювати. АЛе якщо роботодавцеь згідний він тебе може раніше звільнити.

Радив би звільнятись за угодою сторін, ну якщо потрібна допомога по безробіттю) (якщо нещодавно нічого не змінилось).

Просто хочу поскоріше піти...А допомога не потрібна по безробіттю.

Змінено користувачем san4ez1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Просто хочу поскоріше піти...А допомога не потрібна по безробіттю.

Роботодавцю теж час потрібен, щоб Вам заміну знайти)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

На жаль, питання порядку вручення повісток не врегульоване належним чином, головне щоб вручались особисто Вам...

В мене немає претензій до військкомату, в мене претензії до міліції (ДАІ), до паспортистів, до ЖЕКівців, які розголошують мої особисті дані. Хоча й до військових є, мої дані здобуті незаконним шляхом. Як і де вручається повістка мені однаково.

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

в мене претензії до міліції (ДАІ), до паспортистів, до ЖЕКівців, які розголошують мої особисті дані.

А яким чином розголошують? І яке це має відношення до вручення повістки? Чи це 2 окремі питання?

ЗУ "Про захист персональних даних", ЦК - основні нормативні акти, які не дають права поширювати "персональні данні".

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Маєш відпрацювати. АЛе якщо роботодавцеь згідний він тебе може раніше звільнити.

можна і не відпрацьовувати а піти на лікарняний!!!

14 днів це не відпрацювання рахується, а просто потрібно попередити за 14 днів що ти звільняєшся і все, а ніякого відпрацювання немає!!!

  • +1 1
  • -1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

можна і не відпрацьовувати а піти на лікарняний!!!

Вау, ну на щастя, у нас не всі перебувають у стані перманентної болячки, щоб коли забажаєш на лікарняний йти)))

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А яким чином розголошують? І яке це має відношення до вручення повістки? Чи це 2 окремі питання?

ЗУ "Про захист персональних даних", ЦК - основні нормативні акти, які не дають права поширювати "персональні данні".

Це одне питання. Спиняє мене даішник, перевіряє документи і передає мої особисті дані військомим. Ті на коліні виписують мені повістку. Прихожу зробити закордонний паспорт, те саме - працівники ЦНАПу передають мої дані військовим. Жек - те саме.

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

nickel, напевно, трохи не так)

Зупиняє Вас даїшник, обов'язково на законних підстава, перевіряє Ваші документи, і тут, випадково, з'являється представник військомату, який саме Вам хотів вручити повістку, скориставшись таким "вдалим збігом обставин" він це і робить))) Десь так це виглядає...

Повістка за місцем проживання, місцем роботи та навчання в принципі має вручатись після встановлення особи, тобто після представлення Вами паспорту (посвідчення водія)... Які дії працівників військомату у випадку відсутності у Вас документів, або відмові їх пред'явити - ? В принципі обіцяють скоро електронну базу військовозобов'язаних, можливо, щось тоді зміниться... Але вкотре пишу - вже сто разів могли б це питання врегулювати...

Змінено користувачем Roman_1984
  • +1 1
  • -1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

nickel, напевно, трохи не так)

Зупиняє Вас даїшник, обов'язково на законних підстава, перевіряє Ваші документи, і тут, випадково, з'являється представник військомату, який саме Вам хотів вручити повістку, скориставшись таким "вдалим збігом обставин" він це і робить))) Десь так це виглядає...

Повістка за місцем проживання, місцем роботи та навчання в принципі має вручатись після встановлення особи, тобто після представлення Вами паспорту (посвідчення водія)... Які дії працівників військомату у випадку відсутності у Вас документів, або відмові їх пред'явити - ? В принципі обіцяють скоро електронну базу військовозобов'язаних, можливо, щось тоді зміниться... Але вкотре пишу - вже сто разів могли б це питання врегулювати...

Якраз так як я написав. Хочеться пофантазувати? Та будь-ласка.

  • +1 1
  • -1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Якраз так як я написав. Хочеться пофантазувати?

Це що було??????

"Передає Ваші персональні" дані це коли б даїшник кричав комісару (або телефонував і т.п.): "Вася, у нас тут Коля Пупкін, реєстраційний номер облікової картки такий-то, може йому повістку вручити тра?".

А робиться це так, що комісар абсолютно ніякого відношення до даївця не має, а просто "проходив повз".

Різницю бачиш? Якщо ні, я спробую ще ретельніше описати....

  • +1 1
  • -1 2
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 4 тижня потому...

Цікавить, чи є в Україні заборона на продаж бивня мамонта? Не виробів із бивня, а саме кусок не обробленого матеріалу.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 4 тижня потому...

Хочу увольняться с официальной работы,по собственному желанию, на работе еще не знают, у меня 0,5 ставки, я должна отработать 2 недели после оповещения начальства?Или меньше?Как вообще это делается?Я видела ответы выше, но у меня не полная ставка, возможно для меня что то по другому?

Змінено користувачем Arven Rivendell
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В статті 38 КЗпП немає залежності від ставки, тому вважаю що для Вас все так само як і для всіх.

Тут свіжий лист і коментар http://www.kadrovik....vaty-dva-tyzhni - почитайте.

На облік в центр зайнятості після звільнення збираєтесь ставати?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Для публікації повідомлень створіть обліковий запис або авторизуйтесь

Ви повинні бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити обліковий запис

Зареєструйте новий обліковий запис у нашій спільноті. Це дуже просто!

Реєстрація нового користувача

Увійти

Вже є акаунт? Увійти до системи.

Увійти



×
×
  • Створити...