Перейти до змісту

Порадьте: енергозберігаючий однокамерний склопакет vs двокамерний


Boomboxic

Рекомендовані повідомлення

Маю дилему вибору металопластикових вікон.

Прошу поділитись особистим досвідом, хто користується вікнами з однокамерним енергозберігаючим склопакетом чи двокамерним простим або енергозберігаючим. Однокамерний простий, кажуть, не рекомендують для житлових приміщень (навіть в ДБН це записано), тому цей варіант не розглядаю.

Ідеально було б: "в мене були і ті, і інші - так от перші (другі) кращі, тому що..."

Форумів перечитав кучу, тому "растекаться мыслием по древу" та пояснювати фізику недоцільно. Цікавить реальний досвід.

ЗІ: цільове призначення - для встановлення в приватному будинку.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

для приватного будинку однозначно краще двокамерноий склопакет

дам ще дві ссилочки, хоч Ви і кажете , що багато перечитали але я думаю , що для загального розвитку це не завадить))))

http://www.bolena.com.ua/clients/plastic_windows/sklopaket/sklopaket_sontsezakhisniy

http://www.bolena.com.ua/clients/plastic_windows/sklopaket/low_e

Ну а якщо простими словами, то двакамерка дає більшу тепло-, звукоізоляцію, менш запотіває (пратично не потіє зимою), а якщо вона ще й з енергозбереженням + аргон (правда він з часом вивітрюється) , то це взагалі казка))))))

в мене стоїть 5 камернка з енергозбереженням +аргон, то лише самою холодною зимою, зранку (коли на вулиці мороз -15-20, а вдома жарко) зявляється полосочка конденсату, а от у знайомих стоять вікна з двокамерним склопакетом, то вони взагалі задоволені....ніякого тобі конденсату (!!! але в них вдома жарко не буває, температуру своїх батарей регулюють самі!!!)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

згідно ДСТУ, взагалі не можна ставити звичайний склопакет в будинки або замовник підписується що згідний з звич. с.п. Якщо брати по цифрах, які дають заводи, то різниця в теплозбереженні між однокамерним енергозберіг, та двокам. енергозбер не є суттєвою. З власного досвіду також я суттєвої різниці не побачив. Якщо вам потрібна додаткова шумоізоляція, то звичайно ж краще двокам. брати. Можливий також варіант в двокамерному склопакеті, це ставити два енергозберігаючі (одне зі сторони вулиці, інше в приміщення) даний варіант робили знайомому, але в зимовий період я не бачив як вони поводять себе, мінус правда що світло проникність в такому варіанті. трохи зменшується. Тому для власного будинку я все ж рекомендував би двокамерний енергозберігаючий, ну і бажано збільшити дистанцію між енерго склом і середнім склом, тобто якщо стандартний двокамерний склопакет має товщину 32 мм, то формула має виглядати хоча б так 4 - 8 - 4 -12 аргон - 4Енерго скло (4мм (скло ззовні)-8мм(дистанція)-4мм(скло)-12мм(дистанція)-4мм ен скло (в приміщення)).

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Теж стоїть двокамерний склопакет. Конденсату нема.

Правда на кухні, якщо не включати витяжку при приготуванні їжі - починає з'являтись конденсат.

Взагалі, десь в інеті читав, чим вища вологість в кімнаті - тим менша потрібна різниця в температурах поверхі і повітря для випадання конденсату. Тобто, при 90% вологості і температурі вікна 18 градусів, повітря в кімнаті 20 - на вікні буде конденсат.

Тому Вам треба враховувати і вологість у будинку.

Тут можна сказати так: чим менша вологість - тим гірший склопакет можна брати

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Можливо трохи не в тему, але ще один маленький нюанс, що стосується більше вікон. Якщо вибирете двокамерний склопакет, то я б не рекомендував робити великі створки (відкривні частини), бо навантаження на фурнітуру самі розумієте збільшиться і створка буде просідати. Плюс на фурнітуру при більших створках рекомендують ставити мікроліфт та посилені петлі.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ставив в селі двокамерні склопакети з енергозберігаючим склом + пятикамерним профілем. Опалення грубкою, батарей під вікнами немає. В найсильніші морози конденсату не спостерігав.

В сусідів з однокамерками конденсат був цілу зиму...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

був у ванні такий: 4кризет-16-4енерго, конденсат просто стікав по всьому вікні.

замінив на 4кризет-6-4звичайне-6-4енерго, то в порівнянні з попереднім, конденсат з'являється лише знизу скла.

також зацікавився такими склопакетами:

6-12-6енерго

6-14Аргон-4енерго

але продавці кажуть, що 4-10-4-10-4енерго кращий, так як більша кількість перешкод для холоду, дешевше коштує та і енерго навіть не потрібне.

Також цікавлять ваші поради, що краще: 6-12-6і чи 4-10-4-10-4і ??

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

4кризет-16-4енерго, конденсат просто стікав по всьому вікні.

впевнені на 100% що був саме енерго? :) мені здається що був 4кризет-16-4

замінив на 4кризет-6-4звичайне-6-4енерго, то в порівнянні з попереднім, конденсат з'являється лише знизу скла

як не як ванна, а там вологість велика, тому від конденсату не дітись.

6-14Аргон-4енерго

зовнішня 6-ка мало що дасть, просто зазвичай 6-ку дають на великі склопакети або в склопакети де більше вітрове навантаження

6-12-6енерго

тут я не впевнений в якості саме 6 енерго, колись такий замовляли, але там якийсь був нюанс, вже забув

Тому я б більше схилявся до двокам, але саме енерго, та і по ціні десь на 100 грн на квадраті дешевше буде від двох 6.

P.S. Колись цікавився про енерго скло, то на заводі сказали що з часом (не памятаю здається за 5-10 років) напилення також осипається на енерго склі :), відповідно ефект теплозбереження також зменшиться

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

був у ванні такий: 4кризет-16-4енерго, конденсат просто стікав по всьому вікні.

замінив на 4кризет-6-4звичайне-6-4енерго, то в порівнянні з попереднім, конденсат з'являється лише знизу скла.

також зацікавився такими склопакетами:

6-12-6енерго

6-14Аргон-4енерго

але продавці кажуть, що 4-10-4-10-4енерго кращий, так як більша кількість перешкод для холоду, дешевше коштує та і енерго навіть не потрібне.

Також цікавлять ваші поради, що краще: 6-12-6і чи 4-10-4-10-4і ??

Звісно, краще буде 4-10-4-10-4Енерго -- це Вам і краща теплоізоляція і додаткова звукоізоляція (плюс до Енерго можна добавити Аргон ~ + 20-30грн!!).

Скільки замовників у нас не купували вікон з двокамерним склопакетом (особливо важливо,якщо вікна у приватний будинок!!), усі були задоволені та дякували )), тепло нікуди не дівається з кімнат, так як скло являється провідником тепло-холод. Звісно різниця в ціні є...одномерний Ен. склопакет і двокамерний Ен., як мінімум 70 грн (залежно від віконного профілю), якщо це 2-3 вікна -- це незначна різниця в грошах (однозначно перемагає двокамерка!!!), а якщо 10-15 вікон....ось вам і різниця в ціні як мінімум 700-1050грн.....тому і не кожен собі може дозволити двокамерку при великих замовленнях і тоді беруть вибірково, куди одокамерку, а куди двокамерку...

Висновок: якщо Ви вирішуєте, що краще для вашої домівки, то двокамерний склопакет--- найкращий варіант, а якщо ще й з Енрегозбереженням --- просто казка!!! )))))

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Замовляв недавно вікна на весь будинок, формула склопакета 4Guard solar -12-4-12-4Е - з двома напиленями, внутрішнє (Е покриття) - затримує тепло в будинку зимою, зовнішнє (Guard solar) - захищає літом від сонячного тепла + також затримує тепло взимку. Провів невеликий експеримент, положив термометр під прямі сонячні промені піднялось до +15, потім під промені через склопакет - більше +8 не показував. Опалення ще не провів, тому про конденсат нічого сказати неможу

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Для себе буду брати двокамерний ен.зб. склопакет + 5 камерний профіль. Дякую за поради. :0018:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Для себе буду брати двокамерний ен.зб. склопакет + 5 камерний профіль. Дякую за поради. :0018:

А профіль бери якийсь польський чи німецький, з українським не зв'язуйся.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Для себе буду брати двокамерний ен.зб. склопакет + 5 камерний профіль. Дякую за поради. :0018:

А профіль бери якийсь польський чи німецький, з українським не зв'язуйся.

Тільки от біда - в Україні виробляються всі профілі, так звані "німецькі і польські".

Це щось типу пива Carlsberg чи Stella Artois, яке бадяжиться вариться в Україні під контролем та за оригінальною рецептурою . А на смак зовсім не таке, як в Європі.

Знайшов тільки один реально німецький профіль - Schuko. Але й ціна його пристойна.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Для себе буду брати двокамерний ен.зб. склопакет + 5 камерний профіль. Дякую за поради. :0018:

А профіль бери якийсь польський чи німецький, з українським не зв'язуйся.

Тільки от біда - в Україні виробляються всі профілі, так звані "німецькі і польські".

Це щось типу пива Carlsberg чи Stella Artois, яке бадяжиться вариться в Україні під контролем та за оригінальною рецептурою . А на смак зовсім не таке, як в Європі.

Знайшов тільки один реально німецький профіль - Schuko. Але й ціна його пристойна.

А де гарантія, що й він не український?

Адідас теж оригінальни, але ж шитий в Китаї)))).

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

профіль - Schuko.

бачив на вигляд, тримав в руках вікно, відкривав, закривав - великої різниці не побачив, хіба в ціні :D

Тільки от біда - в Україні виробляються всі профілі, так звані "німецькі і польські".

ну не всі, але майже всі, просто на них не так просто натрапити. Українські є також нормальні, при виборі профілю хоча б подивіться в розрізі той профіль, порівняйте товщину стінок з іншими пропонованими. Нормальні 5 камерні профіля повинні мати хоча б 3,2 мм товщину зовнішньої стінки. Ну на рахунок товщини металу, то вам ніхто правди не скаже, та і ви про нього не дізнаєтесь, хіба розпиляєте готове вікно :) , по стандарту має бути хоча б 1,5 мм, а реально, скоріш за все (та і то в кращому випадку), буде 1,1-1,2 мм

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Для себе буду брати двокамерний ен.зб. склопакет + 5 камерний профіль. Дякую за поради. :0018:

А профіль бери якийсь польський чи німецький, з українським не зв'язуйся.

Тільки от біда - в Україні виробляються всі профілі, так звані "німецькі і польські".

Це щось типу пива Carlsberg чи Stella Artois, яке бадяжиться вариться в Україні під контролем та за оригінальною рецептурою . А на смак зовсім не таке, як в Європі.

Знайшов тільки один реально німецький профіль - Schko. Але й ціна його пристойна.

Ну это зависит где покупать.

Schko - работал с профилем этой фирмы, собирал окна, двери - тип-троник, качество профиля и фурнетуры поражает, не один профиль не сравница с Schko, думаю пластик ничем не хуже. По поводу стекол - энергосберегающих, если в жаркий день вы подойдете к окну, и стекло будет излучать тепло, то это одно название, что стекло энергозберегающее.

Профель - трокал: двухкамерный стеклопакет вполне приемлемый, фурнитура не проседает.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Тільки от біда - в Україні виробляються всі профілі, так звані "німецькі і польські".

А от і ні - польський профіль Avantgarde виробляється в польщі, збирається у Володимирі-Волинському фірмою "3к"

Знайшов тільки один реально німецький профіль - Schuko. Але й ціна його пристойна.

А рехау?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

польський профіль Avantgarde виробляється в польщі

з цим згідний

А рехау?

німець здається є, але на нього тяжко натрапити, те саме Trocal є німець (принаймні офіційні постачальники в Україні так кажуть :)), а є незрозуміло звідки привезений і тому дешевший

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 3 місяця потому...

Невеликий ап теми, кому ще цікаво.

Рахував недавно собі вікна: профіль: німецький - алюпласт 5кам, фурнітура: польська: ромб, з різними склопакетами.

4-10Ar-4-10Ar-4i - 1175 uah.

4-16Ar-4-12Ar-4i - 1205 uah.

6-10Ar-4-8Ar-4i - 1240 uah.

Цікавить ваша думка, з яким склопакетом буде краще брати?

Читав десь, що повітряні камери мають бути різних розмірів, тоді звукові хвилі будуть заломлюватись, і шуму з вулиці майже не буде чути.

Але відстань все-одно не повинна бути великою, так як енерговластивості напилення втрачаються.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

4-10Ar-4-10Ar-4i - 1175 uah.

Стандартний варіант, нічим не гірший за 2 інші.

4-16Ar-4-12Ar-4i - 1205 uah.

3 скла вже дає +5-10% теплозбереження і аж в 2-3 рази більшу звукоізоляцію, порівняно з однокамерним склопакетом. Якщо ви живете в зоні аеропорту, з однієї сторони хати автомагістраль на 8 полос, а з іншої - залізничні колії, тоді варіант з таким склопакетом дуже раціональний.

6-10Ar-4-8Ar-4i - 1240 uah.

Актуальний варіант для вікон з великою площею світлового пройому. Таке скло витримає більше вітрове навантаження. Але не слід забувати про нагрузку на профіль - важить воно більше. Та і теплО вікно зберігає краще, коли ширина повітряної камери між двума склами 10-16 мм. Тут 8 мм. Вже краще тулити склопакет 40-ку. Щось типу 6-16Ar-4-10Ar-4i чи 6-14Ar-4-12Ar-4i

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

4-10Ar-4-10Ar-4i - 1175 uah.
Стандартний варіант, нічим не гірший за 2 інші.

по великому рахунку так і є, суттєвої різниці ви не відчуєте

6-10Ar-4-8Ar-4i
Але не слід забувати про нагрузку на профіль - важить воно більше

на це слід звернути увагу, двокамерний так ще і з 6-ю, ну не знаю, хіба в вас створки (відкривні частини) будуть невеликі, в іншому випадку я б не радив, велике навантаження на фурнітуру буде. Як я вже писав , при двокамерному я б радив ще мікроліфт + бажано посилені петлі.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 5 місяців потому...

То все ж таки, яка оптимальна формула двокамерного склопакети для приватного будинку?

І чи є різниця в склопакетах для різних кімнат: спальня, дитяча, кухня, ванна?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

То все ж таки, яка оптимальна формула двокамерного склопакети для приватного будинку?

І чи є різниця в склопакетах для різних кімнат: спальня, дитяча, кухня, ванна?

Собі взяв з таким: 4і-10-4-10-4і. Не потіє, не тече. Мені сподобалось.

Профіль - Epsilon Optima - 5камерний український. Фурнітура Siegenia Favorit противзлом.

Вікно вийшло 1100грн. (110х150) Дешевше 5камерки з 2камерним склопакетом з німецькою фурнітурою не знайшов.

Таке підійде для спальні/дитячої - захист від шуму та скло дійсно тепліше ніж в однокамерках.

Для кухні бажано взяти штульпове, так як вологість велика, провітрювати потрібно буде часто.

І мити його легше. Ну а ванна зрозуміло з матовим склом.

ЗІ. А віконце виявилось дуже важким - 70кг. Знімали склопакети перед установкою.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

склопакети, наскільки я зрозумів, без аргону?

В останньому моєму пості без аргону, але з подвійним енерго: 4і-10-4-10-4і

Якщо потрібно з аргоном саме на Епсілон Оптіма, то можна замовити раму без склопакетів під штапік 32мм, і замовити склопакет: 4-10Ar-4-10Ar-4i або 4-12Ar-4-8Ar-4i.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.


Hosting Ukraine
AliExpress WW


×
×
  • Створити...