Перейти до змісту

Пару слів про те, хто кого годує (cеред українських регіонів)


Harddriver

Рекомендовані повідомлення

Опубліковано

Стаття повністю: http://real-economy....n/22/21793.html

Вижимки звідти (для лінивих ;)):

Прибічники влади, що мають свою електоральну базу на Сході, стверджують, що саме експортно-орієнтовані східноукраїнські регіони "годують" усю країну.

Опозиціонери, навпаки, вказують на великі обсяги державної підтримки вугільнодобувної промисловості, яка переважно розташована саме в східних областях

Близько 16% державного бюджету на 2012 рік складають міжбюджетні трансферти - прямі дотації та субвенції, які держава надає місцевим бюджетам...

...так, наприклад, в бюджеті на 2012 рік на заходи з підтримки вугільнодобувної промисловості - яка майже повністю розташована у східноукраїнських регіонах - виділено більше 10 мільярдів гривень, приблизно 20% від загальної суми міжбюджетних трансфертів.

Це не набагато менше за дотації усім західноукраїнським регіонам разом. Дотації ж Донецькій та Луганській області збільшаться завдяки цим грошам втричі, що робить їх з великим відривом найбільш дотаційними регіонами країни...

...Донецька та Луганська області містять велику кількість збиткових підприємств вугільної промисловості, які держава підтримує задля забезпечення робочими місцям їхніх працівників.

В силу природних умов, концентрації населення та рівня його освіти та наявних підприємств різні регіони мають різну пристосованість до виробництва товарів на експорт.

В Україні цю роль виконують, здебільшого, великі підприємства на Сході та Півдні, які залишилися у спадок від СРСР. Їх експорт підтримує курс валюти на деякому рівні, який є занадто високим для, наприклад, західноукраїнських регіонів.

Через це на заході експортно-орієнтована промисловість не розвивається так швидко, як могла б. Але саме вона є основним джерелом зростання продуктивності і, відповідно, ВВП в економіках, що розвиваються.

Таким чином, недорозвиненість цих регіонів частково викликана тим, що вони знаходяться в одній валютній зоні з більш конкурентоспроможним регіонами. З іншого боку, їх економіки починають орієнтуватися на внутрішній ринок і це дозволяє їм використовувати в якості джерела росту зростання економік експортно-орієнтованих регіонів.

І трохи інтерактивної симуляції для роздумів:

http://texty.org.ua/...#/~/-----------

Моя думка - дотації завжди наполовину розкрадаються, а на Донбасі розрадаються на всі 95%, якщо не більше.

Халявні гроші - це взагалі зло, хоча дотації деякою мірою зло необхідне.

  • 1 місяць потому...
Опубліковано

У США уже скільки років підряд при владі республіканці і демократи. Так от, вони приходять до влади почергово. То одні, то інші. Одні урізають дотації і накопичують певну кількість грошей, інші ж як приходять на їхнє місце, ці гроші роздають на дотації. І нормально, всі живуть. Негри і латиноси можуть навіть не працювати і на дотації купувати іксбокси і айфони. В них це розумно зроблено. У нас же усі роздають дотації, наче грошей кури не клюють. Принтер (держзнак) не проблема включити, питання куди ті гривні надруковані потім подіти.

А відносно хто кого годує-то розкажу коротку байку. В маминої сестри чоловік з Красного Луча. Це Луганська область. Сам він програміст і вдало втік у Київ, а потім і з України. Так от його батько шахтар. Я нічого немаю проти шахтарів, але якшо вже він так про їхню промисловість відгукується, то знаєте... Нашо нам вона така потрібна? Розказував, дослівно цитую:

"Більша половина шахт закриті. Офіційно закриті. В більшості з них досі працюють люди. Якшо за царської Росії там тягали ту вагонетку сліпі коні, то при радянському союзі ту вагонетку електрифікували і вона їздила з моторчиком. А зараз шо? Штовхають вручну! Зарплата неофіційна, працевлаштування відповідно також. Працює в основному молодь і діти з дитбудинків. Стався обвал-ніхто навіть рятувальників не викличе. Само собою, ніхто не знає хто їх наймав і шо вони там є. Заплатили 180-200 грн за нормодень в забої і все. Може трохи більше або менше-залежить від хазяїна. Той шахтар вийшов із забою і половину віддав в сім'ю, половину пробухав. "

А те, що стається в офіційних шахтах, де шахтарі отримують 5-8 тищ зарплати, це квіточки. Питання-нахер нам така промисловість? Може вигідніше як залізна леді в Великобританії, раз взяти і добити ту промисловість, аніж платити дотації, премії, зарплати і пенсії майбутнім калікам і смертникам?

"Годують вони нас"... Парадокс. Треба бути ідіотом аби таке стверджувати.

Крім того, давайте подивимось на якість металу, виробленого у нас. Він паршивий. Труби, які не витримують і 10 років, метал, з якого не побудуєш машину. А ви знали, що майже весь метал, з якого збирали навіть убогі таврії, ішов з-за кордону? Коротше, важко тягти і шкода викинути.

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...