Перейти до змісту

Прощай, Свитязь?


ursa

Рекомендовані повідомлення

Опубліковано

Німці врятують Світязь. Про гроші поки не говорять

Депутати облради підтримали ідею реалізації українського-німецького наукового проекту «Розвиток секторальної туристичної концепції для Шацького національного парку».

Під час сесії Волиньради перед депутатами виступив керівник проекту, декан біологічного факультету ВНУ імені Лесі Українки Андрій Поручинський. Він розповів, що проект покликаний зберегти природу Шацького національного парку.

Проект захопить територію, що південніше озера Світязь, на котру і припадає найбільша завантаженість туристів. Волинські біологи вирішили перейняти досвід німецьких колег. Андрій Поручинський розповів, що науковці побували у схожому парку поблизу Дортмунда. Декан біологічного факультету розповів, що ця концепція враховує особливо природи, інтереси місцевих жителів, туристів.

«Проект має зберегти природну автентичність і різноманіття Шацького природного парку, врахувавши потреби заповідних зон і туристів, котрі відпочивають на озері Світязь», - каже науковець.

Планується, що після громадського обговорення і презентації, кошти на реалізацію цього проекту виділить ЄС. Про конкретну суму наразі не йдеться. Мовляв, європейці передовсім прагнуть дізнатися думку влади, громадськості до концепції, а тоді вже виділити кошти.

Андрій Поручинський додав, що частка місцевого фінансування, тобто із бюджету Волиньради складатиме лише 10 % від загальної суми проекту.

Ректор ВНУ імені Лесі Українки Ігор Коцан наголосив, що проект на стадії обговорення і презентації. «Про виділення коштів зараз не йдеться», - сказав він.

Депутат Петро Пронь похвалив ініціативу вузу. «Вони не пішли із протягнутою рукою, а прагнуть заробити і не через державний чи місцевий бюджети. Вони орієнтуються на інноваційні проекти і кошти ЄС. А не пишуть міфічні докторські роботи на тему «Вплив флори і фауни на волинського боцюна», котрі нікому не потрібні».

У підсумку, депутати підтримали проект рішення присвячений цьому питанню.

Опубліковано
Щось не зрозуміло, в чому ж суть проекту?

суть в тому, щоб розвинути еко-туризм, а не строїти закриті бази (їх розплодилось на Світязі немало), на яких можна буде круто "павісєть" з п"янками-гулянками і прочіми розвагами :)

  • 2 тижня потому...
  • 11 місяців потому...
Опубліковано

Білоруський кар’єр загрожує не тільки обмілінням Світязя, а й радіоактивними відходами

У Малоритському районі Білорусі, де триває розробка Хотиславського кар’єру, захороненні радіоактивні відходи, і чи не становить це додаткової загрози для екології – наразі не знає ніхто. Про це під час прес-конференції в Луцьку розповів член ЦК Білоруської соціал-демократичної партії «Громада» Валерій Лазаренков.

Нагадаємо, що за твердженням фахівців, розробка крейдового родовища в Хотиславському кар’єрі Республіки Білорусь загрожує існуванню Шацьких озер. Водойми – карстового походження і черпання крейди та вапна обабіч озер може призвести до обміління Світязя та каскаду унікальних лісових озер.За словами білоруського політика, і в України, і в Білорусі є свій інтерес до цієї проблеми, у тому числі – екологічний. У Малоритському районі – не найкраща соціально-економічна ситуація, немає важкої промисловості, нижчі зарплати.

Однак наразі незрозуміло, як загрожуватиме розробка Хотиславського кар’єру екологічному балансові регіону. Лазаренков нагадав, що в Малоритському районі захоронені навіть радіоактивні відходи. Наразі ж не вивчена можливість небезпеки у такому зрізі. Тому білоруські соціал-демократи вважають, що розробка кар’єру не припустима до того моменту, поки не будуть узгоджені висновки незалежних українських та європейських екологів про те, чим загрожує Хотиславський кар’єр системі озер.

Опубліковано
Озеро Пеньор (Луізіана, США)

жесть

дирку геологу в голові пробити треба, за те, що в шахту засверлився.

Опубліковано

Вже схоже колись було. Правда тільки не в нас. Озеро Пеньор (Луізіана, США). Деталі тут http://ru.wikipedia.org/wiki/Пенёр

І ще відео

Угу, тільки ситуація трошки інша : По суті Пеньор спустили прямо в шахту. На Шацьких озерах таке наврят чи можливе через високий рівень водоносних горизонтів, які добряче підзадовбуть білорусів (ох і насосів їм треба буде). І заливати відповідно їх кар"єр будуть спочатку верхній водоносний горизонт, потім другий, потім третій. Поки не дориються до тих горизонтів якими сполучаються глибокі карстові озера (більшість яких в профілі мають форму лійки). Та й тут не все так просто. Хотислав до групи Шацьких озер не так вже й близько. Тому спочатку білорусам тре подумати куда подіти свої озера, які теоретично будуть їх топити (Орехавскоє, Олтушскає), кучу меліоративних каналів (з яких в такому випадку піде вода у озеро а звідти в кар"єр і шлюзи тут не зовсім поможуть, адже якраз мова йде не "бух-бах" потоп, а про тиху підземну партизанську роботу води), потім якшо вони й ту воду відкачають, подумати що робити з нашими Оріховим, Турським (маже 13 млн. куб.м), кучу наших меліораційних каналів. Коротше буде їм не все так просто, насоси, укріплення кар"єрів, риття водовідвідних котлованів. Може пориють пару років, і вирішать шо дешевше вширину ніж вглибину. Ждем коли щось чьотко скажуть наші і міжнародні вчені та й держава хоч трошки виділить бабла на геологічні дослідження Полісся:) (останні серйозні були 30 років тому). Думаю, найближчих пару років точно нема чого боятись і паніку не розпалювати. До часу виходу білорусів на проектну глибину ми й так закакаєм Світязь і його сусідів, або попродаєм нафіг разом з пляжами, що туди їздити вже дійсно не буде чого.

Ага, по моїм підрахункам (НМСД) об"єм кар"єру не буде більше 10-15 млн.куб.м (максимальна цифра, при площі 50га і проектній глибині 45м і в 2030 році).

  • 1 рік потому...
Опубліковано

Ітак, що ми маємо, коротко:

на території Білорусії, за 20-25км від о.Світязь розробляють пісчано-крейдяний кар'єр, що загрожує обмілінням озерам Шацького регіону. Перед білоруською стороною питання піднімалось не раз, але віз і нині там.

А тепер детальніше:

Питання обміління і зникнення Шацьких озер, що на Волині, ‒ питання політичне. Так стверджують у Мінекології України. Мовляв, у проекті зацікавлений президент Білорусі Олександр Лукашенко, який, через складну економічну ситуацію в країні, на поступки, швидше за все, не піде.

Про це повідомляє «Комерсант-Україна».

Учора в Міністерстві екології та природних ресурсів заявили про загрозу обміління і забруднення Шацьких озер на Волині через розробки Хотиславського крейдяного карʼєру, розташованого на території Білорусі. У Мінекології говорять, що конфлікт може бути вирішений тільки політичним шляхом, бо у розробках зацікавлений президент Білорусі Олександр Лукашенко. У той же час експерти стверджують, що білоруська сторона не піде на поступки через погану економічну ситуацію в країні.

Нагадаємо, освоєння Білоруссю Хотиславського крейдяного карʼєру може осушити Шацькі озера на Волині. Хотиславський карʼєр розташований на території Білорусі, менше ніж за 30 кілометрів від Шацьких озер.

http://www.volynnews...__minekolohiyi/

Там само можна знайти попередні публікації.

Представники іншої сторони >

http://www.kmp.by/pesok/

  • Адміністратори
Опубліковано

мысль в слух,

а куда белорусы денут столько воды? той что будет в карьер просачиваться

разольют по бутылкам и будут нам экспортировать

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...