Перейти до змісту

"Дети не могут использовать компьютеры…"


araris

Рекомендовані повідомлення

Велика стаття на http://habrahabr.ru/post/189706/ , © Marc Scott, Jul 29th, 2013 у перекладі.

Для затравки :

Шестиклассник приносит мне свой ноутбук, объясняя, что тот работает очень медленно и отключается. Ноутбук буквально визжит, кулеры крутятся на всю катушку и корпус некомфортно горячий на ощупь. Запускаю Диспетчер задач и вижу, что CPU загружен на 100%, хотя запущен только uTorrent (у которого, внезапно, 200 торрент-файлов на раздаче). Осмотрелся, какие процессы запущены, и их было много, жрущих CPU и RAM. Более того, я не мог выключить ни одного из них. «Какой антивирус ты используешь?» — спросил я, чтобы услышать, что он не любит антивирусы, поскольку они замедляют работу компьютера. Я вернул ему ноутбук, и сказал, что тот заражен. Он спросил, что ему нужно сделать, и я предположил, что ему следует переустановить Windows. Он посмотрел на меня беспомощно. Он мне может пользоваться компьютером.

Девочка подняла руку на уроке. «Мой компьютер не включается», сказала она. С отчаянием в голосе, подразумевающим, что она испробовала все мыслимые способы заставить железяку работать. Я подошел, включил монитор, и экран ожил, отображая окно авторизации в Windows. Она не может пользоваться компьютером.

Учительница принесла мне свой ноутбук. «Чертова железка не подключается к интернету», сказала она со злостью, как будто это моя вина. «Мне надо было сделать тонны работы прошлой ночью, но я вообще не могла выйти в сеть. Даже мой муж пробовал и не смог ничего сделать, а от отлично разбирается в компьютерах». Я взял провинившийся ноутбук, переключил выключатель беспроводной сети, расположенный на боковой кромке, и вернул ей обратно. Ни она ни ее муж не могут пользоваться компьютером.

Ребенок постучался в дверь моего офиса, и пожаловался, что не может авторизоваться. «Ты забыл пароль?», — спросил я, но он настаивал на том, что это не так. «Какое было сообщение об ошибке?», спросил я. Он пожал плечами. Я пошел с ним в IT-крыло, и смотрел, как он вводит логин и пароль. Появилось окно с сообщением, но ребенок нажал OK настолько быстро, что я не успевал прочитать. Процесс повторился три раза, как будто компьютер внезапно может изменить свое мнение и разрешить доступ к сети. На третьей попытке я мельком рассмотрел сообщение. Забрался за его компьютер и воткнул кабель Ethernet. Он не может пользоваться компьютером.

Учительница принесла мне свой новенький iPhone, предыдущий был уничтожен. Она потеряла все ее контакты и очень расстроена. Я спросил, подключала ли она ее iPhone к компьютеру когда-либо, но она не может вспомнить. Попросил принести ее ноутбук и iPhone. Когда она принесла их на следующий день, я восстановил ее iPhone из резервной копии на ее ноутбуке. Она получила обратно свои контакты, а также фотографии. Она счастлива. Она не может пользоваться компьютером.

Учитель позвонил мне в офис, жалуясь, что в его ноутбуке «нет интернета». Я спустился в его класс. Он сказал, что вчера интернет был, а сегодня исчез. Его рабочий стол — сплошная стена иконок документов Microsoft Office, расположенных беспорядочно. Я попытался быстро объяснить, что рабочий стол — не лучшее место для хранения документов, поскольку они не зарезервированы на сервере, но его это не волновало, он просто хотел интернет обратно. Я открыл стартовое меню и щелкнул на Internet Explorer, тот открылся и отобразил домашнюю страницу. Коллега объяснил, что интернет был на рабочем столе, но теперь отсутствует. Я закрыл IE и осмотрел рабочий стол, обнаружив в итоге маленькую голубую «e», захороненную среди иконок PowerPoint и Excel. Указал на нее. Коллега указал на другое место на экране, и заявил, что иконка должна быть там. Я перетащил иконку в нужную позицию. Он счастлив. Он не может пользоваться компьютером.

Ребенок поднял руку. Сказал мне, что на его компьютере вирус. Я посмотрел на экран. То, что отображалось в веб-браузере, выглядело как диалоговое окно XP, предупреждающее о том, что компьютер заражен и предлагающее скачать программное обеспечение для сканирования и удаления вирусов. Он на машине с Windows 7. Я закрыл злобную закладку. Он не может пользоваться компьютером.

Не уметь пользоваться компьютером считается приемлемым, если вам двадцать пять лет или больше. Это нечто такое, чем некоторые люди извращенно гордятся, но широко распространенная мудрость гласит, что все, кто моложе 18, являются техническими волшебниками, и это просто не правда. Они могут использовать некоторое программное обеспечение, в частности — веб-приложения. Они знают, как использовать Facebook и Twitter. Они могут использовать YouTube и Pinterest. Они также знают, как использовать Word и PowerPoint и Excel. Попроси их переустановить операционную систему — и они потерялись. Попроси их заменить жесткий диск или оперативную память — и они покрываются холодным потом. Спроси их, что значит https и почему это важно — и они посмотрят на тебя так, будто ты говоришь на Клингонском.

Они жмут «OK» в диалоговых окнах, не читая сообщение. Они выбирают пароли типа qwerty1234. Они отключают компьютер, удерживая кнопку выключения, пока монитор не погаснет. Они оставляют компьютер с открытой сессией выходя из комнаты. Если программа зависает, они жмут одну и ту же кнопку снова и снова, пока все не навернется окончательно.

Как, черт побери, мы попали в такую ситуацию? Как может поколение с доступом к стольким технологиям, не знать, как их использовать?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 57
  • Створено
  • Остання відповідь

Компом? Я Вас прошу, тут купують наворочені лопатофони і не знають як ними користуватись.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Компом? Я Вас прошу, тут купують наворочені лопатофони і не знають як ними користуватись.

А яка різниця ?

Мобильные технологии убили технические умения. Теперь мы носимся с компьютерами, которые прикидываются сотовыми телефонами или планшетами. Большинство людей даже не думают о своем телефоне, как о компьютере. Это устройство, которое дает быстрый доступ к Google. Это устройство, позволяющее нам делать фотографии и публиковать их в Facebook. Это устройство, на котором мы играем в игры и публикуем рекорды в Twitter. Это устройство, которое блокирует файловую систему (или прячет ее от нас). Это устройство, которое позволяет устанавливать только дезинфицированные приложения через регулируемый магазин приложений. Это устройство, компоненты которого не могут быть обновлены или заменены, и устареют через год или два.
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я чомусь навпаки думаю, що сучасні діти більш комп'ютерно грамотні. По дітях знайомих і родичів бачу, що п'ятикласники спокійно переставляють ОС, граються з Фотошопом, чистять систему від вірусів і т.д. Може ця проблема для України і всього СНД не так і актуальна. Люди в нас в більшості користуються неліцензійним ПЗ, , яке самі завантажують, самі звикли шукати і вирішувати різні проблеми. Відсоток населення, яке на користувацькому рівні самостійно справляється з ПК, мені здається, у нас досить великий.

Здавалося б все саме так з першого погляду, але ІМХО, насправді ситуація трохи інша - багато хто лише думає, що вміє це все.

Декілька прикладів:

- "Ой та я сам систему перевстановив". Прихожу дивлюсь: стоїть "звєрь" зі стандартними налаштуваннями, купою непотрібних програм, при цьому всьому ОС встановлена поверх старої, не вистачає половини драйверів і при цьому компьютер тормозить що ппц. А цей ІТ-шнік, зрадівши від своїх умінь ще й знайомим так же само поперевстановлював.

На рахунок "граються з Фотошопом": у багатьох це зводиться до прибирання красних очей або інших не дуже складних операцій, які їм показали колись. І ще, як показує досвід, відсотків 70 людей, називають фотошопом різні програмки, які працюють з фотографіями (щось типу вставити своє лице на якийсь плакат, додати рамочку, таких собі онлайн-програм на одну дію).

Знання ворда екселя зараз в усіх зводиться до вміння набирати текст і не більше. Рідко хто ще щось нормально відформатувати вміє. Не говорю вже формули і обчислення.

Про PowerPoint взагалі мовчу. А за Access навіть згадувати не хочеться

Я повністю погоджуюся з твердженнями в пості ТС. Не можуть користуватися.

Все користування зводиться до "інтернетів" (контакт, твітер, фейсбук скайп і т.д.)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Саме так: не плутайте поверхневі знання із глибоким розумінням.

Це як вважати, що лабала з двору, який знає три акорди, вміє грати на гітарі.

Ті, хто розбирається, бачать цей рівень. А незнайомому з даною галуззю може видатись бажане за дійсне.)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Да у все людей разные познания пк, вот у моя жены знание пк на уровне моей 5 летней доченьки :) каждому свое.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Дітям зараз треба лише counter strike і World of tanks, а все інше у Вконтакте.

А ще як почнуть встановлювати всіляке сміття типу маіл.ру агент\яндекс бар\скайп\(торрент\зона\медіа джет) і все , що лізе в автозагрузку, то це взагалі ППц

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ой, ну що ви завели, як пенсіонери. "А в наше то врємя..." :)

Всі вміють щось в міру своїх потреб.

Якщо людині треба тільки в соціалках посидіти, і потратити побільше грошей на круту модель - прапор в руки.

Комусь цікаво покрутити компа зсередини, він туди залізе. Навіть якщо зламає, все одно залізе в новий. Якщо і цей зламає, то наступний раз залізе з тим, хто знає що до чого.

Кожному своє

Ті люди, які не вміють компами користуватись, можуть в рази більше користі для оточуючих приносити.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Мені щодня такі зустрічаються. Специфіка галузі.

Та ніхто й не каже, що користь можуть приносити лише комп’ютерно грамотні люди.

Просто, коли людині починаєш щось елементарне по доброті душевній пояснювати, щоб вона не перла знову комп через усе місто до тебе,

а вона каже, що не розбирається у цьому і не хоче, то оце воно і є.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Люди, с помощью интеллекта создали искусственный интеллект, который теперь постепенно вытесняет создателя.

Я в ужасе, всего за одно десятилетие люди разучились пользоваться памятью, потому что под рукой всегда есть мобильный.

Приходит человек, например, чего-нибудь купить и первым делом достает мобилу, чтобы ему напомнили, чего ему нужно купить. Или суют свой мобильный продавцу. Я принципиально не беру, заставляю их, хотя б, повторить, что им сейчас скажут, если уж совсем не хотят работать мозгами. Им и это сложно. Обижаются многие.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

odna, та і раніше не особливо пам"ять напружували... З папірцями приходили в магазини)) Проблема не в телефонах чи ноутбуках, а в ліні кожної окремої людини. :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ну-ну, легше. Штучний інтелект поки ніхто не створив. Ну, або він гарно ховається.)

А на рахунок того, що люди розучились, я не згоден. По-перше, справді, мобільні пристрої стали доступніші, і все, що вони зробити, то просто замінили папірці, бо це зручніше.

А, по-друге, я вважаю, що сучасній людині треба більше пам’ятати і контролювати, ніж раніше. Хоча б тому, що нині у неї є доступ до набагато більшої кількості інформації.

І, по-третє, я погоджусь із товаришами, які дають поради із GTD, які кажуть, що не треба все намагатись тримати в голові, усе, що можна записати, треба записувати. Мозок можна зайняти чимось кориснішим, ніж список покупок. Усе, що можна автоматизувати, треба автоматизувати. Зауважте, це не означає, що людина перестати думати, якраз навпаки - це треба, щоб у неї був час і ресурси мислити.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

За останні роки дуже сильно зросло інформаційне навантаження. Краще записати щось, ніж забути про це взагалі, або в потрібний момент виявити, що не можемо згадати деталі, тому що вони вилетіли з короткочасної пам'яті.

Щодо вміння користуватись комп'ютером, то: 1. Це недолік нашої системи освіти. 2. Хтось не вміє водити авто, хтось не вміє клеїти шпалери, хтось не вміє грати в теніс, а хтось не вміє працювати з комп'ютером - кожен сам вибирає, що йому вміти. Ви ж йдете до лікаря, коли вам погано, бо не всі болячки можете визначити і полікувати самі. Комп'ютеру теж потрібен умілий лікар.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ІТ - це як куховарити! Комусь це дано, а комусь і влом, і руки не такі, і часу не вистачає, і т.п... Раніше в студентські роки на кухні була газова плита і холодильник (і то не завжди), я не вмів готувати, максимум піджарити картоплі чи відварити макарони. Тепер всі побутові прилади на місці, немає хіба що посудомийної машинки - мої кулінарні навики розширились до вміння розігріти щось у мікрохвильовці. Чому? Тому що мені це не цікаво, а так як їсти хочу, доводиться вміти користуватись сковородою.

Кому подобається розбирати компи - той буде розбирати, той буде навчатись на факультеті ІТ і дома матиме кілька коробок старих комплектуючих, які шкода викидати.

А всім іншим досить вміти тиснути на вкл/викл і знати як запустити Оперу чи Ворд.

З.І. Зате я трохи розбирають в комп. техніці.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Давайте готовить поколение хакеров. Кто со мной?

Тема популізм чистої води :0158:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Через життєві обставини часто маю справу із такими "користувачами" ПК. Є такі і 70-ти річні, є 10- і 16-ти літні. Як хлопці, так і дівчата, як жінки, так і чоловіки. І дійсно хороші користувачі комп'ютерів є незалежно від віку, статі і професії. За власними спостереженнями "продвинутість" майже НЕ ЗАЛЕЖИТЬ від шкільної освіти, її якості і "давності". Причини в голові у конкретної людини. На жаль, таких людей багато. Але якщо комусь здається, що їх стає більше, то той теж помилятиметься, адже спочатку компи використовували лише професіонали (переважно) для професійних цілей, а зараз це маспродукт. Це так само, як є люди, які не можуть їздити на велосипеді/автомобілі.

ІМХО проблему вирішити можна, переорієнтувавши шкільну частину інформатики на навчання грамотних користувачів (в шікільному курсі інформатики зараз і так нема програмування!). Таке є, наприклад, в США.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Если чел не догадывается включить тумблерок, или кнопку нажать, то чем ему поможет углубленная информатика?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2-3 людям з 10 допоможе розуміння для чого потрібен той тумблерок, що робить ця кнопка і за що відповідає. Розуміння допоже запам"ятати. Але не всім звичайно. Є унікальні люди, яким кажеш нажми червону кнопку, а вони кажуть "тут нема такої" \приклад з життя\. Я думаю їм це просто непотрібно ))

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Є унікальні люди, яким кажеш нажми червону кнопку, а вони кажуть "тут нема такої" \приклад з життя\. Я думаю їм це просто непотрібно ))

За те як гарно вони ваяють в Фотошопі/рахують в Екселі/etc.!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Если 20 лет назад 5% из нас имели дома компьютеры — то вы можете быть уверены, что 95% этих компьютеров были в руках у технически грамотных людей. Если допустить, что сегодня компьютеры дома у 95% из нас — то я предположу, что около 5% владельцев технически грамотны.

От цю фразу із першоджерела вподобав. Кількість інтелекту на Землі - константа, а народу "зменшується". :0151::0155:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Перечитав все двічі. Звернув увагу на

© Marc Scott, Jul 29th, 2013 у перекладі.

І все стало на свої місця. Ето Амєріка, дєтка. На скільки відомо мені (можливо я помиляюся, то поправте). Освіта в США - вузькоспеціалізована. Тобто, якщо хлопець йде витися на автомеханіка, то історію / географію та літературу будуть проходити "вскользь". І він не знатиме, що таке Бенілюкс (зараз всі в Гугл полізуть :) ), зате автомеханіком він стане - відмінним. Я це веду до того, що людей вчать користуватися ПК на рівні юзера. Щоб вмів робити необхідний мінімум.

Крім того, усі ПК в США йдуть виключно із ліцензійним ПЗ і опломбовані. Це не те, що в нас, перші ПК аля Сінклер паяли самі! Самі робили усе. Там все інакше. Це ми можемо розібрати ПК щоб почистити від пилюки не боячись за гарантію (самі знаєте ЯКА у нас гарантія). ТАМ це самотушки не зробиш. Потрібно викликати майстра із сервісного центру або везти туди. Щоб це зробив "спеціаліст". Розвиватися на рівні ІТ не хочуть, а смисл? Є ж "спецыально обученные люди".

На рахунок того, що кожен повинен робити своє - я обома руками "ЗА!". Поясню. Кожен хто вчився на сантехніка чи муляра розраховує на роботу і він повинен її виконувати. так ,я можу зробити багато роботи сам! Руки прямі. АЛЕ! Якщо я сам буду робити сантехніку, то той сантехнік сам буде крутити свій комп, і ніхто з нас нічого не заробить. Крім того, сантехнік на те й вчився, щоб зробити професійно, як і я.

Отака історія. Тому, звинувачувати когось в чомусь - ніззя. Якщо комусь ПК виключно для "пасідєть фкантактє" - то хай так і буде, власне, для того ж ІТ-шники і існують, щоб наслідки цього "посидіння" ліквідовувати!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

При чому і не обов'зково тільки "вкантактє". Мій чоловік користується лише браузером і програмами зв'язку для роботи на рівні юзера, тобто і поставити їх не вміє і освоювати він більше не буде, бо для нього це трата важливого часу, простіше найняти людину.

Тут ще важливу роль грає мотивація, якщо її нема, то хоч на лобі пиши, не допоможе. Я ці різні підкатегорії користувачів спостерігаю навколо себе.

Моя свекруха за 6 років володіння, так і не освоїла комбайн з м'ясорубкою, бо їй швидше і простіше прикрутити стару до столу.

В той же час як моя мама (старша ще на 5 років) з цим легко впоралась, бо прийшлось, звичайної не було і мене поруч також.

Синові я перестала допомагати з компом в один прекрасний момент, вирішала для себе, що то просто груда металу і хай вчиться сам.

Стала відповідати: - тебе в гуглі забанили? Сам шукай що то за проблема. Читай, розпитуй, цікався. Це дає свої плоди. Тепер ще й з ним можу радитись і друзі у нього порятунку шукають.

От цікаво буде з початком нового навчального року: 7-мі класи уже забезпечені планшетами і мають працювати з ними на різних предметах. Уявляю скільки роботи добавиться лаборантам, бо прийдеться ще й вчителям допомагати готуватись до уроку :)))

А діти з 2-го класу мають курс "Сходинки до інформатики".

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Синові я перестала допомагати з компом в один прекрасний момент, вирішала для себе, що то просто груда металу і хай вчиться сам. Стала відповідати: - тебе в гуглі забанили? Сам шукай що то за проблема. Читай, розпитуй, цікався. Це дає свої плоди. Тепер ще й з ним можу радитись і друзі у нього порятунку шукають.

Аналогічно (у мому випадку дочка).

Звичайно, на роботі я не всім можу сказати "тебе в гуглі забанили?", а для дома цей варіант вважаю найкращім для 90% випадків.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А мені цікаво, якщо я дитину "озброю" в школу одним планшетом замість 6 книжок? Хто що скаже?

Я ж можу і дозвіл в директора на це взяти. :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.




×
×
  • Створити...