Перейти до змісту

Поділіться рецептом домашнього вина з винограду


Anatoliy313

Рекомендовані повідомлення

  • Відповідей 78
  • Створено
  • Остання відповідь

на рахунок рецепту як я роблю :

зібрати виноград і ні в якому разі не мити !!! на ягодах знаходяться природні дріжджі ...

подавити виноград - з грон я не обриваю, якщо не багато винограду можна і руками, але бажано в резинових рукавичках, можна і ногами, потім потрібно дні 2-3 щоб сусло постояло в теплому місці почало бродити.

Дехто добавляє воду в сусло, я ні, в гарячій воді розводжу цукор в розрахунку 2 кг на 10 л води, як охолоне вливаю в сусло, або вливаю вже у віджатий сік, можна поексперементувати тому що роблять по різному. Води вливаю стільки щоб добре розвезти цукор.

Після 2-3 днів бродіння віддавлюю сік пресом, проціджую і розливаю в бутлі з приєднанням трубки яка вставляється в банку з водою і чекаємо 2-4 місяці в не холодному, але і не жаркому місці.

Після чого потрібно трубкою зібрати зверху вино, щоб осад залишився на дні.

Але вино трохи все таки мутнувате получається, в Закарпатті підказали як його очистити: потрібно бутля наливати повного і накривати виноградним листком, під час бродіння вино з пінею і осадом буде виганяти на зовні, але потрбіно залишити трохи вина щоб було що долити, коли бурне бродіння пройде тоді думаю потрбіно поставити трубку в воду. Все. Всім смачного !

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Хочу дати кілька порад по виробництву вина з нашого винограду. Цукристість нашого винограду низька, тому цукру необхідно давати 3кг на 10л сусла - і не менше, - тоді вино буде стійке(сухого вина з нашого кислого винограду не зробиш). Цукор добавляти трьома порціями, щоб не пригнітити винні дріжджі. Темперетура бродіння(у приміщенні) має бути не нижча 25градусів. Обовязково водяний затвор. Води можна добавляти літри 3-3,5. Якщо виноград синій - то обовязково підброжування сусла 4-5днів із щоденним перемішуванням шапки. Якщо виноград білий, то лише видавлюється сік та відразу ставиться на затвор без підброжування(без жмиху). Після повного виброжування вино знімається з осаду та ставиться в прохолодне темне місце(погріб) з температурою 10-15градусів. Коли випаде осад(ч/з 2-3міс.) - знову знімають з осаду. Вино має бути солодке, тоді воно буде стійке, в загальному к-сть цукру визначається при додаванні третьої частини на смак. Я робив вино, яке зберігалося до 10років, далі не стримався. Але обовязково вивчи загальну технологію виноробства вина, закони виноробства однакові для всіх. І моя порада - роби як пише книжка з врахуванням тих моментів, які я описав, бо цукристість винограду в Криму - 35%, а у нас - 16-20%. І не експериментуй з виноградними листками, бо будеш мати купу оцту.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Хочу дати кілька порад по виробництву вина з нашого винограду. Цукристість нашого винограду низька, тому цукру необхідно давати 3кг на 10л сусла - і не менше, - тоді вино буде стійке(сухого вина з нашого кислого винограду не зробиш). Цукор добавляти трьома порціями, щоб не пригнітити винні дріжджі. Темперетура бродіння(у приміщенні) має бути не нижча 25градусів. Обовязково водяний затвор. Води можна добавляти літри 3-3,5. Якщо виноград синій - то обовязково підброжування сусла 4-5днів із щоденним перемішуванням шапки. Якщо виноград білий, то лише видавлюється сік та відразу ставиться на затвор без підброжування(без жмиху). Після повного виброжування вино знімається з осаду та ставиться в прохолодне темне місце(погріб) з температурою 10-15градусів. Коли випаде осад(ч/з 2-3міс.) - знову знімають з осаду. Вино має бути солодке, тоді воно буде стійке, в загальному к-сть цукру визначається при додаванні третьої частини на смак. Я робив вино, яке зберігалося до 10років, далі не стримався. Але обовязково вивчи загальну технологію виноробства вина, закони виноробства однакові для всіх. І моя порада - роби як пише книжка з врахуванням тих моментів, які я описав, бо цукристість винограду в Криму - 35%, а у нас - 16-20%. І не експериментуй з виноградними листками, бо будеш мати купу оцту.

На рахунок кількості цукру - я додаю 200 г/л, і вино таке зовсім не сухе, в міру міцне, якщо збільшити кількість цукру це не вплине на його міцність в сторону збільшення ?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Хочу дати кілька порад по виробництву вина з нашого винограду. Цукристість нашого винограду низька, тому цукру необхідно давати 3кг на 10л сусла - і не менше, - тоді вино буде стійке(сухого вина з нашого кислого винограду не зробиш). Цукор добавляти трьома порціями, щоб не пригнітити винні дріжджі. Темперетура бродіння(у приміщенні) має бути не нижча 25градусів. Обовязково водяний затвор. Води можна добавляти літри 3-3,5. Якщо виноград синій - то обовязково підброжування сусла 4-5днів із щоденним перемішуванням шапки. Якщо виноград білий, то лише видавлюється сік та відразу ставиться на затвор без підброжування(без жмиху). Після повного виброжування вино знімається з осаду та ставиться в прохолодне темне місце(погріб) з температурою 10-15градусів. Коли випаде осад(ч/з 2-3міс.) - знову знімають з осаду. Вино має бути солодке, тоді воно буде стійке, в загальному к-сть цукру визначається при додаванні третьої частини на смак. Я робив вино, яке зберігалося до 10років, далі не стримався. Але обовязково вивчи загальну технологію виноробства вина, закони виноробства однакові для всіх. І моя порада - роби як пише книжка з врахуванням тих моментів, які я описав, бо цукристість винограду в Криму - 35%, а у нас - 16-20%. І не експериментуй з виноградними листками, бо будеш мати купу оцту.

На рахунок кількості цукру - я додаю 200 г/л, і вино таке зовсім не сухе, в міру міцне, якщо збільшити кількість цукру це не вплине на його міцність в сторону збільшення ?

Цукор - це теж свого роду консервант. Сухе вино виходить коли виброжує природний цукор, що є у винограді. На півдні Криму, наприклад, цукристість досягає 35-37%. Як сказав Жерар Депардьє "у Франції взагалі не існує винограду з такими кондиціями по цукристості, як на півдні Криму" й тому він взяв у Криму виноградник в оренду.

Я вже казав(усе із власного досвіду), що цукор необхідно додавати по-смаку, тобто кінцева к-сть регулюється в третій частині додавання. Чому слід додавати частинами, - це як при випічці пирогів - щоб дріжджі поступово справлялись. Якщо плануєте випити вино за пів-року, то можна зменшити к-сть цукру, а якщо хочете досягти витримки в кілька років - то 0,3кг на 1л готового сусла(вкл. воду). І обовязково слідкуйте за температурним режимом, бо якщо бродіння проходить при низькій температурі, то вийде солодкий кисляк.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я добавлял весь сахар сразу, 200 г/л мне показалось мало, слишком сухое получается я люблю более сладкое вино. А как вы добавляете за три захода сахар? Через какой период и какими дозами? Или все равномерно 100 г/л на 3 недели и так еще 2 раза?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Особисто я очищаю в 2рази за допомогою звичайної трубки (1-ий раз коли необхідно додати цукру 2-ги раз коли закінчує бродити) звичайно осад залишиться але на на сайті винороба бачив ось таку річ 03411_1.jpg(Мешки для фильтрации конусовидные 100% хлопок (10л.) многоразового использования который можно стирать вручную или механическим способом.) Думаю маючи тканину з чистого хлопку можна зробити такій фільтр До речі як закупорюєте вино

snesterchuk

Lubart

В мене ось така проблема придбав такі коркі 40038_1.jpgяк виявилось в ручну закоркувати не получається діаметер23 а бутлкі ніби 19

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я добавлял весь сахар сразу, 200 г/л мне показалось мало, слишком сухое получается я люблю более сладкое вино. А как вы добавляете за три захода сахар? Через какой период и какими дозами? Или все равномерно 100 г/л на 3 недели и так еще 2 раза?

По-перше, необхідно вивчити технологію виноробства, в інтернеті маса літератури. Відкидайте усю народну шелуху, а читайте саме технологію. Ці закони - це як закон Ома та закон Ньютона. А після цього( я уже казав) починайте враховувати місцевість, де ми живемо та підлаштовувати наш виноград під технологію.

Я спочатку чавлю виноград, заливаю в ємкість(наприклад виварку емальовану, забороняється використовувати алюмінієву). Через 5днів віджимаю сік, добавляю цукор та ставлю на гідрозатвор. Жмих заливаю водою( 25-30% від соку) на 2дні. Потім віджимаю та додаю до попереднього соку. Відразу можна додати 150г/на 1л сусла. Коли кілька днів(4-6) бурно побродить, добавляємо ще 100-150г/л, а третю частину ще через 4-5днів. Вже третю частину даєте на смак(пробуєте), але трішуи більше від того смаку, який вам подобається, бо ж цукор виброжує. Бутлі тримаєте в темноті, але головне на етапі бродіння - температура, памятайте - 25%, не нижче.

Щодо фільтрації, то не треба фільтрувати вино, ноловне не збовтайте його, ставте буте на стіл трішки під кутом, тоді осад максимально збереться скраю дна бутля.

Перший рік-два вино має бути в бутлях, бо випадає винний камінь(твердий осад).

Виноград бажано збирати на стадії перезрілості, щоб хоч якось втекти від кислотності та добрати цукристості.

До-речі, я домашнє вино робив чотири рази, потім не мав можливості. Але дякуючи тому, що начитався розумних книжок, вино навіть першого разу вийшло бомбезне. А у вині я толк знаю, массандровського вина надегустувався немірено.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Освітлення вин

Вино має бути кришталево прозорим, навіть із незначною легкої каламуттю воно вважається продуктом низької якості. З вишні, малини, чорної і червоної смородини, чорноплідної горобини і деяких сортів яблук вино в процесі виробництва і освітлювання набуває повну прозорість і не вимагає додаткової обробки, з незрілих яблук, агрусу, білої смородини залишається каламутним. Для освітлення його потрібно додаткова обробка.

Фільтрація вина

Через фланель або байку з додаванням у вино харчового азбесту.

Обробка теплом

Дає добрі результати, покращує смакові якості. Вино розливають у пляшки, закупорюють (щоб не випаровувався спирт),

ставлять у водяну ванну (рівень води до рівня вина), повільно нагрівають до 40-45С і залишають у воді до повного охолодження. Після охолодження фільтрують або ставлять для самоосветленія.

Освітлення козеіном

У домашніх умовах можна використовувати знежирене молоко, додаючи 1 чайну ложку на 1 л вина. Після введення бажано перемішати і залишити на кілька днів, після чого фільтрують чи знімають з осаду.

Обклеювання

Застосовують харчовий желатин. Желатин (0.5-0.8 г на 10 л вина) заливають холодною водою і залишають на добу, міняючи 3-4 рази воду. Потім її зливають, а желатин заливають невеликою кількістю вина, нагрітого до 35-45С, щоб отримати 10%-ний розчин і ретельно перемішують його міксером або переливають з однієї ємності в іншу. Розчин вводять в вино, суміш добре перемішують і залишають для освітлення на 10-15 днів, після чого зливають або фільтрують. Температура обклеювання 15-20С.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Головне у домашньому виноробстві це не розпробувати його до того як воно буде готове.

А то прийде хтось, а давай спробуєм і панєслась.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 3 тижня потому...
  • 2 тижня потому...

Підскажіть будь-ласка, де в Луцьку можна купити винні дріжді?

Вроде с изюма сделать винные дрожжи можно. В инете много способов, я знаю так 200 грамм изюма, 2-3 ложки сахара, в поллитровую баночку заливаете водой, ставите на 5 дней, сверху надо закрыть марлей и все готово. Или вы про какие-то специальные дрожжи?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

за вашими рецептами нічого не зрузоміло!

Напишіть конкрето.

На літр соку треба стількіто сахара

потім ще стількіто.

А то пишете 200грам цукру на 10л. води потім вливаю в сусло, а скілки мае бути сусла?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Все тут нормально написано, просто особливість нашого винограду така, що з року в рік його цукристість змінюється в залежності від погодних умов (кількість сонячних днів, температура повітря, та інших). Тому цукор у вино в нашому випадку додається завжди на смак. Тобто розвів 200 грам цукру в літрі вина - додав в бутиль (я використовую 10 літрові), !!!легенько!!! перемішав, злив 20 грам вина - попробував: кисле - зе треба цукру, нормальне - значить досить.

З.І. Потрібно також зазначити, що у кожного своє уявлення про смачне вино - хтось кисле полюбляє, хтось солодке...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Все тут нормально написано, просто особливість нашого винограду така, що з року в рік його цукристість змінюється в залежності від погодних умов (кількість сонячних днів, температура повітря, та інших). Тому цукор у вино в нашому випадку додається завжди на смак. Тобто розвів 200 грам цукру в літрі вина - додав в бутиль (я використовую 10 літрові), !!!легенько!!! перемішав, злив 20 грам вина - попробував: кисле - зе треба цукру, нормальне - значить досить.

З.І. Потрібно також зазначити, що у кожного своє уявлення про смачне вино - хтось кисле полюбляє, хтось солодке...

Тобто розвів 200 грам цукру в літрі вина - додав в бутиль- ось це і хтілось прочитати) Дякую

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

супер! краще пити домашнє вино, а ніж ті порошкові! Підтримую:

Отож, готуємо сусло: виноград мити для вина не можна, на його поверхні і винні дріжджі. Обірвіть тільки добре достиглі ягідки у емальований посуд.

Руками роздушіть усі ягідки. Додайте до сусла цукор, з розрахунку 50 грамів цукру на 1 літр сусла. Накрийте кришкою і поставте в тепле місце для бродіння на 5 днів. Щоранку перемішуйте сусло. Через 5 днів виноград підніметься догори, віддавши весь свій сік.

Акуратно зцідіть через трубочку в скляну посудину сік. До цього соку треба додати цукор з розрахунку близько 250 грамів на 1 літр соку, враховуючи те , що ви вже поклали у сусло. (Оскільки у нас виноград не набирає потрібної кількості цукру, тому краще додавати цукор). Чим більше цукру, тим міцніше вино.

Заздалегідь розчиніть цукор у невеликій кількості соку й вилийте в посудину, у якій бродитиме вино. Наповніть бутель не до самого верху, залиште місце для бродіння.

Головне правило при виготовленні вина - не допустити потрапляння повітря у посудину з майбутнім вином. Для цього треба поставити водяний заслін (є спеціальна кришка, яку можна купити в магазині). Закрийте цієї кришкою, налийте трохи води в неї й залишіть вино мінімум на 21 день для бродіння, температура повітря в приміщенні 20 градусів оптимальна для вина.

Через 21 день, також акуратно, через трубочку, розлийте вино у пляшки, у яких його зберігатимете. Закоркуйте.

Залишилося освітлити вино. Є досить простий спосіб: нагрійте вино до 40 градусів і різко охолодіть. Якщо починаються перші приморозки, виставте нагріте вино на вулицю. Коли воно достатньо вистудиться опустіть горлечком у віск чи парафін і залишіть у темному прохолодному місці на зберігання. Повністю воно дозріє через 40 днів, чим більше вино стоїть, тим кращий його смак.

До речі:

- ємність для бродіння потрібно ставити обов'язково на килимок, щоб денце не мерзло;

- кількість днів бродіння мінімум 21 день, але краще стільки, скільки виходять бульбашки у водяний заслін, до повного припинення бродіння, біля 50днів:

- зцідивши перший раз, вино потрібно залишити на місяць, процес називається - дозрівання, при цьому в ємність на дно випадає винний камінь. Цей процес має відбуватися в тихому місці, де не гримають двері, не бігають діти. І тільки після дозрівання його зливають, розливають у пляшки під горлечко і закорковують. Якщо любите вино із присмаком терпкості, додайте в процес бродіння мелених виноградних кісточок, які випали на дно ємності при закладанні сусла.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 2 тижня потому...

Минулого року дав 200 гр цукру на літр, вийшло дуже солодке і дуже міцне.Можна давати 100 грм, якщо рвати виноград в жовтні.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.




×
×
  • Створити...