Перейти до змісту

Обробка знімків перед друком


nameless

Рекомендовані повідомлення

Фотографувати тільки недавно почав. Ось зробив першу порцію фотографій (друк з цифри) і результат зовсім не сподобався. Тобто не те шо не сподобався, а вийшов досить неочікуваним. Фотографії по-звірячому покропали. Тобто, я так розумію, це моя промашка - перед друком потрібно було зробити ресайз і нормально кадрувати. Так шо я хочу запитатись - які розміри в пікселях повинен мати цифровий файл, щоб в нього не позрізало краї при друку, розміри фото скажімо 10х15? І чи можливо надрукувати фото саме в форматі, пропорційному 800х600, якщо можливо, то де саме (вдома на принтері не підходить)?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Адміністратори

10/15=1.5 сам рахуй.

наприклад 4500х3000, 300dpi

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Та вже вроді розібрався, блін, абіднанах, такі досадні грабельки, добре, що не багато надрукував. Фатажоп - ресайз до якогось там значерння, далі кроп і усьо, по ідеї, треба буде ше попробувати шось для тесту роздрукувати.

post-203-1240857046.jpg

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Тут вот вродь собака зарита в тому, що 10/15 = 2/3 = 24/36мм (розмір кадру фотоплівки) = відношення сторін матриць дзеркальних цифрофотіків (за винятком дзеркалок Олімпус). А якщо фотографуєш цифромилом, то наприклад, 3264 x 2448, 3264 x 1832, 2592 x 1944, 2048 x 1536 =3/4, тобто при друку фотки такого розміру, тобі її поріжуть зверху і знизу, і нема чого дивуватись.

Або сам ріж так, як вважаєш за потрібне, щоб не ображатись потім на лабораторію.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Кадрувати зручно пікасою, а далі рівні фотошопом підправити і можна здавати на друк.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

... результат ...... вийшов досить неочікуваним.

При печати на бумаге, кроме обрезки, следующий ефект - соответствие цветов.

Первую пачку фотографий, долго разглядывал. После чего полез учить теорию. :)

.... рівні фотошопом підправити

В Photoshop'е делаю, в основном ( возможны варианты ):

- Обрезка;

- Уборка шума;

- Цвет - насыщенность ( в LAB; помогает, если фотография бледная; понравилось тут ):

- Цвет - тени и баланс белого ( соответственными средствами );

- Резкость ( не перестараться );

- добавление + 5 Яркость/Контраст ( или уровнями - на бумаге выглядит %10 темнее, чем на мониторе )

- Перевод в CMYK и назад в RGB - убирает gamout warning - непечатные цвета.

И то, печатная машинка заваливает цвет либо в yellow, либо в magenta.

//------------------------------

Я не фотограф; снимаю от случая ( телефон 2МП & мыльница 5MП ).

(с) "Штирлиц Был Из Вращенец" ? :))))))

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

які розміри в пікселях повинен мати цифровий файл, щоб в нього не позрізало краї при друку, розміри фото скажімо 10х15? І чи можливо надрукувати фото саме в форматі, пропорційному 800х600, якщо можливо, то де саме (вдома на принтері не підходить)?

Кроп для 10х15 - 300 dpi, 152mm x 102 mm (1795х1205px)

Чтобы напечатать без обрезки изображения - тот же кроп, только растягивай рамку таким образом, чтобы по вертикали картинка (если она сама горизонтальная) поместилась польностью, а по краям остались белые поля (они будут около сантиметра).

Но всё равно в некоторых лабораториях может быть небольшая обрезка изображения - около 2 мм.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...