Перейти до змісту

Дорога смерті


madkot

Рекомендовані повідомлення

ми вважаємо наші дороги поганими - для ознайомлення пропоную матеріал про "Дорогу смерті" у Болівії

Дорога смерти в Боливии.

0_8e591_73453a20_orig.jpg

Я вот часто встречал упоминание об этой дороге в Боливии, видел фотографии, но мне почему то казалось, что там все немного приукрашено для остроты туризма и раскрутки места. Мол не так страшен черт как его малюют. Однако посмотрев ролик (ниже под катом) наверное заберу свои слова обратно. Это ж надо так, на ровном месте в 21 веке то ...

На этом участке протяжённостью около 70 километров, соединяющем Ла-Пас и Коройко, ежегодно разбивается больше 25 машин, гибнет 100—200 человек. Согласно одним источникам, дорога была построена в 1930-х годах парагвайскими заключёнными. Другие говорят, что здесь в 70-х годах прошлого века поработала американская строительная компания.

Дорога спускается с высоты 3,6 тысяч метров до 330 метров над уровнем моря. Здесь очень крутые склоны, скользкое и грязное покрытие. Местами на этой извилистой и чрезвычайно узкой «трассе» невозможно разъехаться двум машинам — нужно останавливаться, идти вперёд, разбираться и договариваться.

<a href="http://img-fotki.yan...62deb_orig.jpg" style="text-decoration: none; color: rgb(0, 115, 153); font-family: ProximaNovaRegular, Helvetica, sans-serif; font-size: 16px; letter-spacing: 0.159999996423721px; line-height: 22.3999996185303px; background-image: initial; background-attachment: initial; background-size: initial; background-origin: initial; background-clip: initial; background-position: initial; background-repeat: initial;" target="_self">0_8e5b5_b2b62deb_orig.jpg

Кстати, одно из местных дорожных правил предписывает водителю спускающегося автомобиля держаться внешнего края дороги, а приоритетное право проезда всегда у взбирающегося в гору транспорта. Кое-где и один грузовик умещается чудом, притом, что грузовики и автобусы — основной транспорт на «Дороге смерти».

0_8e5b4_547c81e7_orig.jpg

Но и это ещё не всё. Во время путешествия по этому «хайвэю» водителям приходится иметь дело с не самыми благоприятными метеоусловиями: прохладное плоскогорье Анд со среднемесячными температурами от 6 до 11 градусов Цельсия сменяется влажными джунглями Амазонки. Дорога тут не только узкая, но и очень, очень скользкая. Асфальтом покрыты лишь первые 20 километров пути, остальное — грязь и глина. И не забывайте, что автопарк Боливии — это очень старые и изношенные автомобили со стёртыми шинами.

0_8e5b6_1887c9b0_orig.jpg

Часто из-за густых туманов дорогу бывает видно лишь на несколько метров вперёд. И тогда надо двигаться очень медленно и аккуратно. Не только, чтобы не столкнуться со встречными — из-за тропических ливней часто бывают оползни, и кусок дороги может просто смыть. Вот он, рецепт смертельного страха.

0_8e5b7_2978c7fb_orig.jpg

Своё название дорога получила сравнительно недавно, в декабре 1999 года, когда автомобиль с восемью израильскими туристами упал в пропасть. Но это — не самая громкая авария на этой трассе. 24 июля 1983 года здесь в каньон упал автобус, в котором находилось больше ста пассажиров — на сегодняшний день это самое страшное ДТП за всю историю Боливии. Местные жители, если им приходится ехать через «дорогу смерти», молятся, чтобы доехать живыми. Ведь случись что, до ближайшего госпиталя ехать не один час. По всё той же дороге, кстати.

0_8e5b8_8dd95c0c_orig.jpg

Однако North Yungas Road — один из немногих маршрутов, соединяющих северную Боливию со столицей, поэтому его эксплуатация не прекращается, несмотря ни на что. С начала 1990-х годов смертельная опасность дороги сделала её популярной среди туристов достопримечательностью.

0_8e5b9_35cfbd52_orig.jpg

Многие приезжают сюда, чтобы поднять уровень адреналина в крови, спустившись по ней на внедорожнике или горном велосипеде, развивая на отдельных её участках до 80 км/ч. Возвращаются далеко не все. Но те, кто сумел проехать по ней и остаться в живых, сравнивают этот маршрут с покорением Эвереста. А обычные жители Боливии продолжают «покорять» эту дорогу каждый день.

0_8e5ba_4bc5e9eb_orig.jpg

0_8e5bb_92dc0d79_orig.jpg

0_8e5bc_6ca012a7_orig.jpg

0_8e5bd_6d592df0_orig.jpg

0_8e5be_adaa41de_orig.jpg

0_8e5a0_95fe60b5_orig.jpg

0_8e5a1_b8cd37de_orig.jpg

0_8e5a2_48a3c49d_orig.jpg

0_8e5a3_1755db0d_orig.jpg

0_8e5a4_a00e635a_orig.jpg

0_8e5a5_ab32da6e_orig.jpg

0_8e5a6_ef99f079_orig.jpg

0_8e5a7_5bba4aba_orig.jpg

продовження тут

Нас давно привчали до думки, що самі відчайдушні люди на світі - це росіяни. Мало того, є думка, що дороги в нашій країні такі, що їздити по них можуть тільки відчайдушні сміливці. Але факти цієї версії не підтверджують. Є на планеті місця, в яких люди настільки звикли до щоденного ризику, що відносяться до нього як до простої і прикрою буденності.

Найстрашніші дороги

Дві найбільш небезпечні дороги світу знаходяться в Бангладеш і Болівії. Обидві вони прокладені в горах, на них багато крутих поворотів, дуже складний рельєф і кепське покриття, стан якого важко контролювати через тропічного клімату, частих злив, значних перепадів температур і убозтва державної скарбниці. Відгуки про подорож по бангладеської «дорогою смерті» вкрай рідкісні, туристи по ній майже не їздять, це дуже вже ризиковано, навіть для любителів екстриму. Красотами звивистій траси з Коройко до столиці Болівії Ла-Паса приїжджі милуються частіше, знаючи, що гине на ній відносно небагато людей, «всього лише» сотня-дві щороку.

Значення траси Коройко - Ла-Паса для Болівії

Північна дорога смерті в Болівії є життєво важливою транспортною артерією цієї латиноамериканської країни. Заборонити її експлуатацію попросту неможливо, це єдина магістраль, по якій можна дістатися з міста Коройко, центру північної провінції Юнгас, до столиці. На всій її семідесятікілометровой протяжності вона йде похило, мінімальна висота над рівнем моря становить 330 метрів (майже 1100 футів), а максимальна перевищує 3600 метрів (12000 футів). Побудована дорога смерті в Болівії була в 30-ті роки двадцятого століття із залученням праці полонених парагвайців (тоді йшла Чакской війна).

У 70-ті вона була реконструйована фірмою із США, але роботи обмежилися асфальтуванням перших 20 кілометрів шляху. Вся інша дистанція позбавлена твердого покриття, і машини змушені їхати по глинистому грунту, який, розмокаючи, стає вкрай слизьким. Місцевість, на якій розташована дорога, знаходиться в безпосередній близькості від долини великої ріки Амазонки, що серйозно впливає на її стан. Розмоклий грунт нерідко обрушується прямо під колесами, і ніяка, навіть сама висока кваліфікація водія не може в цьому випадку запобігти катастрофи. Температура повітря також варіюється від тропічної спеки до високогірного холоду, що збільшує ймовірність ерозії.

Правила руху на «дорозі смерті»

Ширина полотна не перевищує 3 метрів 20 сантиметрів, і це створює суттєві проблеми для зустрічних потоків транспорту. Але рух в одному напрямку також дуже небезпечно, у самих вузьких місцях протектор на половину своєї ширини зависає над прірвою.

Перед кожним рейсом, а вони відбуваються багато разів щодня, і водій, і пасажири старанно моляться. Це допомагає, але не завжди.

Звичайні правила дорожнього руху тут не діють. Дорога смерті в Болівії виробила свій власний етикет, дотримуваний водіями під час зустрічей на ній. Пріоритетним правом володіє транспорт, що рухається вгору. У спірних ситуаціях обидві машини зупиняються, водії виходять і деякий час спілкуються між собою, з латиноамериканським холоднокровністю з'ясовуючи, кому потрібно здати назад, і наскільки, щоб роз'їхатися благополучно. Велика частина перевезень здійснюється тут досить старими автобусами і вантажівками, ці транспортні засоби мають чималими габаритами, а якщо врахувати їх неідеальний технічний стан і «лису» гуму, то можна зробити висновок про сміливість, яка доходить до нерозсудливості, притаманною місцевим автомобілістам, а також про їх високому професіоналізмі.

Звідки назва

До речі, своє страшне назву дорога смерті в Болівії отримала відносно недавно. До 1983 року, поки у прірву не зірвався автобус з сотнею пасажирів, її офіційне найменування звучало прозаїчно: «North Yungas Road».

Потім, в 1999 році відбулася ще одна велика катастрофа, вісім ізраїльтян загинули в впав з крутого схилу автомобілі, і цей нещасний випадок став відомий світовій громадськості.

Остови вантажівок, автобусів і зламані ними при падінні дерева видно з деяких точок траси, вони викликають у водіїв похмурі почуття, нагадуючи про численні жертви.

Похмура репутація дороги контрастує з прекрасними видами, що відкриваються з її врожай. Буйство тропічної зелені, як і багатство фарб, вселяють підступну і помилкову безтурботність. Часом цю дорогу називають коротко, одним словом: «смерть».

Туристичний рай. Або пекло

І все ж не тільки місцеві водії їздять по трасі Коройко - Ла-Пас. Дорога смерті вабить своєю небезпекою і красою пейзажів екстремальних туристів. Найбільш небезпечна ділянка з 2006 року можна об'їхати по додатково прокладеному відрізку шляху, але рух по старому маршруту не заборонено.

Звичайною справою вважається крос в групі велосипедистів з інструктором і мікроавтобусом, навантаженим допоміжним і запасним спортивним обладнанням. Перед виїздом кожен учасник пробігу підписує папір, в якій іспанською мовою заявляє про відсутність претензій у разі нещасливого результату. Чи не кожне падіння завершується фатально, але у випадку серйозної травми потрапити в місцевий госпіталь непросто. За постраждалим може виїхати машина медичної допомоги, але їй доведеться подолати все той же смертельно небезпечний шлях, і швидко це зробити неможливо. Але люди все одно ризикують, розвиваючи на спуску швидкість до 60 кілометрів на годину.

Дорога смерті, фото і враження

Кожна людина, їдучи в далекі країни, сподівається знайти в них щось своє. Одні залишають рідний дім, щоб тихо і комфортно відпочити, сидячи в шезлонгу біля ласкавого моря і насолоджуючись сервісом, в який «все включено». Інших цікавлять пам'ятки, експозиції музеїв і вишукана архітектура. Є навіть кулінарний туризм, яким захоплюються гурмани. Нічого цього на берегах Амазонки немає.

Чим приваблює туристів Болівія? Дорога смерті, фото із заднім планом у вигляді мальовничій прірви або остова зірвалася з обриву машини, атмосфера екзотики і смертельного ризику - ось що привозить на батьківщину мандрівник з далекої подорожі в цю південноамериканську країну.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

причому тут порівння наших доріг і їхніх ?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Хто дивиться Top Gear - про неї знає )

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Одразу видно пішохода. ;)

А чому не показати дороги Канади, США, Європи? Скучно?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Думаєте, після прочитаного в когось покращиться думка про наші дороги?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Одразу видно пішохода. ;)

А чому не показати дороги Канади, США, Європи? Скучно?

дякую Сергій, видно тебе так сильно триводить тема пішоходів, що просту тему намагаєшся перетворити у бодалку...

тема створена для ознайомлення, а не для приниження автомобілістів, котрі жаліються на дороги.

але головна суть у тому, що люди вимушенні користуватись саме такою, бо інших особливо немає.

причому тут порівння наших доріг і їхніх ?

читайте уважно, - тема для ознайомлення, а не для порівняння.

шановні автомобілісти - можете ставити мінуси темі. я не проти ))))

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ми вважаємо наші дороги поганими - для ознайомлення пропоную матеріал
дякую Сергій, видно тебе так сильно триводить тема пішоходів, що просту тему намагаєшся перетворити у бодалку... тема створена для ознайомлення, а не для приниження автомобілістів, котрі жаліються на дороги. але головна суть у тому, що люди вимушенні користуватись саме такою, бо інших особливо немає.
Тема саме схожа на те щоб сказати автомобілістам, щоб не скиглили на тему доріг, бо буває гірше.
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

дякую Сергій, видно тебе так сильно триводить тема пішоходів, що просту тему намагаєшся перетворити у бодалку... тема створена для ознайомлення, а не для приниження автомобілістів, котрі жаліються на дороги. але головна суть у тому, що люди вимушенні користуватись саме такою, бо інших особливо немає.
Тема саме схожа на те щоб сказати автомобілістам, щоб не скиглили на тему доріг, бо буває гірше.

взагалі то там і велосипедистів згадують на фото, але то таке .

;)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

зрітЄлі трЄбують показати дороги Швейцарії.................

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Top Gear

саме так, цікавий сюжет.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

https://www.youtube.com/watch?v=MfWQ_CBxj3c

Рекомендую до перегляду,одна з найцікавіших серій.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

читайте уважно, - тема для ознайомлення, а не для порівняння.

шановні автомобілісти - можете ставити мінуси темі. я не проти ))))

та я не проти цієї теми. Просто не треба було писати про порівняння з нашими дорогамИ)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

читайте уважно, - тема для ознайомлення, а не для порівняння.

шановні автомобілісти - можете ставити мінуси темі. я не проти ))))

та я не проти цієї теми. Просто не треба було писати про порівняння з нашими дорогамИ)

а де порівняння то? я не порівнював, а от ви бачу дуже активно.

це те ж саме, що якби я написав наступне: ми вважаємо себе розумними і виставив тему

Топ-30 людей с самым высоким уровнем IQ

ви теж будете порівнювати себе і цих людей?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

я, наприклад, не дивився/дивлюсь Топ Гір (причини писати не буду). Мені не лише цікаво, а й позноватєльно було прочитати перший пост.

ПС. Як то кажуть: якщо ти робиш якусь добру справу, і вона допомогла (позитивно) хоть одній людині - значить та справа ДОБРА! Імхо.

ПСС. "Народна мудрість": Зробиш добре діло, ще й ....

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Одразу видно пішохода. ;)

одразу видно автомобіліста ;)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ребята, причем здесь Боливия. В любой стране (горной) есть свои "Дороги сметрти" и Швейцария.

Кто ездил, например, по нашему Крыму, тот знает и то и другое. :)

Поэтому, тема для раздела Автопати, ну нах. Если как тема в Велопати по горам Боливии (vs горы Швейцарии) ну самое оно. :)

Нах нам Боливия в разделе Автопати??????? :_08:

Причем я и шофер и вело"танкист". :)

Шо хотел сказать автор темы в Автопати????????????????????? Может лучше в "знайдено в мережи".... "поток сознания" ...... "фото"..... :)

Вот вам Крым, ибн Швейцария или ибн Боливия (Дорога сметри) выберайте сами: :)

legend07.jpg

phoca_dorogi.jpg

road.jpg

crimeadorogi3.jpeg

1c0ffe7edc23.jpg

99378.jpg

1395835804_60536.jpg

%D0%B4%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%B3%D0%B0-%D0%BA%D1%80%D1%8B%D0%BC.jpg

%D0%B4%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%B3%D0%B0-%D0%BA%D1%80%D1%8B%D0%BC2.jpg

1404808703_707.jpg480x360.jpeg

vozhdenie-avtomobilya-po-gornym-dorogam-kryma-articles-166-0-w500.jpg

kremea_road_2.jpg

DSCF7184.jpg

01-doroga-v-gory.jpg

f32b846a296c96bbaa74e4573e1e8f11.JPG

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

madkot,

а де порівняння то? я не порівнював,

ти іздіваєсся?

ми вважаємо наші дороги поганими - для ознайомлення пропоную матеріал про "Дорогу смерті" у Болівії

хтось залогінився під твоїм логіном і зробив шкоду?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

madkot,

а де порівняння то? я не порівнював,

ти іздіваєсся?

ми вважаємо наші дороги поганими - для ознайомлення пропоную матеріал про "Дорогу смерті" у Болівії

хтось залогінився під твоїм логіном і зробив шкоду?

ні, я хочу почути де саме порівняння? невже у після слова "ознайомлення"?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я канєшна не філолог, але, як на мене, фраза, в якій спочатку щось стверджується, а потім пропонується ознайомитись з аналогом цього ствердження, це саме що не є порівняння, ким би там собі не прикидався. :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.


Hosting Ukraine
AliExpress WW


×
×
  • Створити...