Перейти до змісту

Потрібна порада


MrVes

Рекомендовані повідомлення

Вітаю.

Склалась банальна, але дурна ситуація і я не бачу адекватного варіанту виходу з неї.

Суть полягає в тому, що сусід з 2-го поверху курить на балконі, а дим потрапляє через вікно до мене на 3-й. Окрім того, що я сам кинув палити і цей запах для мене є дуже неприємним, то дим найбільше потрапляє вікно до дитячої кімнати зі всіма витікаючими наслідками. Говорити про те, що розмови з ним та аргументація не дають результату буде зайвим.

Прошу прокоментувати чи існують правові методи впливу.

Дякую.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

затопи його зверху :)

а якщо серйозно, то навряд чи "існують правові методи впливу", так як під закон про заборону паління цей випадок не потрапляє. сподіватись залишається лише на совість, якщо така є.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ЗгідноЗ А К О Н У К Р А Ї Н И "Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення" N 5460-VI ( 5460-17 ) від 16.10.2012.

Введено поняття "громадське місце"- частина (частини) будь-якої будівлі, споруди, яка доступна або відкрита для населення вільно, чи за запрошенням, або за плату, постійно, періодично або час від часу, в тому числі під'їзди, а також підземні переходи, стадіони;

Паління заборонене:

Забороняється куріння тютюнових виробів, а також електронних

сигарет і кальянів:

1) у ліфтах і таксофонах;

2) у приміщеннях та на території закладів охорони здоров’я;

3) у приміщеннях та на території навчальних закладів;

4) на дитячих майданчиках;

5) у приміщеннях та на території спортивних і

фізкультурно-оздоровчих споруд та закладів фізичної культури і

спорту; { Підпункт 5 частини другої статті 13 набирає чинності з

17.06.2012 року згідно із Законом N 4844-VI ( 4844-17 ) від

24.05.2012 }

6) у під’їздах житлових будинків;

7) у підземних переходах;

8) у транспорті загального користування, що використовується

для перевезення пасажирів;

9) у приміщеннях закладів ресторанного господарства;

10) у приміщеннях об’єктів культурного призначення;

11) у приміщеннях органів державної влади та органів

місцевого самоврядування, інших державних установ;

12) на стаціонарно обладнаних зупинках маршрутних

транспортних засобів.

{ Частина друга статті 13 в редакції Закону N 4844-VI ( 4844-17 )

від 24.05.2012 }

Забороняється, крім спеціально відведених для цього місць,

куріння тютюнових виробів:

1) у приміщеннях підприємств, установ та організацій усіх

форм власності;

2) у приміщеннях готелів та аналогічних засобів розміщення

громадян;

3) у приміщеннях гуртожитків;

4) в аеропортах та на вокзалах.

По суті балкон його квартири не являється громадським місцем та куріння там не заборонено.

Пробуй все таки домовитися

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Закупорити вікна на ту сторону на максимум тиждень. Розмістити щось із дуже неприємним запахом. Через 1-3 дні сусід сам прийде домовлятися.

Юридично навряд.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

в правовому полі навряд чи вдасться вам вирішити таке досить не просте, але актуальне питання. коли домовитись по-людськи і знайти порозуміння не вдається, а стосунки переходять в однозначну конфронтацію, то письмові звернення у ЖЕК та до дільничого міліціонера гірше вже не зроблять...

P.S. а якщо сусід рідкісна сволота, то "народну мудрість" - "трудно собирать выбитые зубы сломанными пальцами" ніхто не відміняв, хоча хочеться щоб здоровий глузд все-таки переміг.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

"народну мудрість" - "трудно собирать выбитые зубы сломанными пальцами" ніхто не відміняв

--

супер порада, адже ТС питав

чи існують правові методи впливу

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Власник квартири може вимагати усунення будь-яких порушень його права! Тобто теоретично Ви маєте повне право подати “негаторний” позов про усунення порушень Вашого права користуватися житловим приміщенням, вказавши, що тютюнний дим який надходить у квартиру істотно порушуэ Ваше дане право.

Що робити, якщо курять на балконі?

  • Перше, що можна зробити: викликати дільничого міліціонера – хоча б для того, щоб зафіксувати факт Вашого звернення, ну і теоретично спробувати через дільничного отримати обьяснения.

  • Основна проблема для такого позову полягає в доведенні факту надходження тютюнового диму у Вашу квартиру. Теоретично можна спробувати замовити експертизу в органах санепіднагляду, але з практичної точки зору, уявити, як експерт сидить і чекає на Вашого сусіда з сигаретою важкувато…

  • Можна спробувати написати колективну скаргу на сусіда.

http://www.reaction....mozhna-chi-zas/

Як на мене, перший пункт потенційно самий простий та ефективний з правових.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

P.S. а якщо сусід рідкісна сволота, то "народну мудрість" - "трудно собирать выбитые зубы сломанными пальцами" ніхто не відміняв, хоча хочеться щоб здоровий глузд все-таки переміг.

Хе хе.

Це перше, що прийшло в голову, але ж ми європейська країна ... тому залишимо мордобій як останній засіб )))

Закупорити вікна на ту сторону на максимум тиждень. Розмістити щось із дуже неприємним запахом. Через 1-3 дні сусід сам прийде домовлятися.

Живу в 9-поверхівці, уявляю скільки сусідів буде мене зранку чекати біля машини ....

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Живу в 9-поверхівці, уявляю скільки сусідів буде мене зранку чекати біля машини ....

Скіки там тих людей :) ... максиимум 3-4 балкона поруч ... і зних на розборки прийде 0-2, мона домовитися :)

Ну можна для певності і направленої дії вниз: раз на пару днів "випадково" перекидати, яке небудь відерце з дрібною "сільодкою", чи чимось на кшталт цього...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Щоб не відкривати нову тему,напишу тут...жили ми щасливо(3 хати сусідні) поки не появився в нас новий сусід якій завів 2-3 свинок....які пахнуть так що особисто в мене в хаті хочеться рвати..даже якщо вікна стоять на мікроциркуляцію...іншим (боковим сусідам) в хатах як такого запаху не має...але вийти і в вечері посидіти важко при таких ароматах....коли я перший раз йому зробив зауваження(початок весни) він сказав що все якось там вирішить...змін нема ніяких....під час останніх спекотних днів моя мама спробувала йому пояснити що запах вже нетерпимий...навіть ноччю неможна відкрити вікно...він наробив крику,після чого послав всіх наху.....кричав визивайте санстанцію...і пішов...От і прошу поради як з таким неадекватом вирішити проблему...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

кричав визивайте санстанцію

Так і робіть, хай зроблять аналіз води з криниці(якщо є) - відсотків 90, що вода буде забруднена(не факт що хрюканами, але...)

В мене теж сусідоньки в фермери записались - типове хохлобидло, свині-сморід-криниця за 2 метри від нового хліва, повбивав би : ))), але я добрий, максимум потрую ту живність, як натхнення буде.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

нє в мене криниці нема...так і думав визвати їх + представників самооборони а то внього точно є якісь звязки там ...бо він би не кричав так гордо

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

користуючись тим шо зверху можна по стелі трохи погупати. покурив сусід вдень - потанцював йому ввечері. може якісь асоціації виникнуть.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

користуючись тим шо зверху можна по стелі трохи погупати. покурив сусід вдень - потанцював йому ввечері. може якісь асоціації виникнуть.

Ага купити дітям іграшковий боулінг =)

Щоб не відкривати нову тему,напишу тут...жили ми щасливо(3 хати сусідні) поки не появився в нас новий сусід якій завів 2-3 свинок....які пахнуть так що особисто в мене в хаті хочеться рвати..даже якщо вікна стоять на мікроциркуляцію...іншим (боковим сусідам) в хатах як такого запаху не має...але вийти і в вечері посидіти важко при таких ароматах....коли я перший раз йому зробив зауваження(початок весни) він сказав що все якось там вирішить...змін нема ніяких....під час останніх спекотних днів моя мама спробувала йому пояснити що запах вже нетерпимий...навіть ноччю неможна відкрити вікно...він наробив крику,після чого послав всіх наху.....кричав визивайте санстанцію...і пішов...От і прошу поради як з таким неадекватом вирішити проблему...

Заведіть бджіл. Вулики зі сторони сусіда ... Прийде сваритись .. путьовку туди ж куди Вас послав. ну але то дальня перспектива на наступне літо.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...