Перейти до змісту

День Святої Рівноапостольної княгині Ольги


Vlad3

Рекомендовані повідомлення

Свята Рівноапостольна велика княгиня Ольга, у святому хрещенні Олена, походила з роду Гостомисла, за порадою якого покликані були варяги княжити в Новгороді, народилася в Псковській землі, в селі Вибути, в язичницькій сім'ї з династії князів Ізборських.

У 903 році вона стала дружиною великого князя Київського Ігоря. Після його вбивства в 945 році повсталими древлянами що не побажала вийти заміж, вдова поклала на себе тягар державного служіння при трирічному синові Святославові. Велика княгиня увійшла до історії як велика созідательніца державного життя і культури Київської Русі.

У 954 році княгиня Ольга з метою релігійного паломництва і дипломатичної місії вирушила до Царгороду, де з пошаною була прийнята імператором Костянтином VII Багрянородним. Її вразила велич християнських храмів і зібраних в них святинь.

Таінство хрещення над нею вчинив Патріарх Константинопольський Феофілакт, а хресним став сам імператор. Ім'я російській княгині наречене було на честь святої цариці Олени, яка знайшла Хрест Господній. Патріарх благословив новохрещену княгиню хрестом, вирізаним з цілісного шматка Животворящого древа Господнього з написом: «Обновися Руська земля Святим Хрестом, його ж прийняла Ольга, благовірна княгиня».

Після повернення з Візантії Ольга ревно несла християнське благовістя язичникам, стала споруджувати перші християнські храми: в ім'я святого Миколая над могилою першого київського князя-християнина Аскольда і Святої Софії в Києві над могилою князя Діра, храм Благовіщення у Вітебську, храм в ім'я Святої і Живоначальної Трійці у Пскові, місце для якого, за свідченням літописця, було їй вказано понад «лучем Трісіятельного Божества» — на березі річки Великої вона побачила з неба "три пресвітлих променя».

Представилася свята княгиня Ольга в 969 році, заповівши відкрито здійснити поховання її по-християнськи. Її нетлінні мощі покоїлися в десятинної церкви в Києві.

Зі Святом усіх

post-4405-0-05010500-1374647109_thumb.gi

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ім'я російській княгині наречене було.....

Вы наверное прогуливали уроки истории в школе и учили церковную версию.

Трудно назвать праздником заложение основ событий 988 года, когда людей насильственно гнали на крещение, заставляя предавать память предков и принимать чуждую им религию.Давайте хором скажем княгине Ольге спасибо за существование ЗАО УПЦ которые держат марку в доении народа вот уже 1025 лет.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Трудно назвать праздником заложение основ событий 988 года, когда людей насильственно гнали на крещение, заставляя предавать память предков и принимать чуждую им религию.Давайте хором скажем княгине Ольге спасибо за существование ЗАО УПЦ которые держат марку в доении народа вот уже 1025 лет.

Русь в 988 вже хрестив Володимир. Княгина Ольга ж хрестилась в Візантії по власному бажанню. Візантійцям треба сказати ще дякую за кирилицю. До того ж, якби не православ'я, у нас скоріше б всього всі були католиками. УПЦ та РПЦ ніякого відношення до хрещення русі немає, це вже інша історія.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ім'я російській княгині наречене було.....

Вы наверное прогуливали уроки истории в школе и учили церковную версию.

Трудно назвать праздником заложение основ событий 988 года, когда людей насильственно гнали на крещение, заставляя предавать память предков и принимать чуждую им религию.Давайте хором скажем княгине Ольге спасибо за существование ЗАО УПЦ которые держат марку в доении народа вот уже 1025 лет.

Тема находится в разделе Поздравления, поэтому

адресата сначала поздравить надо

По-моему Вы немного темой ошиблись :) Вам сюда

Всех кто носит имя Ольга, поздравляю с праздником, днем Ангела!

p. s. уже с прошедшим правда, но все равно :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...