Перейти до змісту

Економічні новини Волині одним рядком


jack74

Рекомендовані повідомлення

Волинь отримає $200 тис. від Японії

Волинь отримає грантову допомогу від уряду Японії в розмірі $200 тис.

Про це повідомляє Еспресо.TV, з посиланням на слова керівника Волинського регіонального центру з інвестицій та розвитку Держінвестпроекту Ярослава Банери.

Банера на цьому тижні організував офіційну зустріч керівника програми "Кусаноне" Посольства Японії в Україні Андрія Бучнева з місцевою владою Луцька з керівниками медичних закладів області. Керівник Волинського РЦІР зазначив, що за результатами зустрічі було вирішено надати міжнародну технічну допомогу області у сфері перинатальної медицини та енергозбереження регіону на загальну суму понад 200 тис. дол. Також були визначені об'єкти, які отримають гранти та узгоджено подальші кроки спільної реалізації проектів на Волині. Крім того, Банера зазначив, що уряд Японії в 2011 році за сприяння Волинського регіонального центру з інвестицій та розвитку вже надавав фінансову допомогу Луцькій станції швидкої медичної допомоги.

по темі: що то таке "ҐРАНТОВА ДОПОМОГА ПО ПРОЕКТАХ ЛЮДСЬКОЇ БЕЗПЕКИ ПРОГРАМИ «КУСАНОНЕ»"

ҐРАНТОВА ДОПОМОГА ПРОЕКТАМ ЛЮДСЬКОЇ БЕЗПЕКИ «КУСАНОНЕ»

Міністерство Закордонних Справ Японії

ОФІЦІАЛЬНА ДОПОМОГА РОЗВИТКУ

ПЕРЕДМОВА

Запропонована Урядом Японії програма фінансової допомоги для проектів розвитку призначається для задоволення різноманітних потреб країн, що перебувають у стані розвитку. Ця програма, яка також відома як «програма Кусаноне», сприяє проектам, що пропонуються різними організаціями, як неурядовими організаціями, так і місцевими державними організаціями. Програма Кусаноне набула високого рейтингу завдяки тому, що вона забезпечує гнучке та швидке сприяння основним проектам розвитку.

Тут описано в загальних рисах завдання, необхідні процедури та інші вимоги для отримання допомоги по програмі Кусаноне.

МЕТА

За програмою Кусаноне безвідплатна фінансова допомога надається неурядовим організаціям, лікарням, початковим школам, науково-досліджувальним інститутам та іншим неприбутковим організаціям з метою надання допомоги задля здійснення проектів розвитку цих організацій.

Наявність коштів програми Кусаноне у кожній окремій країні забезпечується Офіційною Допомогою Розвитку (ОДР) разом із новітніми видами співробітництва, що впливатимуть на добробут суспільства.

ПОТЕНЦІЙНІ ҐРАНТООДЕРЖУВАЧІ

Будь яка некомерційна організація може стати одержувачем програми Кусаноне. Єдина вимога – це повинна бути неприбуткова організація, що виконує основні проекти розвитку.

Приклади потенційних реціпіентів допомоги: місцеві та міжнародні неурядові організації (незалежно від громадянства), лікарні, початкові школи, науково-досліджувальні інститути та інші неприбуткові організації.

СФЕРА ПРОЕКТІВ

1) Всі проекти розвитку малого маштабу мають право на фінансування за програмою Кусаноне. Однак особлива увага буде приділятися у таких сферах:

• ПЕРША МЕДИЧНА ДОПОМОГА

• ПОЧАТКОВА ОСВІТА

• НАДАННЯ ДОПОМОГИ ПРОШАРКУ НАСЕЛЕННЯ, ЩО ТЕРПИТЬ НУЖДУ

• СУСПІЛЬНИЙ ДОБРОБУТ

• НАВКОЛИШНЄ СЕРЕДОВИЩЕ

Кілька прикладів (неповний список) пріоритетних проектів:

• РЕМОНТНО-ОЗДОБЛЮВАЛЬНІ РОБОТИ ТА ПОСТАЧАННЯ ОБЛАДНАННЯ ПОЧАТКОВИМ ШКОЛАМ

• РЕМОНТНО-ОЗДОБЛЮВАЛЬНІ РОБОТИ ТА ПОСТАЧАННЯ МЕДИЧНОГО ОБЛАДНАННЯ ЛІКАРНЯМ

• РОЗРОБКА РОДОВИЩ

• ПРОФЕСІЙНЕ НАВЧАННЯ ДЛЯ ІНВАЛІДІВ

Також, особлива увага приділяється проектам по залученню жінок до суспільно-корисної діяльності.

2) У кожній окремій країні пріоритетні сфери можуть визначатись Посольством Японії, відповідно до потреб розвитку цієї країни.

ГРОШОВІ КОШТИ

Кошти програми Кусаноне надаються після дослідження та оцінки кожної заявки на щорічній проектній основі.

Відносно суми допомоги на кожний окремий проект просимо консультуватись із економічним відділом Посольства Японії в Україні.

Потенційний заявник має взяти до відома те, що наступні статті бюджета не можуть фінансуватись: заробітна платня, дорожні та повсякденні витрати, інші адміністративні та поточні витрати організації-реципієнта допомоги.

ЯК ПОДАТИ ЗАЯВКУ НА ОТРИМАННЯ ҐРАНТУ

Якщо Ваша установа погоджується з вищезазначеними умовами та Ви бажаєте стати одержувачем програми Кусаноне, тоді потрібно направити заповнену аплікаційну форму до Посольства Японії.

Аплікаційні форми та додаткову інформацію про програму Кусаноне Ви можете знайти на сайті Посольства Японії в Україні http://www.ua.emb-japan.go.jp або зателефонувавши в Посольство (дні та години прийому: понеділок - п'ятниця з 9:00 до 12:30, тел. (38-044) 490-55-00, факс (38-044) 490-5502, e-mail: [email protected]).

До заявки мають додаватися деталізований бюджет проекту, генеральний план, технічно-економічне обґрунтування проекту та, при наявності, проспект та копія статуту Вашої установи.

Будь ласка, принесіть або відправте заповнену заявку та інші необхідні документи в Посольство Японії. В зв'язку з тим, що у нас може виникати потреба в додатковій інформації, вельми важливо аби Ви вказали Ваш контактний телефон та адресу.

При поданні анкет майте на увазі наступне:

1) Відбираючи проекти для фінансування Уряд Японії віддає перевагу важливим та довгостроковим проектам. Найпершим та найголовнішим є те, що Ви маєте переконати Посольство у тому, що Ваша установа здатна правильно керувати довгостроковими проектами розвитку. Докладно опишіть досягнення Вашої установи, які обов'язково будуть прийняті нами до уваги.

2) Як згадувалось вище, Уряд Японії не може надавати кошти для виплати заробітної платні та покриття іншіх поточних витрат. Отже, управління проектом повинно фінансуватись Вашою установою. Аби запевнити Посольство в Вашій спромозі керувати проектом, Ви маєте довести, що Ваша установа має достатньо коштів для покриття поточних витрат.

3) Всі статті бюджету проекту мають бути підтвердженні кошторисом витрат, щоб ми могли фінансувати їх. Ви маєте подати кошторис від трьох різних постачальників. За деяких умов (наприклад, при кризових ситуаціях або якщо є тільки один постачальник) Посольство може відмовитись від вимоги про трьох постачальників.

ПРОЦЕДУРИ ЗАТВЕРДЖЕННЯ

Уряд Японії отримує занадто багато заявок на отримання допомоги. Тому, після детального вивчення проектів кошти надаються тільки найбільш придатним із них.

Після того як анкета та додаткові документи поступають в Посольство Японії, процедура розгляду проходить наступним чином:

1) Дослідження проекта: після того, як заявка надійде до Посольства проект вивчається співробітниками Посольства, при цьому особлива увага приділяється меті проекту, його соціально-економічному впливу та вартості. На цих засадах будуть відібрані потенційно придатні проекти для отримання безвідплатної допомоги.

2) Відвідування місця розташування: співробітник Посольства відвідує місце розташування обраного проекту, після чого буде прийнято рішення про надання або ненадання безвідплатної допомоги.

3) Контракт про надання безвідплатної допомоги: Посольство Японії та установа-реципієнт підписують контракт про надання безвідплатної допомоги. В контракті вказують: назву, мету та опис проекта, назву установи-реципієнта, пункт про цільове використання коштів, а також точно визначену суму кошт, що надаватимуться в рамках проекту.

4) Виплата грошових коштів: Установа-реципієнт повинна заключити контракти на придбання товарів та/або послуг з відповідними постачальниками. Контракти ретельно вивчаються Посольством Японії з метою перевірки припустимості цін та бюджету. Після ухвалення цін та одержання підписаного прохання про оплату від установи реципієнта, Посольство виділяє грошові кошти.

5)Виконання проекту: Безвідплатна допомога має бути використана належним чином та виключно для придбання товарів та/або послуг, необхідних для виконання задтвердженого проекту. Після надання грошових коштів передбачається своєчасний початок виконання проекта згідно із погодженим графіком.

Посольство Японії може вимагати від організації-отримувача Попередній Звіт під час імплементації проекту. Остаточний Звіт необхідно подати після завершення імплементації всіх проектів. Разом з Остаточним Звітом мають подаватись також фінансовий звіт та квитанції, що показують як були використані кошти.

НЕОБХІДНІ УМОВИ

1)Отримані кошти мають використовуватися виключно в рамках виконання проекту. Посольство Японії залишає за собою право призупинити надання допомоги у разі, якщо кошти будуть використовуватись для інших, не передбачених проектом цілей.

2) Бажано, щоб установа-отримувач відкрила окремий банківський рахунок для виконання проекту в цілях полегшення проведення аудиторських перевірок Посольством Японії або його представниками.

3) Незалежно від дати початку виконання проекту, кошти на безвітплатну допомогу надаються до 31 березня (кінець фінансового року в Японії).

4) Якщо установа-отримувач вважає за необхідне удосконалити план проекту з непередбачених обставин, то вона має проконсультуватись з Посольством та погодити зміни.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

це 2 млн грн!!!! а чи дійсно вони дійдуть до адресатів і принесуть користь? сподіваюсь що так...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 10 місяців потому...

навіть не подумав би, що в Луцьку є масове виробництво вишиванок! Думав, що на ринку то все - китай...

Микола Романюк ознайомився з виробничими потужностями підприємства “Едельвіка”

30.04.2015

Продукція підприємства “Едельвіка” користується значним попитом як в Україні, так і за її межами. Приємно, що підприємство знаходиться на території нашого міста. Це сучасне виробництво з використанням новітніх технологій та обладнання. Асортимент продукції широкий, від виготовлення тканин та домашнього текстилю до пошиття одягу, вишиванок. Варто зазначити, що у вбрані використовують як традиційні народні мотиви та орнаменти, так і сучасні тенденції.

На підприємстві “Едельвіка” не зупиняються на досягнутому і постійно намагаються зростати. Нещодавно тут відкрили новий сучасний цех.

І от сьогодні ознайомитися з роботою підприємства та поспілкуватися з колективом завітав міський голова Микола Романюк.img_2114_novyy_razmer.jpgimg_2148_novyy_razmer.jpgimg_2157_novyy_razmer.jpgimg_2180_novyy_razmer.jpgimg_2184_novyy_razmer.jpg

Голова правління ПрАТ “Едельвіка” Юрій Переходько розповів, що підприємство намагається активно розвиватися. Зараз проходить розширення виробничих приміщень. За його словами, на підприємстві впроваджують енергозберігаючі заходи та дбають про екологію. Тут встановлені сучасні німецькі котли та діє сучасна очисна система. Змонтовано й систему рекуперації тепла, яка, за словами Юрія Переходька, дає можливість у зимовий період майже не застосовувати централізоване опалення на обігрів швейних цехів.

Продемонстрував присутнім Юрій Переходько й сучасний швейний цех, який нещодавно відкрили, у планах - відкрити ще один такий цех.

Він наголосив, що нині на підприємстві працює близько 200 працівників. Для персоналу створюють належні умови праці. Після завершення будівельних робіт на підприємстві діятиме їдальня, обладнано сучасну роздягальню тощо.img_2229_novyy_razmer.jpgimg_2243_novyy_razmer.jpgimg_2292_novyy_razmer.jpgimg_2320_novyy_razmer.jpg

Ознайомився міський голова Микола Романюк й з тим, як роблять вишивку на полотні. Юрій Переходько розповів, що тут встановлено японське обладнання з сучасним програмним забезпеченням, яке дає можливість наносити різні візерунки.img_2096_novyy_razmer.jpgimg_2333_novyy_razmer.jpg

На підприємстві намагаються створювати різноплановий одяг. Намагаються застосовувати сучасні тенденції та орієнтуватися на молодь. За словами заступника голови правління підприємства “Едельвіка” Євгенії Переходько, люди старшого віку без проблем одягають вишиванки, а от для молодих людей намагаються створювати сучасні орнаменти. Зокрема, тут є сорочки сучасного покрою з вишивкою, футболки з тризубом чи портретами відомих українців тощо.

Міський голова Микола Романюк подякував керівнику підприємства Юрію Переходьку та колективу за гарну роботу. “Ваша праця — це мистецтво. Підприємство є не лише гордістю Луцька і Волині, а й всієї України. Я був приємно вражений побаченим. Тут встановлено сучасне обладнання. Я останній раз на такому виробництві був ще на Луцькому шовковому комбінаті. У вас хороший керівник та гарна команда. Продукція користується попитом на ринку, адже вона - якісна. Нині вишиванка дуже популярна. Ваша продукція є пропагандою національної культури і звичаїв”, - наголосив він.

Наголосив Микола Романюк й на важливості використання сучасних енергозберігаючих технологій та створення комфортних умов праці для робітників. За його словами, тут усе на належному рівні й іншим підприємствам треба переймати досвід.

img_2331_novyy_razmer.jpgimg_2364_novyy_razmer.jpgimg_2365_novyy_razmer.jpgimg_2378_novyy_razmer.jpgimg_2383_novyy_razmer.jpgimg_2388_novyy_razmer.jpg

Відділ інформаційної роботи міської ради

(777904, 777946, 724727, 720665)

(по посиланню на сайті набагато більше фоток, бо тут Борда обмежує кількість в одному повідомленні)
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Едельвіка раніше робила майже все на експорт. В роздрібній мережі Луцька раніше їх товарів не було (телефонувала на підприємство - вони роздрібним продажем не займаються). Десь в 2013 перший раз побачила що деякі товари представлено в епіцентрі (але вибір дуже маленький). В минулому році з'явився магазин в Порт Сіті (там представлені їх товари, можна полистати каталог і замовити товар якщо немає в наявності).

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...