Перейти до змісту

В Україні здійснено перший платіж карткою PayPass


Tolik_lt

Рекомендовані повідомлення

Опубліковано

Вчора в Україні була здійснена перша електронна транзакція в торговельній мережі за допомогою безконтактної платіжної картки. Сталося це в магазині однієї зі столичних мереж, з використанням карток і терміналів, випущених Приватбанком.

Відтепер власнику картки більше не потрібно надавати її касирові - досить прикласти картку-стікер PayPass до спеціального терміналу. При цьому картка залишається в руках власника картки, а оплата проводиться безконтактно. При цьому якщо сума покупки карткою не перевищує 100 грн., оплата здійснюється без необхідності введення пін-коду і підписів на чеку. Картка оснащена чипом і антеною, що дозволяє чипу через торговий термінал зв'язуватися з банком і майже моментально підтверджувати транзакцію.

За словами голови представництва MasterCard Europe в Україні Сергія Равняго, дані на картці-стікері захищені за допомогою тих же стандартів шифрування, що і чипові картки. Крім того, PayPass має вбудовані захисні механізми, які запобігають небажаній покупці: пристрій має бути піднесений дуже близько до апарату, щоб той спрацював, і гроші знімаються тільки за одну покупку, навіть якщо картка була піднесена двічі.

Карта PayPass пов'язана з рахунком клієнта банку, і її автономне використання неможливо. Кілька карток може працювати з одним рахунком. Точно так само кілька рахунків можуть бути прив'язані до однієї картки. Нескладно здогадатися, що для володіння заповітної карткою необхідно бути клієнтом ПриватБанку, зважаючи на його монопольне становище на ринку випуску подібних карток.

Мабуть, тому заступник голови правління ПриватБанку Роман Негінський обіцяє обладнати торговельні мережі за свій рахунок. Даний нюанс важливий. Адже вартість спеціальних терміналів для роботи з безконтактними картками знаходиться в діапазоні від $500 до $1000, а надбудова PayPass до нього коштує ще близько $250, що стало непереборною перешкодою для розвитку даної технології в низці інших країн.

Але, мабуть, в Україні все буде інакше. За словами пана Негінського, до кінця 2011 р. банк має намір встановити понад 2 тис. терміналів і випустити понад 300 тис. безконтактних карток-стікерів. На першому етапі технологія буде впроваджуватися в торгових точках Києва, а вже з першого кварталу 2012 р. - по всій території України.

От тільки чи вирішить впровадження даної технології проблему черг на касах магазинів? Особливо якщо згадати, що нерідко в наших супермаркетах навіть у години пік працюють далеко не всі каси - роботодавці економлять на персоналі. Крім того, як правило, велика частина часу "спілкування" покупця з касиром йде на сканування товару. А цю проблему за допомогою картки PayPass не вирішиш.

Впровадження технології PayPass почалося більше семи років тому, з появою перших безконтактних платіжних терміналів в мережі МакДональдс в Канаді, США, Японії і на Філіппінах. Поступово все більше великих банків і банківських груп приєдналися до програми: Citibank, HSBC, American Keybank та інші. У 2006 р. метрополітен Нью-Йорка вже був оснащений PayPass-терміналами. До сьогоднішнього дня PayPass був представлений в 37 країнах світу, і Україна стала 38-ою в цьому списку.

Станом на другий квартал 2011 р. у світі було випущено близько 100 млн. карток і пристроїв з функціоналом PayPass, які можна використовувати в більш ніж 341 тис. точок продажів по всьому світу, включаючи навіть такі нові сфери для безготівкового розрахунку, як торгові автомати, таксі, пропускні пункти на платних шосе та ін.

Конкурентом PayPass є технологія NFC (Near Field Communication), яка дозволяє оплачувати покупки за допомогою програми, встановленої на смартфон. Але при покупках на великі суми оплата за допомогою NFC вимагає більшого числа дій, ніж при розрахунках звичайною кредиткою, - замість прокату картки в терміналі необхідно в меню смартфона вибрати конкретну платіжну картку і ввести пароль доступу до неї.

http://news.finance.ua/ua/~/1/0/all/2011/11/02/257452/printable

Опубліковано

Сьогодні зайшов в Приват 24, побачив рекламу мобільного платіжного терміналу. Імхо цікава штука. Вставляєш рідер в свій смарт і отримуєш оплати на свої картки, від платника треба тільки карточку. Розвиваються, "продавці брудних ложок" :-).

Мобильный платежный терминал

Уважаемые Клиенты!

Для Вас ПриватБанком разработан новый инструмент приема платежей - "Мобильный платежный терминал".

"Мобильный платежный терминал" - это простое бесплатное устройство позволяет где угодно принимать платежи за товары и услуги по картам Visa/MasterCard с помощью Вашего смартфона или планшета.

reader.jpg

Цена терминала: 15 грн.

Деньги будут возвращены Вам после первого платежа.

Комиссия за прием платежей:

При оплате с карты ПриватБанка - 1,5%

При оплате с карт других банков - 2,7%

Посмотреть презентацию.

Опубліковано

чудний ти, наприклад, пролюбив свою карту в маркеті, якийсь Валентін накупляє коньяків-ковбас в пару рейсів на касу на твої кровні....

Опубліковано

У Валєнтіна і так багато шансів. По картках інших банків не вимагають введення ПІНа, а щоби касири у супермаркетах звіряли підписи- то би було чууудо:)

Опубліковано

Для сфери послуг це чудово ,(ресторан , таксі, салони краси, піцерії, громацький транспорт, отель мотель ,заправка пальним, за комуналку заплатити ) --але нал є нал -- !!!!!!! Приват банк це добре, але нехороший осад маю !!!!! Згадати Довбану Ромашку від привата то було жесть!!!!!!! глюки на глюках, і бакомати часом глючать !!!!! а тут достав підніс до приймвча і оплатив ,виходить що появилась альтернатива банкомату, але повторюсь налік в кишені мені якось більше гріє душу.

Опубліковано

Пишеться "на колінці" нескладна програмка, яка перехоплюватиме вхід з навушника, чи навіть кассетний магнітофон з підвала можна дістати (нашо ускладнювати ;)) Потім (з доками) - діло техніки, ще-й термінал видається безплатно, мегабонус однако! Як на мене - просто шахрайський рай, я б свою картку остерігався-б в таке сувати.

Опубліковано

Я просто кажу, що це легко здійснти навіть людині без "спеціальних знань".

З задоволенням послухав -би аргументи приватбанку, чи там людей, які більше "в темі".

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...