Перейти до змісту

Професії у галузі ІТ


Forever Autumn

Рекомендовані повідомлення

Привіт. Роблю підбірку на тему "Професії в айтішці" з описами основних обов*язків, може навіть з зарплатами? :)))) гггг.

Таким ОСЬ зразком з ресурсу ДОУ, проте нащо брати з ДОУ, якщо і на Волині є багато професійних, працьовитих та прекрасних спеціалістів в ІТ-шці, більшість з яких тусуються на Борді.

Поможіть)))

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Виглядати буде приблизно так:

Професія:

Основні обов*язки:

Повинен знати:

Мінуси:

Плюси:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

я б вніс простостого ІТ інженера ще

Системный администратор

в рабочие обязанности сисадмина может входить:

— Настройка аппаратного и программного обеспечения для стабильной работы; ???

— Конфигурирование серверов, отказоустойчивых решений, инфраструктурных элементов;

— Установка/инсталляция серверов/сервисов, модернизация существующих;

— Обслуживание офисной компьютерной техники;

— Написание серверного ПО;

— Тестирование аппаратного обеспечения; ????

— Настройка рабочих станций, сетей и сетевого оборудования (роутеры, модемы);

— Информационная безопасность;

— Организация резервного копирования;

— Организация удаленного доступа;

— Поддержка пользователей;

— Проведение закупок нового аппаратного и программного обеспечения.

Лишнє викреслив, це точно не обов"язки системного адміністратора. Слово системний - вже саме говорить що мова йде про систему, а не про окремий ПК кінцевого користувача.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Професія:

Спеціаліст технічної підтримки

Основні обов*язки:

Цілодобова технічна підтримка (в 20% випадків - моральна ^_^ ) користувачів онлайн та по телефону. Швидке приймання рішень в залежності від ситуації; далі - специфіка роботи в конкретній організації.

Повинен знати:

Базові знання мереж та SQL; впевнений користувач Windows\Linux(бажано)+офісні пакети; цільовий софт - як свої 5 пальців; граматика та правильна вимова.

Мінуси:

перша "лінія оборони"; ненормований графік роботи; порівняно невисока ЗП; "живе" спілкування з користувачами - зі всіма витікаючими.

Плюси:

ненормований графік інколи вилазить непоганими плюшками у вигляді вихідних та вільного часу; непоганий старт в ІТ - маєте можливість "спробувати" декілька різних областей роботи.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Професія:

Спеціаліст технічної підтримки

Основні обов*язки:

Цілодобова технічна підтримка (в 20% випадків - моральна ^_^ ) користувачів онлайн та по телефону. Швидке приймання рішень в залежності від ситуації; далі - специфіка роботи в конкретній організації.

Повинен знати:

Базові знання мереж та SQL; впевнений користувач Windows\Linux(бажано)+офісні пакети; цільовий софт - як свої 5 пальців; граматика та правильна вимова.

Мінуси:

перша "лінія оборони"; ненормований графік роботи; порівняно невисока ЗП; "живе" спілкування з користувачами - зі всіма витікаючими.

Плюси:

ненормований графік інколи вилазить непоганими плюшками у вигляді вихідних та вільного часу; непоганий старт в ІТ - маєте можливість "спробувати" декілька різних областей роботи.

друже - ти не правий. графік нормований і тим більше не цілодобове.

давай все ж таки виходити з позиції не як є у шарашкіних конторах, а як має бути

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

друже - ти не правий. графік нормований і тим більше не цілодобове.

давай все ж таки виходити з позиції не як є у шарашкіних конторах, а як має бути

= позмінна робота, СервісДеск 1го рівня (1st Level Support)

p.s. а може звідси злизати і не винаходити ще раз велосипед?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

СервісДеск 1го рівня (1st Level Support) - у вас теж SD імені Хуліта-Пакарда? :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

друже - ти не правий. графік нормований і тим більше не цілодобове.

давай все ж таки виходити з позиції не як є у шарашкіних конторах, а як має бути

Знаєте таке поняття, як "дедлайн"? По-нашому "аврал"? Ото-ж бо й воно. І, як би не хотілось, але інколи і цілодобове. Все залежить від сфери роботи організації.

Так, як "має бути" в Луцьку раз-два і нема. Наскільки я зрозумів, ТС хоче інфу напряму "з рук", а не з довідника спеціальностей та обов'язків.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

друже - ти не правий. графік нормований і тим більше не цілодобове.

давай все ж таки виходити з позиції не як є у шарашкіних конторах, а як має бути

= позмінна робота, СервісДеск 1го рівня (1st Level Support)

p.s. а може звідси злизати і не винаходити ще раз велосипед?

Ай нє. То забугорний байк, а нам треба волинський ровер :)) Тобто макисмально наближено до умов праці на Волині :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

СервісДеск 1го рівня (1st Level Support) - у вас теж SD імені Хуліта-Пакарда? :)

та принципи ІТІЛ пробують де треба і де не треба впровадити

друже - ти не правий. графік нормований і тим більше не цілодобове.

давай все ж таки виходити з позиції не як є у шарашкіних конторах, а як має бути

Знаєте таке поняття, як "дедлайн"? По-нашому "аврал"? Ото-ж бо й воно. І, як би не хотілось, але інколи і цілодобове. Все залежить від сфери роботи організації.

на змінних інженерів це не пливає

приходить 21:00 і на телефоні Мударат Сінх змінюється на Гіта Прадір і все

з цим строго

Ай нє. То забугорний байк, а нам треба волинський ровер :)) Тобто макисмально наближено до умов праці на Волині :)

згоден

пробувати натягнути стандарти колцентра на 100+ осіб на 4х людей то якось не здорово

але й дуже спрощувати не варто

краще вже нас рухати до байка, ніж байк до нас

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Описати так, аби люди не скзаали: шо це за Америка така, в нас такого немає. Але й бєспрєдєл не розводити.

Я потім буду писати те, що маю сама. А ви будете коригувати)))

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Блін народ, що за брєд ви тут розводити - ми говоримо про навчання так як має бути чи про те як по дебільному часто є?

чому треба обмежуватись волинськими реаліями - чи ви думаєте, що ніхто потім не вийде за межі області?

давайте писати так як має бути і відповідно до нормальних людських процесів, а не до реалій маленького містечка по типу Ковеля чи подібного, ок?,

а то навчите дурні всякої, а людина приїде у столицю і буде почувати себя як селюк у нормальній ІТ копанії.

кожен ІТ фахівець має виконувати строго свої функціональні обов"язки, і треба це все зводити до SLA - Service Level Agreement (угода про рівень якості обслуговування)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

друже - ти не правий. графік нормований і тим більше не цілодобове.

давай все ж таки виходити з позиції не як є у шарашкіних конторах, а як має бути

Знаєте таке поняття, як "дедлайн"? По-нашому "аврал"? Ото-ж бо й воно. І, як би не хотілось, але інколи і цілодобове. Все залежить від сфери роботи організації.

Так, як "має бути" в Луцьку раз-два і нема. Наскільки я зрозумів, ТС хоче інфу напряму "з рук", а не з довідника спеціальностей та обов'язків.

я знаю що таке дедлайн, а ви бачу плутаєте дедлайн із авралом.,

кожна задача має і може виконуватись у свої строки, тому і придумали поняття дедлайн - час і термін у який ЯКІСНО буде виконана задача по обслуговуванню кінцевого користувача.

а аврал - це те, що називають позаштатною ситуацією. це випадки, котрих у ІТішніків має бути мінімально мало.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

я знаю що таке дедлайн, а ви бачу плутаєте дедлайн із авралом.,

кожна задача має і може виконуватись у свої строки, тому і придумали поняття дедлайн - час і термін у який ЯКІСНО буде виконана задача по обслуговуванню кінцевого користувача.

а аврал - це те, що називають позаштатною ситуацією. це випадки, котрих у ІТішніків має бути мінімально мало.

Нехай буде так, вам з вашої башти видніше.

Мо заодно напишете свій варіант, якщо вже володієте інформацією? ;)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

я знаю що таке дедлайн, а ви бачу плутаєте дедлайн із авралом.,

кожна задача має і може виконуватись у свої строки, тому і придумали поняття дедлайн - час і термін у який ЯКІСНО буде виконана задача по обслуговуванню кінцевого користувача.

а аврал - це те, що називають позаштатною ситуацією. це випадки, котрих у ІТішніків має бути мінімально мало.

Нехай буде так, вам з вашої башти видніше.

Мо заодно напишете свій варіант, якщо вже володієте інформацією? ;)

Свій варіант чого саме написати?

Я не просто володію, а щодня працюю із заявками, котрі мають свій деддайн, строго визначений по пріоритетності та типу сервісів, які ми забезпечуємо. У мене в середньому щодня 15-25 активних заявок у черзі із різним кінцевим терміном виконання і різним типом складності та різного напрямку роботи. Тому я знаю, що кажу не на словах, а на досвіді. По кожній заявці і її виконанню формується результат, котрий вплива потім на зп.

Молодь треба привчати до системної роботи в ІТ,а не до роботи по типу шарашкіної контори, котрих у Луцьку 95%

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

я вже в енний раз впевнився, що support team упоротий по "самоєнімагу" :)

Перепрошую, це ви до чого і про що написали, розшифруйте будь ласка

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ви вже не в одній темі човпетеся, але до теми це ніякого відношення не має :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ви вже не в одній темі човпетеся, але до теми це ніякого відношення не має :)

Справді?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

брєд ви тут розводити - ми говоримо про навчання так як має бути чи про те як по дебільному часто є?

а далі щось невнятне

Вибач, але з боку воно так виглядає

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

брєд ви тут розводити - ми говоримо про навчання так як має бути чи про те як по дебільному часто є?

а далі щось невнятне

Вибач, але з боку воно так виглядає

Невнятне чи незрозуміле?

Дякую за комент, взяв до уваги.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Професія: Інженер-програміст групи супроводу ПЗ

Основні обов*язки: Підтримка, по необхідності корегування програмного забезпечення. Виконання поставлених задач по впровадженню ПЗ. Постійна модернізація інструментарного ПЗ для покращення якості роботи та реалізації нового функціоналу.

Повинен знати: Базове розуміння технологій Win систем\мереж\доменів.Розуміти логіку процедурного програмування. Вміти розібратися в чужих структурах коду. Розуміти специфіку платформи програмування (в конкретному випадку 1С). Бажано додатково знати якусь мову для реалізації додаткових функцій типу Javascript\VB script. Великим плюсом є вміння створювати зовнішні бібліотеки для специфічного функціоналу.

Мінуси: Необхідність отримувати чіткі правильні результати при досить розмитих постановках задач, через що багато часу йде на безпосереднє відлагодження з конкретними користувачами функціоналу. При цьому необхідно дотримуватися чітких дедлайнів.

Плюси: Практика рішення реальних задач. Швидко звикаєте до самоаналізу та постійного бажання спростити власну роботу автоматизувавши ряд процесів.

P.S. У нас цілодобова служба підтримки зі змінним графіком роботи, сам починав звідти. Хочу сказати одне, якщо Вам доводиться виконувати роботу в формально неробочий час тут чітко потрібно мати межу. Так може бути аврал і ви муситимете сидіти на роботі до ночі ... але якщо аврал через день, і він потребує додаткових витрат часу більше 1 години практично щодня то мабуть варто обговорювати гідну оплату такого режиму або введення чітких позмінних чергувань.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...