Перейти до змісту

Пасивне охолодження вінта


Рекомендовані повідомлення

Я так розумію, що практично всі компоненти комп'ютера здатні обійтися пасивними радіаторами без обдува їх вентиляторами. Ну, максимум - великий і тихий вентилятор на малих обертах, щоб виганяв тепле повітря з корпусу компа.

Але якщо відяхи з пасивним охолодженням та Коре 2 Дуо з мегарадіатором - це можливо, то як бути з блоками живлення і вінтами? Для перших вентилятор - практично, стандарт де-факто. Доводилось чути про безвентиляторні БЖ, але бачити я не бачив.

Що стосується вінтів - то тут погляди розділяються: одні кажуть, що треба ставити вентилятори, бо від перегріву може бути біда. Інші кажуть, що для вінта більш шкідливою є вібрація від вентиляторів. Правда десь посередині. Якщо від корпуса вінта можна відвести тепло простим радіатором, то від електроніки радіатором не відкупишся.

Хочу поділитися одним способом пасивного охолодження вінта, вичитаного в інеті. Ссилку не даю, бо згубив. Суть така.

Береться металева коробка, яка на кілька см в різні сторони більша від вінта. Дуже добре, якщо на боковинах цієї коробки є радіатори. Вінтз підключеними до нього проводами опускається в целофановий пакет (целофан підбирається відонсно термостійкий). Силою власних легенів з целофана витягується повітря так, щоб целофан обліпив собою все тіло вінта. Після цього вінт опускається в заздалегідь підготовлену металеву коробку, заповнену теплопровідною пастою, і "топиться" в ній.

Плюси технології очевидні: хоч можна було вінт опустити в термопасту і без целофану (паста діелетрична) - але з целофаном зберігається зовнішній вигляд вінтєґа. Теплопровідність і теплорозсіювання теж повинні бути непоганими - в усякому випадку, перегріти такий вінт буде важко. З мінусів - необхідність встановлювати вінт у п'ятидюймовий відсік, бо він з коробкою у своє гніздо вже не встане.

До речі, наскільки пам'ятаю, на два великі чіпи на платі електроніки були вчіплені дві металеві пластини, покликані відігравати роль мікрорадіаторів...

Отаке просте рішення. Хто що думає з цього приводу? Варто заморачуватися у власному досвіді, чи можливо, в когось є альтернативні варіанти пасивного охолодження вінтів?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Інші кажуть, що для вінта більш шкідливою є вібрація від вентиляторів.

Та ну. Сумарна вібрація корпусу від інших вентиляторів більша.

На рахунок термопасти.. досить цікава ідея, але чого б просто не вчепити двохбольний вентилятор на електроніку вінта? Купить можна де завгодно.

Пасивне охолодження вінта буде доцільни коли ВСЯ система переведена на пасивку. В такій ситуації потрібно щоб всі частини системи не шуміли.

Я теж дуже хотів би зробити все охолодження компа пасивним але в той час і ефективним на протязі постійної роботи (режим роботи мого компа 24/7) а зазвичай пасивне охолодження дає хороші результати при увімкнені приладу (коли радіатори ще холодні) Тому потрібний вентилятор на видув гарячого повітря. Поставити один і направить так щоб охоложував радіатори процесора, памяті і вінта можливо але от чи буде ефективно обдувати вінт теплим повітрям від процесора..... :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Так про те й мова - ніяких вентиляторів. Ні на проці, ні на відео, ні на вінті, ні в БЖ... не стоїть питання один вінт в термопасті втопити, а все обезшумити.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Думаю все невдасться, колись була ідея винести системний блок на балкон а все керування організувати через KVM свіч юзаючи його як подовжувач і через USB хаби.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

в комп ставити IDE Flash на 2 або 4 гіга для запуску системи, а весь софт і дані тримати на серваку, винесеному за межі кімнати. Тоді вінт охолоджувати не потрібно буде. До того ж, самі вінти більше шумлять і вібрують, ніж кулер, який їх обдуває (якщо це 120ка на 800 обертів). А з флешкою такої проблеми немає -- ні шуму, ні вібрації, ні лишнього тепла.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

у меня 160 сата самсунг, оч тихий, но что бы вообще убрать вибрацию - лежит на 2х полосочках вспененой резины,

в охлаждении не нуждается - и так холодный

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А у меня 120 сиджет баракуда, стрекотание головок заманало уже (при общей моей тищине компа, единственный кулер в блоке питания 14см огромный, его днем ВООБЩЕ не слышно)

Так что менять думаю ... что посоветуете по вопрос наименьшей шумности? Хотел брать Хитачи и с помощью их фирменный утилиты шумопонижение поставить...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

единственный кулер в блоке питания 14см огромный, его днем ВООБЩЕ не слышно)

мож 12ть?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

единственный кулер в блоке питания 14см огромный, его днем ВООБЩЕ не слышно)

мож 12ть?

в багатьох сучасних дорогих і потужних БП справді використовується кулер 140х140х25
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

У меня 2 винта ата самсунг, их даже и не слышно. Раньше гудел ток БП. Проблему регишил не заменой а подсоеденил за советом Шкодера (не помню уже в каком топе) проволочный резистор. Правда он говорил поставить, чтото там измерить и заменить его на потосянный резистор, но в виду отсутсвия измерительного прибора отсалься переменный пров. рез. Я его еще вывел на заднию панель, теперь можно регулировать что надо)).

А винты надо сразу выбирать потише, ну что с ними сделаешь? Если ток на силикон подсадить, или корпус отделать звукопоглощающим материалом.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А винты надо сразу выбирать потише...

золотые слова,

идёш к знакомым "продажникам" и просиш включить понравившиеся модели выбераеш самый тихий-холодный - и просиш "завернуть"

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

На винты есть такая штука - http://www.pcnews.ru/news/scythe-quiet-dri...ata-176400.html

Кроме того что полностью убирает шум еще и нехило снижает температуру

Правда хз, может для современных винтов это уже не актуально. Но лично мой сиджет шумит всей радугой, просто шум механический, вибрация, стрекотание, и наконец, пищание (особенно ночью достает).

Но другое дело что лучще эти 40 баксов в счет покупки нового винта вложить. Но если и он будет также шуметь тут канешно уже нет выбора.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А у меня 120 сиджет баракуда, стрекотание головок заманало уже (при общей моей тищине компа, единственный кулер в блоке питания 14см огромный, его днем ВООБЩЕ не слышно)

Так что менять думаю ... что посоветуете по вопрос наименьшей шумности? Хотел брать Хитачи и с помощью их фирменный утилиты шумопонижение поставить...

Зараз вийшли вінти

HDD 320G, 7200, Seagate Barracuda 7200.10 , 16M Buffer, NCQ, Serial ATA II Інтерфейс Serial ATA II/300, 16 МВ кеш-пам`ять, 7200 об/хв

шуму головок не чути,стоїть ще один HDD 320G, 7200, WD, WD3200AAJS, SATA2

тріщить ,як кулемет,напевно поміняю ще на одну Barracuda.

в другому компі (практично безшумний)також стоїть WD 250KS також тріщить,тоже впланах заміна на

Seagate Barracuda 7200.10 ,

серія 7200.10 , в Seagate ,вийшла зачотна.рекомендую. ;)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Мені б розміром побільше як мінімум 400 і на IDE

Тут вже треба вибитати ,або гігабайти ,або шум.Під АТА щось не бачив більше 320 гіг,і ще питаня чи материнка підтримує такий розмір,якщо ні то треба вручну правити реєстр.

HDD 320G, 7200, Seagate Barracuda 7200.10 , 16M Buffer (ST3320620A) Ultra ATA -100 інтерфейс, 16 МВ кеш-пам`ять, 7200 об/хв, 477 гр.

PS.різниця в ціні 320гіг і 400-500 гіг, 40-70 доларів,не вартує тих грошей.IMXO ;)

Краще купити два вінта по 320 гіг ,ніж один 500 ,ціна майже одинакова. :blink:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...