Перейти до змісту

Windows і робота з SSD+HDD


Plum

Рекомендовані повідомлення

Перевстановлював сьогодні Windows на досить потужній машині (Core i7-4770, 32Gb DDR3-2133, SSD Samsung 840Pro 256Gb, HDD 3Tb і т.д.) і звернув увагу, що при завантаженні вінда, встановлена на SSD, всеодно щось активно шукає на вінті.

Провів експеримент. Відключаю HDD, засікаю час завантаження системи -- 19 секунд від натискання кнопки живлення до завантаження робочого столу. Підключаю HDD -- 46 секунд при всіх тих самих налаштуваннях, при чому вінт активно шуршить головами.

Файл підкачки в системі відключений, Temp поки що зберігається на SDD (буде на RAM drive), ніяких звернень до вінта теоретично бути не повинно.

Куди рити, щоб позбавити вінду поганої звички колупатись на вінті, коли це не потрібно?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Куди рити, щоб позбавити вінду поганої звички колупатись на вінті, коли це не потрібно?

Вінду ставив як? Хард був увімкнений в цей час? Чи вимкнений?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Увімкнений. Але ж для встановлення обирався SSD, так що ТЕОРЕТИЧНО вінда взагалі не мала б звертати увагу на HDD. До того ж, без HDD Вінда грузиться і нормально працює, значить нічого цінного там немає. Тим більше такого, щоб аж 27 секунд його читати.

Ставилась вінда з флешки, повністю чиста установка.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Куди рити, щоб позбавити вінду поганої звички колупатись на вінті, коли це не потрібно?

Вінду ставив як? Хард був увімкнений в цей час? Чи вимкнений?

Женя, думаєш вінда "прописала" щось на HDD?
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ДІйсно дивно.

Я коли вінду ставив на ССД, то у мене було 2 харда підключено.

І вінда із підключеними хардами грузилася 10-12 секунд. Може Трошки довше.

Конфіг був простішим.

і5 2500К 8 гіг озу. ССД 60 гіг. і 2 харда. 500 і 1тб.

думаєш вінда "прописала" щось на HDD

Є така думка.

можна спробувати вимкнути одну цікаву (та й не одну) опцію. "Дефрагментація при загрузці".

А і ще! Ми про яку вінду ведемо мову? 8(1) чи 10 уже, чи все ще 7-ка? Чи взагалі Серв 2012 ?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

мамку надо озвучить

по ходу у тебя ссд подключен к сата 2 разьему

у меня таже фигня

нету на мамке сата 3

и ссд винт работает на половину по своей скорости

заказал новую мамку

завтра буду пробовать

у меня про тестам ссд выдает 256 вместо заявленых 550

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

westboiuu, вибачте за запитання, яким боком, в данному випадку "мамка", якщо Plum писав=

Провів експеримент. Відключаю HDD, засікаю час завантаження системи -- 19 секунд від натискання кнопки живлення до завантаження робочого столу. Підключаю HDD -- 46 секунд при всіх тих самих налаштуваннях, при чому вінт активно шуршить головами.(с)?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

так що ТЕОРЕТИЧНО вінда взагалі не мала б звертати увагу на HDD

Ти не перший із такою траблою. Як виявляється.

Підозрюю, що через вінт у 3 тб. UEFI там всякі i GPT.

А є інший вінт? Не 3 тб. 500-ка якась чи ще щось?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

westboiuu, вибачте за запитання, яким боком, в данному випадку "мамка", якщо Plum писав=

Провів експеримент. Відключаю HDD, засікаю час завантаження системи -- 19 секунд від натискання кнопки живлення до завантаження робочого столу. Підключаю HDD -- 46 секунд при всіх тих самих налаштуваннях, при чому вінт активно шуршить головами.(с)?

я з якого дива я теж сруся з подібною проблемою

стоіть два вінта

е чим підказати

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Проблему вирішив, покуривши цей форум.

Якщо коротко -- проблема у створення точок відновлення системи. Відключив їх створення на вінті і все нормалізувалось.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

westboiuu, вибачте за запитання, яким боком, в данному випадку "мамка", якщо Plum писав=

Провів експеримент. Відключаю HDD, засікаю час завантаження системи -- 19 секунд від натискання кнопки живлення до завантаження робочого столу. Підключаю HDD -- 46 секунд при всіх тих самих налаштуваннях, при чому вінт активно шуршить головами.(с)?

я з якого дива я теж сруся з подібною проблемою

стоіть два вінта

е чим підказати

Дякую за відповідь.
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Якщо коротко -- проблема у створення точок відновлення системи. Відключив їх створення на вінті і все нормалізувалось.

Вони створювалися на Харді ? чи на ССД?

UPD

Дочитався.

Я так зрозумів, що точки відновлення ломилися туди, де найбільше місця. Оскільки на ССД швидкість афігєнна (коли харда нема) то цей порцес проходив непомітно. А коли підключений хард, то система шукає де найбільше місця, і пише їх туди. А швидкість в харда - програє. ТОму й затримка.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Варто виділити правильну відповідь гарним кольором, і назву теми додати слово " *ВИРІШЕНО* ".

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ги, я також з цим стикнувся 2 місяці тому :).

про SSD, і міфи доступно написано тут.

цитата:

"Когда у вас достаточно памяти, файл подкачки практически не используется, т.е. на срок службы диска это никак не повлияет. Но многие люди все равно отключают подкачку – мол, пусть система все в памяти держит, я сказал! В результате диспетчер памяти Windows работает не в самом оптимальном режиме (см. #4 тут).

В крайнем случае файл подкачки переносят на жесткий диск. Но ведь если вдруг памяти окажется недостаточно, вы только выиграете в производительности при наличии pagefile.sys на SSD!"

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

если вдруг памяти окажется недостаточно, вы только выиграете в производительности при наличии pagefile.sys на SSD!

Я собі славо уявляю ситуацію, коли 32 гігабайта виявиться недостатньо...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Додам свої 5 коп. Окрім того випадку який був у Вадіма, така поведінка може свідчити про проблеми з файловою системою, а так як вінда при старті пробує змонтувати всі доступні розділи на диску, то і виникають затримки

Вадім, а на хард певно торенти качаєш?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Вадім, а на хард певно торенти качаєш?

Підозрюю, що хард дєвствєнно чистий!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...